• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od prosince 2013

6. prosince 2016 
@lenkasaf tak to na vas budu moc myslet a drzet palce. urcite se pak ozvi.
10. lis 2015 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky, vypadá to nadějně na propuštění v patek nebo v pondělí... Záleží teď na vyšetřeních. Terezka už má 2,5kg a předevčírem by byla 37+0 :wink:
10. lis 2015 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@verunka_korunka Tak to je krása, gratuluji moc. Konečně jí budeš mít doma. Krásně dorostla. Tak ať je vše v pořádku a pustí vám jí.
10. lis 2015 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@donia Děkuji, budeme trochu toho štěstíčka potřebovat. Určitě se pak ozvu. A ty sem hoď nějakou fotku malého ! :slight_smile:
10. lis 2015 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@donia gratuluju ke chlapečkovi, hodně zdravíčka tobě i celé rodince
@lenkasaf držím moc palečky ať tam alespoň jedna mrška je a dočkáte se.
12. lis 2015 v 01:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezura777 děkuji moc holky. Bohužel se nenašla ani zs jedna jediná.:cry:
12. lis 2015 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenkasaf Ach jo, to je mi moc lito. A je sance na nejakou lecbu a ze by se to casem zlepsilo? Nebo nee? :frowning2:
12. lis 2015 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkasaf to je ale smůla :frowning2: ach jo :frowning2:
Je to nespravedlivé. Ti kdo chtějí tak to nejde a vedle toho jsou ti co nechtějí a jde to. Teď mám kolem sebe 2 tyhle případy :frowning2: jedno je holka která zůstala sama na dvojčata a druhé, to si minulý týden odvezli pěstouni chlapečka, který půjde k adopci. Je to smutné :frowning2: máte ještě nějakou naději na vlastní dítě, nebo už jsou jen jiné možnosti? Dárcovství nebo adopce? Docela mě to zajímá, teta nemohla mít děti a nešli do toho. Ale jestli jsem moc zvědavá a je ti to nepříjemné, tak mě klidně pošli někam :wink:
12. lis 2015 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka_korunka není to nepříjemné,klidně se ptej. Možnost na vlastní út není. Přemýšlíme nad darcovstvim ale nevím. Adopce urco ne. Ale nevím bojím se budoucností. Říct mu to potom nebo ne?a bude mít vlastnosti a feny dárce? Ach jo. Proč je ten život tak složitý. Ale tobě to vyprávět nemusím
Kdy vás pustí?
13. lis 2015 v 07:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@donia uz ne
To bylo max co.jsme pro to mohli udělat. :confused:
13. lis 2015 v 07:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkasaf víš, přemýšlela jsem nad tím hodněkrát... viděla jsem na gymplu učitelku co nemohla mít děti a když jim přidělili adopcí holčičku, tak se strašně rozzářila. Pořád nad těmi adopcemi přemýšlím. Ty děti tady jsou, jsou to vlastně chudáci, rodiče se jich vzdali a vize dětského doma je strašná. Jsem teď nedávno viděla dokument z děcáku a teda to je peklo a ty děcka nejsou absolutně připraveny na život. Ale to je jiná věc. Nakonec jsem došla do toho, že kdyby to chtěl i partner a nemohli bychom mít děti, tak bych do adopce šla, protože když si dítě přeješ a nemůžeš mít vlastní, tak příjmeš za vlastní i to cizí. A navíc jsou rodiny kde adoptovali a potom se jim narodilo i vlastní :slight_smile:
A s tím dárcovstvím... si říkám, že tam strašně záleží na tom, který nemůže mít děti. Bude se muset smířit s tím, že to dítě je pro něj jako by adoptované a pro toho druhého vlastní. Ale myslím, že se to dá zvládnout a oba pak budou šťastní, pokud si tedy miminko přejí oba stejně :slight_smile:
Držím vám moc palce. Zvládnete to, už jste ukázali že toho dokážete zvládnout dost :slight_smile:
ještě mě napadá :slight_smile: možná je to lékařsky blbost, ale nemůže být chlap ve stresu a potom nemá spermie? Stejně jako ženská nemůže otěhotnět když se stresuje? Víš, to by pak odpovídalo tomu, jak jsem psala o párech co adoptovali a pak se jim povedlo "zázračně" vlastní...
A my? Malou pustí nejdříve ve středu, ale nevěřím tomu, protože až ve čtvrtek chodi doktorka na sluch a my ho potřebujeme kontrolovat a hlídat.
13. lis 2015 v 07:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka_korunka Ahoj Verunko, čtu teď Tvůj příspěvek a trochu nad ním přemýšlím... Já sama jsem byla v dětském domově a upřímně řečeno, nemohu si na nic stěžovat. Moje vlastní rodina byla trochu jiná, čili, nelituji, že jsem prožila dětství jinde než s nimi. Ony děti z DD jsou vlastně sami sobě rodinou ( což je prakticky znát i po letech, kdy se třeba sejdou jako dospělí a navzájem mají tendendce si pomáhat. Nevím, jaký dokument a z jakého DD jsi viděla, ale co vím já, nemají se tam ty děti špatně. O mnoho horší je to pak pro potenciální rodiče, kteří chtějí takové děcko do své péče ať už adoptivní, nebo pěstounské. Ty děti mají mnohokrát jinou mentalitu, jiný způsob prožívání, matky byly například feťačky, což se samozřejmě odrazí na chování dítěte a pro takové rodiče je bohužel tento fakt mnohdy frustrující. Chtějí dát dítěti všechno, a nakonec se jim to vymstí, protože geny hrají svou roli. Nechci být zlá nebo snad selektivní k pěstounům, ale každý takový potenciální rodič by měl mít alespoň základy speciální pedagogiky, aby s tím dítětem uměl zacházet. A dárcovství vajíček je podle mého názoru svým způsobem genocidní... Teď je to třeba pro mnohé ženy veliká naděje na zplození "vlastního" potomka jenže : Důsledkem toho za nějaký čas bude to, že jedna žena daruje například 20 - 30 vajíček, která budou oplozena a vložena do těl dalších 20 ti žen. Tudíž 20 vzniklých dětí ponese jeden jediný genom. A nedej Bůh aby se těchto 20 dětí, které samozřejmě nevědí, že mají stejný genom sešlo a začalo se mezi sebou rozmnožovat. Výsledkem toho bude retardace dalších dětí těchto dětí.... Protože ať chceš nebo ne, tyto děti jsou mezi sebou pokrevně příbuzné... mně to přijde dost nepromyšlené v rámci budoucnosti. To samé platí při dárcovství spermatu. Dnešní chlapi na tom samozřejmě vydělávají, ale do důsledků už nikdo nevidí.... Bude to asi znít hnusně, ale příroda prostě ví, komu má dítě nadělit a komu ne. Obcházet tyto přírodní zákony vědou, je podle mně velmi riskantní.... Jinak Tobě i Terezce přeji brzký odchod domů a pevné zdraví :slight_smile:
13. lis 2015 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@verunka_korunka děkuji za hezká slova. Bohužel. Ze středu to.Neni,je to špatná genetika od zplozeni.
Musíte to ještě pořádně promyslet. Tak ar ji máte co nejdřív doma.
13. lis 2015 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenkasaf ono je hrozne tezke rict co by kdo udelal, pokud v te situaci neni. Dulezite je, aby se na tom shodli oba partneri a kdyz ne ted, tak treba casem, vse potrebuje svuj cas, i rozhodnuti o event. adopci nebo darcovstvi. Ja ti davala tenkrat kontakt na holcinu ohledne darcovstvi, tak pokud s ni nejsi v kontaktu, urcite to s ni prober, ona si tim prosla, resp. oba, takze ti urcite poradi a pomuze se s tim nejak vyrovnat, nebo na to pristoupit. Drzim moc palecky.
13. lis 2015 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@enalga safra... Psala jsem ti odpověď a sám od sebe se restartoval mobil :wink: asi znamení nebo co....
Jsem ráda, že jsi napsala a že nejsou dd jen jak ukázali v dokumentu v TV. Co se týká genů, jsem toho názoru, že většinu chování převezmou děti učením z okolí, ať už od rodičů, pestounu, vychovatelu, dalších děti, sourozenců. Ale ano, nějaké vrozené predispozice tam jistě budou :slight_smile: ale nemyslím si, že v chování. Na chování může mít vliv jak píšeš třeba alkoholismus, drogy atd u matky, případně nějaké vrozené psychické poruchy a podobně. Co se týká dárcovství, naprosto s tebou souhlasím, ale v podstatě je to v to dalším rozmnožování dost podobné, jako u tech odložených dětí, ty taky neznají příbuzné... Ale ano, z darováním spermií jich tady bude běhat možná hodně. Ale to nevím, jak moc je to častá záležitost. A je pravda, že si to pánové neuvědomují, vidí za tím pouze 500kc za jednu dávku :grinning:
A obcházení přírody, hmmm na jednu stranu se mi to nelíbí z pohledu křížení rodiny, ale na druhou stranu vědu beru v této době jako "motor" evoluce. Ono se ukáže samo časem jak se s tím my, země a vlastně celý vesmír popereme :wink:
Jede, to mě baví, takhle si přemýšlet a psát tok myšlenek :grinning:
Jinak domů se těším až malá půjde, nejdřív to bude ve středu, tak snad... A děkuji za přání
13. lis 2015 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka_korunka Máš pravdu, ale s tím dárcovstvím, když se nad tím zamyslíš a uvědomíš si, jaké následky to může ( a jistě i bude) mít za pár generací, myslím si, že lidstvo prostě zanikne ( pokud tu teda nepřistanou Asgardi :grinning:) . V tomhle vědě prostě nefandím, a nemyslím si, že to bylo něco světoborného. Je to jen malá berlička pro bezdětné páry, jako šance na to mít dítě. Ale jak už jsem řekla, příroda si sama vybírá přirozenou selekcí, kdo bude a kdo nebude mít dítě.... Když ho mít nemám ( myslím tím biologicky) nepoženu to přes mrtvoly. Sama dárkyní nejsem, páč ani nemůžu ( mám gen BRCA1) a kdyby s tím přišel manžel, asi bych ho taky hnala bičem.... Pro mně je tenhle výdobytek moderní doby prostě bláznovstvím.
13. lis 2015 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@enalga vím jak to myslíš :slight_smile: ale v podstatě takových případů už tady běhá... Třeba jedna známá strašně chtěla dítě, no a tak si prostě na diskotéce vyhlídka kluka a pak už ho nikdy neviděla a teda chudák kluk ani neví že má dítě... Nejsem zastáncem toho, aby mohli být dárci do nekonečna , ale pokud by dali malé množství vajíček / spermií a prohazelo se to aspoň v rámci republiky, když ne v rámci Evropy, tak by to takové škody snad nenapachalo. Víš, ono nemít ty děti je těžké, když je někdo chce mít a touží po nich. Potom trpí celý život, když je nemá... Jo a další věc co mě napadá jsou vychovávané "kukačky ". Myslím, že takových dětí taky málo nebude a většina se to nikdy nedozví... Proste to je a bude a pár šťastných páru od dárců to podle mě nevytrhne...
13. lis 2015 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky,chlapi vždy rozsévali. ... ńebu´dte tak pesimistické.Dřív jsem si taky říkala,že někdo děti mít nemůže tak to bů nectěl,ani příroda ne. Jenže to by pak bez vědy nemoly mít děti ani ženy s nemocemi např.štítné žlázy,atd...
14. lis 2015 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenkasaf to je mi líto že se nenašla ani jedna, hodně sil, vy to spolu zvládnete. :(
11. pro 2015 v 15:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
holky, máme profi fotky... jsou u mě v albu a tady je jedna pto ty, komu se tam nechce...
18. pro 2015 v 01:57  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@verunka_korunka určitě moc krásná fotečka, tak hodně štěstíčka a hlavně zdraví do nového roku a ať jste už spolu šťastně doma, já posílám taky pár aktuálních :slight_smile:
27. pro 2015 v 15:48  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@jezura777 ahoj tobe to mimco krásně roste. Jak je na tom? Vidí? I kdyz vypadá, že by mohla, ja tu dkouho nebyla...

Jinak holky, trochu jsen nestihala. Mslemu je 17 měsíců, stale kojim a jrste dkouho budu, ted budu resit myom behem pul roku vyrostt na 4 cm a fakt kdyz dostanu mrchu, 2 dny lezu po 4. Nejen že priserne krvacim, ale ty bolesti, zlaty porod proti tomu.
29. led v 17:51  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@verik2 no ahoj, ja uz si tuhle vsimla, ze jsi neaktivni. Tak to je fajn, ze jsi zase zavitala :wink: To je neuveritelne jak to leti, Ondra uz ma 17 mesicu jo? No nam je akorat zitra 3 mesice, taky to leti.
29. led ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@donia no nebyl cas, Vánoce, 3 deti stěně. Ale jeste 1 chceme, jen cekam na potvrzení březosti. Zase Kavalir slečna a s PP. Do toho byl zapis do školy, tak me 6 letého syna přijali, tak to od záři začne. A odesel mi notebook. Takze cekam na záruční opravu. Hlavne Ondra je divoch, furt nekde leze a pak pada na hlavu, takze ma furt modrinu aboule. Uz jsem z nej ma mrkev. Do toho se mi blbe dejcha, nemuzu se z hluboka nadechnout, ventolin nepomáhá, asi z topení a navic litam po doktorech s tim myomem, zkusim poresit operací, zda půjde, kojit jen tak neprestanu a dela mi hrozny problémy. Ted mam menzes 4 den a az ted slábne a přestává bolet břicho. 3 dny na praskach, to nejde s kojením. Ju 3 mesice, krásný to věk, uzivej dokud mimco leží. Me Ondra zacal ve 13 mesicich chodit, ted uz běhá
29. led ve 22:39  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@verik2 jo Ladunka vidí a je to velká lumpice, takže taky nevím kam dřív :slight_smile:
1. únor v 15:08  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jezura777 teda to je zazrak a pak, že se nedeji. To je dobře. A jak to zvladas? Mě to rikej, jaký dokáží byt lumpove. Mám to 3x. Takže se nezastavim. A do toho stěně kavalira, ale chceme ještě 1, kavalir by mel mit kamarádku.
5. únor ve 04:44  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezura777 Jee, ted koukam, ze cekas dalsi miminko :sweat_smile: No tak to jste to vzali hopem, vid? Jak se mate a jak to doma zvladate?
3. kvě v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jak se kdo máte, přijde sem ještě občas někdo?
4. kvě ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@maice Ahoooooooooj, ja obcas nakouknu, ale prave, ze se tu bohuzel nic nedozvim. Jak se vede?
My meli ted pul roku a vse v pohode. Starsi syn jde po prazdninach na stredni, Nicolka je ve druhe tride a miminecko si moc uzivam.
4. kvě ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, já občas nakouknu, shlídnu fotky, jak vám ty mrňousci rostou a co je nového. Je pravda, že skupina už moc aktivní není. :slight_smile:
@jezura777 gratuluji k druhému těhotenství !!!!
Jinak u nás nového jen to, že stále snažíme, teď jsem doma po operaci štítné žlázy, kterou jsem musela dát pryč, takže se zase vše zbrzdilo. Koncem května jedeme do CARu zažádat o IVF, tak snad už se to taky posune a dočkáme se. Snad jsme si už tu smůlu vybrali !! :slight_smile:
4. kvě ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek