• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky podzim-zima 2012 :-)

4. března 2014 
autor
@kacenka1979 je tak to uz bude malej ted urco na svete,kdyz si byla zasla. tak to na prvni porod docela rychlost :slight_smile: radsi pockam az pisnes,abych negratulovala dopredu,ale jsem zvedava a myslim na vas. Ani se nedivim ze uz byl malej z toho spatnej,takhle dlouho ho tam nechat,kde vubec rodis???
4. říj 2013 v 06:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak dneska máme termín :slight_smile:, ale asi to dneska neklapne, nic se neděje, takže ještě si užíváme 2v1 :slight_smile:.Hezký den pa
5. říj 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky tak my mely jit dnes domu a misto toho mi delali revizi delohy. Vcera mi delali kontrolni UTZ kvuli tomu vetsimu krvaceni a spatnemu stahovani delohy a nasli tam jeste kus neceho v deloze. Tak jsme to zkouseli konzervativne jestli nevyjde sam,no ale nevysel.Tak dneska revize.byl to kus neodloucene placenty a bylo tam toho jeste ke vsemu vic. Takze se protahla,ted zase krvacim tak budu mit zase min krvinek. Nechali mi kapat infuzy. No doufam ze zitra uz fakt jdem domu.Tak pa
5. říj 2013 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda holky. Člověk tu pár dní není a vy rodíte!!! @vodickova.jana gratuluju k Emči a přeju, abys byla co nejdříve fit a mohla v klidu domů. @levaska jen si užívej. Pak to bude kolotoč. :wink:
5. říj 2013 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodickova.jana Ahojky Jani, sleduji tvé příspěvky i na FB, takže o revizi vím. No hlavně, že se to vyřešilo a jsi v pohodě. Přeji vám šťastnou cestu domů a příjemné zabydlování Emičce. Já stále nic, tak uvidím, zítra kontrola v porodnici, tak se snad dozvíme jestli se k něčemu alespoň schyluje :slight_smile:.

@katka_mel Ahoj Kačko, jo užívám si to, ale to víš, už jsem nedočkavá :slight_smile:. Hlavně špatně spím atd., tak je to už i občas nepříjemné. No každopádně se už těšíme a doufáme, že to nebude dlouho trvat a my už budeme ve třech.
Co ty? Koukám, že už jsi 23TT, pěkně to letí :slight_smile:. Opatruj se pa
6. říj 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak po dnešní kontrole v porodnici: naprostý klid, vůbec nic se neděje a od minule se nic nezměnilo. Byla tam moc milá doktorka a všechno mi vysvětlila :slight_smile:. Na další kontrolu jdu ve čtvrtek, protože už jsme v termínu, tak nás musí víc hlídat. Ve čtvrtek CTG+UTZ+kontola. Pokud se nic nezmění a nález zůstane takový, jako byl dnes, domluvíme se na termínu vyvolání. Pravděpodobně bych příští čtvrtek nastupovala do porodnice a v pátek 18.10. by porod vyvolali. Přesně na manželův svátek :slight_smile:. Teď se jen modlím, aby dostal manžel volno v práci, protože měl jet tou dobou na cvičení a už ho z několika uvolnili, tak snad to klapne i teď a vyjdou mu vstříc :slight_smile:. Musím říct, že se toho vyvolání docela bojím, tak budu tajně doufat, že se to ještě spustí všechno samo...... :wink:

Co ty Jani s Emčkou? Jak jste se doma zabydlely? A co Štěpánek na sestřičku?
7. říj 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky...omlouvám se ,že píšu až ted...nějak to utíká a není čas..:slight_smile:

@levaska jo na fcb občas písnu...včera jsem tam dala fotky z fotáku...:slight_smile: Jinak Emi se zabydlela výborně zatim je hodná, kojim po třech hodinách a vštšinu dne prospinká...:slight_smile: A Štěpka je taky úžasný....chodí se na ní koukat, hladí jí a pusinkuje tak snad mu to vydrží..:slight_smile:
No dneska už je 10. tak třeba už si v porodnici..:slight_smile: Kdyby ne tak držim pěsti at to začne samo...je to nejlepší....já jsem šíleně ráda, že mi tenhle porod nemuseli vyvolávat, je to fakt rozdíl...:-/ tak jsem zvědavá jestli se ozveš z dnešní kontroly...:slight_smile:

Kačko jo to víš jde to hopem...:slight_smile: však ono to uteče a budem taky čekat kdy to přijde na tebe..:slight_smile:
10. říj 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Jani, koukám, že včera jsem posílala příspěvek a on tu není :frowning2:. Stále se ni neděje, na kontrole včera vše v pořádku. CTG, UTZ a poradna taky, tak já nevím :frowning2:. Doktorka říkala, že porodní cesty jsou připravené, jen by bylo potřeb, aby jsem se začala víc otevírat :slight_smile:. No a rovnou nás objednala na to vyvolávání, na příští čtvrtek nástup. Pokud to už bude připravené začnou porod vyvolávat hned ten čtvrtek. Když ne, tak udělají zátěžový oxytocinový test a vyvolávat by začali v pátek. V sobotu jedu a v pondělí ještě natáčky, jinak až čtvrteční nástup. No už se s tím pomalu smiřuji, ale musím upřímně říct, že se docela bojím....

Jaké zkušenosti máš Jani ty s vyvoláním?
11. říj 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@levaska Hele do čtvrtka času dost..:slight_smile: Třeba se ti to rozjede samo...:slight_smile: Budu držet pěstičky....A pokud můžu porovnat tak ten vyvolávaný porod je většinou delší a bolesti jsou víc intenzivní...ale nechci tě zbytečně stresovat..ono je to u každé opravdu jinak..:slight_smile: a pokud se už cesty připravují tak to budeš mít třeba potom rychlejší..:slight_smile: budu na tebe myslet ,aby to šlo přirozeně..:slight_smile:
11. říj 2013 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky tak co jak to s váma vypadá...??? My se máme fajn, malá je pořád hodná, a Štěpka taky...:slight_smile:
15. říj 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacenka1979
@levaska
@katka_mel

Ahoj holky...tak co???? Tady se člověk ni nedozví....:-/ Jsem jak na trní...čekám na zprávy a ono nic...:slight_smile:
18. říj 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodickova.jana Nazdar. No ty máš času... :wink: Já jsem v pohodě 2v1. Zatím mám čas, abych byla 1+1. V pondělí jdu na kontrolu a měla by mi dělat UTZ, protože ve Zlíně naměřili menší mozek (asi o 1mm). Ale je to prý v pohodě, z něčeho se ty průměry dělat musí. Tak budu mít alespoň jeden utz navíc. :slight_smile: Už se těším. Mimčo kope jak o závod (Danka nebyla tak akční ani v 9. měsíci) a asi mě bude čekat tenhle měsíc test na cukrovku. Takže u nás pokračuje vše jak má. A co Ty? Jak jste se sžili všichni dohromady a jak je tobě?
18. říj 2013 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kačko aspoň někdo..:slight_smile: Já vim že ty máš čas,ale tak stejně mě zajímá jak se máš v těhu..:slight_smile:
Tak mimčo o sobě dává pořádně vědět....aspoň víš že ho tam máš...:slight_smile: Ema v břiše taky docela řádila a ted je zlatá..:slight_smile: Tak at UTZ dopadne dobře a OGTT taky..:slight_smile:
My jsme se sžili docela rychle.....dětičky jsou úžasný obě, malej chodí do tý školky tak je to výhoda..:slight_smile: A já byla dnes na KO UTZ po té revizi, tak to vypadá snad dobře..:slight_smile:Ještě sice krvácim, jako při MS ale snad i to brzo přejde...a ještě trochu cítím stehy...byla jsem šitá na 4 místech a to jedno sešití se ještě nevstřebalo....ale to jsou už drobnosti..:slight_smile:
Tak si užívej s jednim dítkem...ani se nenaděješ a přehoupnou se vánoce a budeš pomalu rodit..:slight_smile:
18. říj 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:, já se mooc omlouvám, ale vůbec nestíhám :slight_smile:. Tak hezky popořádku....V úterý v 9:12 se nám narodil syn Vášík s mírami 3410 g a 50 cm :slight_smile:. Od včerejška jsme dma, tak se zatím sžíváme :slight_smile:. Bylo to tak rychlé, že jsem se ani nestihla ozvat a v porodnici mi nešel internet. Začalo to naprosto nevinně v půl jedné mou nespavostí, tak jsem se přesunula do obýváku a četla si. Ve dvě hodiny si říkám zkusím zabrat tady na gauči, lehnu si a bolest. Cekám, čekám a za krásných 7 minut další. Řekla jsem si, že počkám do tří a pak dojdu zbudit manžela, bála jsem se jít sama do sprchy, tak aby mi asistoval. No bolesti nepřestaly, ba naopak sílily a zkracoval se interval na 4 minuty. Zbudila jsem manžela a vlezla do sprchy jestli to nepřejde. No nepřešlo, takže se zavelelo a v půl páté ráno jsme odjížděli do porodnice. Hned v pět jsem byla přijatá, napíchnutá na natáčky, jelikož malej měl hrozně rychlý srdíčko. Po vyšetření mi dr. s úsměvem oznámila, že jsem už otevřená na 4 cm a že teda jako praskneme vodu a budeme rodit. V tu chvíli se mě poprvé zmocnila panika, jako že teď hned???? NO každopádně nejvíce byl vykulený manžel, když mu sestra šla oznámit, že teda si má dojít pro obleček, že budeme rodit. Myslel si, že ještě pojede domů dospat se a přijede později. No a pak už to šlo docela na rychlovku, až tedy v 9:12 vykoukl Vašík s vlasatým hárem :slight_smile:. Byla jsem nastřihnutá, takž šití...no to jediné, co mi tak nějak vadilo. Vtipné bylo, že z porodního sálu jsem si to štrádovala po svých :slight_smile:. Další vadu na kráse, za tu si mohu sama, když jsem při prvním zatlačení otevřela jedno oko, aby mi samozřejmě nic neuniklo, tak mi totálně popraskaly žilky, takže mám úplně krvavé oko :slight_smile:. No takže porod krásnej a rychlej :slight_smile:. Malej je v pořádku a zlatej, teda hlavně přes den, v noci si to zatím kompenzuje nespavostí, tak doufám, že se to upraví časem a já se taky trošku vyspím. Fotky postupně dodám, něco asi odpo :slight_smile:. Mějte se fajn a ozvu se :slight_smile:
19. říj 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě holky prosba, jak vymažu to těhotenství??? Myslím, jak se zobrazují ty TT. Děkuji za radu....:slight_smile:
19. říj 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@levaska JÉééé tak moc moc moc velká GRATULACE!!!Přejeme Vašíkovi všechno nejlepší do života..:slight_smile:
A koukám že jste to stihlai před tím čtvrtkem co??? To je dobře...:slight_smile: A teda na první porod to bylo fakt rychlý...bud ráda:slight_smile: Tak hlavně, že už to máte za sebou...:slight_smile: Ted si užívej malinkýho, protože to rychle utíká a oni hrozně rychle rostou..:slight_smile: A ten status zrušíš tak že si ve svém nastavení místo čekáme miminko dáš jinej status....ted přesně nevim jak je to tam napsané...:slight_smile:
20. říj 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak je to tam jako neplánujem v blízké budoucnosti...:slight_smile:
20. říj 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lavaska Tak to moc gratuluju. Super rychlý porod a s tím okem si nedělej hlavu. Ono to zmizí. Hlavně že jste jinak oba v pořádku. A Vašík se snad umoudří. Jinak bych radila spát s ním přes den. Danka byla taky nespavec a ještě řvoun, takže jsem ji pořád nosila, takže jekmile zabrala, tak jsem šla spát s ní. Moc mě nezajímalo, že mám doma nepořádek. No jen nevím, jak to bude se dvěma. :slight_smile: Ale zvládnu to taky nějak. :slight_smile: Takže přeju moc sil. :slight_smile:
@vodickova.jana Super, že je mimčo hodné. :slight_smile: A z toho testu na cukr nemám strach, protože i kdybych těhu cukrovku měla, tak se snad na ty 3 měsíce vydržím nejíst ty kokyna. Dám si místo toho špek a popkorn. :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojík holky....tak Veru jak to jde doma s miminkem??? Spinká ti aspoň....malá ještě naštěstí jo...spí skoro celý den a celou noc....mimo kojení samozřejmě..:grinning: Tak čekám kdy jí to přes den přestane bavit..:slight_smile: Jinak jsme chytly od brášky rýmu, tak snad to nebude nic hrozného....:-/
@katka_mel :grinning::grinning: špek a popkorn taky dobrý...:slight_smile: ale určitě to bude dobrý ta cukrovka....:slight_smile:

Jo a musim se pochlubit předevčírem jsem se vážila ....a ze 14 kg co jsem přibrala v těhu už mám 12kg dole...tak jsem moc ráda, že to jde rychle dolu jako u Štěpky....:slight_smile: V pátek jsme byla na KO UTZ tý mý zlobivý dělohy..:grinning: a všechno vypadá dobře, žádný rezidua tam nejsou tak začnu pomalu cvičit nějaký lehčí cviky...:slight_smile:
22. říj 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodickova.jana No uvidíme. Při 1.těhu jsem ji neměla. Půjdu asi někdy tenhle týden. Mamka říkala, že si vezme dovo a bude s Dankou. Tak si zajdu i do města v klidu. :slight_smile: Super, že jdou kila dolů. Mě zůstaly nahoře 2kg, ale moc mi to nevadí. Já jsem 1. těhu začínala na 48,5kg a 2. těhu na 51kg. A nedělala jsem pro to opravdu nic, abych je zhodila.A to jsem přibrala 20kg a pak ještě týden v nemocnici a to už jsem se na váhu nedostala, tak nevím, jestli ještě něco šlo nahoru. Zrovna včera jsem byla na kontrole a za měsíc jsem přibrala 4kg. Jsem se nasmála i se sestrou. Jsem jí říkala, že jsem to srovnávala a že jsem tak přibrala v těchle týdnech i s Dankou.
22. říj 2013 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nám se pomaloučku upravuje režim, jsem šťastná, protože si alespoň trošku odpočinu :slight_smile:. Kojíme teď po cca 3 - 4 hodinách, v noci pak jednou :slight_smile:. Už se i pěkně sžíváme, začínám poznávat, co by asi tak Vašík podle nářku chtěl. Je to zajímavý druh komunikace. No jinak roste jak z vody, přijde mi každý den jiný. Co nás trápí jsou prdíky, škytavka, ale zítra jdeme k doktorce, tak se s ní poradíme, co s tím. Vše vypadá v pořádku, už se nám loupou poslední zbytečky kůžičky, tak i to už budeme mít za sebou. Z pár věcí jsem vždycky taková vyjukaná, ale snad se vše časem poddá. Taťka nám moc pomáhá, takže máme od něj navařeno a uklizeno. Teď tu se mnou bude týden moje mamka, tak také pomůže.
A co vy holky, jak se daří?

@katka_mel Kačko už víš, co to bude? Chlapeček nebo holčička? A nebo překvapení?
28. říj 2013 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levaska Super, že se sžíváte. To kojení závidím. Já jsem do 1. příkrmů kojila co 1,5h a v noci co 2. Takže to máš super. Jinak my jsme si nenechali říct pohlaví. Ale podle mě to bude zas holka, jinak si myslím, že kulky nebo pindíka bych na utz poznala. :wink: Ale ať je to co chce. Já se těším.
28. říj 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel To je jasné, hlavně ať jste ty i mimčo v pořádku a pohodě :slight_smile:.Vždyť na tom tolik nezáleží, co to bude. Tak to já bych se asi zbláznila kojit takhle často :fearful: , takhle jsem spokojená a úplně nejlepší bude až odpadne to noční kojení :grinning: . Si to pěkně maluju :grinning: . Tak se opatruj a pohlaď miminko :slight_smile:
28. říj 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levaska Já bych si kojení taky malovala :grinning: :grinning: :grinning: Však to bylo na zbláznění. Ale je pravda, že byla do 10minut nakojená. Tak jsem s ní neseděla moc dlouho. Ale byla přesná jak hodinky, takže nehrozilo, abych si zajela do obchodu, nebo se protáhla procházka. To byl pak řev. :grinning: :grinning: Snad budou teď ty intervaly delší. :slight_smile: :wink:
29. říj 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky....omlouvám se, že jsem tu delší dobu nebyla....ale nějak ten čas utíká..:slight_smile:
My se máme dobře, dětičky byli před 14 dněma nemocný, rýma a kašel...malou ještě občas odsávám...ale je to lepší..a minulý týden tu byla sestra s dětma a babi...tak to rychle uteklo...:slight_smile:
Malá je hodná..začíná trochu víc koukat a hlavně se smát..:slight_smile:je úžasná a malej taky...:slight_smile: ted zrovna jsou spolu na gauči...malá leží vedle bráchy...a koukají na šmouly....:slight_smile:
aco vy holky??? jak se máte???
14. lis 2013 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my se s Vénou máme dobře. Už jste chytili svůj rytmus, takže vcelku pohoda. Stále nás trápí prdíky, bez nich bychom měli naprosto pohodové miminko :slight_smile:.Jen ten čas strašně letí :frowning2: , ale zase je báječné pozorovat, jak se mění a dělá pokroky...i když zatím malé. Příští týden nám končí šestinedělí, takže nás čeká větší kontrola a kyčle. Snad bude vše v pořádku. Koukám, jak to Kátě utíká a krátí se to :slight_smile:. Budu nás objednávat také na společné focení, tak se těším :slight_smile:, jen musíme počkat jak taťka dostane volno v práci. Zatím pa
18. lis 2013 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky...to mi povídej....utíká to šíleně...vždyt nám budou za chvíli už dva měsíce..:astonished: My máme kyčle dobrý,ale i přesto dávám plínu navíc...no a v pondělí jsme byly na kontrole tak v 7 týdnech máme 4530g a naměřila jsem cca 60 cm....:slight_smile:
taky jsem nás chtěla vyfotit, jenže je to na mě drahé....2000,-fakt nemám...:frowning2:
21. lis 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda holky...tak jak se vede???
My byli včera na vítání občánků....sice jsme nestíhali- tak jsme přišli o pár minutek déle,ale naštěstí nás tam ještě pustili....pak sem dám taky do alba některé aktuální foto....dávám na fcb z mobilu tak je to rychlý, z fotáku je to přece jen pomalejší .:slight_smile:
tak co Katko jak se máš....co těhu vše dobré???? už se ti to pěkně blíží co...33 týden, docela mazec jak to letí...:astonished:
10. pro 2013 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky tak kde jste???? Jak se máte a co ježíšek?? ´Byly jste hodné..:grinning:
4. led 2014 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Jani, já sem občas zalítnu se podívat, jak je na tom Káťa. Ale tady se člověk nic nedozví :slight_smile:. S tebou s vídám na FB, tak sem ani nepíšu. Teďka jsem špekulovala, jak to uděláme s druhým mimčem kvůli penězům a vypadá to, že se začneme snažit dříve nežli jsme předpokládali :slight_smile:. Zatím mi to hrubě vychází na jaro/léto 2015. Tak uvidíme, alespoň by prďolky od sebe nebyly daleko :slight_smile:. Zatím papa
9. led 2014 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek