• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, podzim 2009 aneb letňátka 2010

12. října 2011 
iris: fotečky dám do alba, hned jak bude chvilku času :slight_smile: užili jsme si to opravdu výborně :wink:
29. zář 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, první cyklus byla 18.DC, minule 17.DC a teď si netrofám říct...bolesti byly 14. a 15. DC, ale plodny hleník byl 17.DC.

hanul, super!
29. zář 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jen tak mě napadlo...našich pár fotek, i když už jsou to tři roky http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID=11173&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
29. zář 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
iris, fotečky jsou hezký, nedávno jsme tady dávaly odkázky...já, koník, ještě někdo, ted si nejsem jistá, myslím andrea
no to je dívný na netu jsem četla, že se Mareš provalil a ještě před včerejším vysílaní řekl, že ten Thomas nepostoupil...je to takovej modýlek, ale má krásnej úsměv :slight_smile:)
29. zář 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky!
no, pustili ho
29. zář 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a to už teda zpíval zase každej sám a teď už jdou do toho finále 24 lidí? nějak na netu nemužu nic najít :frowning2:
29. zář 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mate zkusenost s lekem Duphaston.
29. zář 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
miri, oni vůbec nezpívali, jen chodili před porotce, tak to byla dost nuda

simi, nemám...na co to má být? na podporu ovulky?
29. zář 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
iris, aha :frowning2:
simi, to bohužel nemám :frowning2:
29. zář 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:
Jen vás chci pozdravit po dovolené :slight_smile: Bylo nám krásně :grinning:
Jen sem se těšíla, že během toho týdne příjde ovu, když sme měli krásný klídek na tuleníčko, a ona se nějak fláká, ještě furt nedrazila :frowning2:
29. zář 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kali.kal..ona dorazí :wink:
29. zář 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanni, díky za všechny rady, ale doufám že to nebudu potřebovat. Teď už mě to tak nebolí, při malé ani neřeže , jen ke konci takovej divnej pocit..Včera ale celej den to bylo takový tlačení a tupá bolest, myslela jsem si že třeba to je ovu ale nebyla..tak nevím. Teď se snažím hodně pít a být v teple. Snad už to zítra odezní úplně..
Jinak jak jsem ve středu měla průhlednej hlen tak dnes je tu zase..Tak já nevím co to zas je?
Holky říkali že to je plodnej hleník což jsem čekala na tu ovu která nevím jestli byla nebo ne a dneska zas ten stejnej hlen po 7 dnech..znáte to někdo?
Jinak vám holky moc přeju ten řííjen komu se nezadaří v září..já nevím jestli nebudem muset snažení odložit. Budu si muset od ledna najít novou práci ..ach jo :unamused: Moje plány jsou v nedohlednu. Ale zas se to snažím brát sportovně..Hoprší bude depka jestli budu na pracáku anebudu moct nic najít..
Úplně mě štve že člověk 3 roky pracuje, platí všechny daně,poplatky nevím co všechno apak když se nedobrovolně octne na pracáku a otěhotněla bych tak nemám jedinou podporu, mateřskou, nemocenskou, nic.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joseline, to je ta blbá byrokracie...Budu držet palce, ať se zadaří vše, co si přeješ.
29. zář 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
iris děkuji, uvidíme..beru to tak že to život přináší a snažím se na to dívat z té lepší stránky, že snad si něco najdu, něco novýho se naučím a pak se zase budem snažit a mimnka se dočkáme..

Hanulko, blahopřeji ke svatbě, měli jste krásné počasí že?
29. zář 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jos a když nepůjdeš na neschopenku, tak na pracák zavítáš jednou měsíčně (kde není práce), týdně (kde je práce dost - záleží kde kdo bydlí) a když tě někam pošlou, tak buď nenastoupíš (že nabízejí málo peněz nebo řekneš, že jseš těhotná) nebo nastoupíš a prostě jim za pár měsíců odejdeš na mateřskou..
29. zář 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
a na tom pracáku ti dají tu podporu.. něco platí pracák něco sociálka.. já nevím, jak to teď je.. dřív to nejdřív platil pracák a postupně to snižoval a o co to snížil, to zas dorovnávala sociálka do životního minima a pak už to vyplácela celý jen sociálka
29. zář 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem pochopila že je to tak že jdu na pracák, ten mi bude po dobu 5 měs. vyplácet nějaký procenta z platu který se každý měsíc snižují a po těch 5 měsících už bych dostala to min. od sociálky ale to je tak 2000,- nebo co, z toho bych asi nevyžila.
No a když otěhotním během těch 5 měs. na pracáku tak až do porodu nedostanu nic ne? Jako zas jen tu podporu od socky. A mateřská je pasé když nemám zaměstnavatele takže až ode dne porodu rovnou rodičovská na 4 roky(nemohla bych mít na výběr).
29. zář 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda jde o to, jestli máš na životní minimum nárok.. nějak se to počítá podle členů rodiny a snad příjmů
http://www.mesec.cz/texty/zivotni-minimum/
http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/zivotni_min
asi lepší si najít práci a prostě otěhotnět a jít na mateřskou
29. zář 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
joseline, je to těžké, bez práce :frowning2:
29. zář 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je něco o mateřský asi
http://www.mpsv.cz/cs/4

2000,- tak to je dost málo.. kdyby 4-5 aspoň..
já nevím, jestli se mateřská bere i na pracáku.. nastupuješ na ní před porodem a máš volno..placený.. to tě v týhle době ani pracák nemůže posílat do práce, hledat ti ji.. nevím, nemám to načtený
29. zář 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já to taky tak vidím, najdu si práci (doufám), to je v téhle chvíli asi nejrozumnější i když pocitově bych se zařídila jinak.
29. zář 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
i když ta mateřská se asi bude vztahovat jen na to, když někde pracuješ, jak píšeš..
29. zář 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukni na jobs a podobný servery, rozešli odpovědi, něco si najdi a normálně jim v prvním roce nastup na mateřskou
29. zář 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
v brně to není takový problém jako třeba v ústeckém kraji.. nebo kolem ostravy a tak..
29. zář 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanni, já jsem si to načetla a mateřskou nedostaneš když jsi nezaměstnaná. Po těch 5 měs. se asi chodí na nemoc. ale to nevm z čeho se vypočítává, jestli z těch dávek od pracáku? A až dnem porodu dostaneš rovnou rodičovskou na 4 roky (2 roky 7800 a na roky 2 roky necelý 4tis.)

Jedině když bych spadala do ochrané lhůty 6 měs. od výpovědi bych musela nastoupit mateřskou (6-8týdnu od porodu) tak to bych měla mateřskou ještě od zaměstnavatele. Ale to bych musela asi otěhotnět tento měsíc..

Ty 2tis. z té sociálky jsem jen tak plácla, ale asi to nebude nějaká závratná částka z které by se dalo v klidu vyžít.
29. zář 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jos.. jasně.. 2 tis. přibližně myšleno.
jo, tak už mi je to jasné.. nic moc. Zas kdybys hledala práci, tak bys to na tu chvíli nemusela tak řešit.. jakou chceš, aby byla dobrá, lidi aby byli pokud možno taky dobrý.. hlavně nějaký příjem na pár měsíců a pak šup na mateřskou. Kdybys náhodou nějakou dobu byla na pracáku, tak to nevadí. aspoň si užiješ volna. jestli nepůjdeš na neschopenku a půjdeš až na mateřskou, tak toho volna už moc nezbývá a po porodu už ho nebudeš mít vůbec. a dlouho ne..
a kolikátý jseš DC, ty teď čekáš ovu?
29. zář 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
klidně se vám tenhle měsíc miminko povést může. zkus třeba i ten ovu test.. teď někdy jí mít budeš, máš.. jestli se ti nezpozdí a nebudeš mít delší cyklus. I když proč by měla..
29. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
se zpozdit.. :wink:
29. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jos, vlastně ty už jsi dneska o těch ovu testech psala.. tak nic.. zpět.. ještě to zkus, uvidíš.. a tulíte se asi viď, tak třeba to fakt teď vyjde.. :slight_smile: :slight_smile:
29. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já pádím k dokorce :frowning2: zatím papa
29. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek