• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

To víš že jo, času dost.. Já měla první ve čtyřech a půl, tak asi proto tak brzo.
10. říj 2009 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
a co je tu nového? už půjdu za chvilku ležet, tak snad dočtu zítra..
10. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zuzko,asi nic noveho. aspon me ted nic nenapada :grinning:
10. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak sem dočetla, moc jste nepovídaly :slight_smile:

Nino dodatečně jen vše nejlepší k těm tvým 18. narozeninám :wink: :wink:

Anny Davídkovi gratulace k překulení! Je šikula

San k tomu stáčení kočárku - známí tu samou vadu reklamovali a bylo to uznáno.. ale nevím jaká značka. Mozná bys to zkusit mohla.

Chodíte na facebook? já taky, občas, najdu tam někoho?
10. říj 2009 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
tedy ale mám nový fotky - Juli má novou zábavu, zítra je sem dám :slight_smile:
10. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
sem se nějak sekla na facebooku, tady nikdo, tak dobrou noc .. nebo rovnou ráno? jestli už dnes nikdo nepřijde..
10. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zuzko,delam rychlou vecu, tak tu ted moc nejsem. na fb jsem. Sandra Hajkova :wink:
10. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Pěkný večír přeju :wink: ,
nějak jsem poslední dobou nestíhala. No jo, vždy jsem rychle musela sklidit úrodu a nakrmit ryby a na ostatní nebyl čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Že jsem se do toho farmaření pouštěla :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: .

Do Berušky chodím každý čtvrtek, už jsme ale batolátka a tam jsou už většinou chodící děti. Na hajánky mě to moc nelákalo.

Padla tady řeč o znakování, to mě taky nějak neoslovilo. Jsem raději pro přirozené dorozumívání. Jen ať si to ty dětičky neulehčujou a pěkně si řeknou co chtějí. Já jako máma jim přece rozumím ať mluví jakoukoli řečí :slight_smile: . Je to ale jen můj názor a nijak to neodsuzuju. Tím myslím to, že to nemusí být špatný :slight_smile: .
10. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ja se dnes nasrala :rolling_eyes:
mam sluzbu dole v baraku. tento tyden. tzn ze logicky to staci do nedele vecer. vcera jsem ve schrance nebyla. az dnes koukam a ja tam mela anonym jakto ze jeste neni uklizeno. z ubohosti nejakych duchodcu co tu bydli a nemaj co na praci (a mysli si ze to tak maj vsichni) je mi na bliti :rolling_eyes:
omlouvam se, musela jsem to ze sebe dostat :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. říj 2009 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
U nas se v zime vytira ve stredu a v nedeli vecer, kdyz je sucho a neprsi, tak se to ve stredu zamete a v nedeli vytre.
To vis, duchodci uz nemaji co na praci....
11. říj 2009 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
sandrus u nas v baraku je to podobny, na me uz v pondeli zvoni at nezapomenem vyvezt popelnice a to je vyvazi v utery odpoledne, taky tu bydli prevazne duchodci

holky od zitra ma byt zima, ach jo co budeme delat cely dny

tady u nas je otevreny matersky centrum a je tam neco i pro maly mimina, tak se tam asi dojdem podivat
11. říj 2009 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ja budu pocitat :slight_smile: Vemu si belouna, vyndam sesit a zacnu, alespon nebudu myslet na to, co se blizi :slight_smile:
11. říj 2009 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky všem jak pak se máte takhle při neděli
11. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Nin, ja pocitala pro znameho priklady, takze nedele utekla :slight_smile:. Pak jsem prala a varila :slight_smile: A co ty?
11. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
já přišla v 6 ráno z práce ve 12 jsem vstávala a pak jsem jela k mamině a byla sní a z malým celý den na Habeši takže pohodovej den
11. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

tak se nam dneska prekulil i Adik :dizzy_face: Ale tomu se to tak zalibilo, ze pak nedelal nic jineho :grinning:

My jsme byli dnes doma, uklidili jsme uz sezeni ze zahrady, je to tam uz takovy smutny, pak jsme byli na prochazce, a pak jeste pousteli draka :slight_smile:
Ted jsem jeste delala presnidavky.

Nin, tak tentokrat tam bylo lidi asi hodne, vid? Kdyz si dorazila az v 6h.

S tou chodbou by me to taky pekne vytocilo, ale je to asi vsude stejny. Kdyz jsme bydleli jeste v panelaku, tak to bylo to samy. Ve stredu uz se nekteri ptali, kdy uz jako vytreme.

Jako te zimy, co nas ted ceka se trochu bojim, hlavne, at neprsi, to je to nejhorsi, pro nas kazdodenni cestovatele s kocarkem :grinning: :grinning: :grinning:
11. říj 2009 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Anny ahoj gratuluji k překulení
u nás se nědělá nic jiného :grinning: :grinning: :grinning:
je to hnus to počasí malému se nelíbí když ho oblékám a serou mě bodýčka z Tesca jak nedrží u krku už aby mě kamarádka přivezla ty z HM
11. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
No, u nas je to ted taky s oblekanim horsi, jak jim nevadily cepice, tak ted jo :confounded:
Jo, mas pravdu s temi bodycky, ne vsechny, ale nektere jsou fakt u krku pekne vytelene. To mi taky vadi.
Myslis ta kamaradka z Nemecka?
11. říj 2009 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
anny, tak gratuluju :slight_smile:

ja dnes uklizela a uklizela :grinning:. ale mam ze sebe radost :slight_smile:

julka oblekani nesnasi, tak premyslim ze vytahnu zimni kombinezu, abych ji nemusela oblekat do tolika vrstev... a cepky nam stale nevadi :slight_smile:

dnes jsem zase tridila veci a uz mame jen 80 a 86 velikost :grinning:. ve ctvrtek jdem na "pulrocni" prohlidku a pneumokoka, tak jsem zvedava na miry :slight_smile:
11. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
jo jo měla by přijet tenhle týden

oblekání je taky celkem boj - čepice ani nevadí ale rukávy to nerad :grinning: :grinning:

Anny už jste v káře??? My zatím ješte byli v hlubokým ale do káry to bude hned už jsem ho tam zkoušela dávat a docela koukal a vypadalo že se mu bude líbit
11. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Sandři tak to jsem taky zvědavá :wink: :wink: :wink:
11. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsme porad v korbach, a tada bych tam jeste aspon mesic byla, ale nevim nevim :confounded:
Ted v sobotu jsem je v korbach posadila, to vis, to se jim libilo :grinning: a jak byli vykuleni :grinning:

Sandri, velikost 80 mam nakoupenou na zimu :grinning:
To ja jsem taky zvedava :wink: :slight_smile:
11. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,koukám,že máte samí obříky,míša má velikost 80-86 ted a to bych řekla,že je podle tabulek na svůj věk v normě :grinning: :grinning:

nin mě tam ty fotky nejdou přetáhnout,tak jsem to vymyslela tak,že ti to v úterý přinesu,ty na to mrkneš a pokud se ti to bude líbit,tak to vezmeš domů homzíkovi vyzkoušet a kdyby mu to nebylo,tak mi to pošleš zpátky,jinak holky,co máte princezny nabízím růžovou bundičku akorát na ted za 80 kč,velikost je psaná na 6-12 měsíců a je fakt moc hezká,uvidím,ještě zítra to znovu zkusím,jestli se mi to podaří tam ty fotky dostat

my byli dneska na hokeji v budějkách a honzík byl s námi,chvíli ho to nebavilo,ale vydržel až do konce,míša byla u babi s dědou,chvíli prej tesknila,ale nakonec se osvědčilo dvd s krtečkem a zas ožila

zítra jdu s míšou poprvý k zubařce,tak jsem zvědavá,jestli ukáže zubáky,pak jdu já a mám obavu,že tentokrát se to bez vrtání neobejde,asi mám kaz :frowning2:
11. říj 2009 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
jdeme s mišákem k zubaři,tak na nás,tedy spíš na mě myslete :wink:
12. říj 2009 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,Luci myslime navas :wink: :dizzy_face: obe

San bych jim nakopala prdel, bych napsala nanastenku, jestli nekdo touzi vytirat kazdy den,tak at si to dela sam a neotravuje s tim trapne ostatni debilnima anonymnima listeckama a normalne bych se pod to podepsala, at se treba kousnou do zadku vzteky :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:

V sobotu jsem byla u Evicky v Sedlici, jely jsme s kocarkama na ten Pilsky Mlyn jestli to pisu dobre :wink: Davidek spinkal a nase Kacka musela mit sundanou boudicku, lezela na brise a koukala ven, no jela jsem jak blazen, ale co ma clovek delat, kdyz rve a chce videt kam jedeme :sweat_smile: :grinning:

Cetla jsem ten clanek o tomkojeni v noci, myslim ze je to dobre napsany a sedi to,ja kdyz Kacka zaknoura v noci, tak si reknu,hm ma hlad,tak ji vytahnu a dam prso, ale ted to delam jinak,kouknu na ni, jestli je v pohode, pohladim a ona spi dal, takze to hlad fakt neni, dneska mi zaplakala o pulnoci a pak v jednu, ale pohladila jsem ji, zkontrolovala, prikryla a fakt hned spinkala, rvat na plne pecky zacala az 5:15 a to uz jsem ji prso dala hned, to bylo jasne ze ma hlad, napapala se hned usla, dala jsem jido postylky a spinkala do sedmi a pak si jeste spokojenebroukala a hrala si sama v postylce, ja mohla jeste chvili chrnet. normalne bych si ji nechala v posteli, ale ona leze, couva, otaci se, posunuje rucickama, onaby mi spadla s postele,kdyz bych jeste zabrala :pensive:
Zuzi, vy z mate 2zuby, gratulujuuu :grinning: ja jsem zvedava kdy to prijde u nas, Kacka je ted desne protivna, porad mrci, brci, buci a je napapana a prebalena, spatne usina, v sobotu v deset avcera skoro taky tak, usnula po sedme a normalne se za hodku vzbudila :confounded: prikrmy papame moc hezky, mrkev, brokolice, to my muzem, bramboryty jsou nic moc, kdyz je jich vic v mrkvi, tak udelame ksicht, ale pak uz je to dobry, cajik pijeme krasne z flasky nuk, kupuju pytlikovany od Lerosu pro deti od 4mesicu, Kacence chutna,jinak z flasky babylove a avent nepije, dudel se ji asi nepasuje.
jo a taky Kacenka porad rika tata tata tata, je to uplne supr,ataky radosti pisti a hulaka a taky hejka, Jirka uz byl vcera naprasky :grinning: cely den to poslouchat :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak couvame,otacime se, ruckama se posouva do stran, uplne jakoby zahne a otoci cele telicko, ale klasicky zebychom sli dopredu to ne, ale stejne i tak cestujeme po koberci, musela jsem dat stranou konferak, jinak by si o nej obila hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska nas ceka plavco, uz ted mam hruzu kde zase zaparkujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: a uz nas uci signalna potapeni, uz se s Petou ted trepeme strachy z toho potapeni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
12. říj 2009 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
san s tím úklidem,my tady taky máme pár prudících důchodců,hážu na ně bobek,ještě ke všemu bydlej v přízemí a my v 1.patře a ono jim vadí,že u nás není vyteno,přitom tam nechodí,společný prostory dole ve sklepech uklidí jen občas někdo,já většinou jo,ale mám pocit,že spolu s těma důchodcema jsem snad jediná.Ted dole v barku stojí 3 golfáče a jeden podvozek od kočáru,sousedka nahoře má zářijový miminko a stará kyriánová se nechala slyšet,že jí tam ty kočárky překáží,dlabu na ně,dolu do sklepa je takovej sjezd,že by mi malá vypadla z kočárku a nahoru už jí v tom kočáře neunesu,takže má smůlu a to až nastane zima,uklidím golfáče a míša půjde zpátky do velkýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

u zubaře se nechtěla míša ukázat,nakonec pusu otevřela,já sice kaz nemám,ale to co mě bolí,je zakrslá osmička,která špatně roste,takže mi jí bude ve čtvrtek trhat :frowning2:

ni bueme na tebe před 11:15 nebo v kolik to tam vlastně máš bejt před maškem a budeme na vás mávat,aspon nezabloudíš :wink:
12. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci ahoj mám tam být v 10:15 :wink: jsem zvědavá
12. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mi tam budeme v 10:07,ju :grinning: :grinning: :grinning:
12. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
lucko, tak to trhani ti nezavidim :unamused:

my dnes byli taky dat nejaky veci na burzu, asi 50 ks, tak jsme zvedavy co se podari prodat :grinning:. ale bylo to smutny prochazet ty veci, co julca nosila a davat je pryc, s tim, ze uz je mozna ani neuvidim...

tohle mi odepsala ta laktacni poradkyne:
AHoj Sandra, tu na mK si všetky tykáme,môžeme si, ja som Katarína

deti okolo polroka sa fyziolgicky budia veľmi často , majú plytký spánok a nevedia samé zaspinkať - musia sa to naučiť. Je to ťažké obdobie pre rodičov, ale i pre ne, lebo potom sú unavené a podráždené....Nočné budenie je teda súčasť ich normálneho vývoja, ktoré sa časom samé stratí.

najlepším liekom je čas - okolo 9-12 mesiacov sa to začne zlepšovať. No dovtedy je to ozaj náročné. Pomáha spinkanie v samostatnej izbe - niektoré deti rušia rodičia a potom lepšie spia, ak sú samé . Niektorým deťom pomáha pravý opak - teda to, čo uvádzaš - spanie s mamičkou. Dá sa o aj odnaučiť tvrdšou metódou - existuje tu téma Každé dieťa sa vie naučiť spať - len je to náročné , lebo je spojená s plačom bábetka. V princípe ide o dodržiavanie pravidelných rituálov a dôslednosť - teda ak je bábo v postieľke a má tam spinkať, rodič sa nesmie zlomiť plačom bábetka. Každopádne moja skúsenosť je ozaj vydržať a počkať kým dospeje. A dodržiavať rituál v tom, že bude každý večer zaspávať v rovnakom čase v postieľke. Takto na postieľku nezabudne a o pár mesiacov bude opäť pekne v postieľke spať hoci i celú noc.

čo sa týka pitia - pokiaľ je často dojčená, iné tekutiny stále nepotrebuje. takže jej pohárik ponúkaj, ale netráp sa a nenúť ju, časom začne piť viac - takisto až okolo roka. Materské mlieko obsahuje až 87% vody a ak mamička dosť dojčí, tak iné tekutiny napriek príkrmom vlastne nepotrebuje.
12. říj 2009 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo a ted tu mame elektrikare a budem tyden bez elektriky-svetla a pracky v koupelne :frowning2:
12. říj 2009 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek