Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

Ahojky holky,
je mi 22 let,jsem v 10. tt a rada bych se seznamila s nekym ze Strakonic kdo se bud snazi nebo tehotni a nebo uz ma miminko. 😃
mispuli
11. lis 2009
ty jsou docela dobrý,oni se ty sunarky i děsně drobí
sayastautor
11. lis 2009
me chutnaj 😃. jiny jsme jeste nezkouseli. ale ja ji to stejne moc nedavam 🙂
ninus81
11. lis 2009
od 3 let je to prý proto že obsahují celé vajčko či co tak nějak mě to bylo vysvětleno na stravování miminek
většinou je dávám cca 2 - 3 do týdne - 5 piškotu do velké přesnídávky takže to si myslím že není nic špatného a ty sunarky jsou hnus fialovej sladkej
petulka12
11. lis 2009
ja davam piskoty docela casto, to jsem si ani nevsimla ze to tam je napsany :-N
ninus81
11. lis 2009
my občas dáme křupku ale jen jednou za čas - když malej sedí v židličce
sayastautor
11. lis 2009
tak podle me se uz od roka smi temer vse ne?
petulka12
11. lis 2009
nekdy i ty susenky rozmacim v caji a pridam k presnidavce ale taky mi to moc nevoni 😃 , ale malymu to chutna
ninus81
11. lis 2009
Sandři to určitě

Peťo já na piškotech neshledávám nic špatného a bdu je dávat dál a samozdřejmě i větší množství my na nich vyrostli a jsem zdravý 😉
sayastautor
11. lis 2009
ja spis dam ty krupky nez susenky. prijdou mi zdravejsi :-N
petulka12
11. lis 2009
krupky u nas taky vedou
murecka76
11. lis 2009
hmmm, tak jsem to vymňoukla jak jsem mastičku pytiolem, popletla jsem y i , hmmm ]-( ]-( ]-( 😃 😃 😃 je tam psáno opravdu až od 10 let, tak jsem volala kamarádce, co vím, že ho používá a říká, že jim ho dokonce předepsal doktor (Luci Macháček), no stejně se mi do toho nechtělo, ale mamka dnes přijela Terku přebalovala a hned ho načala, no a prdelka krásná.
Ninuš, čtvrtek ,pátek kdykoliv. Příští týden tady nejsme.
ninus81
11. lis 2009
Honzíkovy ty sunarky nejeli akorát jsem snima zkonila přesnídávku a tak jí zdlábl pes 😃 😃 😃 vedou piškoty ted jsem někde četla že doporučují od 7 měsíce zavádět prý lepek
petulka12
11. lis 2009
to je jasny nesmi se vsechno moc prehanet
my jsme v jejich veku dostavali pribinaky atd
mispuli
11. lis 2009
jasně,míša jí to,co my už od 10měsíců,my totiž skoro nesolíme a kořením vegetou bez glutamátu,mixovaný nechtěla,tak si to vždycky nějak přežvejkala,spíš rozmělnila,neměla zubáky

honzík už spí hodinu,tak jdu uspávat druhý zvíře,ahoj zítra

🙂
sayastautor
11. lis 2009
co budete zitra varit detem?
premyslim ze bud vlocky a nebo testoviny. ani jedno jeste nemela
sayastautor
11. lis 2009
lucy, dobrou 😉

ja teda ani tak poctive nezacala se zavadenim prikrmu :-N
ninus81
11. lis 2009
Jituš a víš že já jsem si ani nevšimla na nějaké I a Y hazím bobek alespon nejsem jediná a z radostí se knám přidá i Zdenička ta za to taky byla pokáraná 😃 😃 😃

Tak co v pátek?? V koli by tě to vyhovovalo???? Mě cca okolo 13 hod
petulka12
11. lis 2009
ja uz testoviny varim od 6.m
dneska sem varila zeleninovej mix kvetak, cervenou repu, brambor, mrkev, cuketu + zloutek
vlocky jsem taky jeste nezkousela
ninus81
11. lis 2009
Sandři zítra hovězí masíčko - brambor - mrkvička- brokolice
o těstovinách taky přemýšlím - že bych zkusila už dávat potraviny co obsahují lepek
ninus81
11. lis 2009
my dneska měli mrkev - brambor - žloutek - květák 🙂
sayastautor
11. lis 2009
peto a s cim je delas 🙂?
ja ji sice kombinace menim, ale nakonec mi prijde ze je vse na jedno brdo. tak ji chci udelat zmenu
sayastautor
11. lis 2009
peto,jak delas tu repu?

my dnes meli kupovanou.

jinak stridam maso kureci,kruti, kralici, hovezi (1x mela skopove), ze zeleniny mrkev,brambor,kvetak,brokolice,spenat, cuketu. tak 2-3x do tydne dam zloutek. ryzi taky,ale ta ji nejede. a delam to v ruznych kombinacich. uz se ale asi prejedla :-|
ninus81
11. lis 2009
Zeleninová polévka se špenátem a mlékem
lenka_k | 08.05.2007 10:51 | Hodnocení: 1.00 | verze pro tisk

od ukončeného 4.měsíce, 2 porce
Ingredience:

1 malá mrkev,
kousek cukety (asi 6 cm),
1 malá petržel,
asi 3 kousky porcovaného zmrazeného špenátu,
instantní rýžová moučka,
jakékoliv kojenecké mléko vhodné od ukonč. 4.měsíce,
slunečnicový olej,
kojenecká voda
Postup:

Ve vodě uvaříme drobně pokrájenou zeleninu i mražené kousky špenátu. Až se zelenina uvaří doměkka, vsypeme 1 velkou lžíci sušeného kojeneckého mléka a trošku rýžové moučky, vmícháme kapku oleje a vše dohladka rozmixujeme.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bramborové pyré s drůbežím masem
lenka_k | 05.05.2007 16:30 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 6.měsíce, 2 porce
Ingredience:

30 g drůbežího masa bez kůže,
1 brambora,
1 vrchovatá lžíce kojeneckého mléka,
kojenecká voda
Postup:

Maso a brambory nadrobno pokrájíme a uvaříme hodně doměkka. Vývar slijeme a vmícháme do něj sušené mléko. Maso a brambory pomixujeme s trochou vývaru s mlékem, ale opatrně, aby směs nebyla příliš řídká. Neměla by se použít všechna voda, ve které se maso a brambory vařily.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Masozeleninová polévka s jáhlovými vločkami
lenka_k | 05.05.2007 16:08 | Hodnocení: 1.00 | verze pro tisk

od ukončeného 6.měsíce, 2 porce
Ingredience:

30 g kuřecího nebo krůtího masa,
1 malá mrkev,
2 malé růžičky brokolice,
2 růžičkové kapusty,
1 lžíce jáhlových vloček,
kousek másla,
kojenecká voda
Postup:

Maso drobně nakrájíme, zeleninu také, a uvaříme hodně doměkka. Pak vsypeme spařené jáhlové vločky, ještě chvilku povaříme, vmícháme kousek másla a důkladně pomixujeme.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zeleninová polévka s fenyklem a žloutkem
lenka_k | 27.04.2007 22:30 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 4.měsíce, 2 porce
Ingredience:

1/2 malého fenyklu,
1 malá mrkev,
1 malá petržel,
instantní rýžová moučka,
kousek másla,
žloutek
kojenecká voda
Postup:

Zeleninu pokrájíme nadrobno a uvaříme ve vodě doměkka. Vklepneme žloutek a ještě dostatečně povaříme. Pak vše rozmixujeme a vmícháme malý kousek másla. Zahustíme rýžovou moučkou.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hovězí polévka s těstovinami
lenka_k | 08.05.2007 10:43 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 8.měsíce, 2 porce
Ingredience:

40 g libového hovězího masa,
1 malá mrkev,
1 malá petržel,
kousek pórku (asi 7 cm),
1 lžíce drobných polévkových těstovin,
kojenecká voda
Postup:

Hovězí maso uvaříme v tlakovém hrnci. Maso umeleme na masovém strojku. V hovězím vývaru uvaříme najemno nastrouhanou zeleninu a pokrájený pórek. Během vaření přidáme drobné těstoviny, nakonec do polévky přidáme pomleté hov.maso
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Květáková polévka s krupicí
lenka_k | 06.05.2007 20:48 | Hodnocení: - | verze pro tisk
od ukončeného 8.měsíce, 2 porce
Ingredience:

1 větší růžička květáku,
1 šálek drůbežího vývaru (200 ml),
1 zarovnaná lžíce krupice,
1 vrchovatá lžíce kojeneckého mléka,
kousek másla,
kojenecká voda
Postup:

Pokrájený květák uvaříme v drůbežím vývaru, podle potřeby přidáme vodu. Polévku rozmixujeme a zavaříme do ní krupici, ještě asi 10 minut vaříme. Vsypeme sušené mléko, vložíme kousek másla a necháme ještě chvilku prohřát

NĚCO MÁLO PRO INSPIRACI
ninus81
11. lis 2009
jo a u nás taky vede rýže - hovezí - rýže - špenát
petulka12
11. lis 2009
treba kureci,mrkev,testoviny
kruti, kureci a hovezi varim ale aby mel i teleci a kralici tak to kupuju ve sklenickach jako teleci se zeleninou a kralik se zel. a uvarim mu k tomu par testovin nebo ryze nebo brambor
zloutek davam 1x tydne
ninus81
11. lis 2009
Vepřové maso se zelenými fazolkami
petinka | 26.09.2008 16:26 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od 8 měsíců
Ingredience:

115 g libového vepřového masa,
115 g brambor,
75 g zelených fazolových lusků,
špetka šalvěje,
350 ml vody
Postup:

Vepřové maso nakrájíme na malé kousky. Brambor a mrkev oškrábeme a odkrojíme konce lusků, omyjeme a nakrájíme. Vložíme do hrnce se šalvějí a vodou. Přivedeme k varu a zvolna vaříme 30 minut.
Přidáme fazolové lusky a dusíme ještě 10 minut, dokud zelenina nezměkne.

OBMĚNA: Místo vepřového masa můžeme použít jakékoliv libové maso, například kuřecí nebo krůtí, místo fazolových lusků velké fazole s oloupanou vnější slupkou.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rýžový nákyp pro kojence
lenka_k | 10.11.2007 20:42 | Hodnocení: - | verze pro tisk

od ukončeného 8. měsíce
Ingredience:

300 g kulatozrnné rýže,
600 ml kojeneckého mléka,
3 jablka,
malá špetka skořice,
malinko cukru,
kousek másla
Postup:

V mléce uvaříme rýži hodně doměkka. Do máslem vymazaného pekáčku rozprostřeme polovinu množství rýže, na to vrstvu jemně nastrouhaných jablek, která poprášíme špetkou skořice. Jsou-li jablka spíš kyselejší, můžeme je posypat i troškou cukru. Poslední vrstvu bude tvořit opět rýže. Zapečeme ve středně vyhřáté troubě.
murecka76
11. lis 2009
Ninuš, tak fajn v pátek, budu to teda směrovat na tu 13hod. přesnější čas prosím tě doladíme v pátek, já se totiž přizpůsobuji tomu jak se Terka v noci vzbudí.
ninus81
11. lis 2009
no já telecí asi taky zkusím koupit ve skleničce a králičí no že bych chtěla kupovat celého kralíka za ty hříšný peníze co mají v marketech :-N
petulka12
11. lis 2009
san repu pokrajim na kosticky a uvarim
ninus81
11. lis 2009
Jituš to u nás je to uplně samé tam zaleží když se dopoledne milostpán vzbudí tak já si v pátek zapnu ICQ a domluvíme se přes něj nevím jestli si stihnu dobít kredit abych byla mobilní

Začni psát odpověď...

Odešli