• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

ty jsou docela dobrý,oni se ty sunarky i děsně drobí
11. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
me chutnaj :grinning:. jiny jsme jeste nezkouseli. ale ja ji to stejne moc nedavam :slight_smile:
od 3 let je to prý proto že obsahují celé vajčko či co tak nějak mě to bylo vysvětleno na stravování miminek
většinou je dávám cca 2 - 3 do týdne - 5 piškotu do velké přesnídávky takže to si myslím že není nic špatného a ty sunarky jsou hnus fialovej sladkej
ja davam piskoty docela casto, to jsem si ani nevsimla ze to tam je napsany :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
my občas dáme křupku ale jen jednou za čas - když malej sedí v židličce
autor
tak podle me se uz od roka smi temer vse ne?
nekdy i ty susenky rozmacim v caji a pridam k presnidavce ale taky mi to moc nevoni :grinning: , ale malymu to chutna
11. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandři to určitě

Peťo já na piškotech neshledávám nic špatného a bdu je dávat dál a samozdřejmě i větší množství my na nich vyrostli a jsem zdravý :wink:
autor
ja spis dam ty krupky nez susenky. prijdou mi zdravejsi :sweat_smile:
krupky u nas taky vedou
11. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm, tak jsem to vymňoukla jak jsem mastičku pytiolem, popletla jsem y i , hmmm :angry: :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning: je tam psáno opravdu až od 10 let, tak jsem volala kamarádce, co vím, že ho používá a říká, že jim ho dokonce předepsal doktor (Luci Macháček), no stejně se mi do toho nechtělo, ale mamka dnes přijela Terku přebalovala a hned ho načala, no a prdelka krásná.
Ninuš, čtvrtek ,pátek kdykoliv. Příští týden tady nejsme.
Honzíkovy ty sunarky nejeli akorát jsem snima zkonila přesnídávku a tak jí zdlábl pes :grinning: :grinning: :grinning: vedou piškoty ted jsem někde četla že doporučují od 7 měsíce zavádět prý lepek
to je jasny nesmi se vsechno moc prehanet
my jsme v jejich veku dostavali pribinaky atd
11. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasně,míša jí to,co my už od 10měsíců,my totiž skoro nesolíme a kořením vegetou bez glutamátu,mixovaný nechtěla,tak si to vždycky nějak přežvejkala,spíš rozmělnila,neměla zubáky

honzík už spí hodinu,tak jdu uspávat druhý zvíře,ahoj zítra

:slight_smile:
autor
co budete zitra varit detem?
premyslim ze bud vlocky a nebo testoviny. ani jedno jeste nemela
autor
lucy, dobrou :wink:

ja teda ani tak poctive nezacala se zavadenim prikrmu :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš a víš že já jsem si ani nevšimla na nějaké I a Y hazím bobek alespon nejsem jediná a z radostí se knám přidá i Zdenička ta za to taky byla pokáraná :grinning: :grinning: :grinning:

Tak co v pátek?? V koli by tě to vyhovovalo???? Mě cca okolo 13 hod
11. lis 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz testoviny varim od 6.m
dneska sem varila zeleninovej mix kvetak, cervenou repu, brambor, mrkev, cuketu + zloutek
vlocky jsem taky jeste nezkousela
11. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandři zítra hovězí masíčko - brambor - mrkvička- brokolice
o těstovinách taky přemýšlím - že bych zkusila už dávat potraviny co obsahují lepek
11. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dneska měli mrkev - brambor - žloutek - květák :slight_smile:
11. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peto a s cim je delas :slight_smile:?
ja ji sice kombinace menim, ale nakonec mi prijde ze je vse na jedno brdo. tak ji chci udelat zmenu
11. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peto,jak delas tu repu?

my dnes meli kupovanou.

jinak stridam maso kureci,kruti, kralici, hovezi (1x mela skopove), ze zeleniny mrkev,brambor,kvetak,brokolice,spenat, cuketu. tak 2-3x do tydne dam zloutek. ryzi taky,ale ta ji nejede. a delam to v ruznych kombinacich. uz se ale asi prejedla :unamused:
11. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zeleninová polévka se špenátem a mlékem
lenka_k | 08.05.2007 10:51 | Hodnocení: 1.00 | verze pro tisk

od ukončeného 4.měsíce, 2 porce
Ingredience:

1 malá mrkev,
kousek cukety (asi 6 cm),
1 malá petržel,
asi 3 kousky porcovaného zmrazeného špenátu,
instantní rýžová moučka,
jakékoliv kojenecké mléko vhodné od ukonč. 4.měsíce,
slunečnicový olej,
kojenecká voda
Postup:

Ve vodě uvaříme drobně pokrájenou zeleninu i mražené kousky špenátu. Až se zelenina uvaří doměkka, vsypeme 1 velkou lžíci sušeného kojeneckého mléka a trošku rýžové moučky, vmícháme kapku oleje a vše dohladka rozmixujeme.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bramborové pyré s drůbežím masem
lenka_k | 05.05.2007 16:30 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 6.měsíce, 2 porce
Ingredience:

30 g drůbežího masa bez kůže,
1 brambora,
1 vrchovatá lžíce kojeneckého mléka,
kojenecká voda
Postup:

Maso a brambory nadrobno pokrájíme a uvaříme hodně doměkka. Vývar slijeme a vmícháme do něj sušené mléko. Maso a brambory pomixujeme s trochou vývaru s mlékem, ale opatrně, aby směs nebyla příliš řídká. Neměla by se použít všechna voda, ve které se maso a brambory vařily.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Masozeleninová polévka s jáhlovými vločkami
lenka_k | 05.05.2007 16:08 | Hodnocení: 1.00 | verze pro tisk

od ukončeného 6.měsíce, 2 porce
Ingredience:

30 g kuřecího nebo krůtího masa,
1 malá mrkev,
2 malé růžičky brokolice,
2 růžičkové kapusty,
1 lžíce jáhlových vloček,
kousek másla,
kojenecká voda
Postup:

Maso drobně nakrájíme, zeleninu také, a uvaříme hodně doměkka. Pak vsypeme spařené jáhlové vločky, ještě chvilku povaříme, vmícháme kousek másla a důkladně pomixujeme.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zeleninová polévka s fenyklem a žloutkem
lenka_k | 27.04.2007 22:30 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 4.měsíce, 2 porce
Ingredience:

1/2 malého fenyklu,
1 malá mrkev,
1 malá petržel,
instantní rýžová moučka,
kousek másla,
žloutek
kojenecká voda
Postup:

Zeleninu pokrájíme nadrobno a uvaříme ve vodě doměkka. Vklepneme žloutek a ještě dostatečně povaříme. Pak vše rozmixujeme a vmícháme malý kousek másla. Zahustíme rýžovou moučkou.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hovězí polévka s těstovinami
lenka_k | 08.05.2007 10:43 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 8.měsíce, 2 porce
Ingredience:

40 g libového hovězího masa,
1 malá mrkev,
1 malá petržel,
kousek pórku (asi 7 cm),
1 lžíce drobných polévkových těstovin,
kojenecká voda
Postup:

Hovězí maso uvaříme v tlakovém hrnci. Maso umeleme na masovém strojku. V hovězím vývaru uvaříme najemno nastrouhanou zeleninu a pokrájený pórek. Během vaření přidáme drobné těstoviny, nakonec do polévky přidáme pomleté hov.maso
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Květáková polévka s krupicí
lenka_k | 06.05.2007 20:48 | Hodnocení: - | verze pro tisk
od ukončeného 8.měsíce, 2 porce
Ingredience:

1 větší růžička květáku,
1 šálek drůbežího vývaru (200 ml),
1 zarovnaná lžíce krupice,
1 vrchovatá lžíce kojeneckého mléka,
kousek másla,
kojenecká voda
Postup:

Pokrájený květák uvaříme v drůbežím vývaru, podle potřeby přidáme vodu. Polévku rozmixujeme a zavaříme do ní krupici, ještě asi 10 minut vaříme. Vsypeme sušené mléko, vložíme kousek másla a necháme ještě chvilku prohřát

NĚCO MÁLO PRO INSPIRACI
11. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a u nás taky vede rýže - hovezí - rýže - špenát
11. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
treba kureci,mrkev,testoviny
kruti, kureci a hovezi varim ale aby mel i teleci a kralici tak to kupuju ve sklenickach jako teleci se zeleninou a kralik se zel. a uvarim mu k tomu par testovin nebo ryze nebo brambor
zloutek davam 1x tydne
11. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vepřové maso se zelenými fazolkami
petinka | 26.09.2008 16:26 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od 8 měsíců
Ingredience:

115 g libového vepřového masa,
115 g brambor,
75 g zelených fazolových lusků,
špetka šalvěje,
350 ml vody
Postup:

Vepřové maso nakrájíme na malé kousky. Brambor a mrkev oškrábeme a odkrojíme konce lusků, omyjeme a nakrájíme. Vložíme do hrnce se šalvějí a vodou. Přivedeme k varu a zvolna vaříme 30 minut.
Přidáme fazolové lusky a dusíme ještě 10 minut, dokud zelenina nezměkne.

OBMĚNA: Místo vepřového masa můžeme použít jakékoliv libové maso, například kuřecí nebo krůtí, místo fazolových lusků velké fazole s oloupanou vnější slupkou.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rýžový nákyp pro kojence
lenka_k | 10.11.2007 20:42 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 8. měsíce
Ingredience:

300 g kulatozrnné rýže,
600 ml kojeneckého mléka,
3 jablka,
malá špetka skořice,
malinko cukru,
kousek másla
Postup:

V mléce uvaříme rýži hodně doměkka. Do máslem vymazaného pekáčku rozprostřeme polovinu množství rýže, na to vrstvu jemně nastrouhaných jablek, která poprášíme špetkou skořice. Jsou-li jablka spíš kyselejší, můžeme je posypat i troškou cukru. Poslední vrstvu bude tvořit opět rýže. Zapečeme ve středně vyhřáté troubě.
11. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninuš, tak fajn v pátek, budu to teda směrovat na tu 13hod. přesnější čas prosím tě doladíme v pátek, já se totiž přizpůsobuji tomu jak se Terka v noci vzbudí.
11. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já telecí asi taky zkusím koupit ve skleničce a králičí no že bych chtěla kupovat celého kralíka za ty hříšný peníze co mají v marketech :sweat_smile:
san repu pokrajim na kosticky a uvarim
Jituš to u nás je to uplně samé tam zaleží když se dopoledne milostpán vzbudí tak já si v pátek zapnu ICQ a domluvíme se přes něj nevím jestli si stihnu dobít kredit abych byla mobilní
11. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek