• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, podzim 2009 aneb letňátka 2010

12. října 2011 
no snad ano, tohle už je na bednu. Dneska je mi fakt zle... teda celý vákend, že by ovu ale jestli ano tak ur´trogestan mi to zastavil a je po snažení... :angry:
14. zář 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lussyn: vím, že se takový zázraky dějí, ale nevím, nějak mám pocit, že to nevyšlo, ale třeba budu překvapená :dizzy_face: a když ne, tak třeba příští měsíc :slight_smile:
14. zář 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tenhle pocit mám stále a zatím se to potvrzuje
a tenhle cyklus ho mám snad největší... jsem přesvědčená že veškeré snažení bylo zbytečné :frowning2:
14. zář 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
albeto uvidíš že se to dřív nebo později podaří. Kdybych já byla v tvé situaci tak bych asi už chtěla aby mi Dr. udělal nějaké vyšetření (popřípadě i partnerovi), abych věděla že jsem ok a nemusíš se zbytečně stresovat. Ale mluvím za sebe já totiž nesnáším nejistotu, takže tak :slight_smile: ale hlavu vzhůru budeme ti držet palečky, aby se mimísek brzy zabydlel.
14. zář 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já bych taky chtěla mít jistotu ale strach z těch vyšetření je silnější :frowning2:
14. zář 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
to chápu, že máš strach. Ale já bych chtěla radši vědět na čem jsem než čekat a být akorát smutná z toho, že to pořád nejde a nevíš proč. Ale záleží na tobě. Třeba brzy objevíš // a žádné vyšetření nebude potřeba :dizzy_face: (teda bude, ale to už by bylo veselejší :slight_smile:
14. zář 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanulko, tak třeba se bude tento měsíc konat překvapení a pokud ne, tak určitě co nejdříve, do vánoc se určitě dočkáš, času dost.
Alžbětko, ono je to těžké radit, já vím, ale myslím, že to che jen trpělivost a vy jste byli trpělivý už dost, takže si myslím, že se to štěstíčko na vás už brzy usměje.
14. zář 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no snad máš pravdu lussyn. Máme na to ještě 2měsíce... pak snad půjde manžel na vyšetření... jeho nic bolet nebude.
14. zář 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet,tak já když jsem byla naposledy u Dr. kvůli bolestem v podbříšku,tak mi i rovnou oznámila,že mám všev pořádku,dělohu,vaječníky,takže já jsem snad asi v pořádku,přítel ještě nikde nebyl,zatím to necháváme tak jako že to určo jednou přijde,ale asi když to nepůjde déle jak rok,tak si taky asi nechám udělat nějaký testíky,páč to třeba může být jen nějaká prkotina,proč mi nejde otěhotnět
14. zář 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já u něj byla čirou náhodou 14dc a tak mi udělal jako vždy i vnitřní utz a taky řekl že moje tělo funguje správně a že mám cyklus dlouhý protože se mi rozhodily plodné dny. Nějak tak to řekl. Že sem jinak zdravá... tak jsem zvědavá jestli teď pošle manžela.
14. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alžbětko, tak vidíš.Eliškas, taky dost stresovala, bála se, že jim to nepůjde, sama si zašla k dr, nechala si napsat žádanku pro manžela na spermio a hned ho objednali, a teď už je ve druhém měsíci :slight_smile: A to k dr šla asi po třetím nebo čtvrtém měsíci snažení a vyšlo to.Takže jestli ty jsi v poho a máš nějakou obavu, tak bych zašla pro žádanku ať máš klid na duši.
14. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, tak dneska jsem se dozvěděla, že kolegyňka nastupuje na neschopenku a pak na mateřskou, je myslim tak 5tt, podařilo se jim to hned po vysazení HA a ještě do toho měli těsně před svatbou a zadařilo se jim...zavidím jí to, ale zároveň moc přeju, jen doufám, že už budu taky brzo těhu...
14. zář 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď jsem se vytočila..jsem dostala od kámošky typ na dobrou dr. protože s tou svojí moc spokojená nejsem a tak si tam volám , vzali to na recepci (protože to je velký sanatorium Helios, jestli znáte..?) a mě tam ta "sekretářka řekla že nemám šanci aby mě vzali protože teď jsem u doktorky s kterou oni spolupracují a mají ji na seznamu a nesmí jí brát pacienty. A já ji říkám že snad je na mě abych si vybrala já doktora a ne aby si doktorka vybírala pacienty ne? A ona mě řekla že tak to je a tak to bude..Chápete to? Jsu nasr..ná, protože to snad nejde takhle ne?
14. zář 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
elisko, a vy jste šli na spermio hned ze začátku? Jako že ses bála problému? A doktorka to v klidu napsala, nedělala nějaký problémy jako že je brzo?
14. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
joseline v dnešní době je docela problém sehnat doktora (doktorku) který by ti vyhovoval a tímhle to ještě komplikují, to víš, je to všechno o penězích, čím víc pacientů, tím víc peněz pro ně...
14. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joselinko od Eli vím, že si zašla ke svému gyndr a řekla si o žádanku na spermio pro manžela a bez problému jí ho napsala, objadnala ho tam a asi za necelý měsíc tam šli.Platí se to, takže to prý napíše na tvojí žádost asi kdykoliv.U nich to bylo zbytečné, tam podle mě hrála velkou roli hodně psychika, Eliška se na nic jiného nesoustředila a jakmile řešila právě toto spermio, t ak otěhotněla, takže jestli si myslíš, že po tom budeš klidnější, tak bych o to zažádala.
14. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Joseline, Helios znám, taťka tam dělá nábytek do ordinací. To je teda fakt sprostý tohle...Já mám ted dobrej týp na doktorky, protože chci taky přejít někam jinam, dobrá je prej Alena Kudová ve Starým Lískovci a kamarádka chodí na Pekařskou k Mudr.Snopkové, tak asi začnu chodit taky tam...Odkud jsi?
14. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já právě nejsem přímo z Brna, takže pro mě připadá v úvahu tak max. Řečkovice a Krpole, dál už bych nechtěla.
Mám dr, v řečkách ale moc s ní spokojená nejsem, je milá ale snad mi ještě nikdy neřekla nic odbornýho a když jsem jí řekla že se chcem snažit tak se začala jaksi divně smát..nevím co jí na tom přišlo vtipnýho.

A tak jí tipuji že kdybych chtěla spermio tak se mi taky vysměje..Já nevím, nechci to hrotit ale tak y se nechci snažit zbytečně , kdyby byl problém tak ať se řeší co nejdřív..spíš jde o to že MP měl menší operaci, že mu tekutina z břicha sestoupila tam dolů a i když mu řekli že to nemá mít vliv na nic, nebo spíš jako neřekli nic, jako nějaký rizika tak z toho mám trochu strach..počkáme do Vánoc a pak možná budu něco řešit.
14. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
I když mám strach, jestli by na to neměl jít už radši teď.. :frowning2:
14. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem vyčetla že základem všeho je vidět čápa..a nekecám cca. 2 měsíce zpátky jsem čekala na vlak do práce a na poli vedle se pásli( :grinning: ) dva čápi! Dřív jsem je tam nikdy neviděla apotom už taky ne. Takže jako základ mám :wink: Teď nevím co ten počet..ale dvojčátka klidně beru a nebo prostě se navzájem jistí, kdyby jeden čáp nemohl..nevím, každopádně hned mám lepší náladu..jak málo stačí že? :grinning:
14. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aha tak v Kr.poli je prej nějakej dost dobrej doktor, ale nemužu si vzpomenout na jmeno, musela bych ho pohledat. Nevim jestli jsi to byla ty nebo někdo jinej, ale byl tu odkaz na znamylekar.cz a to me hodne po mohlo s vybiranim doktorky....Já mam taky pořad z něčeho strach, pořád vidím všechno černě, ale takhle to dál nejdi. Lidi co třeba žijou uplně nechutným zpusobem, fetuji, chlastají a buhvi, co všecko, tak jim to jde a my, kteří se snažíme žít zdravě a dělat pro to všechno, tak proč nám by se to nemelo zadřit?
14. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
atb raději opravdu beru, ačkoliv bych to nejradši zvládla bez nich.. ale jsem už maximálně naštvaná. Chtěla jsem zánět zničit hned v počátku = ve čtvrtek (byť byl jen lehký, ale může se rozjet)
nový gyndr (2000,-/rok!!!!! ale měl volno a jako gyndr je asi jinak snad! dobrý), kterému jsem byla ten den shodou okolností objednaná, mi napsal atb s doporučením, ať to zkusím zvládnout bez nich. V příbalovém letáku čtu, že vůbec nejsou určený na močák, ledviny aspol. Na netu se dočítám, že to nejsou v těhu obecně atb první volby, že nejmíň škodí cefalosporiny a peniciliny a v diskuzích, že holkám předepisují zinnat, pebene, augmentin.
Už je večer, malý musí spát, hlídání nemáme. Studuju na netu možné i nemožné o nemoci i atb.

Jediný, kam tady trefím, je Podolí, kam mohu na ambulanci. Volám tam, abych nejela zbytečně. Popisuju problém a prý mám v pohodě přijet. Čekám 3/4 hodiny na dr., mezitím poslouchám blbý tlachy sestry-porodní asistentky, která všechno ví nejlíp. Vyzpovídá mě dopodrobna, zvědavá jak opice, pak se bavíme o porodu. Přichází dr., věnuje mi 2 minuty s tím, že mě vyšetřovat nebude a atb mi nepředepíše (na chronické záněty jsem ho upozornila, na případné těhotenství též). Poslal mě prostě do háje. A že mám být ráda, že atb mi to rozhodí a akorát se mi to bude vracet. Z praxe ale vím, že se to musí zlikvidovat co nejdřív. Platím 90,- kč a jsem znechucena a už na to kašlu.
V pátek je to furt mírné, v sobotu též, ale nelepší se to.

Jedu nakonec do krče, manžel mě tam odveze i s malým, má čas. Sdělují mi, že zánět mám a že atb předepsaná gynekologem jsou k ničemu a předepisují mi zinnat. Platím dalších 90,-
V neděli začínám brát atb.
Odpoledne se dostavuje bolest močového měchýře, kterou jsem nezažila. Chodím v předklonu, s wc nemá nic společnýho, chození na wc vůbec nepálí. Tak volám do příslušné nemocnice, kde jsem byla, zda je to normální, bylo to dost intenzivní, tak pro jistotu. Jsem seřvána sestrou, co tam jako volám, že by musela doktora budit. Ať si přijedu hned nebo vydržím do rána.
Nakonec to zaspím a ráno tam jedu. Čekám hodinu a půl, platím poplatek 30,-. Dr. se na mě odmítá kouknout, udělat rozbor a poslat ho do laborky na zjištění bakterie, že si mám jet k nějakému "normálnímu" urologovi. Kdybych tam večer nevolala... Když se ho ptám na tu silnou bolest, tak říká jen, že to souvisí se zánětem, já říkám, že to ale neznám a měla jsem asi 30 zánětů, on krčí rameny, nic nevysvětlí, tak mu říkám takže je to normální jo? a on jo. Tak mu říkám, může to být z toho, že jsem včera vypila opravdu hodně tekutin a močák někde pnul a pak se tu muselo uklidnit? A on: jo. Fakt inteligentní rozhovor.

Normálně se nabere moč, zjistí se množství leukocitů a pak se to pošle do laborky, aby se zjistilo, zda nasazená atb jsou účinná proti konkrétní bakterii, co způsobila zánět. Nicméně budu brát ty, co mám a budu si tady v tý posr... pze hledat nějakého urologa nevím kde až zas.

Vajíčko se uhnízďuje za týden. Kdybych začala brát atb ve čtvrtek a byla případně těhotná, tak bych většinu atb vyzobala v době, kdy uhnízděné není a nemá to na něj vliv. Pozdě.. Všechny dr. jsem na to upozornila. Ne jako cvok, ale čistě rozumně. Těhotná být nemusím, ale pohlavní styk jsem měla v době ovulace, tak se musím chovat, jako bych byla, i když to nevím a nemůžu např. baštit chemoterapika na močák, že jo. No comment.

řešila jsem to se 4 doktory osobně, 3x zbytečně. Volala jsem 2 dr., rozhovor měl smysl jen s jedním z nich. Stálo mě to 210,- plus benzín a čas.

ufff
14. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
v tom podolí je to gynda.. bylo mi jasný, že urologie by byla lepší, ale tam bychom museli i s malým - večer.. a navíc jsem tam volala a řekli mi, ať přijedu.
na urologii jsem byla až v sobotu, protože jsem to na radu dvou gyndařů zkoušela zvládnout sama :rolling_eyes:
14. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
yanni, to je teda síla. Ale já nevímjako proč to tady tak funguje? Člověk aby se prosil o doktora. Jak kdybychom eplatili každej měsíc dost velký prachy za zdravotní+ještě poplatky když se teda rozhodnem fakt něco chtít..je to hnus od nich.

A jak se teď cítíš? Ustupuje to? A teď jsi jakej den cyklu? Jako kv.tomu kdybys byla těhu tak abys neměla ty antibiotika..?
14. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Téda, to jsou zážitky :angry: Já jsem měla zánět močáku asi 3x a naposledy to bylo úplně šílený, čurat jsem chodila každý 2 minuty a ta bolest!!!Fakt tě lituju, to bych nepřála ani nepříteli. A ochota některých doktorů je fakt ubohá.
14. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím návrat po dovolené.....byli jsme sice doma, cestování se nekonalo, ale užili jsme si to :grinning: pěkně jsme byli pořád v postýlce a tulili se už od 5. dc obden :dizzy_face: a musím říct, že jsme si to tedy užívali, po 6 letech vztahu řekla bych nejkrásnější postelové zážitky :sunglasses: :grinning: :dizzy_face: takže doufám, že jsme na mímo zadělali nebo v příštích dnech zaděláme :grinning:

joseline, s tím čápem jsi mě potěšila, my byli minulé pondělí na procházce se psem na poli a tam se pásli dva čápi !! takže budeme mít taky dvojčata joo?? :wink:

yanni: ještě jsem všechno nepřelouskala, ale koukám,že máš pěkný trápení...... :confounded: s těma atb ti neporadím, já brala minulý cyklus atb na zub, taky jsem zubaři kladla na srdce, že se snažíme o mimi a že jsem po ovulaci a tedy možná těhu a že teda atb asi nee......no a on řekl, že bohužel zánět se přeléčit musí a jestli teda jsem nebo nejsem těhotná....tak jsem se mu snažila vysvětlit, že možná jo a možná ne........ no koukal na mě jak na blázna a pro jistotu mi ještě ten zub zrentgenoval :angry: ale těhu jsem nebyla, takže se nakonec nic nedělo....je to těžký, hlavně když ti každý doktor řekne něco jiného....já být tebou tak to neřeším, hlavně začni léčit ten zánět jo? kamarádka brala atb na močák 4 týdny a v té době otěhotněla a mimčo je zdravé jako řípa :grinning:
14. zář 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
joselin,dík. teď jsem dočetla tvůj skvělý zážitek při hledání gyndr. Taky dobrý :grinning: Já už nevím, co bych k tomu měla říkat..

díky, cítím se furt stejně. Hlavně mám z toho strach. Vyhrabala jsem starý zprávy a pročtla je, děsný. To jde hrozně moc na psychiku, když je to chronický. Omezuje to v životě. Ačkoliv jsem neměla nikdy horečky a po atb bylo do 2 dnů úplně dobře a problémy se projevovaly jen na wc.. Ale člověk chce, aby to zůstalo jen v tom močáku a je to tak nepříjemný, že to úplně leze na mozek . A není normální dlabat každý měsíc atb.

já to tentokrát měla tak lehký, že to pálilo jen malinko, v sobotu skoro vůbec, v neděli ani trochu. Myslela jsem, že to zvládnu sama.
Bylo to tak, že buď atb hned ve čtvrtek a ničit od začátku nebo sama.
Nešla bych do toho, kdybych nepoznala, že je to jen mírné. Dr. taky zjistil v sobotu zánět, ale ne nijak extra hrozný, jaký jsem mívala. a málo jsem načůrala, sice jsem se před cestou prolila, ale jaksi to tam nestihlo dorazit. A to taky dělá hodně. Má se odebírat střední proud moči, jinak to zkresluje výsledky. A člověk musí být umytý (to jsem byla ten den asi už 100x :grinning: )
Jenže to dopadlo tak, že jsem to zkoušela sama a stejně jsem skončila na atb :angry: Kdyby včera nebyla ta bolest, tak bych je možná nevzala. Furt jsem se sledovala u každýho wc. Moč byla celou dobu úplně průzračná. Při zánětu je kalná, to tentokrát nebyla ani ve čtvrtek. Možná je beru zbytečně, protože bolest přišla, trvala pár hodin a asi měla souvislost s nadměrným pitím, na který teď nejsem zvyklá. Se z toho pose... fakt :angry: :angry: :angry:

Nejdřví netrefim ovulku, teď zas tohle, snad se to už nevrátí, svinstvo jedno.
14. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joselinko, jé to je hezké s tím čápem, to já čápa neviděla ani nepamatuju, naposledy v lesoparku, ale to bylo někdy o velikonoce :grinning: :grinning: Takže, sakra čápe, kde jsi?
Macipici ahojky, jé tak to je super, že jste si to takhle užili, tak držím palce, aby to vyšlo.Ono není ani potřeba jezdit nikam pryč, stačí, když můžeme být spolu s našimi drahými polovičkami a užívat si jen sami sebe.To se máte, to bych si taky přála, toho času teď opravdu moc není.
Yannko, no to je hrozné, já bych to řešila nějak jinak, nesmíš si nic nechat líbit :angry:
Mirisko jo máš pravdu je to nespravedlivý.
Holky co Sandulka, dlouho jsem ji tady neviděla, ale nejsem tu tak často a nedočítám moc, takže je možné, že se jen míjíme, nevíte o ní některá?
14. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucipuci ahoooj :grinning: já si už několikrát říkala, kde jseš. No hele, gyndr. mi napsala blbý atb. Jednak nejsou na močák a jednak nejsou v těhu úplně nejvhodnější, zas to ale nebyla nějaká hrůza. Je to azytromicin, názory se rozcházejí... Viz http://www.solen.cz/pdfs/int/2001/12/02.pdf

Teď mám oboje = zánět i atb :grinning: super že jo :grinning: i když s tím zánětem nevím.. jak jsem psala, i podle příznaků i podle dr je dost mírný. Nebýt té bolesti... a tu fakt zánětu nepřičítám. Byla náhlá, trvala pár hodin a přešla a bylo to z toho, co jsem včera popíjela a požírala proti tomu svinstvu. By mi zajímalo, co by tam našli dneska, jestli něco nebo nic. Takovýhle zánět jsem před těmi lety zvládla bez atb a prostě si je nevzala, vydržela to a spolehla se na sebe a od tý doby jsem měla pokoj. Byl to horší zánět než tento, co mám teď, ale taky nebyl vážný. A šlo to.

Co myslíte, že je horší? Jíst týden atb nebo kouřit 20 denně?
14. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lussyn, já už se naučila začít jim odpovídat stejným tónem a nenechat se odbýt. nesedím tam a nepípám (od jisté doby), ale proti zdi se nedá :sweat_smile:
14. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek