Snažilky, podzim 2009 aneb letňátka 2010

Tak jsem Vás holky vzala za slovo a zakládám pro nás nové téma, které bude aktuálnější a nové už potřebovat nebudeme, protože do Vánoc budeme všechny těhule 🙂
Tak všechny šup šup sem ze srpnových snažilek....
iris
23. zář 2009
tak zatím pa, jdu se najíst a pak na tu bábovku a hurá ven!
bublinka.
23. zář 2009
Iris, dobrou chut, taky si jdu neco dat. O hruskove babovce jsem jeste neslysela! Ta muze byt dobra x-)
beruska1989
23. zář 2009
ahojky holky, držte mi dneska palečky, jdeme na ultrazvuk, ale až v půl 9 večer. Tak na mě myslete, jinak až bude někdo dělat tabulku tak příští kontrolu mám 6.10, a TP 10.5.2010
konik88
23. zář 2009
Holky, tak na testu byla bohužel jen /. Teplota se pořád drží nahoře a prsa stále bolí, takže nevím, co to má znamenat. Možná jsem jen rozhozená po tom minulém mikropotratu, takže cyklus bude delší.
valentynkaa07
23. zář 2009
koníku, tak to je škoda, ale nezoufej, třeba se z toho ještě něco vyvrbí 😉
bublinka.
23. zář 2009
koniku, tak to je mne lito, ja jsem se i za tebe tesila, ze budou dve. Ale vsak ono se to brzy podari!!! A driv jsi ten cyklus mivala jak dlouho? Nachlazena nejsi?
yanna.o
23. zář 2009
koniku, já ti moc přála 2 čárky, i jsem s tím počítala, abych se přiznala.. je zvláštní, že se ti teplota drží nahoře a bolí tě prsa.. Prsa mě osobně bolely jen když začaly růst a pak v těhotenství.. Z tvého grafu nejde dobře poznat, jestli ta ovu byla 16 DC nebo o pár dní později.. Těžko říct, co to znamená.
konik88
23. zář 2009
Zatím jsem měla jen dva cykly bez těhu, 33 a 27 dní. Mě právě prsa taky boleli jen, když jsem byla těhu.
bublinka.
23. zář 2009
Je to fakt tezky rict. Tak par dni pockej a kdyztak si radsi pak zajdi k doktorovi.
konik88
23. zář 2009
Pokud do pátku nepřijde MS, tak zkusím další test. Pokud bude opět negativní, tak si v úterý zajdu za doktorem.
alienka24
23. zář 2009
koniku...tak to je škoda že je to negativní, tak je možný že to máš opravdu rozhozené po tom minulém cyklu 😞
konik88
23. zář 2009
JJ, je to možný. Po minulým mikropotratu jsem ho měla zase krátkej, tak teď bude zase asi dlouhej.
alienka24
23. zář 2009
no nebo mě ještě napadlo jestli nemůžeš mít anovulační cyklus
konik88
23. zář 2009
Ale ten bývá spíš kratší, než delší, ne?
alienka24
23. zář 2009
no většinou je dlouhej, páč se neuvolní vajíčko a tudíž se všechno posouvá
konik88
23. zář 2009
No uvidíme, co se z toho vyvrbí.
alienka24
23. zář 2009
uvidíš o, anebo si mohla mít ovulaci později a na test je ještě brzy 😉
konik88
23. zář 2009
Jo, tak to by bylo pěkný, ale v to vůbec nedoufám. Já spíš doufám, že MS co nejdřív dorazí, aby jsme se už zase mohli snažit.
miriskaautor
23. zář 2009
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, potřebuju zjistit jesli mám vůbec ovulaci, protože sama ji na sobě nějak nepoznám, měřit teplotu mi přijde trošku nepsolehlivé a tastovat každej den by mě asi zrujnovalo. Zjistí to nějak doktorka, na ultrazvuku nebo tak?
alienka24
23. zář 2009
miriska...jj zjistí to pomocí utz, folikulometrie, udělá ti v půlce cyklu utz a podle toho pozná jestli to roste folikul nebo nae a jestli ti i správně roste sliznice
konik88
23. zář 2009
Mirisko, myslím si, že doktorka ti to určitě na utz zjistí. Ale musíš tam přijít v den ovulace, tož je složité. Já viděla svoje folikuly, ale ty potřebuješ vidět už uvolněné vajíčko, což je v ten den ovu.
miriskaautor
23. zář 2009
Ahááá, no tak to je docela těžké...a co se dělá když je anovulační cyklus?
alienka24
23. zář 2009
ee nemusíš přijít v den ovu, pokud přijdeš na folikulometrii a bude vajíčko ještě ve vaječnících tak ona pozná jestli tam máš dominatní folikul, pokud ano tak je vše tak jak má a eventuelně ti může píchnout pregnyl, tzn. hormon který způsobí prasknutí folikulu do 36hodin

a pokud je anovulační cyklus tak ona na utz uvidí jen malé drobné folikuly ale žádný dominantní
konik88
23. zář 2009
No já si o tom četla na internetu a bylo tam toto:
I u žen s pravidelným krvácením bývají do roka 1 až 2 cykly anovulační (neovulační). Co to znamená? V době očekávané ovulace nedojde k prasknutí folikulu obsahujícího vajíčko a to se tím pádem neuvolní a nemůže být oplodněno. Přitom se obvykle dostaví v očekávaném termínu krvácení z dělohy, označované v tomto případe jako anovulační. Tyto neovulační cykly bývají častější po nástupu menstruace po pubertě, po porodech, potratech, na sklonku plodného období, při vysilujících onemocněních, při některých hormonálních poruchách a ve stresových situacích. Některé ženy mají anovulační cykly častěji – některé dokonce trvale, a jsou proto neplodné.
alienka24
23. zář 2009
a ona uvolněné vajíčko ani neuvidí, maximálně tekutinu za dělohou která vzniká prasknutím folikulu
konik88
23. zář 2009
Aha alienko, tak ty jsi víc zkušená. Mě právě doktor ukázal folikulky a o žádném dominantním nebo něco takového mi neříkal.
alienka24
23. zář 2009
koniku...jop tak to je druhá možnost anovulačního cyklu, bud vajíčko nedozraje anebo nepraskne
miriskaautor
23. zář 2009
děkuju moc za info holky 🙂, já jsem v takových věcech uplnej neznalec...asi půjdu tento měsíc k nové gynekoložce a začnu nějak postupně pracovat na tom, aby se nám to co nejdřív zadařilo, první krok asi bude zjistit, za mám vůbec ovulaci a kdy...
alienka24
23. zář 2009
no tak třeba konkrétně u mě je problém je s tím že mi ty vajuchy nedozrávají takže já na tý folikulometrii byla už mockrát 🙂 bud jsem měla jen malinkaté anebo po stimulaci hormonama narostly, ale ne do požadované velikosti a tudíž nepraskly, no anebo pak už narostly, měla sem tři obříky, takže pak byl píchnut pregnyl a potom teda nařízeno tulení 😉
ale gynekolog prostě tu ovulaci nepozná, jakmile se mu to vajíčko ztratí z vaječníků tak už ho prostě nevidí :-p akorát teda tu tekutinu ale to taky nemusí bejt vždy
alienka24
23. zář 2009
miriska...no asi by ti měla nejdřív udělat hormonální profil a podle toho se pak uvidí co dál 😉

Začni psát odpověď...

Odešli