• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, podzim 2009 aneb letňátka 2010

12. října 2011 
Miky: já už jsem dneska testla a už je ta druhá čárka vidět, ale ještě to není asi úplně tak jak by mělo, takže si myslím, že by ten testík mohl být pozitivní třeba zítra :slight_smile: (nebo v pátek) doufám v to, s manželem zrovna tenhle týden máme stejný směny, takže by to bylo super :dizzy_face:
21. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanulko, já testování plánuju zase až tak na 18 hod., tak uvidíme jak se to vyvrbí u nás :wink:
21. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a nevíte kdy je nejlepší tu ovulku testovat? Jestli je lepší v průběhu dne nebo až večer?
21. říj 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul, já ten pozitivní test (testovací silnější než kontrolní) mám po celý den. Prý se to lh začíná vylučovat v ranních nočních hodinách, tak já bych testovala kolem 13:00, aby to bylo v půli dne. druhou čárku mám vidět několik dní, silnější je pak když se to blíží. Tak den předtím, příp. i 2 nebo 3. Jo a když je to pozitivní, tak nemusím mít moč extra koncentrovanou, tmavou.. normálně piju, jen si ty 2 hodinky dám pauzu a nepiju. Jak je to pozitivní, tak to je vidět i v ředěnější moči. A ten den mám i bílkový hlen a větší chuť na tulení a pár dní předem mi naskáče akné :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ten další den mám tu čárku už stejně silnou jako kontrolní nebo slabší.
21. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
marokánku :frowning2: ty si to teď vyžíráš viď...
ať je brzo zase dobře :wink:
miris, uf.. no tak vzhůru do dalšího kola :grinning: a hodně štěstí! :slight_smile:
alienko, pěkné, sis to užila co :grinning:
21. říj 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a aby to nevyznělo jinak.. tak ten test pozitivní (u mě testovací silnější než kontrolní) mám jen jeden den. A čárka začne být vidět po pár vteřinách a pak už jen rychle sílí.
21. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: tak mám uklizeno, navařeno a za chvíli povalim do práce
21. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
obrázek
http://merenibt.xf.cz/obrazky/lh.jpg

Hladina LH je znázorněna oranžovou křivkou, ovulace růžovou čarou a modré svislice potom naznačují možné varianty testování. Vidíte, že hladina tohoto hormonu je v průběhu cyklu nevýrazná a konstantní, ale před ovulací jeho produkce prudce narůstá a brzy po vrcholu opět prudce klesá. Je tedy naprosto nutné správné "načasování" testu, pokud budete testovat příliš brzy, nezobrazí se nic.

Ovulační testy jsou poměřně drahá záležitost (cca 30-100,- Kč/ks), je tedy více než vhodné jejich použití správně načasovat, abyste jich nemusely dělat mnoho. Ideální je začít je zkoušet pár dní před očekávanou ovulací, pokud tušíte, kdy ji můžete očekávat, vyzkoušejte je poprvé dva až tři dny před ovu a potom je opakujte každý den, dokud se Vám neukáží silné //, to znamená, že ovulace už je velice blízko. Ve chvíli, kdy začne druhý proužek slábnout, znamená to, že ovulace už pravděpodobně proběhla. Pokud najdete silné // několik dní za sebou, ovulace přijde po tom posledním předtím, než začnou slábnout. Z obrázku výše vidíte, že pokud si test uděláte příliš brzy (1), hladina LH je ještě příliš nízká a pravděpodobně uvidíte pouze /. Pokud si ho uděláte před blížící se ovulací (2), hladina LH už bude zvýšená a na testu se Vám začne rýsovat i druhá čárka, stále ale ještě bude slabší než ta kontrolní, takovýto test je na rozdíl od těhotenských testů považován za negativní. Teprve když uděláte test těsně před ovulací (3), ukáže Vám dvě stejně silné čárky, tehdy je test pozitivní. Po ovulaci (4) hladina LH klesá, čárky slábnou až zmizí úplně a test je opět negativní.

V podstatě úplně stejně jako test těhotenský. Podle návodu ho po rysku ponoříte do moči, necháte působit doporučenou dobu a poté zkontrolujete, zda je vidět jen jedna čárka nebo obě, ale ta testovací slabší (v obou případech je test negativní), nebo jsou obě hodně silné (pozitivní). Ve chvíli, kdy najdete pozitivní test, nejpozději do druhého dne pravděpodobně proběhne ovulace a je vhodný čas na to se pomilovat (pokud chcete otěhotnět a nevadí Vám milování "na povel" - ovšem kdyby Vám vadilo, asi se rovnou vykašlete na ovutesty :wink:).

Občas se může stát, že čárky na ovulačním testu sílí, ale testovací čárka nikdy nedosáhne síly té kontrolní, další den začne opět slábnout. Tady je několik možností - buď ovulace skutečně neproběhla, nebo hladina LH stoupá příliš prudce (viz obrázek) a Vy jste netestovaly v ten správný okamžik - jeden test byl příliš brzy, druhý příliš pozdě (okamžiky 2 a 4 na obrázku). V takových případech je vhodné kombinovat ovulační testy s měřením BT (její vzestup potvrdí proběhlou ovulaci) nebo můžete vyzkoušet třeba dva testy v rozmezí několika hodin.

příklady křivek, když si někdo měří BT a zároveň dělá ovulační testy (řádek OPK)
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/63290.html/
další příklady
http://merenibt.xf.cz/priklady.html
21. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
k ovulaci dojde do druhého dne - ne do 48 hodin!!
21. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je všechno v háji!!! ted mi volal manžel, že mu onemocněl kolega a musí jít od zítřka na odpolední :frowning2: takže celý testování je k ničemu!Bude chodit domů v noci a já zase ráno vstávám. To se na to můžeme rovnou vykašlat, fakt mě to štve, jak se máme trefit, když do toho vždycky něco vleze? Omlouvám se, ale jsem tak zklamaná, že je mi do breku, těšila jsem se, že tentokrát máme oba stejný směny a zrovna v období ovulky a ted tohle :frowning2: :frowning2:
21. říj 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul testuj.. můžete se domluvit někdy nad ránem :grinning: nebo naopak v noci.. :wink: dalo by se to vymyslet. Počkáš na něj třeba u filmu :wink:
21. říj 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jde teda taky o to kdy v noci.. :unamused:
21. říj 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanna: když já jsem utahaná z práce, padnu do postele a hned usnu a on přijde z práce a já za pár hodin zase vstávám. Proč je to tak těžký? Kdybych to věděla dřív, tak bych si ty ovu testy ani nekupovala, stejně to nevyjde :cry: já vím, že tady podobný případy řeší hodně holek, ale úplně mě to rozhodilo :frowning2: ještě že to můžu říct vám tady, protože to že se snažíme ví akorát kamarádka, jinak nikdo, takže to dusím v sobě.
21. říj 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul, jasně.. to je zákon schválnosti :frowning2: buď se prostě jeden den nevyspíš nebo on se nevyspí a ráno to zkusíte než půjdeš do práce (což je nic moc, já vím :unamused: ) nebo to zkuste dneska s tím, že kdyby byl test pozitivní zítra, tak by to nebylo od věci, jelikož ty spermijky tam putují hodinu až několik hodin, přičemž ale vydrží den až dva. A ta ovulka může proběhnout v den pozitivního testu nebo do druhého dne, takže když se budete tulit dneska později večer, tak by to vycházelo. Samozřejmě ten test nemusí být pozitivní už zítra, to nemůžem vědět.. :confounded: Ale máš krátký cykly (jestli to máš vždycky po 26 dnech..), tak by to tak nějak vycházelo. Kolik dní má mít ty odpolední? Kdybys měla cyklus delší... byla by pozdějc i ovulka..
21. říj 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanna: no na odpolední bude mít ve čtvrtek a v pátek. Já vím, že to není nic hroznýho, ale měla jsem takovou radost, že tenhle měsíc by nám všechno tak hezky vyšlo. Vím, že není jistý, že by se nám mimi povedlo, ale ideální podmínky byly :angry:
21. říj 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanul, ne je to na palici :unamused: ale když ty služby takhle musíte do toho zahrnout, tak to fakt zbývá jedině se domlouvat na nestandardních postupech (tulení v noci, ráno..) nebo prostě čekat, až se sejdete.. Takže v noci, ráno nebo , když to nejde, tak dneska..
21. říj 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanulko - manža se tenhle týden taky vrací z práce až kolm 23hod., nedokážu si představit jak na něj budu čekat, když už usínám u televizních novich, ale nějak to zvládnu, nic jiného vlastně ani nezbývá :wink:
21. říj 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moje, nemáme to lehký co :unamused: já si taky nedovedu představit že na něj budu čekat do půlnoci, ale budu se snažit :slight_smile: Miky: alespoň v tom nejsem sama :wink:
21. říj 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj berusky, jsem tu na skok, koukam, co se tu zrovna probira....
hanulka_86, miky: holky, koukam, ze jste na tom obdobne, jako jsme byli my. Ja chodila z prace v sest, to uz byl manzel pryc a vracel se kolem 2, 3, 4 rano (jak jim to vyslo v praci) no a ja zas v pul sedme vstavala, takze to bylo totalne nanic, uz jsem z toho byla taky na prasky. Ted je to uz lepsi, tak vam drzim pesti, at i u vas tohle obdobi brzo prejde, protoze tohle je fakt na palici, jak psala yanna.o :unamused:
21. říj 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já uvidím, co se bud dít u nás, nějak pořád přemýšlím nad tím vztahem a vlastně jen čekám, zda dostanu MS.
21. říj 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
indriela: na palici to opravdu je :confounded: Závidím těm, kteří s tímhle problémy nemají. No uvidíme, jak to všechno dopadne. Miky: pak dej vědět jak jsi na tom s tím ovu testíkem a se snaženíčkem :slight_smile: Alespon vím, že na to nejsem sama :dizzy_face:
21. říj 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je nějak mrtvo koukám, tak kdepak se touláte což? :wink: :grinning:
21. říj 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím, před cca hodinou jsem provedla druhý ovu testík a mám z toho docela zkaženou náladu. Doufala jsem, že by to mohlo být lepší než včera a ono ne. Duch je tam naprosto stejný jako včera :frowning2:
21. říj 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pila jsi předtím? třeba máš jen hodně naředěnou moč
21. říj 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdepak, nepila. Pila jsem naposledy někdy kolem třetí a test si dělala v šest. Jenom se holt ovulka ještě nerozjela tak jak má a musím být ještě trpělivá :wink:
21. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc za rady
Já tomu totiž vůbec nerozumím. Nikdy mě nenapadlo, že otěhotnět je problém.
21. říj 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
miky...no zkus to třeba za dva dny :wink: snad zesílí :wink:
21. říj 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
alienko, však já se té silné čárky dočkám :wink:
21. říj 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jasně že jo :slight_smile: a pak i ty // na těhu testu :wink:
21. říj 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta čárka slabší tam může být vidět klidně 5 dní, den před pozitivním testem může zesílit, ale záleží, jak člověk pije ten který den a kdy testuje a klidně se stává, že pak den před je slabší než 2 dny před.. Prostě je to negativní tak či onak.
Pozitivní výsledek přijde ze dne na den. :wink:
Já ho mám vidět celý den, ale někdo třeba jen půl den, co jsem viděla fotku na netu, ale za tyhle lidi já mluvit nebudu, protože nemám takovou zkušenost. Někdo třeba tvrdí, že má výsledek několik dní pozitivní, ale nevím, co mu připadá pozitivní. Testovací čárka nabíhá před ovulací rychle a rychle sílí a za pár minut jí mám silnější než kontrolní a nemusím mít ani extra koncentrovanou moč a ani nemusím stát na světle u okna. :wink: :grinning:
21. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek