• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

autor
ja jsem pracovala jako zdravotni sestra na chirurgii. Katka (kvikvicek) je moje kolegyne :grinning:. takze od zacatku jsme museli zustat na neschopence. Ale ja jsem uz od 6.2. (to je doba :grinning:) na materske.
a copak delas,delala jsi ty?
no ja te obdivuju, ja bych nevydrzela mlcet nebo nakupovat neutralne :sweat_smile:

a copak Nin?
20. únor 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sestra ve Strak? Tak to to tam dobře znáš viď? Já sem šila v Písku ložní prádlo, bavilo mě to, ale pak to natřásání cích při šití mi nedělalo moc dobře - bolelo mě břicho, dost sem zpomalila a tím i začala míň vydělávat, tak sem včas odešla na neschopenku (v září). Taky už jsem doma chvíli, občas sem se nudila, ještě že tu máme ten net :grinning: Teď už ale dávám dohromady výbavičku - peru a žehlim oblečky a plenky, taky chci začít něco plést, tak se zabavim..
20. únor 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
neco znam, neco vim :grinning:. Vim do ceho jdu a to od zacatku. Ono vsude je neco, clovek si nevybere a je to o stesti. nedavno bylo v obcanskym judu jak zkazili porod v Praze, na bulovce a to by si byval clovek taky rekl ze tam musi byt lepsi pece. i kdyz samozrejme, je to nestesti a nemelo by se to nikde stat :pensive: . Ani tady, ani jinde :pensive:

to jsi sikovna, ja na pleteni a celkove rucni prace jsem uplne leva :sweat_smile:
taky jsem mela obdobi kdy jsem se strasne nudila, ale co mi narostlo vetsi brisko, tak uz pohoda a uzivam :slight_smile:. uz je to za par, porodit muzu uz kdykoliv. taky se mi o tom kazdou noc zda, kazdou noc rodim :grinning:
a net, to je moje zachrana :sweat_smile: :grinning:
20. únor 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nojo, máš to za pár, teď po novém roce to hrozně utíká viď? Já tedy zatím v noci nerodím, jen už občas chovám mimi nebo se s ním koupu :grinning:
Já jsem právě spíš technickej typ. Mám ještě ekonomku a na to sem úplně blbá. Učila sem se vše spíš nazpaměť, smysl mi to nedávalo :confused: :sweat_smile: šiju fak tmoc ráda, škola mě bavila - protože díky té už jedné dokončené, sem chodila jen na odborný předměty, takže jen pár hodin denně a pátky sem kolikrát nejezdila do školy vůbec, kdo by vstával kvůli 2 hodinám, tak mi bylo jako nevolno :grinning: No fakt super časy, zlatý Strakonice :grinning:
Jinak k těm nemocnicím, vím že je všude něco, né vždy se vše 100% povede, jsme jen lidi.. Zajdem se s manžou podívat do Strak i do Písku a uvidíme, kam se pak rozhoupu :confused:
20. únor 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nam se dilema vyresilo tim, ze se jinam nemame jak dostat. auto se nam rozbilo, na nove zatim setrime, to vidime az tak na leto koupit neco novejsiho,ojetyho a kamarady mame takove ze nemaji ridicak, natoz auto :sweat_smile: a s porodnima bolestma vlakem, busem? nejsem blazen. ani by nemuselo zrovna neco jet. a na to abych si tyden pred terminem zaplatila hotel v CB nebo Pze a modlila se abych 14 dni neprenasela, na to nemame :rolling_eyes: . takze u me tak.
no, utika to strasne. mi prijde nedavno co jsme uzivali Vanoce, pak jak babi v lednu tvrdila ze unor utece jak voda ze je kratkej a on uz je fakt na konci :astonished: :grinning:
ja si naplanovala ze bych chtela porodit ve 38. tt, takze mezi 1.-8.3. :grinning:. uvidime jak mi to vyjde :grinning:
tak ja technickej typ nejsem vubec, bohuzel, zrucna moc nejsem :angry: . tak to jsi druhou skolu mela v pohode :wink:. to by se mi taky vstavat nechtelo :wink:
20. únor 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já obdivuju tebe, že máš náturu na to dělat v nemocnici. Já sem tak lítostivá, že bych se tam asi zbláznila, kdybych viděla někoho třeba i jen potlučenýho. Moje krev mi nevadí, ale jiných jo..
Ty blázínku, jet rodit busem by mě ani nenapadlo :slight_smile: A ty bys jinak, kdybys měla auto, jela jinam?I když to ve Strak znáš? A už bys chtěla takhle dřív jo? To já radši dýl, budem přestavovat bydlení, tak aby se co nejvíc stihlo, než bude prcek na světě..
20. únor 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, ja jsem malinka, tak mi mych 18 kg navic uz docela zmaha :grinning:. a taky, myslim ze velky dite bych asi moc dobre neporodila, tak bych rada nez nejak naroste :slight_smile:

Hale, ja to brala taky blbe, strasne moc veci jsem obrecela, at uz tam nebo az doma a taky je jedna kolegyne, ktera tu praci neusnadnovala, naopak. Takze kdyz reknu ze nekolikrat jsem si hledala praci jinde a parkrat i premyslela jit z oboru, tak vubec nebudu lhat. Taky je zajimavy, ze od ty doby co jsem tehule, tak ja nic nevydrzim a dela se mi ze vseho spatne :sweat_smile: . Takze ja bych se na nasi spinave chirurgii zblaznila :sweat_smile: . Me zacala vadit i krev, tak doufam ze za to muze jen tehotenstvi a pak to bude zas dobry :grinning:. Jinak prusvih :grinning:

Uprimne,moje mamka me dlouho premlouvala at jdu rodit jinam, ale ja ani nechci. Chci rodit co nejbliz rodine, protoze myslim ze hormony zapracuji a budu vdecna za kazdy jejich slovicko,pohlazeni, navstevu a nebo i kdyz bude neco potreba, kdykoliv mi to muzou koupit a prinest. A taky kvuli manzovi. Takze ja jsem od zacatku chtela rodit tady. Snad toho nebudu nikdy litovat. Ale rodili mi tu i kamaradky a byli spokojeny. je to fakt o stesti a osudu.
20. únor 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky, tak už na pokoji nejsem sama, je tu vedle mě další těhotná (22tt). Ale není moc upovídaná takže asi začnu soutěžit v bobříkovy mlčení :grinning: :grinning: :grinning:
Já už se tak těším domů, už aby bylo pondělí snad bude vše ok a budu si užívat ležení doma. Na horší variantu ani nehci myslet.
Ale jinak mě je ok stále žádné změny
20. únor 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No opravdu nevim, kde ty kila máš. Tedy bříško máš pěkný ale jinak jsi jak nic.. Mě teď v těhotenství vadí jen když je doma cítit jídlo. Sme teď v jedné místnosti, kde máme obývák, ložnici i kuchyň v jednom. Jak uvařim nějakou voňavou omáčku nebo čínu, musíme pak větrat, v tom sem teď hrozná, ale manža je zlatej, už si zvykl :grinning: I hranolky smažíme na chodbě už automaticky :grinning:
Sestřenice před dvěma roky taky rodila ve St, a byla moc spokojená. Teď mě vyděsilo to s tou Dr. Gregorovou, no snad ji jen tak k porodu nepustí, měla by se ještě učit..
Já budu muset končit, jedem s mamkou na výlet - zrovna do Strak :slight_smile: Na nákupy a tak.. Musím jí taky ukázat kočárek, co sem si vyhlídla v Labuti.. Tak se měj, zatím pa
20. únor 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

nin: tak to sis asi moc nepomohla co? Chtělo by to někoho ukecanýho, aby ti to líp uteklo. :grinning:
20. únor 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nin,super ze zatim vse ok, to uz vydrzi :slight_smile:. A co ta pani s dvojcatkama? nevis?
My se taky akorat vratili z mesta, chudak manza. musel jit hooodne pomalu a jeste poslouchat jak mu u toho vzdycham a nadavam :grinning:. ma svatou trpelivost :grinning:
Zuzi a jakej mate vyhlidlej?
20. únor 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vím, že jste tady o tom mluvily, tak jen pro zajímavost přidávám odkaz:
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=406065
Jo, a těhu v prvním kole nejsem, takže se budeme snažit dál...
Mějte se krásně!
20. únor 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jee,akorat to zrovna ctu v mamince :grinning:

Ilco, tak priste :wink:. uz urcite :slight_smile:
20. únor 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilona: o Písku jsem už četla hned jak jsem maminku koupila.
A nevadí, další měsíc se třeba zadaří
:wink:
20. únor 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
dneska jsme byli na dalším očkování a na 1,5 letej prohlídce, všechno bylo dobrý než jsme dostali injekci, to bylo křiku :cry: :angry: ale teď už je to dobrý a lítáme jako čerti :slight_smile:
ilono příští měsíc se určitě zadaří :wink:
jste se dneska nějak rozkecaly...
Ninus tak co,už se rozpovídala spolubydlící na pokoji?
20. únor 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikesova: chudák malinkej, to víš injekce to je horor. Ale jak je vidět brzy se z toho šoku dostal :grinning:
21. únor 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, to je hrozná nuda :angry: :angry: za chvíli mě tu asi hrábne, ta co tu leží se rozpovídala a to až moc vždycky chlístá když já zkouším usnout :frowning2: :frowning2: už aby bylo pondělí. Já mám takovej hlad a ona furt mluví o jídle já asi vstanu a nakopu jí :grinning: :grinning: :grinning:
Už jsem z toho pěkně protivná
21. únor 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
nin: oni tě tam vyloženě týraj co? :rolling_eyes: :slight_smile: Už jen dva dny, určitě bude vše ok a pustí tě domů..

mikesova: ty injekce jsou nejhorší co? Kolikrát i pro dospěĺý, kor pak pro dětičky. Hlavně že je vše ok..

sayast: mám vyhlídlej v Labuti Mikado Boston, v zelený barvě. Je užasnej! I mamce se líbil, i když zelenou barvu nemá ráda. Bohužel sme s manžou teď koupili monitor a chůvičky, nějaký hadříky a k tomu sme museli kupovat ještě uhlí, když se ta zima pořád hlásí, takže na zálohu na kočárek už moc nezbylo, doufám že mi ho zatím neprodaj, prý si ho tam dost lidí prohlíží.. :confused:
21. únor 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: Vysloveně mě tu týrají :grinning: :grinning: už aby fakt bylo pondělí jinak mě budou muset převézt někam na psychiatrii :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. únor 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nninus vydrz holka vydrz :wink: Zuzankast jaky jste kupovali monitor? ja bych chtela nanny ale nevim kde ho koupit, radeji bych v obchode nez pres net, kdyz by s nim neco bylo, at muzem reklamovat.
21. únor 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, pěkně jste se rozkecaly :slight_smile: ,
u nás byla teď střevní chřipka. :frowning2: Šlo to od jednoho k druhému. Nejvíc to odnesl Luky a manžel. Terka a já jsme to zvládly za 1 den a už jsme fit. Tak snad se to nevrátí.

Já jsem také přímo ze strakonic, ale kočár už vozím :grinning: .
Pro srazík jsem kdykoliv. Já se přizpůsobím :wink: .

Ninus jsem ráda, že s penízkama se to vyřeší. Jen lituji tu jeho maminku, jaké má asi starosti. Holomek jeden, to se nedělá takhle trápit rodiče :angry: .
Ukecanou spolubydlící ti nezávidím, hlavně když neví kdy má přestat. Přeju pevné nervy.

Zuzi vybrala jsi si pěkný kočárek :slight_smile: .

Monitor jsem žádný nekupovala, tak neporadím.

Aninam proč myslíš, že by ti byl od začátku indikován CR?
21. únor 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holt musím vydržet, vyřešila jsem to sluchátkama - zapojila do notebooku a pustila rádio :slight_smile:
Jinak dneska na mě byli naši hodný a udělali mě mé oblíbené škubánky (opečené) a potřeli česnekem - no tak jak mám ráda holky já si tak pochutnala, že jsem i na chvíli zapoměla že jsem v nemocnici. Ale jsem přejedáná teda fest. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak o monitoru dechu taky uvažují o tom NANNY a nebo jsem se dozvěděla že Strakonická porodnice je za nějaký poplatek půjčuje domů, pozeptám se a pokud to nebude horentní suma půjčila bych si ho domů..... No uvidím.
Jinak dneska jsme na vizitě měli Braunovou - přijde mě strašně milá a sympatická no prostě v pohodě.

Sandři ta holčina co tu se mnou předtím ležela je stále dole u por.sálů - dávají jí chudince kapačky, nějaké injekce a umělou výživu. No a dneska mě psala že nesmí ani udělat krok a jen a jen ležet, chudinka stále krvácí a na UTZ prý bylo vidět že obě mimi mají málo plodové vody tak jen a jen čekají co bude dál. No držím jí palečky :wink:
21. únor 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninus: dobře jsi to vyřešila. A opečený škubánky, to je mňamka, taky je mám ráda. My měli
dneska langoše.
Monitor chci taky Nanny, uvidíme, kde ho pořídíme.
Chudák ta holčina, snad jí to dobře dopadne. :unamused:
21. únor 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé ty bych si taky dala :grinning: :grinning: já už bych tady asi snědla cokoliv jen né to nemocniční jídlo, ještě že chodí návštevy a vždycky něco přinesou :wink: :wink: být odkázaná jen na tu stravu tady tak bych asi umřela :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Taky doufám že jí to dobře dopadne, a pokud ano ješte si dlouho poleží a to už tu je skoro měsíc - ted je v cca 21 - 22tt už si to přsně nepamatuju a ve 24tt jí prý asi budou převážet do ČB - jestli bude teda převozu schopná no nezávidím jí to, měla bych být ráda že mě nic není a neskuhrat že tu musím být - mám vlastně štestí
21. únor 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ja monitor dechu pred tydnem schovala do krabice a s krabici do skrine a rozebrala i postylku, abychom kolem ni nechodili.........Dnes by mu byli 3 mesice.....
21. únor 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
animan: je mi to moc líto :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
21. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
aninam: promin já vždycky blbě opíšu tvou přezdívku :pensive:
21. únor 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aninam :pensive:

Nin, tak aspon sis pochutnala :grinning:. to ja ted na cesnek nemuzu ani pomyslet, nedela mi dobre :sweat_smile: . Ale muzu te rict ze by me ta spolubydlici taky stvala kdyby mi povidala o jidle :grinning:. ja jsem uplne nenazrana posledni dobou. snad bezedna :grinning:. Mamka vzdycky jen kouka, protoze jsem nikdy moc nejedla :grinning:
Jsem rada ze Braunova je fajn, ja se u ni mam hlasit 6.3. a ze bysme zkusili neco s tim nasim porodem, abysme to stihli nez pojede na hory, tak mam strach abych to do toho 6. vydrzela, protoze mam obavy obcas ze porodim driv :slight_smile:
Jinak mamca dnes ma svatek, tak jsme se cela rodinka sesli a bylo to strasne fajn :slight_smile:

Alco, aha, ja myslela ze nejsi primo ze Strakonic, tak se omlouvam a samozrejme na ty prochazky s tebou pocitame :wink:. je fajn ze uz jste zdravy, nam se zatim vse vyhlo (tuk tuk)

Zdeni, Vasik je sikovnej ze ockovani zvladl, to ja to s malou asi orvu :sweat_smile: . my si ted s manzou otevreli takovy krasny meil a obreceli ho oba :sweat_smile: :grinning:

Monitor dechu my kupovat nebudem. Jen v pripade potreby pujcime v nemocnici. Stoji to 150 kc na mesic

Zuzanko, se musim podivat jak vypada, ten neznam :sweat_smile: . ale ja se o ne moc nestarala. jsme vybrali hnedka ze zacatku a pak uz nehledali a nezkoumali :slight_smile:

tak snad jsem na nic nezapomnela, jste se tak hezky rozpovidali :slight_smile:
21. únor 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky, přeji Vám hezkou neděli, tak mám za sebou další probdělou noc, já tu ženskou asi brzo přerazím, ráno tvrdí sestřičkám jak se nevyspala že celou noc byla vzhůru - ale ona celou noc chrápala jak mimino no už aby bylo pondělí snad mě to všechno dopadne dobře a v pondělí už budu ve svém pelíšku, bez otravné spolunocležnice a sester a doktorů. Držte mě palečky, no kdyby si mě tu měli ještě nechat tak jim snad vemu kramle :grinning: :grinning: :grinning:

Sandří jinak mě psala v noci ta holčina s těma dvojčátkama - tak bohužel příroda rozhodla jinak a včera na večer bohužel potratila takže už je tady nahoe na gyndě :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
22. únor 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninus: chudák holčina, to je strašný :frowning2: :frowning2:
22. únor 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek