• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od prosince 2013

24. března 2017 
@verunka_korunka to jsem pochopila, ze ji strikas :grinning: jen jestli to pomaha. Tak treba strikat bych mohla a pit ne, ja nevim, kdyz mam ten vysoky tlak. Ale pritom jsem kdysi pouzivala jitrocelovy sirup s Vincentkou a jak mi chutnal :grinning:
No, vyrazim k obvodakovi, tak to s nim proberu. To mam cele dopoledne o program postarano, tam je to vzdy na nekolik hodin.
19. čer 2015 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verunka_korunka tak prekvapive jsem u dr. pochodila celkem rychle. co se tyce srdce, napsal mi zadanku na kardiologii a s temi dutinami taky bida, proste vydrzet. Ten uzasny Sanorin co mi jediny pomaha rikala lekarnice, ze bych take teor. nemela. No jo, jenze co clovek v tehu muze, ze. Pokud prinos prevlada pred riziky, tak se muze. No a jelikoz se jinak dusim, tak je to urcite lepsi, kdyz ho kapu. :wink:
19. čer 2015 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia a tu Vincentku do nosu nesmíš? Mi třeba obvodní napsala inhalace, ale to jsem nebyla těhotná, ale ty pomohly hodně. Docela o tom uvažuji, jestli se to nezmírní
19. čer 2015 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka me ji ted lekarnice ani nenabidla a je fakt, ze jsem se zapomnela konkretne zeptat. Mluvila jen o te morske vode a tu mam doma a ta nepomohla. Tak zkusim jeste tu Vincentku poptat v jine lekarne co oni na to.
19. čer 2015 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia tak jsem byla u obvodní... Začínám po rýmě vykaslavat... A mohu jitrocelový sirup, Vincentku, napsala mi inhalace s nějakým přípravkem na předpis něco co je v mucosolvanu, ale ten se nesmí, ale inhalace jsou prý ok. Jo a co mohou těhotné je lokální antibiotikum Bioparox. A ten se dá koupit v lékárně i bez předpisu. Třeba by ti pomohl. Zkus se zeptat až půjdeš :wink:
22. čer 2015 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka diky za info. Bioparox znam, ten mam a pomahal mi. Jen ted mam krk ok, jen ty dutiny. Byla jsem za synem v ten nemocnici, tak jsem si odskocila na pohotovost ORL a dala mi recept na nejaky michany kapky, ale mohu je jen na noc a tyden, tak pak jedine zase na alergologii, aby rekla co dal. Jenze alerg. u nas je na x hodin a to jen kdyz jsi objednana a objednava na nekolik mesicu dopredu. Takze mi vubec neni jasne jak bych se tam dostala :frowning2:
22. čer 2015 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se po delší době, stále 2v1, koukám, že mimča rostou, těhulkám se daří, tak to má být :wink:
U nás ve skupině červencovek už se rodí ve velkém, tak jsem jako na trní, kdy to přijde na mě :grinning: :grinning: už máme vše nachystáno, takže naše milované miminko může klidně přijít na svět......jen doufám, že to vše zvládnu.... maminkám přeju zdravé ratolesti a těhulkám pohodové těhulkování a ať je vše v pořádku :wink:
27. čer 2015 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mikracek Jee, vy chcete Andrejku, jako ja :grinning: Taky o tom hodne uvazuji. Byt jsem nikdy nechtela dite pojmenovat po sobe (nebo po manzelo, to je jedno), tak ted o tom premyslim. Nejak na jine zenske jmeno nemuzu prijit. Vysnenou Nicolku uz mam a dalsi nevim. Jako libi se mi i jina, ale ne natolik, abych to dala svemu diteti. Jeste uvazuji o Terezce, jen me mrzi, ze by melo ditko narozeniny a svatek u sebe a nebo Natalka, ale tam je zase svatek 21.12. taky nic moc. Tak fut nevim, kor kdyz ani nevime co to cekame.
Ja malou 10 dni prenasela, tak to bys mela jeste cas :grinning: Ale jinak ti preji pohodovy porod a urcite se tesime na zpravicky. Co rikal dr. vidi to nejak ted uz? I kdyz ono kolikrat dr. nic nevidi a ono to stejne hnedle prijde, proste miminko si rekne kdy.
27. čer 2015 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@donia jj, Andrejku budeme mít :wink: taky jsme řešili ten rozestup narozky-svátek, le znám spoustu lidí, co to mají jen pár dní od sebe, dokonce kamarádka je Eva a narodila se na štědrý den, chudák :slight_smile:
Tyy jo 10dní? U nás prý nechávají přenášet jen týden.... jinak já byla v pondělí na poslední kontrole a zatím se nic nechystá, čípek už je sice jen 1cm ale jsem stále uzavřená...ale už bych porod uvítala :slight_smile:
A jak s tím Tvým tlakem, už je to lepší? Ty máš termín někdy v říjnu, že? To už je taky dá se říct za chvilku :wink:
Přeju Ti pohodové těhulkování a ať miminko jen prospívá :wink:
27. čer 2015 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikracek ted akorat prekracuji pulku, jsem 21+4 tt. Termin mam 3.11. ale tajne doufam, ze to bude klidne i v rijnu, nebo pak 1.11. to je pekny datum ciselne. Prenaset se mi teda vubec nechce, jednou stacilo. I kdyz v tom tehu mi skoro nic nebylo, tak mi to bylo celkem jedno. Ted furt neco resim, tak clovek ten cas tlaci ocima.
Co se tlaku tyce, tak si ho zrovna ted musim merit pravidelne a v pondeli jdu ke kardiologovi, ten uvidi co dal. Ale musim rict, ze zatim dobra, resp. na me dobry. U nej jsem ale mela 150/90 a to rikal, ze s tremi Dopegyty na tlak bych to mit nemela. No co nadelam. Taky jsme od nej mela Holter kvuli srdci, ale to bylo v norme. Trapilo me 14 dni buseni srdce, ze jsem nemohla ani nic delat a bolelo me z toho na hrudi. Tak proto.
27. čer 2015 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia jejda, tak snad už se ti ten tlak umírní a přestane zlobit :wink:
Takže 22tt, to už jsi překročila půlku, ani se nenaděješ a mimčo bude s vámi :wink:
Mě teď strašně trnou ruce, snad to po porodu odezní, budí mě to i ze spaní, ale dr.říkal, že se to v těhu občas stává..
28. čer 2015 v 05:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooooj holky, jak se tu máte ? my jsme prestěhováni, takže mám internet jen na mobilu a tam mi forum nejde :frowning2: ale myslim na Vás ;) teď jsem to tu zpětně projela a moc gratuluju k miminkům narozeným i k těm co jsou ještě v bříšku :wink: My už jsme chlapáci, měli jsme 7 měsíců a začíná sranda.... plazí se, zkouši na kolinka sedat si.... strašná sranda. Ale je to miláček, v noci krásně spinká skoro nepláče. Miluju ho strašně moc a už se těším na dalši těhulkování až Patrikovi pořídíme ségru :grinning:
28. čer 2015 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Tak holky, hlásím, že jsem po dnešní kontrole po měsíci docela spokojená :slight_smile: vše je v poádku, termín stále odpovídá 29.11. Paní doktorce se konečně povedlo podívat i na pohlaví... takže na 80-90% holčička :grinning: TO je fajn.
V neděli odlítáme na dovolenou do Řecka na Korfu a už se neskutečně těšíme :slight_smile: to bude veget.
1. črc 2015 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Holky, takže už jsen snad zdravá, vyfasovaa jsem dvoje antibiotiba, ještě teda musím jít, zda jsem se zbavila zánětu. Jinak malej v 10 měsících má 8 kilo a 68 cm,je prcek, vypadá to, že i ten 3 bude pravak. Jinak v tomhle vedru umírám a děti taky děs, podařilo se mi utopit vodorovný telefon. Prasky displej a v tej opravne mě idioti neřekli, že okamžitě mám po záruce, která byla ještě 2,5 roku, ale neřekli ani to, že telefon nemá atestaci na vodeodolnost. Dle mého měli říct, takže to asi budu řešit přes Českou obchodní inspekci ať se na to podívá, protože mě nedali ani fakturu nic.....jsem neskutečně naštvaná. Kdyby ti idioti něco řekli, tak to k nim opravit nedávám! Jinak syn Patrik 5 let vykla se mu 1 zub, Ondra 10 měsíců leze,sedí, už měsíc se staví na nohy, rozumí slovům máma, táta, ham, slyší na jméno, miluje sourozence, převážně jen kojíme, příkrm moc nechce a umí paci paci,nenene a ahoj. Akorát v tech vedrech dnešní noc katastrofa, nemůže spat, fury brečí.... Už ať jsou bouřky a ochladí se o 10 stupňů. Kazdej den si dávám studenou sprchu a leje ze mě to je děs. Nejvíc mě štvou prsní vložky... Na normální to zatím nevypadá, jsem se asi potřebovala vyčistit, spodek mám úplně mrtvý. Nic neboli pohoda, tak doufám, že si mě mrcha 6 měsíců nenajde :grinning: :grinning:
5. črc 2015 v 05:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka gratuluju k princezně :slight_smile: a je fajn že je všechno v pořádku. My taky v neděli letíme na Kypr i s malou, takže na vás budu myslet :slight_smile: Jinak my máme dneska tři měsíce, šest kilo a šedesát centimetrů. Krásně pase koníky, snaží se přetáčet a brouká si a už skoro umí taky říct ahoj. :slight_smile:
@donia držím palce ať je tlak OK a ať je těhotenství v klidu stejně jako doposud.
@mikracek hodně štěstí do finiše už se těšíme až se Andrejka vyklube na svět. drž se mamko ty to zvládneš.
8. črc 2015 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jezura777 mooooc děkuji :-* zatím se nic nechystá, mám 3 dny do termínu, tak snad už se vyklube na svět prďolka naše :slight_smile: držte palce holky, začínám se trošku bát :slight_smile:
8. črc 2015 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka_korunka moc gratuluji k holčičce :slight_smile:
8. črc 2015 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikracek neboj, porod je úžasná věc. Klidně bych šla zase rodit. :grinning:jsen asi divná co? Na porod vzpomínám ráda, je to ta nejemotivnejsi věc, kterou jsem zažila..

Jinak holky včera jsem hlídala 5 děti a rozdíl 3 a nebo 5 není moc velký, ale zvládla jsem to i přes mrchu, která si mě pp 6 týdnech našla a masakr, jen mě tolik nebolelo břicho, divné?. No co bych chtěla 10 měsíců po porodu. Jinak Ondra druhý den horečky 38,5 nic nezabírá, hoří a potí se, ale nic jiného. Furt rve prsty v puse,dásně od 4 natekly?? No opět horečky ze zubů.. Ale už by měli slabnout? Jinak bouřka napáchala škody, odvlala trampulinu, je trhla ochranná síť, zohybana. Ale funkční je, Ken jsem ji musela opravit. A od 2-10 bez proudu, spadli 2 sloupy vedení a vyvrátilo to strom i a kořeny. Takovou bouřku jsem v životě nezažila? To bylo strašný.
12. črc 2015 ve 04:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak Filípek má zítra 5 měsíců, váží 7,5kg, na bříšku ho to baví, hezky nám povídá, stěžuje si, samé grbbbrrr prskání, výskání a je to pěkný rošťák. Jinak se netočí ani na bok, ani na břicho, ale rovnou z břicha na záda. Očkování čeká třetí hexa, třetí synflorix. Dneska mi končí mateřská a já nemám ještě vyřízený rodičák :slight_smile:
A od zítra začínám pracovat na poloviční úvazek z domu, tak jsem zvědavá, už jsem vše zapomněla :slight_smile:
12. črc 2015 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ivet1987 Jee, Vam to slusi :slight_smile: Jak na sebe kouka do zrcadla, to je pekne. Na praci ti tedy drzim palce, to mas odvahu jit takhle brzy.
13. črc 2015 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivet1987 v 5 měsících :grinning: Ondra mel 8 kilo v 10 měsících teď má 3 den horečky 39,5 a chce plně kojit. Prej do něj nic násilím cpát nemám :grinning:tak furt kojím a vyhovuje nám to. :grinning: a my už uděláme par kroku kolem nábytku zachvili bude chodit
14. črc 2015 ve 23:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. črc 2015 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikracek tak jak už jsi porodila? Jsem zvědavá
20. črc 2015 v 08:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! S radostí vám oznamuju, že dne 15.7. se nám narodila naše krásná holčička Andrejka :wink:
@verik2 porod byl rychlovka :slight_smile:
20. črc 2015 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mikracek Jee, obrovska gratulace a zdravicko vam obema. Tak az bude chvilka, tesime se na fotky a my co nas porod teprve ceka na to jaka to byla rychlovka, at jsme taky pekne naladeny. :wink:
20. črc 2015 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mikracek Gratuluju kočko :slight_smile:
20. črc 2015 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@baya66 ahojky a velika gratulace k chlapeckovi. Jeste ses nam nestihla pochlubit, nahodou jsem to nasla ted na tvem blogu :wink: Tak az budes mit chvilicku, hod nam sem fotecku a nejake podrobnosti.
26. črc 2015 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikracek a jak u tebe, jak ten porod tedy nakonec probihal?
26. črc 2015 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak zvladate vy a deti vedra? Uz je to silene a trva to dlouho, ja uz jen vyhlizim zmenu pocasi, aby se ochladilo. Jako slunicko a teplo mam moc rada, ale tohle uz je prilis. Ani v noci si clovek neodpocine a pres den prace stoji, nejak neni sila.
26. črc 2015 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia Ahojky :slight_smile: No jo, jsem ostuda. V pátek 17.7. v 1:15 přišel na svět nás Štěpánek:slight_smile:
V čtvrtek jsem šla na kontrolu do porodnice, trochu s obavou. Raději jsme vzali tentokrát i tašku - už nějakou dobu jsem měla méně vody, navíc jsem byla 39+2 a do porodky to bylo asi 40 km... Udělala jsem dobře - dr mi doporučila preventivní hospitalizaci, protože se jí na utz zdála plodovka zakalená. Vzhledem k tomu, že dole jsem dle dr měla vše už připravené, jsme se domluvily na Hamiltonově hmatu, který mi hned provedla (nic moc příjemného, a hlavně, co jsem četla tady na MK, tak většinou nezabral). A bylo mi řečeno, že pokud se porod nerozjede, pravděpodobně za dva dny mi doporučí vyvolání (což jsem fakt nechtěla) a hned na druhý den ráno naplánovali oxytocinový zátěžový test (o ten jsem taky vůbec nestála). No, po Hamiltonu mě rozbolelo břicho a rozjeli se poslíčci (ty jsem předtím měla mockrát). Dělala jsem si naděje, že by to mohlo vyjít, běhala jsem do schodů, abych tomu pomohla, nechala manžela, aby mi namasíroval bedra jasmínovým olejem (údajně podporuje stahy). Výsledek - vše ustalo :grinning: Manžela jsem poslala domů, odjel okolo sedmé večer... A pak za pár hodin zničehonic, když jsem se zvedala z postele, přesně ve 21:46, jsem najednou pocítila bolest a kontrakci, která byla úplně jiná, než ty při poslíčcích... Hned jsem si zapsala čas, ale moc naděje jsem si nedělala. Další, asi po čřvrt hodině, byla slabší. Hm, tak zase nic... Jenže pak se to rozjelo ráz na ráz, intervaly se rychle zkracovaly a intenzita velmi zesilovala. No, byl to pak velký fofr. PA i doktorka se taky docela divily. Manžel stihl dojet zhruba v půlnoci. Krátce na to jsme šli na sál. Bohužel jsem byla tak zlomená a zaskočená bolestí, že jsem pokorně přijala fakt, že budu rodit na porodnickém křesle. Bohužel tlačení mi nešlo - ačkoli jsem cvičila s aniballem. Tak se to pak poněkud zpomalilo, ale nakonec jsem to přecejen zvládla a my se dočkali zázraku zrození :slight_smile:
26. črc 2015 ve 22:12  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek