• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky podzim-zima 2012 :-)

4. března 2014 
@vodickova.jana @levaska Jej holky, vůbec nestíhám. :slight_smile: Ale zatím jsem pořád těhotná, tak je to tak jak má být. V pondělí jsem byla naposledy u své gyn a musím se objednat do porodnice. Chtěla jsem jít dřív, protože svojí gyn mám 35km daleko a porodnici 10minut autem ve špičce. :grinning: A navíc bych to tam chtěla i omrknout, abych věděla, kam mám jako jít, kdyby náhodou něco. Jinak jsem měla mimčo celé těhu hlavou dolů a teď kolem vánoc se mi otočilo zadkem. No smála jsem se, že jsem chtěla rodit přirozeně a takhle mě to asi zase mine. Ale zas na druhou stranu když se přetočilo jednou, může se přetočit i podruhé... Místa tam má zřejmě dost. A pokud tak zůstane, tak budu mít aspoň nějaký pevný datum na císaře a partner bude rád, že bude vědět, kdy si má vzít to volno. Jezdí na montáže, tak má strach, aby to neprošvihl. :slight_smile:
Jinak vánoční čas byl dost hektický. Samé návštěvy. Ale bylo to super. Nic moc mě nebolelo, tak jsem si to užila a jela na poslední návštěvy rodiny. Po NR jsem měla Danku na prázdninách 4 dny u našich a partnera na montáži, tak jsem nevěděla, co s volným časem. A co u vás? Co prcci?
9. led 2014 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@levaska no tak plánujte....snad vám to vyjde aby ti to hezky navazovalo....:slight_smile: taky vždycky nakouknu , ale Kačka na nás prdí..:grinning:D Asi má moc práce..přece jen se to už pomalu blíží...:slight_smile:
10. led 2014 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katka_mel no vždyt to říkám,není čásek..:slight_smile: já to znám....no tak to je blbý, že se přetočilo...potvůrka..:slight_smile: Ale někde nechávají rodit přirozeně i koncem pánevním....uvidíš, nebo ti už řekli, že bys šla císařem???? No a porodku pořádně zkoukni...:slight_smile:U nás vánoce taky šrumec...ale dalo se to. Jinka Emi je hodná, moc nebrečí jen když má hlad a v noci už krásně spinká....většinou se budí až kolem pátej ráno...je to zlato..:grinning:
10. led 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodickova.jana Super. Závidím to spaní v noci. Já k Dance vstávám 3x za noc i ve 3 letech. :slight_smile: Já ještě v porodnici tady nebyla, musím se objednat, nicméně kamarádce se přetočila holčička den před termínem a ani se jí neptali a brali zrovna na císaře. Tak předpokládám, že když je stejné vedení, tak že to tak bude i teď. Danielka taky byla KP a u ní mi ale v jiné nemocnici vybrat dali. Ale jen proto, že to byla holka. Kluky tam taky berou automaticky císařem. No musím se tam poptat a domluvit s nimi. Ale myslím, že bych to mrně přelomila napůl, protože má pánev přímo nad rodidly. Kdyby byl možná jinak otočený, pěkně nožkama, tak bych si možná troufla. No uvidíme. :slight_smile:
10. led 2014 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, to jsem ráda, že vím nějaké novinky. My jsme v Venouškem také v pořádku. Je to moc hodné mimčo, jen občas má své horší chvilky s brekem. Máme za sebou druhou dávku Hexy a první Synflorixu. Očkování zvládl v pohodě, až nás to překvapilo. Stále kojíme po třech hodinách, někdy i déle :slight_smile:, takže paráda. V noci také spíme a budíme se kolem té páté ráno na baštu a pak ještě krásně usínáme, tak do osmi.
Po tříměsíční prohlídce váží Venda 5 840g a měří 62 cm, takže je to velký chlapák. Krásně pase koníčky a celkově už vyžaduje mnohem více pozornosti.

@katka_mel Káťo, toto letí :slight_smile:. Myslím si, že do poslední chvilky se to miminko může otočit zpět. Otázkou je, jestli budou na to čekat i doktoři? Víš už zda bude chlapeček nebo druhá holčička? Jinak chápu, že toho máš teď už hodně. Proto ti předem přeji klidný a pohodový porod, ať už bude spontánní či CS. Brzký návrat domů a krásné první chvilky s mimískem. A hlavně nezapomeň pak informovat nás a třebas hodit nějakou fotečku :slight_smile:.

@vodickova.jana Jani plánovat sice můžeme, ale uvidíme, jak to půjde. Je to pro nás teď nejlepší řešení, protože jsem zjistila, že nebudu mít nárok na další mateřskou. jelikož mi končí smlouva v práci teď v srpnu a při dalším těhu nebudu už zaměstnancem. No a asi by mě nikdo třebas na rok nevzal, když by bylo jasné, že chci opět jít na mateřskou. Takže se budeme snažit tak, aby jsme šli rovnou z jednoho rodičáku na druhý a aby to netrvalo moc dlouho. teoreticky bych mohla jít za cca 5 let zpět do práce a už si ji hledat na stálo po dětech. Je to kříž z těmi úřady a prachama :frowning2:. PEKLO!

Tak se zatím mějte fajn, my frčíme ven papa
13. led 2014 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojk holky....

@levaska jo tak to máš jako jsem měla já...jenže mě skončila smlouva už během těhu....a i když jsme se snažili aby jsem navázala nedařilo se mi dlouho otěhotnět...takže jsme byla na tom pracáku...a řeknu ti rovnou, že tam teda peníze edostaneš skoro žádný..:frowning2: tak budu držet pěsti at vám to pak hezky vyjde..:slight_smile:
A koukám že Emča bxla trochu delší ve 3 měsících...i doktorka říká že je nějak dlouhá´..:slight_smile: tak snad nebude skrček jako já..:grinning:
15. led 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar holky. Tak zas info ode mě. Já to nechávám jako překvapení až do porodu. :slight_smile: Já myslím, že to bude holka, partner by chtěl kluka a většina lidí mě i na kluka tipuje. Kdybych měla porovnat 1. a tohle těhu, tak je to fakt úplně jiné. Sice se cítím celkem dobře, ale přibrala jsem na jiných místech než při Dance, jsem mnohem větší, unavenější a chutě mám teda taky jinde než s Dankou. Tak uvidíme, třeba se všichni v tom klukovi nemýlí. :slight_smile: Jinak já včera byla v té porodnici. Natočili mi monitor, vše je o.k.. Vyšetření dopadlo podle očekávání, jsem zavřená, mimčo vysoko, nic se nechystá. Akorát je mimčo tzv. řitní polohou, tzn že má zadek nad rodidly, nohy nad mou kyčlí a hlavu nahoře. Takže doktor mi řekl, že pokud se neotočí, tak příští týden na kontrole už domluvíme termín na sekci a kdyby náhodou něco, tak by byla akutní sekce, ale že normálně určitě rodit nebudu. :slight_smile: Pouze v případě, že by se to mimčo přetočilo, tak že by mě teda pustili domů, i kdyby jsme to už naplánovali. Takže tolik ode mě.
17. led 2014 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katka_mel ahojky tak co mimi asi se nepřetočilo co??? odhaduji že už je mrnousek možná i na světě..:slight_smile: tak se těčím na zprávičku...
3. únor 2014 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, také napjatě sleduji, jak je Kačka na tom. Také se těším na zprávu a držím palce :slight_smile:!
5. únor 2014 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Káťo, tak cooo??? Koukám, ale že máš zmíněné dvě děti :slight_smile:, takže jste už pěkně ve čtyřech, co? Těším se na info a doufám i fotečku :slight_smile: papa
14. únor 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levaska @vodickova.jana Jé holky promiňte. Sem jsem zapoměla dát info. A vy na mě tak myslíte. Jsem to ale zapomětlivec. Nakonec jsem rodila 27.1. CS. Narodila se nám dcera Gabrielka s mírami 2700g a 46cm. V porodnici jsme si pobyli týden, takže 3.2. (to jsem měla TP) nás pustili domů s tím, že nás objednali na dětské kardio kvůli šelesti na srdci a na ušní 10.2. Taky jsme ten den zrovna absolvovali dětskou dr a 14tidenní prohlídku. Na kardiu nám řekla paní dr. že tam šelest je, ale je to nějakou dírkou, která by se měla zacelit, jak Gabrielka přibere a že se k ní máme chovat jako ke zdravému dítku. Ušní bylo taky o.k. a připoměli mi píchání uší, že se to dělá do 6týdnů a pak od 3 měsíců. Pak jsme byli u dětské, tak tam jsme moc dobře nedopadli, protože malá shazuje a to 130g za týden. Takže kojím co 2 hodiny a je to na mozek. Pořád vážím jak hlupá. No ale už přibírá, dnes tu byla MUDRa na kontrolu, tak musím ještě odsávat a přikrmovat, pokud neodsaju po každém kojení aspoň 20ml, tak musíme dokrmovat nutrilonem. No ale jinak je to super. Danielka má segru moc ráda, pořád se mazlí, pomáhá. Gabča je spavá, tak je klid. Jsem zvědavá, co bude, až Gabrielka přibere. To bude zas honička. Ale myslím, že to zvládnem. :slight_smile: Tak se ještě jednou omlouvám holky, že jsem zapoměla.
14. únor 2014 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@katka_mel Kačko tak moc moc gratuluji...:slight_smile:Krásná beruška ..jsem si myslela ,že už je mimi asi na světě...a mimochodem vybrali jste krásný datum...:slight_smile:27.1.mám taky narozeniny..:slight_smile:
Akorát je nějaká droboulinká....:slight_smile: Musí to být malinký uzlíček..:slight_smile:
14. únor 2014 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodickova.jana děkuju. No jo. Danka měla 2900g při narození a gábi ještě o 200g míň. Holt jsem stavěná na malé miminka. Ale třeba to holky při pubertě doženou a dají se po tatínkovi. :slight_smile:
14. únor 2014 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Káťo, moc moc gratuluji k malé dcerce. Je naprosto úžasná, moc krásná holčička, povedla se vám :slight_smile:. Neboj ona to dožene a bude to pořádná holka veliká. Přejeme klidné šestinedělí a ať ti holčičky dělají jen samou radost :slight_smile:. A těšíme se na další zprávičky a fotečky :slight_smile:. Zatím pa pa Verča a Véna
15. únor 2014 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar holky. Tak info od nás. Gabrielka přibírá, už jí ani nepřikrmuju. Sice to jde pomalu, ale jde to. V měsíci měla 3020g. :slight_smile: Jinak holky jsou super. Danielka mi pomáhá se starat o Gabrielku a je fakt zlatá, akorát se mi začla počůrávat. Myslím, že to bude mít souvislost s Gabčou, tak doufám, že si to v té hlavičce brzo srovná. Jinak Gabča je úplně jiná než Danka. Plaká strašně málo, klidně leží i 3/4hodiny v postýlce a hledí, v noci spí a budí se na jídlo mezi 1-2 a pak mezi 4-5hodinou. Fakt si odpočinu. Danka byla ukřičená a říkali jsme jí Hýja (odvozeno od slova hyena :grinning: :grinning: :grinning: ). Ale co není, může být. :slight_smile: Sousedka mi říkala, že po čertovi chodí ďábel, tak jsem byla připravena na nejhorší :grinning: :grinning: :grinning: A co holky u vás? už se vám dítka začínají rozlézat? Nebo jsou pořád ležící miminka a užíváte klid. :wink:
4. bře 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek