• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky od září 2013 a dále, najdou se?

20. září 2013 
Najdou se ?
13. črc 2013 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady :wink:
13. črc 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my se budeme snažit od 13. září :o) Hned po svatbě. Jak to máš ty? Docela se těším. A trochu mě děsí, že to třeba rok nepůjde, to by mě štvalo..
14. črc 2013 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my to chceme tiež od září skusiť...máme doma už dvoch chalanov, tak by sa k nim hodila holčička :slight_smile:
14. črc 2013 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My o druhé, doufám, že to bude holčička...
@blannie
@vercik83
@glia
18. črc 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My druhátko... a u nás bychom rádi chlapečka :-P Snad nám to vyjde brzo. To první šlo skoro samo, tak jsem teď trochu nervózní. Už se nějak připravujete?
@kuratkol
@glia
@vercik83
18. črc 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blannie Na první jsem se teda hodně připravovala, ale na druhé teda nijak moc ne, se musím přiznat :slight_smile: Ale asi koupím listovku a kontryhelový čaj, aby mi srovnal cyklus.
18. črc 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som sa nepripravovala ani na jedno, teraz to tiež nechám na prírode...jediné, čo chcem, tak dať dole nejaké 2-3kg a prestať s cigaretami...tento zlozvyk som odbúrala pred prvým tehu, 9rokov mi vydržalo abstinovať a teraz už v tom zasa lietam :unamused:
Dnes som dostala výklad kariet od jednej maminky tuto na MK a snažíme sa o stošesť v říjnu...to by sme mali mať tú našu vysnívanú holčičku... :dizzy_face:
18. črc 2013 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já si už asi měsíc chodit koupit listovku, no tak uvidíme zda tam konečně dojdu příští týden. Spíš je to důležité před otěhotněním než po. Jinak cykls ťuky ťuk jeden na minutu skoro, takže přípravy žádné nebudou...spíš ty na svatbu, ale to taky moc nehrotíme...:o)
19. črc 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vercik83 Listovka je důležitá :slight_smile: Pořídila jsem ji včera.
21. črc 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a neviete, či možem brať listovku, keď mám moc železa?
21. črc 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Proč bys nemohla ?
@glia
21. črc 2013 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nepomáha listovka tomu, aby toho železa bolo v tele dosť? Netuším, preto sa pýtam... :sweat_smile:
21. črc 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@glia Listovka braná před otěhotněním hlavně pomáhá předcházet vývojovým vadám, dáse v pohodě kombinovat se železem. Obojí najednou obsahují např. komplexní vitamíny, jestli nějaké bereš.
21. črc 2013 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se k Vám hlásím :slight_smile:
21. črc 2013 ve 23:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kuratkol jj, to viem na čo slúži...len mám zvýšenú hodnotu krvného železa a draslíku...tak tú listovku preberiem s mojím doktorom a uvidíme..
22. črc 2013 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@glia Já osobně mám málo železa, tak beru železo a listovku. Dr. proti tomu rozhodně nic nenamítala.
22. črc 2013 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@danecka Super :slight_smile:
22. črc 2013 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. črc 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blannie My se budeme snažit taky o druhé a o chlapečka :slight_smile: tak snad to vyjde :slight_smile:
22. črc 2013 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je holky, tak koukám, že se všechny snažíte už o druhátko, to já jsem ještě stále bez zkušeností :wink: zatím mám ještě antikoncepci, ale na konci srpna už ji mít nebudu, pak začnu baštit listovku. Dneska jsem si nechala vzít krev, abych odhalila všechny neduhy, tak uvidíme :slight_smile:
22. črc 2013 v 09:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danecka Já taky nejsem zkušená, tak neboj. Mám vysazeno. Sice očista asi fakt není nutná, ale mně to jde vcelku k duhu..akorát jsem trochu přibrala ale spíš to je tím, že jsem jinak v pohodě a bez stresů. je fajn necpat do sebe denně ty hormony, i když peljtvám vajíčka:o) Ale snažit až od září. listovku br už te´d, jak už jsem psala, nejvíc důležitá je před otěhotněním vůbec:o)
22. črc 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercik83 jé tak to jsem ráda, že tu nejsem jediná "prvnička" :grinning: no já jsem se nikde nedočetla účinky listovky a antikoncepce, takže je radši dohromady nejím. Chceme ještě v srpnu trošku cestovat a čekají mě na jaře ještě státnice, takže se chceme snažit až od září. Ale jak vysadím jdu do listovky, trošku se bojím co to se mnou udělá, až to vysadím:( tlostnutí se bojím a taky jsestli se mi nezhorší pleť, ale nejvíc toho co mi to udělá s cyklem :confounded:
22. črc 2013 v 11:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přidávám :slight_smile: V září doberu poslední plato, 21.9. máme svatbu a pak se začínáme snažit :slight_smile: Koupila jsem si kyselinu listovou a tak jí užívám (četla jsem, že by se ideálně měla užívat 3 měsíce před plánováním otěhotnět). Tak jsem zvědavá, jak to všechno půjde...A také jsem "prvnička" :D
22. črc 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danecka čínek žádný, můžeš brát spolu, ej to jen vitamín. Mně se pleť nezhoršila, je mi lépe, i z toho že do sebe ty prášky necpu. jen přítel žbrblá, že si musí dávat pozor zatím :o)
23. črc 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, my se chceme začít snažit po dokončení rekonstrukce domu, tzn. listopad 2013, ale zatím na to ani moc nemyslím, potože je kolem té reko strašně moc práce, jinak od svatby to už bude 4 roky, v práci už mám praxi 5 let po škole a smlouvu na neurčito, antikoncepci mám vysazenou od léta 2010 (chráníme se jinak) no a tu listovku začnu brát tak na podzim...
3. srp 2013 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,taky se přidávám, ve čtvrtek jsem dobrala antikoncepci, tak uvidíme... :slight_smile:
5. srp 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jéé koukám, že zakladatelka diskuze je už v očekávání :slight_smile: Tak to gratuluji :slight_smile:
20. srp 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny:slight_smile: od začátku příštího roku bychom s přítelem chtěli pracovat na miminku, bylo by prima sdílet s někým dalším stres/nadšení/informace/rady/poučení okolo snažení se o miminko..

Stejně jako @vercik83 mám strach, zda to půjde snadno...často trpím na záněty močových cest, které i způsobily, že jsem musela být na seříznutí děložního čípku...tak mám trochu strach, jak se nám to otěhotnění bude dařit, navíc když tu na fóru čtu, jak občas je to skutečně běh na dlouhou trať a kolik to stojí nervů a slz... opravdu jsem z toho hodně nervózní už teď...

Myslíte, že je dobré si zajít na nějaké testy ještě před pokoušením? Jednak myslím gynekologickou prohlídku, zda je vše v pořádku, ale pak také nějaké genetické testy, jestli jsme třeba s přítelem "kompatibilní"? Nerada bych jako těhotná zjistila, že čekám postižené dítě a že v kombinaci s partnerovou DNA tomu jináč ani nikdy nebude....

No a pak další věc - snažím přestat kouřit, ale moc se mi to teda nedaří - prozatím.... nevíte, zda je nějaká doba doporučovaná lékaři jako "inkubační" (myšleno minimálně vhodná) mezi ukončením tohoto zlozvyku a otěhotněním?

Jinak jsem si domů už pořídila kyselinu listovou, včera polkla první prášek... jen ted moc nevím, jak zaměstnat hlavu do začátku příštího roku, aby se ze mě nestal maniak a já neměla už v prosinci kompletně zařízenej dětskej pokojíček a to od autosedačky po školní aktovku :D
22. srp 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xveronikaxx Pokud jste oba zdraví /s ničím se neléčíte/, tak nikam chodit nemusíš. Pokud by ti vadila partnerova DNA, tak by se ani miminko nevyvíjelo, to bys "potratila" /v uvozovkách, pač v tom případě je to ve stadiu několika týdnů/. Proto se říká, že první trimestr je rizikový a nejčastěji se potrácí.na gynekologickou prohlídku jdi, ale nedávno jsem se mojí gynekoložky ptala, jak to je po konizaci čípku s donošením dětí a říkala, že v dnešní době i když se bere celej čípek, tak s plastikou je možno dítě normálně donosit. Tak maximálně budeš se držet více v klidu. jedninné co asi nedělej, je kouření. To můžeš ovlivnit. kdyžtak zajdi do poradny, můžou ti i napsat lék co ti pomůže s abstinenč. příznaky,a le musíš hlavně CHTÍT přestat:o) a proč chcete vy začít až za rok? my čekáme po svatbě, vy?
22. srp 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercik83 děkuji za rady.. tak mi nechcem začít až za rok, nejraději bych počala kolem března 2014, abych rodila v prosinci 2014.... pracuji ve spousty projektech z evropských dotací, které právě běží až do prosince a je z toho poměrně dost peněz..tím, že ještě nejsou projekty na nové programové období, tak si nemohu nasmlouvat další práci na rok 2015, takže to tak idealně vychází - porodit v prosinci 14, půl roku pobýt na mateřské, sehnat dalších pár klientů a po půl roce zas nastoupit do projektu...tak to by byl plán... a ted ho jen uskutečnit :D
22. srp 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek