• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

dneska je u nás docela líp, je tady jenom -5 a krásně svítí sluníčko,ale my bohužel ven nemůžeme, Venoušek drobet posmrkává, tak já vždycky naordinuju 2 dny doma v teplíčku a nasadím kapky a po 2 dnech je klid, musím zaklepat ale zatím jsme nemarodili a neměli ještě ani antibiotika
12. led 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mikesova25 :slight_smile: ta porodni asistentka se jmenuje Hanzlikova, je hrozne ochotna, poradi a tak, moc prijemna pani. Chodim obcas na plavani a ona tam u nas dycky je a nejenze radi ohledne plavani, ale je i takovou psychickou oporou,maminky se ji kolikrat sverujou s potizema a tak.
12. led 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvikvicek: a od kdy se může na to plavání. Hrozně by mě to lákalo, ale nevím, od kdy můžu do bazénu.
A jak to probíhá? Děkuju :wink:
12. led 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta porodní asistenka přijde i k vám domů a se vším poradí. Kamarádka už si jí zvala 2x a byla moc spokojená :slight_smile: .

Co se týká plavaní, tak si myslím, že můžeš chodit celé těhu, pokud ti to nezakáže doktor. Taky je těhotenské plavaní, moc si ho chválí.
12. led 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky tak zase trpím nespavostí pár dní jsem tu nebyla zase mě blblo připojení a koukám jak se tu diskuze rozjela. Tak co se týká porodu já stejně jako Sandra budu rodit tady ve Strakonicích - jsem naštestí domluvená se svým doktorem ŠTetkou že si mě odrodí takže to mě dost uklidnilo.
Nechápu Sandři jak to ty lidi můžou psát a takhle tě stresovat tu dotyčnou bych nakopala
A co se týče Braunový na tu jsem já osobně slyšela samou chválu
Jinak mě začalo tvrdnout břicho tak jsem na to dostala magnesko a je to celkem ok :wink:
13. led 2009 v 01:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandři tvůj manža dělá ve Fezku - tam dělá i moje ségra :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. led 2009 v 01:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.zeny.cz/magazin/finance/otcovske---mejte-sveho-muze-pri-sobe-.aspx

Tady je něco o té otcovské dovolené a co jsem si přečetla na fórech tak tam holky psali že je to platné
od 1.1 2009 taky by jsme to s přítelem rádi využili já bych to docela uvítala
:slight_smile:
13. led 2009 v 01:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče věcí do porodnice tak už jsem nakupovala taky - vložky po porodu (3x),kalhotky (v balení jich je 5ks), prsní vložky ( 2 balíčky ), balík plenek a ubrousky - musela jsem se smát když jsem si v lékarně kupovala ty kalhotky jaký jsou sexy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No snad mě to bude stačit.
a co mě říkali kamarádky tak sebou fakt ty plenky a ubrousky těch se dostává 12ks takže je to prý na chvili
13. led 2009 v 01:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nin,diky za odkaz :wink:. Kdyz ja prave vubec nevedela jestli to uz schvalili vsichni kdo meli nebo ne. No, budeme doufat :slight_smile:
Vidis, ty nemuzes spat v noci a ja tu strasim rano :grinning:
ale dneska jdu po 5 tydnech na kontrolu tak se strasne tesim :slight_smile:

Evco,ja chodila plavat uplne od zacatku tehu, ne na to specialni,ale s manzelem. kdyz nemas zadny problem, tak nevidim duvod proc bys nemohla :wink:

Nin, tak to me privadis do rozpaku :grinning:. Rodis mesic prede mnou a uz mas vybavu do porodnice :grinning:. To ja to zatim moc nehrotim a plenky budem kupovat az na posledni chvili. ani by me neprekvapilo kdyby je manza letel koupit az mala vykoukne :grinning:. Ale vlozky uz teda mam, ale jeste radsi dokoupim.
13. led 2009 v 05:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
já jsem si tašku do porodnice balila když jsem byla tak ve 37 tt. Doktor mě strašil, že bych mohla porodit dřív :unamused: , tak jsem chtěla být přiravená :sweat_smile: . Nakonec jsem rodila 10 dní po termínu.

Magnezium jsem brala od začátku těhu a dávky se mi postupně zvyšovaly. Ještě jsem k tomu brala Clacium, Duphaston a chodila jsem na injekce. Pak jsem nějakou dobu brala i těhu vitamínky, ale ne pořád, abych neměla velké dítko (jak se říká, když je bereš dlouho, tak děti po nich v břiše rostou). Stejně jsem rodila a malá měla necelých 4300g a 53 cm :wink: .

Na Braunovou jsem také nic špatného neslyšela, zdá se mi i docela sympatická. To se ale brzy dozvím, protože jsem chodila ke Křešničkovi a jak jste tady psaly, tak jí to předává.
13. led 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evul :slight_smile: ono je to vlastne uplen obyc. plavani, akorat je tam ta por.asistentka, poradi ti,co a jak, ze to nemas prehanet a tak, da ti nejake pomucky a rekne ti, jak je pouzit. Nikde ve Strakonicich neni primo tehotenske plavani, ze by ti nekdo predcvicoval a tak. Ale me to docela vyhovuje, ze me nikdo nenuti k nicemu, ze si plavu sama, cela pulka bazenu je pro tebe, neskacou ti tam deti a tak, mas klid, pekne se ve vode rochnis a kdyz se chces o necem poradit, treba i co se netyka plavani, ale porodu a tak, tak je tam ta asistentka a da se s ni moc hezky povidat :slight_smile:
13. led 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a chodit jsem zacala asi na zacatku 4 mesice, se mnou tam ale byly maminky, ktere uz mely hodne velke briska, nikde neni psano od kdy bys mela chodit, pokud nemas zadne problemy, tak klidne muzes zacit. A stoji to jedna hodka 45 kc, plati se pouze za bazen.
13. led 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,
tak uz 6.2. nastupuju materskou, to to leti :grinning:
A nova ordinace je moc krasna :dizzy_face: . ale jak jsem se na kontrolu tesila, tak jsem trosku zklamana. Nic nevim. Meli plnou cekarnu a dr. spechal. Tak jsem 5 tydnu cekala na kontrolu celkem zbytecne :rolling_eyes:
Dalsi kontrola za 14 dni i s monitorem a za mesic posledni utz a krev.
13. led 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak dneska rikali na ct 1 ze otcovska dovolena plati az od 1.1.2010 :cry:
13. led 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandrus, tak ta kontrola me mrzi, vim ze ses tesila, ale hlavne ze je vsechno v poradku, to je dulezite.Jak to probihalo? Ja mam pocit, ze doktor se akorat zepta na potize, poslechne male ozvy a jdes dom :frowning2: a jak to, ze meli narvano? to je divny...
13. led 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou otcovskou dovolenou to potvrzuji, koukala jsem na Sama doma na ct1.
13. led 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

kvikvicek: děkuju za informace, uvidím, zeptám se doktora co a jak a začnu asi někam chodit. Možná ale spíš do Horažďovic. Uvidíme.

Ostatním taky děkuju za informace :wink:
13. led 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to měli holky na fórech asi špatné informace no to mě štve až 2010 :pensive: :pensive: :pensive:
13. led 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky... :slight_smile:
sandruš no tak na mateřský ti to hodně rychle uteče
ninus já jsem magnézko brala skoro celý těhotenství a vysazovala jsem ho 3 týdny před porodem aby se tam prý malýmu nezalíbilo
my teď budeme jezdit plavat taky do horažďovic
minulý pondělí jsme byli v aguaparku v Praze-Čestlicích a bylo to tam nádherný, akorát jsme nevzali sebou foťák
takže žádné foto, měli jsme strach že nám ho tam někdo vezme, pro příště víme že ho máme vzít sebou
Venouškovi se tam náramně líbilo.
13. led 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikesova: tak možná, že se tam někdy v Horažďovicích uvidíme :slight_smile:
13. led 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no,prisla jsem tam,na radu prisla chvili po tom co jsem byla objednana. ale porad jim tam zvonil tel.,taky bylo videt ze to jeste nemaji poradne pripraveny (Kresna tam byl poprvy). sestricka mi zmerila tlak,zeptala se na vahu,vic nemela cas a sla jsem k dr. Ten se jen zeptal na problemy, tak si stezuju na zahu,k tomu mi jen rekl ze jeste 5 tydnu mi bude palit, ale co na to,nic, to jsem z nej dolovala mezi dverma. Pak me premeril, ale to jsem zas musela na lehatko ke sestricce, tak odsud "vyhazovali" pani ktera mela jit po me, tak aby na me nekoukala.
Skoro na nic jsem se nestihla zeptat. byla jsem u nej asi 5 minut. celkem fakt asi 10 minut,mozna ani to ne. a to byla prohlidka po tak dlouhej dobe :rolling_eyes:
Na dalsi jdu 27.1., to mi ukonci neschopnost,natoci monitor a pak za mesic na posledni krev a utz. Tak snad uz to bude lepsi.
Jinak to tam maji moc krasny :dizzy_face: . ale jeste tam maji dost chybicek,musi to propracovat
13. led 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo,dneska jsme byli nakupovat, tak z lekarny a drogerky uz mam naprosto vsechno, tak pomalu muzu zacit balit tasky :grinning:
Taky jsem zjistila ze mam obleceni pro malou tak na 6 tydnu, tak budu dokupovat jeste do zasoby at nemusim brzo po porodu. Tak se tesim :slight_smile:.
13. led 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky jak je dneska při takovém mrazu... :frowning2: :angry:
nakoukněte sem www.mimibazar.cz/bazar.php?user=106178 mám tam něco na prodej ale spíš na chlapečka, jestli něco budete chtít, jedny kaťátka tam jsou spíš na holčičku, už mi toho moc nezbylo.
sandruš já nakupuju pořád, sednu k netu a jedu, teď už objednávám na léto a příští zimu, když to máš pak kupovat všechno najednou je to pálka... :unamused:
14. led 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja tedy nekupuju vsechno novy, ja neco mam za levno od znamy a hodne ze sekace. Ne ze bych chtela na male setrit, ale prijde mi to zbytecne. Napr. novorozenecke dupacky za 200 kc kdyz to ma jen na par dni. Takze to nejsou zas takove palky,ale i tak to vyjde dost draho. Taky toho nekupuju zbytecne moc. Radsi par veci dokoupim, nez aby se mi to doma nevyuzite valelo za stovky nebo tisice.
Takze ma mala zatim zakladni obleceni po par kusech zhruba na 6 tydnu, ale vsechno je krasne a vubec to nevyslo tak draho :slight_smile:

Jinak pri mrazu je celkem fajne, ale to proto ze ven radsi nevylejzam. jen rano jsem vzala psa okolo baraku a zase rychle zalezla :grinning:
14. led 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky nakupuju od jedný paní z netu, má chlapečka o 3 měsíce staršího, takže nám to vychází akorát, jinak objednávám ze sekáčku, novýho moc nemáme, nemá to vůbec cenu
bohužel my ven chodíme, teď chodíme dopoledne sáňkovat, odpoledne procházka v kočárku aby usnul a pak s ním šupky dupky na půdu aby se hezky vyspinkal :slight_smile:
14. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak ta nase znama ma rijnovou holcicku, mam od ni temer vsechno novorozenecky a ted se mi ma ozvat na konci ledna a pujdu pro dalsi varku. jsem s ni domluvena i na rychlozavinovacku a tak. To me tak ted napadlo, ta zavinovacka staci jedna nebo radsi dve?
je,tak to nezavidim,v takove zime, brr
14. led 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla rychlozavinovačky 3,jedna na doma, jedna do kočárku a jedna rezervní, ale kdybych měla mimčo na léto tak pořídím jenom 2, Venoušek byl hrozně malinkatej takže jsme ho doma měli v zavinovačce pořád až do 2 měsíce
no zima je ale zvykli jsme si a navíc venku se líp spinká a taky je aspoň malej otužilej a lecos vydrží...
my jsme v zavinovačce i spali v noci, jako v porodnici, pořádně jsem ho stáhla a on si jenom lebedil... :grinning:
14. led 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak ja poridim 2. Moc dekuju za radu :slight_smile:
14. led 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem měla 1 rychlozavinovačku , ale 2 bych asi taky užila. Z postýlky jsem si jí přenášela do kočárku. Nakonec jsem dala do postýlky už peřinku a v kočáru jsem nechala zavinovačku.

A jaké máte vyhlídnuté kočárky, jestli se můžu zeptat?
14. led 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Alco,my mame objednany firkon quatro, mam ho v albu :slight_smile:
15. led 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek