• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od prosince 2013

6. prosince 2016 
@lupinpupin Tak to je super, ze uz jste doma. A jake bylo privitani? To ji manzel i rodice videli poprve? Nebo to nakonec nejak slo do nemocnice? To musela byt sranda jak na ni koukala Vaneska vid? :wink:
26. únor 2015 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin je tak to je dobř, že už jste doma. Uživej si že takhle krásné spinká, naše cacora teď začíná zlobit ale chudák to má ze zoubků. Jinak jsem se tě chtela zeptat myslela jsi si, že to bude druhá holčička, nebo sis myslela chlapečka?
26. únor 2015 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin přesně jen koj koj... Je dobré, že elektrická vytáhne víc. Jj já jsem zvyklá, že mám přebytky. Malému bude pul roku, dneska ráno se mi sapal po snídani, tak odpoledne dostal mrkev s jablkem a snědl 40 hned na poprvé, pak už to plival a radci chtěl prso. Už má nárok na příkrmy no...tak budou zachvili přebytky větší, než to nějak stáhnu.
@donia to jsem zkoušela u dcery to jsem měla denně i 1,5 litrů a nikdo se neozval. Hlavně já to synovi leju do vody a vykoupu ho v tom a nemusím ani používat olejicky a nemá opruzeniny. Je to super, kůži krásně jemnou... Takže má zázračnou koupel a mliko si nechávám.....
26. únor 2015 ve 13:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackarebicerova ty jo to ani nevím, že játra se v těhu nesmí.....já jedla domácí játrovou paštiku, pila domácí mlíko (nepřevařené), jedla hermelín a sushi, až jsem pak začala číst na netu a zjistila jsem, že se to v těhu nesmí.....ale mimču to neublížilo.....a tohle vše jsem si dopřávala občas v 1.trimestru......teď už moc ne, když slýchám, že se to nemá, ale tehdy mi to vůbec neublížilo :slight_smile:
27. únor 2015 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikracek to já věděla že se nemá hermelin, tatarak ,ale dál jsem to radši nestudovala a stejně to všechno jedla. Problém žádný.
Doufám že se máte všechny hezky, my to zatím zvládáme, včera na kontrole ve dvou týdnech,už je skoro zpět na porodní váze, 4320 g a je prostě krásný :slight_smile:
28. únor 2015 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Privitani doma bylo super....ale zaroven i narocne. Vaneska se chtela porad smudlat s Terezkou a jak nema jeste odhad a cit, tak jsme byli jak natrni aby ji nic neprovedla...uz je to ale lepsi. Uz pomalu zqcina chapqt, ze byji mohla ublizit....ale hlidat ji musime porad aby neco neprovedla.
Kojeni je den odedne lepsi...bojujeme statecne. Odstrikavam, nedam ji lroste pri jidle pokoj at loradne sosa...jde to pomalu, ale kdyz se podivam do tabulky kam si to pisu je videt to zlepsovani. Tak drzte palce at to dame.
A v pondeli jdeme na prvni kontrolu k dr. tak jsem zvedava co bude a co se dozvime.
28. únor 2015 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lupinpupin a už máš 2 děti :grinning: jj jen bojuj, když teče bud rada. Mě málej sní už 50 gramů prikrmu víc ani tuk a jinak kojím a kojím... Je to jeho.toho se nastesti nevzdá a já jsem ráda, aspoň mu nikdy nedám sunar
28. únor 2015 ve 22:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 jj bojuju...nedam ji pokoj aprikrm ze strikacky si musi zaslouzit....verim, ze to chce jen cas kdy odezni zloutenka, bjde mit vis sil a vic si vytahne...protoze prisat se uz provlem nema...ale je to lenoch obecny...ale co me tesi je, ze na vaze nabirame, tak se mucime spravne...
ufff rychle odstrikat a do pelechu...jupi.
1. bře 2015 v 00:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin Teda chodíš spat brzo.... No 2 děti ještě jdou, 3 už je začátek očistec. To už jsem chvílemi padala na hubu, ale teď už je to dobry a bojovat s kojením se musí. Ale ta dřina za to stojí. Nic se nevyrovná naším prsum a mm. Tak jsem za to ráda. Kort když u nás v rodině nikdo tak dlouho nekojil. Babi 1 dítě 8 měsíců, 2 dítě vůbec, ale nemohla brala silný prášky na zánět ledvin, který se nemohli v kojení, máma po nich měla vyrážku, prujem, opruzeniny až do krve, fakt děs.... A moje máma 3 děti a Každé kojit jen měsíc.... A já 1 dítě 3 měsíce a 2 dítko krásné 2 roky a teď chci ještě dyl.... Co mám nacteno, lze kojit i skolkove dítě :grinning: takže klidně budu....
1. bře 2015 v 06:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 to jsem nesla spat, ale to jsem vstavala s malou na jidlo a pak jsem odstrikavala...tak jsem mela chvilku :wink:
tak ja bych tak velke deti rozhodne uz nekojila....uz jim to nic nedava a pripada mi to uz jako mazec....ja holku kojila 18m a to bylo fajn...pripadalo mi to tak akorat....takze kdyz se bude darit, tak tech 18m bych brala znovu.
Mliko jsem musela zacit davat si i do mrazaku, uz jsem to nestihala spotrebovavat...uz se pomalu zmensuje co davam strikackou a zvetsuje co si vytqhne...ale je to drina....ale az nam odpadne zloutenka, tak taky bude lip :wink:
1. bře 2015 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lupinpupin dává to dětem furt protilátky a vitamíny a i doktoři říkají kojit klidně do 3 let i dyl... Nevím co je to za dobu, že některé kojí měsíc třeba a pak i když mliko mají odstavi, že to dítěti nic nedává... Pravda je taková, že z toho vytezi furt.. I ve 2 letech tam ty vitamíny a protilátky jsou a to mi věř.
1. bře 2015 v 11:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 no nevim....urcitedostane vitaminy, ale pokud je pestra strava, tak je ma i tak. Ten nejdulezitejsi zaklad je zhruba tech 6mesicu. Ale je kazdeho vec jak chce dlouho kojit a zda ma tu moznost.
2. bře 2015 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verik2 @lupinpupin nejdůležitější je první půlrok, pak už si protilátky tvoří samo, tvoje už dostalo a vitamíny ze stravy. Taky bych ráda kojila do roka. Osobně se mi nelíbí když se kojí třeba školkové děti už.
2. bře 2015 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vercik83 znám i kojeného předškoláka a taky se mi to nelibi, max do toho roka.
2. bře 2015 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vercik83
@missuulle já nevidím nic špatného na kojení 2 leteho dítěte. I do 3 let v pohodě. Váš názor, ale v tomhle s vámi nesouhlasím. I sunary říkají dávat do 3 let, tak proč ne kojit do 3. Já dceru na veřejnosti do roka kojila, pak věděla, že jen doma. Žádné scény nebyli, venku si nevzpomela, pak přišla domů, vyhrnula tričko a ze chce kojit. Tady na vesnici kojíme fakt dlouho. Je to tu jiný než ve městě. Pohodový, lidi to neřeší ba naopak tě v kojení i velkých děti ppdporujou a to je fajn... I ty starý lidi, tak se jim líbí, když vidí veřejně kojit.... Naštěstí. No jdu spát. Už jsem dokojila.
3. bře 2015 v 07:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 však jo, každého věc, já zatím mám takovýhle názor,ale mám první dítě a nevím co budu říkat až příjde ten čas třeba toho roku, zatím mi pořád připadá maličká a to má už 7kg :grinning: a druhá věc je ta, jestli bude pořád dost mlíčka, teď se mi v noci víc budí a hodně pláče, ve dne kojím co dvě hodiny, ale je pravda že jí teď rostou zoubky, tak třeba má řízeň, když hodně slintá. A co tvůj Ondrášek?
3. bře 2015 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missuulle jj taky kojím furt i v noci. Ale má 2 zuby a 7 kilo možná bude pomalu mít taky... Je to moje hubená zizalka. Ale ono i když kouknu na dceru, která má 14 kilo, tak je taky malička. Jinak my v pul roce máme zuby,pretacime se na obě strany, furt má prsty v puse,zvatla, pisti, chechta se a dělá, že všemu rozumí. A občas se snaží cpát nohy pod zadeček. Takže se bude snažit zachvili stoupat na 4 :grinning: v
3. bře 2015 v 18:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 tyjo Ondráš už má 2zuby? To abych začala koukat zda malé taky nenarostou. S tim kojenim je to vec nazoru, vsak taky uvidim, vesnice je mym druhym domovem a kojim ve meste vsude i ted v zime ale jen mi to prijde divne kdyz deti behaji, mluvi, a porad se kojí. Ale nechci nijak popuzovat, neber to tak, kojeni je prima. O tom sinaru do 3 let jsem neslysela, vzdyt to uz ji normalni stravu ne? Myslim, ze budu rada ze bude jist co my a ne delat se se sunarem. To kojeni-kdyz se pak koji treba jen vecer a chtela bys nekam jit a mela hlidani nebo treba 1xtydne, ztraci se mliko nebo usnou v pohode kdyz mliko nedostanou ci jak to je? Moje puska taky se ted posunula a otaci se na obe strany i kdyz doleva vic ale nohy jeste nechava v klidu.
3. bře 2015 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercik83 no 1 zub mel ještě ve 4 mesicich a 2 vyrostl v 5... Občas mě pěkně rafne.. Ano do 3 let moje doktorka říká sunary dávat. I když jí normální jídlo mají v tom vitamíny... Ale v mateřském mliku jsou furt protilátky a laktační poradkyně říkají kojit pul roku plně a pak do 2 let i déle částečně. Je jasný že od roku to vyzivovou hodnotu nemá žádnou, ale stále tam jsou potřebné vitamíny a protilátky, které dítě potřebuje... Jinak s tím kojením když chceš ven ti neporadím. Jelikož mě vůbec nefungují babičky, tak jsem furt doma, notabene všechny kamarády mám v Praze, Plzni, Ostravě a td.... Takže tady jich moc nemám a když už tak taky s dětmi a vždy je beru sebou... A je to i poznat. Patrik kojen 3 měsíce ne moji vinou všechno chytí a hodně trpí na kašle... Dcera kojena 2 roky a poslední měsíc jak jsem byla těhotná chtěla jednou za 4 dny a stejně mi mliko zůstalo a moc nemarodi a nebo max rýmu. Na kašel moc netrpí a když už, tak se uzdraví do týdne a ten v rjstarsi se léčí 14 dní. Proto chci kojit klidně do 3 protože vidím, že vliv to má dost velký... A navíc prý dle studie jsou dlouhodobě kojene děti o 1 stupeň známek chytřejší než ty, které moc kojene nebyli. Rychleji se vyvíjí zrak a vývoj jde víc do předu.... Proste samy klad. Nijak mě to neomezuje ba naopak baví.. A navíc je to zadarmo... Si zavolej laktační poradkyni ta ti to řekne jak dlouho kojit... Oni samy kojí hodně dlouho a jsou spíš o cestu, kdy se dítě odstavi samo a v ezasahovat do toho..... Tak to tak dělám a u dcery jsem to po 2 letech obrecela, že se odstavila. A když pak už kojím jen doma, tak super. Je to krásný, když dcera přišla doma,když jsem seděla, vyhrnula tričko a ze chce kojit. Bylo to furt moje malé miminko
4. bře 2015 v 08:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verik2 a bolelo ho to? Když mu zuby rostly? Naše strašně brečí, formuje se ji tak 6zubu a to už mesic a stejně žádný prořízlí. Zkouším Teď homeopatika, ale nekdy dám i nurofen. A o tom sunaru jsem slyšela, že to má být první jídlo a poslední jidlo za ten den - no nebo mlíčko.
4. bře 2015 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missuulle zuby jsem brecenim postrehla jen 2 dny. Jen slintal, všechno do pusy. Až byly vidět obrysy, tak rval a 2 den si zub prokousal o můj prst a nehet. Takže pohoda. Ale je fakt, že dcera prorvala kazdej zub a 1 syn jen 3 a 5 jinak jsem jen koukala, že měl zub... Jj do 3 let a proc kupovat sunar, když je mliko a Zadarmo :grinning: takže kojit a kojit a to mě baví
4. bře 2015 v 19:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verik2 dnešek mě pořád jen brečí i v kočárku vydržela jen 20minut, jsem vyřízena a mám ji pořád u prsa, jinak má úplný záchvaty a úplně se třese. Tak to máš štěstí, že to tvé děti tak zvládají.
4. bře 2015 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a je venku, dnes v 16:45 vykoukla nase Marie Anna na svet a hned me pocurala :grinning:. Vazi 3050g a je to beruska. Porod celkem fofr, i sproste slovicko padlo, ale ta uleva :grinning: :grinning: :grinning: .sla presne o tyden driv od prvniho terminu a to mi minuly ctvrtek dr.rikala, ze to vidi opet na vyvolavani.... hups :hearts::hearts::hearts::hearts:
4. bře 2015 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@teok gratulujuuu bezva, že to šlo v pohodě.Marie Anna, to je legrace, jmenuje se skoro jak ta moje:slight_smile:
4. bře 2015 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teok jeeee velika gratulace!!! Holky vazi stejne :slight_smile:. Hlavne, ze je vse ok a mate to zasebou.
5. bře 2015 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teok Jee, to je krasna novinka. Takze obrovska gratulace vam obema holky, je super, ze se vam holcicka ted povedla a ze to vse slo tak rychle. Ja na tebe furt myslela, ze to mas uz pristi tyden a ona Maja prekvapila :wink:
5. bře 2015 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teok jé, to je paráda, moc gratuluji :slight_smile: krásně se tady rozrůstáme :slight_smile:
5. bře 2015 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vercik83
@mikracek
@donia
@lupinpupin holky, ja nemela ani jednou poradne poslicky, bricho mi netvrdlo, takze sem pocitala s vyvolanim a ejhle :wink:... sem rada, ze to mam za sebou :slight_smile:
5. bře 2015 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teok to ti verim, tak az budes mit cas a naladu, napis jak to vlastne probihalo. Je lepsi takove prekvapko tyden pred nez pak stale pocitat dny kdy uz. I kdyz lupin to take nemela spatne, kdyz vedela presne kdy.
5. bře 2015 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teok tak to ti závidím, tak bych to chtěla mít i já...... :slight_smile:
5. bře 2015 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek