• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, podzim 2009 aneb letňátka 2010

12. října 2011 
tak zatím pa, jdu se najíst a pak na tu bábovku a hurá ven!
23. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iris, dobrou chut, taky si jdu neco dat. O hruskove babovce jsem jeste neslysela! Ta muze byt dobra :dizzy_face:
23. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, držte mi dneska palečky, jdeme na ultrazvuk, ale až v půl 9 večer. Tak na mě myslete, jinak až bude někdo dělat tabulku tak příští kontrolu mám 6.10, a TP 10.5.2010
23. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak na testu byla bohužel jen /. Teplota se pořád drží nahoře a prsa stále bolí, takže nevím, co to má znamenat. Možná jsem jen rozhozená po tom minulém mikropotratu, takže cyklus bude delší.
23. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
koníku, tak to je škoda, ale nezoufej, třeba se z toho ještě něco vyvrbí :wink:
23. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
koniku, tak to je mne lito, ja jsem se i za tebe tesila, ze budou dve. Ale vsak ono se to brzy podari!!! A driv jsi ten cyklus mivala jak dlouho? Nachlazena nejsi?
23. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
koniku, já ti moc přála 2 čárky, i jsem s tím počítala, abych se přiznala.. je zvláštní, že se ti teplota drží nahoře a bolí tě prsa.. Prsa mě osobně bolely jen když začaly růst a pak v těhotenství.. Z tvého grafu nejde dobře poznat, jestli ta ovu byla 16 DC nebo o pár dní později.. Těžko říct, co to znamená.
23. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím jsem měla jen dva cykly bez těhu, 33 a 27 dní. Mě právě prsa taky boleli jen, když jsem byla těhu.
23. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to fakt tezky rict. Tak par dni pockej a kdyztak si radsi pak zajdi k doktorovi.
23. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud do pátku nepřijde MS, tak zkusím další test. Pokud bude opět negativní, tak si v úterý zajdu za doktorem.
23. zář 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
koniku...tak to je škoda že je to negativní, tak je možný že to máš opravdu rozhozené po tom minulém cyklu :frowning2:
23. zář 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, je to možný. Po minulým mikropotratu jsem ho měla zase krátkej, tak teď bude zase asi dlouhej.
23. zář 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nebo mě ještě napadlo jestli nemůžeš mít anovulační cyklus
23. zář 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ten bývá spíš kratší, než delší, ne?
23. zář 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no většinou je dlouhej, páč se neuvolní vajíčko a tudíž se všechno posouvá
23. zář 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No uvidíme, co se z toho vyvrbí.
23. zář 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
uvidíš o, anebo si mohla mít ovulaci později a na test je ještě brzy :wink:
23. zář 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak to by bylo pěkný, ale v to vůbec nedoufám. Já spíš doufám, že MS co nejdřív dorazí, aby jsme se už zase mohli snažit.
23. zář 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, potřebuju zjistit jesli mám vůbec ovulaci, protože sama ji na sobě nějak nepoznám, měřit teplotu mi přijde trošku nepsolehlivé a tastovat každej den by mě asi zrujnovalo. Zjistí to nějak doktorka, na ultrazvuku nebo tak?
23. zář 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
miriska...jj zjistí to pomocí utz, folikulometrie, udělá ti v půlce cyklu utz a podle toho pozná jestli to roste folikul nebo nae a jestli ti i správně roste sliznice
23. zář 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirisko, myslím si, že doktorka ti to určitě na utz zjistí. Ale musíš tam přijít v den ovulace, tož je složité. Já viděla svoje folikuly, ale ty potřebuješ vidět už uvolněné vajíčko, což je v ten den ovu.
23. zář 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahááá, no tak to je docela těžké...a co se dělá když je anovulační cyklus?
23. zář 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ee nemusíš přijít v den ovu, pokud přijdeš na folikulometrii a bude vajíčko ještě ve vaječnících tak ona pozná jestli tam máš dominatní folikul, pokud ano tak je vše tak jak má a eventuelně ti může píchnout pregnyl, tzn. hormon který způsobí prasknutí folikulu do 36hodin

a pokud je anovulační cyklus tak ona na utz uvidí jen malé drobné folikuly ale žádný dominantní
23. zář 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já si o tom četla na internetu a bylo tam toto:
I u žen s pravidelným krvácením bývají do roka 1 až 2 cykly anovulační (neovulační). Co to znamená? V době očekávané ovulace nedojde k prasknutí folikulu obsahujícího vajíčko a to se tím pádem neuvolní a nemůže být oplodněno. Přitom se obvykle dostaví v očekávaném termínu krvácení z dělohy, označované v tomto případe jako anovulační. Tyto neovulační cykly bývají častější po nástupu menstruace po pubertě, po porodech, potratech, na sklonku plodného období, při vysilujících onemocněních, při některých hormonálních poruchách a ve stresových situacích. Některé ženy mají anovulační cykly častěji – některé dokonce trvale, a jsou proto neplodné.
23. zář 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ona uvolněné vajíčko ani neuvidí, maximálně tekutinu za dělohou která vzniká prasknutím folikulu
23. zář 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha alienko, tak ty jsi víc zkušená. Mě právě doktor ukázal folikulky a o žádném dominantním nebo něco takového mi neříkal.
23. zář 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
koniku...jop tak to je druhá možnost anovulačního cyklu, bud vajíčko nedozraje anebo nepraskne
23. zář 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju moc za info holky :slight_smile:, já jsem v takových věcech uplnej neznalec...asi půjdu tento měsíc k nové gynekoložce a začnu nějak postupně pracovat na tom, aby se nám to co nejdřív zadařilo, první krok asi bude zjistit, za mám vůbec ovulaci a kdy...
23. zář 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak třeba konkrétně u mě je problém je s tím že mi ty vajuchy nedozrávají takže já na tý folikulometrii byla už mockrát :slight_smile: bud jsem měla jen malinkaté anebo po stimulaci hormonama narostly, ale ne do požadované velikosti a tudíž nepraskly, no anebo pak už narostly, měla sem tři obříky, takže pak byl píchnut pregnyl a potom teda nařízeno tulení :wink:
ale gynekolog prostě tu ovulaci nepozná, jakmile se mu to vajíčko ztratí z vaječníků tak už ho prostě nevidí :stuck_out_tongue_closed_eyes: akorát teda tu tekutinu ale to taky nemusí bejt vždy
23. zář 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
miriska...no asi by ti měla nejdřív udělat hormonální profil a podle toho se pak uvidí co dál :wink:
23. zář 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek