• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, podzim 2009 aneb letňátka 2010

12. října 2011 
já si dneska totiž četla knihu porodní příběhy, tak to mám furt v hlavě :grinning: to jen tak na vysvětlenou :wink:
dobrá kniha, doporučuji.. :wink: na konci jsou i normální informace, má takový červený obal.
12. zář 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj tu jsem už taky měla v ruce :slight_smile: měli jsme jí pro jednu paní na objednávku :slight_smile:
12. zář 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky s těma kalíškama je to asi stejný jako s tampónama nebo vložkama. Každému vyhovuje něco jiného a je jen na nás, co si vybereme. Jinak já mám už třeba taky vybranou porodnici.
12. zář 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no každá jsme nějaká :grinning:
12. zář 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zpět z urologické pohotovosti a mám fakt radost :angry: mám zas zánět močáku (i když má mnohem mírnější průběh, než jaký jsem kdy zažila a to jsem si to užila tak 30x během dvou let :angry: ) Nicméně leukocity tam jsou, rozbor na bakterii samozřejmě nemohli dělat, jen dali pod mikroskop, kolik tam je přesně těch leukocitů. Jsem blbá, měla jsem jet hned ve čtrtek, jak jsem to zjistila. To jsem byla na gyndě, kde mi předepsal atb, co v letáku nemá uvedeno, že je na močák. Taky jsem si přečetla něco o různých atb v těhu
(hodně dobré info zde: http://www.solen.cz/pdfs/int/2001/12/02.pdf vyplývá z něj, že nejlépe vycházejí peniciliny a cephalosporiny; gyndař mi napsal azithromycin, který nepatří do skupiny 1, ale až do skupiny 2.. není nejhorší, ale ani nejlepší a navíc zřejmě není přímo na to - konkrétně ten, co jsem měla já). Prptože mi bylo divný, že to jednak furt pálí a co ta atb.., jela jsem na pohotovost do Podolí, kam to mám blízko a kde jsem rodila. Tradičně trapný zážitek, půl hodiny čekání na dr., který za minutu zas zmizel, že mne vyšetřovat nebude a nic mi nepředepíše. Do zážitku patřilo i tradiční poslouchání moudrých rad velmi chytré suverénní sestry. Já si říkala, že mám jet přímo na urologickou pohotovost :angry: Ale do podolí jsem volala a řekli, ať přijedu, tak jsem myslela, že tam do tý nádobky můžu načůrat taky, jestli je tam nález a že to pořešej. Kulový. Mohla už jsem to brát 3 dny, kdy mimčo ještě není uhnízděné. Měla bych pár dní k dobru. To jednak. A hlavně... Zatím to má furt stejný průběh, ani horší, ale ani lepší. Ráda bych vydržela bez atb. Ale zas vím, že prve jsem to měla chronicky co měsíc a to si teda neumím představit, když teď chci otěhotnět! To je jak naschvál :frowning2: :angry: Urolog mi napsal zinnat, to je cefalosporin a těhulím ho předepisují - dle diskuzí na netu. Ale samozřejmě jsou blbý atb i ten zánět, ale dr. se aspoň všichni shodují v tom, že jsou atb lepší než ten zánět. Omluva za vzteklé poplašné okénko, jsem naštvaná.
12. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem jak se tu máte takto večer?
12. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mame za sebou sobotenku, toto zas utika :frowning2:
Ctu tady, ze diskutujete o kalisku - ja si to teda zatim moc neumim predstavit, ale moje kamaradka ho vyzkousela a desne si ho chvali. Rikala, ze uz se k tamponum nikdy nehodla vratit.
yanna.o: ja mela taky zanet mocaku - 2x za sebou s mesicnim odstupem. Kdyz jsem se doplazila k doktorce, rekla jsem ji, ze jsme se snazili o mimco, tak at mi kdyztak predepise nejake, co by pripadnemu prckovi neublizily. Fakt chvili premyslela a pak mi napsala Duomox po osmi hodinach. Tehotna jsem sice nebyla, ale zanet je vylecenej, bohudik. Reknu Ti, je to peknej vopruz, takovej zanet mocaku, to by clovek nepral ani nepriteli. Tak at se brzo uzdravis.
12. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
indri, díky. naštěstí to má lehčí průběh, přemýšlím furt, jestli to jako nepřejde samo.. nemá to ten šílený průběh, co jindy.. teď lítám po netu a nepočítám, že najdu pořádné info.
napsal mi zinnat, to je cephalosporin, takže v těhu OK - i když lék to je..

no hlavně nechci mít ten zánět chronicky. měla jsem to 2 roky co měsíc (prevenci znám zpaměti, jen sprcha, ne parfémovaná mýdla, hooodně pít, být v teple atd. atd. atd.), poslední zánět jsem zvládla bez atb a od tý doby jsem ho několik let neměla. jak to přišlo, tak to zmizlo. Jde o to, že teď nevím, co je lepší. Vzít nebo nevzít.. Aby to nebylo chronický!

teď se sprchuju po každém wc. Naštěstí jsem u toho nikdy neměla horečky.. Jsem teď cca 5 DPO.
12. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanna.o: mne to taky teda ani jednou z tech 3 zanetu, ktery jsem v zivote mela, nedoslo tak daleko, ze by to rezalo a palilo, ale i tak to byl strasnej pocit potrebovat porad na WC - hlavne kdyz jsem mela jit spat, neusnu, kdyz citim, ze potrebuju. Takze to bylo celkem krusny. Taky jsme to nejdriv lecila sama - urologicky caje, brusinky, hodne jsem pila - za 2 dny to bylo lepsi, tak jsem si myslela, ze mam vyhrano, no a 3.den zas nanovo, takze jsem si pro ty ATB sla. Ty prvni jsem nedobrala, tak se mi to asi vratilo kvuli tomu. Ted je to pres mesic a zatim mam klid, tak snad to vydrzi. Pises, ze jsi 5 DPO, to se Ti nedivim, ze ATB nechces - ty jsou tak na 8-10 dnu, to uz by na ty posledni dny dobirani mohlo byt mimco zavrtany, tak se bojis, vid? No, je to tezky, rika se, ze by se ATB brat nemela, presto spousta holek je brala a ma zdrave prcky. Jenze co kdyby zrovna.. Taky bych to asi neriskovala :unamused:
12. zář 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky měla jenou zanět močáku a příjemný to teda nebylo. Pokaždé, když jsem šla na záchod, tak to byla hrůza. Řezalo to jak čert. Navíc jsem chodila do školy a chtělo se mi pořád v hodinách na záchod. Naštěstí to po práškách rychle ustoupilo.
12. zář 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je, ahoj koniku, tak Ty taky jeste ponocujes? Ja jsem si to vcera vybrala radne, manzu jsem poslala na oslavu a uzivala si volnicka s notebookem v pelisku a najednou koukam, a ono 2 hodiny rano! To je hroznej zrout casu :grinning: Si predstav, jsem zapomnela Femigard v praci v lednicce, tak mam pres vikend po zizalkach. Jsem ja to hlava derava... Ale jinak uzivam pravidelne, tak snad to k necemu bude...
12. zář 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooooj,je tady někdo?
12. zář 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj indriela, jj, ponocuju. Nějak nemůžu spát. Taky jsem si před chvilkou uvědomila, že jsem si ho dneska nevzala, prostě jsem na něho dneska úplně zapoměla i na ostatní vitamíny.
12. zář 2009 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj komiku,mohu se na něco zeptat???
12. zář 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
koniku jsem chtěla napsat,promiň :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. zář 2009 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ptej se :dizzy_face:
12. zář 2009 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
měla jsi zánět že?Měla jsi nějaké čípky?Já jen že mám čípky na výtok,beru je 4 den,a dnes mám ovulaci.Doktor říkal že kdybych teď otěhotněla,čípky nevadí,ale já jsem takový vůl nevěřícnej,nevím zda nevadí snažení,a pak dát čípek,já už fakt nevím.Včera jsm sexovali,výtok už nebyl,ale musím čípky ještě brát dál,mám takový divný pocit pokud je správné si dát čípek když mám ovulaci,a včera byl sex,jestli to nemůže nějak ovlivnit
12. zář 2009 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak čípky jsem neměla. Ale můžu tě ujistit, že to nevadí. Čípky ovulaci nějak neovlivní. Není se čeho bát. Nebo čeho se konkrétně bojíš?
12. zář 2009 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne ovulace,ale kdyby se zavrtávalo nááááááááááááhodou mimi
12. zář 2009 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A na jak dlouho ty čípky máš?
12. zář 2009 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Protože čípky mají v sobě určitě taky něco jako antibiotika, ne? Takže si myslím, že to bude stejné, jako bys brala prášky.
13. zář 2009 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten gyndr. kdyby mi předepsal správná atb, tak už je beru.. byl čas.. teď už není čas. Mimčo se začne zavrtávat. Na netu je oboje špatně.. nebrat, ohrozit těhu, teroeticky postup do ledvin (to se mi ale nikdy nestalo), ale ubránit se sama, možné recidivy. Brát, taky ohrozit těhu, vyléčeno za dva dny, ale nutné brát 8-10 dní, zničí to všechno, rozhodí celý organismus, naruší mikroflóru ve střevě a pochvě a to zas může vést k opakovaným recidivám. Zatím jsem nebyla schopná se rozhodnout, takže zítra už to bude 4. den zánětu. Tento je nekomplikovaný, čůrání pálí naprosto minimálně, večer skoro vůbec, ale cítím to, malilinko to na konci velmli mírně zapálí, ale nic víc. Taktéž mě to nechodí lítat každou chvíli. Jdu, když potřebuju, protože víc piju. Tamty záněty pálily strašně a lítala jsem na wc, i když nebylo co vyčůrat. Chronický průběh později je mírnil, ale stejně byly silnější než tento.. Ach jo.

ohledně čípku bych se v době ovulace spíš bála, zda nevadí spermiím, takže bych si ho zavedla až po tulení nebo vůbec a pokračovala bych až další den dva.. zas se to tím přeruší no..
13. zář 2009 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já prostě nechci recidivy.
Mám je na 6 dní a pak nějaký ještě na doléčení.
koniku, mají v sobě antimykotika nebo jak který? každopádně mimčo se zavrtává až po týdnu. Předtím putuje vejcovodem. To je právě ten čas, o který jsem z většiny už přišla.
13. zář 2009 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanna:takže radíš nebrat?
13. zář 2009 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám čípky ginopevaril,a pak nějaký gelový na doléčení
13. zář 2009 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanni, no že si myslím, že je to stejný, jako bys brala antibiotika, ne? Taky to v sobě něco takového musí mít ty čípky. Venyska, jak říká yanna, než se to zavrtá, tak to trvá nejmíň týden, takže je zatím normálně užívej a pak uvidíš, jak na tom budeš.
13. zář 2009 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Protože kdyby jsi to neléčila, tak by to asi taky nebylo dobrý.
13. zář 2009 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele já to teď měla taky.. pár dní před ovu, v době ovu jsem si furt nebyla jistá. Přešlo to asi 5. den. Mazala jsem se canestenem, zbytkem gyno - pevyralu. Dala jsem si 2 čípky canestenu, naposled v sobotu. Ovulka byla v pondělí, úterý.. To už jsem si ho nezavedla. Stejně v ty dny ovulace to nebylo v pořádku ani po těchto lécích. K dr. jsem nešla, byla jsem k němu objednaná až ve čtvrtek. Taky jsem si koupila volně prodejná probiotika čípky. Čípek jsem si vzala v neděli. V pondělí už radši nic. Přestalo to až v úterý, ale plynule to přešlo do zánětu močáku, který jsem měla ve 20 letech chronicky. A od té doby dodnes nic. Až na teď. Prostydla jsem + ta kvasinka (po sexu minulý týden) + sex tento týden v době ovu a bylo zaděláno :rolling_eyes: Takže já už nějaký takovýhle sra.ky řeším od minulýho týdne. Předtím celou dobu nic a hlavně že teď to musí přijít :angry:
13. zář 2009 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek