• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, podzim 2009 aneb letňátka 2010

12. října 2011 
dneska se fakt není čemu divit, hraje, chatuje kde kdo.. ale kdo se má bavit se zádama člověka brýlícího furt na monitor. To nejde.. A jsou lidi, co se neodlepí, pořád jen přemýšlí, kdy si tam zas sednou, pokud tam zrovna sedět nemůžou. Dají pokoj až na dovolený nebo tak.. prostě až to nahradí jiným (lepším) zájmem. Já odmala lítala furt venku, počítače nebyly, resp. to byly pěkný šlupky. O 9 let mladší ségra strávila pubertu u PC a tráví tam čas i nadále.
3. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme neměli počítač. Měli jsme ho až jsme byli na střední. Ale bráška ho má od svých tří let, takže u něho taky sedí pořád.
3. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to tak, podle mě čím dřív přijde člověk (dítě) do kontaktu s PC, tím větší "závislost" si na něm utvoří a nepřijde mu divný u toho pořád sedět :unamused:
3. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, já taky lezu na koně. Malý taky mlátí do klávesnice a sahá na myša, dívá se tam na večerníčky na you tube.
Ale není to normální, normáně mají lidi pohyb a jsou víc venku, normálně doma něco dělaj (u PC se toho moc dělat nedá, to je jasný.. teď nemluvím o práci u PC) a nejsou agresivní, podráždění, když jim někdo náhodou promluví do chatování nebo hraní.. Ségře je 20 a dělá kulový, je furt na chatu. Život jí jaksi utíká mezi prsty, což má na ní zpětný dopad, který si ale tolik nepřipouští, neb má zřejmě pocit, že je dost času..
3. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Opravdu to není dobrý. Já se budu snažit svoje děti od toho trošku odhánět. Třeba bude limit max 2 hodiny denně na PC a pak je pěkně vyženu ven :grinning:
3. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem udělala radikální změnu a mám novou paní soktorku. Konečně jsem se dovolala té mé dr a byl tam jen sestra a když jsem ji řekla, co mě trápí tak řekla že je to dobrý a ať dojdu až toho 18. :angry: No to snad nemyslí vážně. A tak jsem zkusila mudr Lázničkovou ze sdružení CENAP. Řekla ať hned příjdu. Milá, popovídala si semnou o všem a tak jsem se k ní přihlásila. Předepsala mi Utrogestan a Ascorutin a v utery jdu na kontrolu. Nemusím 14 dní trnout a čekat. Sestřička byla taky velice mila. Ted když to srovná s tou mojí tak se nestačím divit jaký je to rozdíl. No jo ale nic jineho jsem neznala. Ale teď... Tak jsem vám to, holky musela všechno napsat ... :slight_smile:
3. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a podle ultrazvuku jsem v 4t3d. Zatím dobrý. tak snad bude i nadále :wink:
3. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je dobře dracinek, že jsi šla jinam. Tak teď bude vše určitě OK a špinění přestane :dizzy_face:
3. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dracinko tak to je dobře, že jsi šla k jiné dr a nenechala jsi se odbýt.Je to hrozný jaký mají někdteří doktoři přístup a bohužel je jich takových většina.Tak hlavně ať se ti to srovná a jste oba v pořádku, určitě budete, v těhotenství je špinění velice častné a kolikrát to nic neznamená.Tak se hlavně opatruj nezvedej nic těžkého, odpočívej a uvidíš, že bude všechno o.k.
Koníku tak se hezky snažte a uvidíš, že to brzy vyjde, držím ti palce.
3. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, snad jo :dizzy_face: Všechny vitaminky poctivě baštim, tak to snad už příště vyjde :sunglasses:
3. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dracinku, samé dobré zprávy, to je dobře :slight_smile:
koniku, co všechno bereš? já totiž nevím, abych to nepřehnala..... :wink: ....piju femigard, teď jsem si koupila ještě ženský čaj - je tam i kontryhel - tak ho mám pít jen do ovu???je ho tam ale asi málo, píšou že se může pít dlouhodobě.....no a ještě bych si chtěla koupit femibion 800.........není toho moc??? :dizzy_face:
3. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dracinku, tak to je skvělá zpráva. Já jednou dokonce i vyloženě krvácela. Udělal se hematom vedle malého, ale v pořádku se vstřebal a malý rostl jako z vody :wink: Odpočívej, pozor na sexík (já zakrvácela totiž den po něm) a užívej si to. Utz nejdřív mému dr. lítal klidně o týden dva (já věděla přesné datum početí, tak jsem měla kontrolu), ale nakonec to po pár týdnech trefoval s denním, max. dvoudenním rozdílem. Jo s těmi gyndaři je to něco.. zatím nejpříjemnější prostředí jsem zažila v soukromém zdravotnickém zařízení. Podají ruku, vše vysvětlí, ale zas se jim to tam střídá a doktoři tam zaměstnaní hlavně že ovládají cizí řeči, ale kolikrát to nejsou nějací extra borci. I mezi nimi se našli vyloženě nepříjemní arogantní lidi sem tam.. Pak jsem měla doktora, co byl celkem milý, ale ňouma. Tak mě vyděsil, že chápu všechny pocity strachu, které tady kdo má, jelikož já prve kvůli němu myslela, že mám po těhu.. nevím, co v 6. tt. plašil, nechápu :rolling_eyes: A pak jsem měla dalšího, ten byl kapacita, měl na to i věk, ale takový dost arogantní, což jsem já i překousla, ale stejně byl daleko a dělal jen základní vyšetření a chtěl 3000,- za rok, obyčejná ordinace ve sklepě (to mi nevadí, nejsem snob :grinning: ) a chodila jsem teda na čas, to musím uznat. Teď bych měla nastoupit někam, kde jsou taky kapacity, ale zároveň je to placený a prostředí příjemný, takže snad tam budu spokojená. Jdu tam až příští týden. Ale chtějí 5000,- za těhotenství. To je strašný. Z toho důvodu jsem tam celý roky nešla a nakonec jsem tam stejně skončila, protože tady mají dobrý gyndaři narváno, že neberou nebo je to daleko nebo je to s velkým otazníkem a zaplatit si taky nechaj (běžně kolem 1000,-) a já už chci mít klid a jistotu. Sem mě vzali jen proto, že se odštěpili od jiné gyndy a zrovna začínaj, ale za chvíli budou mít taky narváno. Přitom mám-li být upřímná, tak za celý těhotenství jsem doktory na nic nepotřebovala. Jen na napsání neschopenky a předepsání utrogestanu. A viděla jsem utz, ale mohlo jich být klidně mnohem míň. Za tohle takových prachů.. no nic.. mám tu jistotu, co jsem chtěla mít, abych zas neskončila u nějakýho laxního patly. Teda snad jí mám.. :sweat_smile:

Já brala calibrum baby plan a teď beru Femibion 800.
3. zář 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já tedy krom listovky nic jiného nejím, každý mě od nějakých vitamínu odrazuje, prý se po nich rodí velké děti a to bych nerada.My se teď začínáme snažit třetí měsíc a koukala jsem, že Maci i koník taky, tak jsem zvědavá jak to dopadne, říká se, že do třetice všeho dobrého i zlého, ale vy obě máte větší předpoklady než já, obě jste mlaďounké a já jsem navíc v březnu o jedno mimi přišla, tak mám obavu,aby mé tělo fungovalo tak, jak má.
3. zář 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lussyn, já myslím, že mám šance všechny stejné :slight_smile: vím, že jsi sice o miminko přišla, ale už jsi byla těhotná a ms ti chodí, což o mně se říct nedá, já vůbec nemám jistotu v tom, že dokážu otěhotnět......přijde mi to tak neskutečný že bych otěhotněla......nevím no :confused:
s těma vitamínama bych to taky nepřeháněla, já mám spíš radši ty bylinky, přeci jen vitamíny jsou taky určitý druch chemie......ale ten femibion si asi koupím :slight_smile:
a nevíte, co podporuje růst sliznice? teď jsem ji teda měla asi 7 mm, ale minule jsem ji měla málo, tak abych to něčím popohnala :dizzy_face:
3. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
v tom calibru je asi jen 5 věcí (jód, listovka..), ve femibionu toho taky není moc ,ale je tam víc listovky a navíc v jiné formě - vstřebávatelnější pro člověka. Metafolin.. nebo jak to nazývaj, maj to pod registrační značkou.
Ale minulý těhu jsem brala jen E a listovku od Pharma Nord.
Já mám taky různý obavy, jelikož mě např. už asi 4 dny pobolívá vaječník a ovulku mám mít až někdy za týden a ani nemám klasicky větší chuť na sex. Tak si taky vymýšlím různý blbosti, pak se akorát vyděsím, takže radši na to nemyslet a číst si něco nebo žehlit :grinning:
3. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda jsem chtěla napsat DRUH :slight_smile:
3. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, samí noví doktoři :grinning: Já k tomu novému půjdu dle MS, nejradši bych šla už příští týden, ale nevím, kdy se mrcha uráčéí dorazit.
3. zář 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak copa tady řešíte, takovej příspěvků, jste se pěkně rozjely :slight_smile:
3. zář 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
alienka, Péťa měla ráno //, jinak máme nové doktory a já čekám netrpělivě na MS :grinning:
3. zář 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já se loučííím, pádím z práce :wink: mějte se a zejtra ať se kouká hlásit nějaká nová těhule :grinning:
3. zář 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee fakt jo? další těhulka :slight_smile: tak to je pěkný jak se to taky pěkně rozmáhá :slight_smile:
3. zář 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doplňuji u sebe nové datum příští kontroly :slight_smile:

Těhulky:

24.7.09 poupe.......................... TP: 3.4.2010, další kontrola 1/9
25.7.09 Smisek24............ ..........TP: 5.4.2010, další kontrola 11/9
31.7.09 andrea110409....30 let... TP: ???
1.8.09 Sandulka........................ TP: 13.4.2010, další kontrola 25/8
18.8.09 Eliska_v .. ..........20 let....TP: 23.4.2010, další kontrola 10/9
27.8.09 Mikalka...............26 let...TP: 8.5. 2010
27.8.09 Zlababa ............ 30 let ..TP: 9.5. 2010
31.8.09 Dracinek.............24 let...TP: 8.5. 2010, kontrola 8/9
1.9.09 klaarka22..............25 let...TP: ????

Snažilky:

myisiska1.................................... 1 snažení = 64 DC
kopretina82............................. … 4 snažení = 38DC
danielapro..........26 let..................1 snažení = 38 DC (posl. cyklus 28 dní)
sepinka....................................... 3 snažení = 37 DC
miky....................28 let............... 3 snažení = 33 DC
kali.kal..................28 let...............4 snažení = 30 DC (poslední cyklus 29 dní)
ajachlapikova...............................1 snažení = 30 DC
iris...................29 let................... 2 snažení = 29 DC (posl. cyklus 28 dní)
daras..................26 let............… .2 snažení = 28 DC (posl. cyklus 28 dní)
sima2 .........................................2 snažení = 28 DC
alex001............32 let...........1(porevizní) snažení = 28 DC
petra123............28 let................18 snažení = 27 DC (posl. cyklus 28 dní)
kamiz...........................................2 snažení = 27 DC
marokanek ........22let................... 7 snažení =22 DC
zuzka111.................................... 4 snažení = 22 DC
pajulinka............21 let.................11 snažení = 20 DC
joseline ............23 let............. …. 2 snažení = 17 DC, (posl.cyklus 29 dní)
barevna.............23 let............ .... 2snažení = 17 DC
konik88..............21 let................ 3 snažení = 16 DC (posl. cyklus 38 dní-mikropotrat)
hanulka_86........23 let................. 1 snažení = 14 DC (posl. cyklus 30 dní)
yanna.o............ 29 let................. 2 snažení = 12 DC (posl.cyklus 34 dní)
miriska............. 21 let.................. 3 snažení = 12 DC (posl.cyklus 28 dní)
beruška1989......20 let.................. 3 snažení = 10 DC (poslední cyklus 28dní)
indriela.............32 let................... 7 snažení = 8 DC (posl. cyklus 26 dní)
lussyn.......................................... 3 snažení = 8 DC
llenicka1..............27 let...........,,.....8 snažení = 7 DC
alienka24............25 let.................13 snažení =7 DC
peprlik................22 let..................3 snažení = 6 DC (posl.cykl. 33 dní)
momis...............30 let.................. 5 snažení = 6 DC (posl. cyklus 31 dní)
alzbeta.hod........25 let................ 14 snažení = 5 DC (posl. cyklus 26 dní)
mucipuci............25 let.................. 3 snažení = 3 DC (posl.cyklus 38 dní)
medan...............29 let..................4 snažení
3. zář 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maci měj se krásně a ničeho se neboj otěhotníš coby dup :slight_smile:
yannko dobrý přístup na nic nemyslet a nic neřešit a ono to brzy příjde.
3. zář 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
rada bych se k vam pridala. Uz jsem se i na diskuzi snazeni od zari 2009, ale tam uz to holky maji celkem dlouho a asi se i lip znaji.
Od rijna bychom se chteli s pritelem zacit pokouset o miminko. Budeme mit brzy vlastni bydlenicko a je mi 27, coz mi prijde celkem rozumny vek na to zkusit, jestli se na nas usmeje stesti. Mame vystudovano, pocestovali jsme si oba a ja uz vic jak rok pracuju. Zatim nic moc neresim, jen zobu nejake vitaminky.
Chcem to zkusit tak pro jistotu, kdyby se nam treba dyl nedarilo, abychom na to prisli vcas. Naplanovali jsme si jeste par veci, ktere bychom chteli podnikat, kdyby se nam zatim nedarilo, abychom nezili jen miminkem, kter by neprichazelo (cestu do jedne vzdalenejsi zeme, v zime lyzovacku a tak).
Nebude vam vadit, kdyz se pridam?
3. zář 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj majdalenko :slight_smile: Vítej mezi námi :slight_smile: Koukni na tabulku a pokud chceš napiš ostatní informace a já tě tam přidám :wink:
3. zář 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky to mate obcas tak, ze i kdyz uz vam to je delsi dobu jasne, ze mimi uz byste chtely, ze vas prepadne pocit nejistoty a pochyb? Vsechno bude jinak, ale tak hezky jinak,... ;)
3. zář 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj majdalenko, jasně, pojď k nám :wink:
Napsala jsi to moc pěkně. A tahle věta je úplně skvělá: Mame vystudovano, pocestovali jsme si oba a ja uz vic jak rok pracuju. :wink:

K tvé otázce.. já když čekala malého, tak jsem viděla pořád jen bříško, nedocházelo mi to ani u porodu a najednou byl malý venku. Živý, opravdový.. No a pak už to jelo. Všechno bylo úplně jinak, než jsem si uměla představit. Neměla jsem žádné hlídání (nemám ho dosud) a najednou mi i místo bydliště méně vyhovovalo (kopec, všude autem - které měl manžel, žádná rodina, známí, takže izolace..). Proto to u mě bylo citelnější, než to zpravidla bývá. Po porodu mi prvně došlo, že stárnu :sweat_smile: Všechno se samozřejmě točí kolem miminka, já nevyspalá (to se nezdá, když to člověk jen čte, ale opravdu jsem kolikrát zažila psychické i fyzické vyčerpání), kojení začalo po nějaké době zlobit (to je nápor na psychiku jak blázen). Ale jinak dostal život další rozměr, který předtím neměl ani náhodou. A hlavně dostal smysl. Všechno do sebe zapadlo a leccos mi došlo. No ale taky je to docela sranda :grinning: A teď s batoletem už úplně :grinning: Co z něj padá za hlody a ty obličeje, to se nedá :grinning:
3. zář 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mucipuci. Já beru Femibion 800, Femigard a vitamín E. Kontryhel by se měl vždy pít do ovu. Myslím si, že pokud bereš Femigard tak kontryhel už není potřeba. Ale to je asi na každém. Myslím, že Femibion a Femigard stačí. Já beru navíc vitamín E na udržení mimča.
3. zář 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Přeji vám pěkný den:Chtěla jsem se zeptat,jestli i k vám můžu občas nakouknout a poklábosit?První těhu nám bohužel nevyšlo,ale v říjnu,nejp.v listopadu to chceme zkusit znova...
3. zář 2009 v 16:14  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak lussyn, velké děti se rodí po velkém množství vitamínu B1. Takže pokud ho není ve vitamínech moc, tak to vůbec nevadí.
3. zář 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek