• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

ahojky, Nin tak dobre porizeni, holky na sraz nevim jestli dorazim, mam tu segru s malym hafankem, mam ji vzit sebou? nebude vam to vadit, aspon nas bude vic :slight_smile: Pejsek se jmenuje Peta a je to takove mimino :grinning: San, prosim prosim, mohla bys mi napsat do IP, jak si presne vyrizovala rodicak? kam si sla nejdriv, kam potom a tak a jake doklady apod. moc te prosim :frowning2: ja jsem z toho jelen, mam tu segru, takbych to oblitala, aby mi pohlidala malou, ale nevim jestli neni brzy, materska mi konci nekdy v pulce zari, ale chtela bych to mit z krku :wink:
3. srp 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobre ranko,
dnes beruska vstavala v pul 10 :slight_smile:

ani,tak to ja tez neznam,nezvracela jsem ani jednou.

kato, s fialovym papirem na socku k trpaslikum-ten ti vyplni,zluty, zeleny a fialovy-vsechny musi byt vyplnene pak na socku k soudu. ale jdes asi brzo. me to konci 20.8. a rikala mi ze jdu brzo a jen proto ze me nechce honit, tak ze si to tam teda uz necha.
dvere u trpasliku si nepamatuju (207-307- nevim jiste),ale dole sedi pani a ta te navede. na socce u soudu je to podle prijmeni
3. srp 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jestli pujde segra,me to nevadi
3. srp 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja taky poradne nezvracela, sly jen stavy.... u maleho jsem zvracela 3krat.

Ja klidne segru taky uvitam :slight_smile:
3. srp 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jsem grogy byla jsem vyřizovat rodičák - já myslela že mě šmejkne :frowning2: :frowning2: :frowning2: vyfasovala jsem 3papíry z jedním jsem jela na ossz ke třem trpaslíkům tam mě ten papír potvrdily pak zase nahoru nad soud tam mi řekli že mám mít občanu otce tak jsem zase musela domů a zase tam z občankou no to mě to ty krá.. nemohli říct když mě dávali papíry.
A u doktora no moje dr měla dovolenku zastupoval jí nějakej Zíka to je teda doktor z velkým D (ironie) čekala jsem tam 2 hodiny a on se mi ani na ty záda nepodíval jen napsal Honzovy paragraf o oetřování osoby blízké. Tak čekám že zase pojedu na pohotovost když už mě ani brufen nechce zabrat

Káťo dveře u trpaslíků buď 211 a nebo 207 - jsem to taky dneska absolvovala
3. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě končí 22.9 a říkala že se může žádat o 2 měsíce dříve
3. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem tak nasraná - Honza dostal výpověd už minulý týden (bál se mito říct) al je až od 4.8 a ten muj mamlas to podepsal dohodou takže ještě zítra má dovolenou a pak je to v prdeli se budeme chodit pást :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
3. srp 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nin, tak at na ne jde marodit treba se zadama to muze i pul roku....
3. srp 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ja se mu nedivim, ze to podepsal, by na nej mohly za ty 2 mesice jeste neco usit. Kdyz byc, tak pryc.
3. srp 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

jdu vás pozdravit.
Tak nakonec jsme na umělém mlíčku. Měla jsem totálně odrovnaný bradavky, lila mi z nich krev a po odsání mléka hodně málo,takže se nedivím, že řval hlady. Doktor rovnou řekl, že tohle nemá smysl, abych kojila hodinu a půl a malej stejně řval hlady.Zkoušela jsem i dát od sebe a pak dokrmit,ale toho mléka bylo fakt málo.

Jinak malej trpí na prdíky, tak skoro nespím. Máme ty kapičky Sab simplex, ale dávám je jen když je fakt ouvej.
Co vám zabíralo jiného než ty kapičky?
Dáváme i fenyklovej čaj. Jinak malej papá ukázkově, krásně přibírá, doktorce se líbil.
3. srp 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dotaz na holky nekojící, což je asi nin a anička. Čím krmíte?A kolik vám miminka pila na začátku? A kolik teď? My pijeme 80, což je prý akorát.
3. srp 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani ted bude na paragrafu já jsem marod na ty záda tak alespon to to platí rovnou ossz od první ho dne péče o osobu blízkou, a pak se uvidí no musíme něco sehnat a já pokud to půjde budu chodit o víkendech do práce :frowning2:

Evi nám hodně pomohli probiotické kapičky a nebo baby calm - sab simplex je na prd nám teda vubec nezabral
A na jakém je malej mlíčku??????????
3. srp 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Evi ahojky!! To je dobre, ze se vsechno vyresilo. Je hodne deticek na umele vyzive..... Ale v tomhle neporadim, musis pockat na holky. Jinak ja cekala dvojcata a o jedno jsem prisla. Byla jsem s tim u Topinky, protoze Razak mel dovolenou a do nemocnice jsem nechtela.....
3. srp 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
nin: jsme na Nutrilonu. Dá se volně koupit ten baby calm? Ten sab simplex pomáhá jen někdy, tak možná bych zkusila něco jiného. A co ty probiotické kapičky? Jak se přesně jmenují?

ani: tak to je mi líto, dvojčátka by byla super, ale hlavně, že aspoň to jedno zůstalo. A co Topča, byl na tebe hodnej?

To s tím kojením jsem dost obrečela a pořád si to dost beru. Je to jako moje osobní prohra, ale co se dá dělat. Mamka se mnou a s bráchou měla stejný problém. :frowning2:
3. srp 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, jj byl, sice ty jeho recicky.... Holcicko, musis najit tatkovi kamaradku.... apod., ale hodne mi pomohl....Nechtela jsem do nemocnice. A jsem rozhodnuta, rodim v Pisku :slight_smile:
3. srp 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, neber to tak. Kazdy nema ten dar kojit. Mam kamaradku, ta prisla pred 14 dny z porodnice (neco jako ty) v porodnici mleka jak pro regiment a uz jsou taky na umele vyzive!! Hlavne, aby malej byl zdravej a ono to ma i sve klady, holky by ti mohly vypravet! Nemusis v noci vstavat ty, ale napr. tatka :slight_smile: Ber vsechno z te lepsi stranky, to bychom se musely ze sveho zblaznit. Ja jsem taky rada, ze se tam alespon jeden koblizek udrzel a verim, ze se udrzi. Nejspis nenastoupim ani do prace, ikdyz jsem si to tak malovala, ale holt to male je prednejsi....Uvidime po pristim pondelku...
3. srp 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani: on má takovej humor, ale mě se to na něm líbí.
No až se k tomu dostanu,tak popíšu porod. Určitě bych jim pár věcí vytkla, ale celkově si stěžovat nemůžu.
Odrodila bych Davču sama. stejně si mě za celou dobu od příjmu nikdo nevšiml.A pak se v devět ráno divili, že už rodím.
3. srp 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, tak ti ani nevim jestli to ja zrovna chci cist :D No kazdopadne, ja si asi domluvim schuzku s primarem a reknu mu o co go, ale to az bude ten spravny cas....
3. srp 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani: já vím, taky jsem si vždycky říkala, proč to ty holky tak řeší. Tak nekojí no. Ale pak přijdeš do té situace a ty hormony ti taky nepřidají a byla jsem z toho dost zhroucená, zvlášť když ti okolí i někteří doktoři dělají nátlak jako: proč to vzdáváte? Musíte kojit atd. No hrůza. V tomhle mě písecká porodnice zklamala. Když mlíčko není,tak si ho nevykouzlím a co tam měli za praktiky, aby malej pil o tom radši ani psát nebudu. Dost mě to srazilo na kolena.
3. srp 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani: to vůbec neřeš, já si ohledně porodu stěžovat fakt nemůžu. Klidně bych rodila znova i když mě celkově trval den a půl. Ale dostala jsem tam pochvalu za vzorné tlačení :wink: Davča byl venku hned a taky za to, že jsem pohodová mamča a že se hned po porodu směju a vtipkuju, říkali, že to tam dlouho neviděli. Dokonce jsem zkoumala placentu, všechno mě strašně zajímalo :grinning:
3. srp 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My půjdeme koupat a nakrmit, ještě se možná ukážu, jestli Davčího nechytne zase prdící amok.
Četla jsem o těch kapičkách baby calm, že jsou přírodní, určitě bych je ráda zkusila.
nin: byla bys tak hodná a napsala mi název těch probiotických kapiček?
A co vám tedy zabralo nejvíce na ty prdíky? Já jsem z toho fakt zoufalá, skoro celou noc kvůli tomu nespíme.
3. srp 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, tohle je vsude stejny, tohle prozila i ta kamoska v Klatovech....Vy toho nadelate pro kapku krve.... apod. Nebyla jsem v te situaci, ale kdyz vzpomenu, ze jsem odsavala jako vztekla se slazami v ocich, ale ne bolesti z prsou.... Ver mi, ze bude dobre.
3. srp 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani: já vím, je to těžký, já bych hrozně chtěla, ale prostě to nešlo a když jsem dala malému poprvé flašku a pak jsem viděla, jak je spokojenej a spí tři hodiny, tak bylo najednou dobře i mně. Ale výčitky mám pořád, toho se asi nezbavím a hlavně hrozně závidím všem, co kojí a jde jim to, přijdu si neschopná.
3. srp 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, to by muselo byt neschopnych 50 % matek!! Neber si to tak, ty proste nemuzes. Znam jednu tady v baraku, ktera proste kojit nechtela a mohla, to je u me prohra, ne tohle....
3. srp 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.docsimon.cz/zbozi/probioticke-kapky-pro-deti-5ml Evi jsou to tyhle jsou drahý já je měla ze slovenska za 10 euro ale určitě jsem je někde na netu viděla za levno už vím tady http://www.rajplinek.cz/?p=productsList&iCategory=60&sName=Probioticke-kapky- to jsou nejlevnější jinak v lékárně okolo 600 - 700
Evi já si to ze začátku taky vyčítala že nekojím ale když jsem viděla jak je malej po nutrilonu spokojený smířila jsem se stím že prostě kojení nebude
3. srp 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
nin: a kde ze Slovenska jsi je sehnala, možná bych je taky objednala odtud.

ani: já vím, že nemůžu, ale zamrzí to. Asi je to opravdu tak, že když se něco moc chce,tak to nevyjde.
To už mi říkala jedna sestřička v porodnici, říkala: vy chcete, ale problém je jinde.

nin: jo, to já byla taky moc spokojená, když jsem viděla, jak je napuclej a spokojenej. A když vidím,že papá osmdesátku a já po hodině odsávání dala ztěží třicítku, čtyřicítku,tak jsem svým způsobem spokojená taky.
Ninuš, kolik papal malej když mu bylo jako Davídkovi (14 dní)? Doktorka říkala, že devadesátka je pro nás hranice a on jí spokojeně dá, ale zase ho nechci přecpávat.
3. srp 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukala jsem, ze dle monitoru jsi mela u porodu Tylla ml. :slight_smile: Jeden z atestovanych lekaru v Pisku. Ta jich ma vetsi polovinu, u nas je jen Razak a Dorr....
3. srp 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Evi, cuuus :slight_smile:
S kojenim si nelam hlavu, bud rada, ze Davidek je zdravy, a ze papa z flasticky, to nic neni :wink: :slight_smile:
My jsme prvni mesic bastili taky tech 80ml, pak dalsi mesic 120, a ted jsme od druheho mesice porad na 150ml. Ale to poznas az mu to nebude stacit :slight_smile:
Jinak my jsme na prdiky tolik netrpeli, nastesti, a kdyz jo, tak jsem davala Sabika, ale myslim si, ze ten je na nic, je to jen takove uklidnovadlo :grinning: pac to je sladoucky. Urcite bych vyzkousela probioticke kapky, jsou drahe, ale u nekoho ucinne, musis to holt vyzkouset. Nebo zkus davat Davcovi na brisko teply polstarek, ten koupis v lekarne.
Neboj se niceho, vsechno se casem srovna a az si zajedete urcity system, budes uplne v pohode :wink: :slight_smile:
A pak za nami vyrazis do Blatny a budeme jezdit s kocarkama, jo? To uz se moc tesim :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. srp 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak po dlouhý, dlouhý době se hlásím.
Evi - my dostali malou v necelých 4 měsících a pila 170 a hned po dvou dnech jsme přidali 180 a utoho už zůstali.
Kdy bude srazík???? nevím teda jestli se ukážem, v tom horku se mi do auta vůbec nechce. Včera jsme byly na Lipně a paráda, malá si konečně dala říct a plave v kruhu, tak už máme volný záda a chvílima i ruce :slight_smile:
3. srp 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani jojo ten mi dělal monitor,ale u porodu nebyl. měla jsem nějakou mladou holčinu a ta byla úplně super, nemůžu si jí vynachválit.jen nevím jméno.

aničko, taky se těším až s váma budu kočárkovat a hlavně až se to nějak zaběhne. ty probiotický kapičky určitě zkusíme, jen chci vědět, kde je ninuš objednávala z toho slovenska. tak ta osmdesátka je snad v pohodě. dneska jsme byli na kontrole a právě dost přibral, což je dobře, snad nebudeme mít cvalíka.

klari, jojo snad mu to nějakou dobu bude stačit, uvidíme.
3. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek