• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

autor
to jeste kdyz jsme dnes narazili na rozvod,tak rekl ze bude rad ze se nas konecne zbavi.
6. únor 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak teda sandro ten by letel a to mysli vazne ten by uz ted tam nebyl byl by v soku co ja bych udelala :angry: :frowning2: nebud hloupa dela stebe jen blbecka promin ze jsem to tak napsala ale normalne jsem nasrana i kdyby premluval a chtel se vratit ja tohle bych ukoncila vsude jsou problkemy taky jsme je meli ale tohle bych netolerovala jinak holky vas docist jste toho nakecali sandroo je me te lito moc a babicce bych zavolala snim se v zivote mit dobre nebudes casem najdes cloveka kterej si te bude vazit
6. únor 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja jsem z toho uplne nestastna. fakt nevim co jsem udelala spatne.
ted chrape,mam na nej takovej vztek. jdem k mamce. budu nakukovat od ni,jestli me bracha pusti. doma byt nemuzu. bych ho snad musela zabit :pensive:
6. únor 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
u me uz by nespal ale radsi jdi k mamce ale tohle bych neodpustila drz se se budu na tebe myslet :frowning2:
6. únor 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandři tak to já nemám slov ten pán co s vámi bydlí si váš absolutně nezaslouží já bych ho asi zabila, to mě je líto ale bude tobě i Julince bez něj 100% lépe nic mu nevracej - má doklad že se těch 7 vzalo z jeho nemá tak at se posere a neboj učet se časem umoří a už nebudeš v mínusu ze začátku to bude těžký ale dá s eto zvládnout :wink:
Já bych Babi zavolala
Pokud chcete mít rychlí rozvod tak pokud bude vypořádání SJM a vše co se týče malé (já si ted nevzpomenu jak se tomu říká) :grinning: tak to nebude moc dlouho trvat
6. únor 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
san já mám úplně stejnej názor jako adri,u nás už by nespal,at si jde kam chce,vypakovala bych ho hned ráno,co by se vrátil,využívá tvojí dobroty a toho,že na tebe může psychicky tlačit,moje švagrová to kdysi měla taky,ale ta měla ještě o trochu většího magora,kterej vyhrožoval,že vyvraždí celou rodinu,tedy i nás,dlouho se od něj nechala psychický týrat,až nakonec sebrala poslední síly a řekla dost a dneska nelituje ani minutu,spíš si nadává,že to neudělala dřív.

co on si má milostpán ,co vyspávat,na just bych mu nechala juli skákat po hlavě,když bys ho vyhodila,tak by poznal,že to myslíš vážně a ty poznáš,jestli se mu to v hlavě srovná nebo nee
6. únor 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,
sandří - vyprdni se naněj, teď dělá hrdinu, počkej zítra, ale už si trvej na svým. Já nevím s tou babičkou, já jsem zase zastánce toho, že si to vyřešíme spolu jako dospělý a rodiče do toho netahám, ale pokud myslíš, že to pomůže. Spíš ho naštveš ještě víc.
jdi k mamce, pokud možno by;h tam i na pár dní zůstala. myslím na tebe a jak už jsem tu psala, pomůžeme ti i my, třeba obečekama pro malou :wink:
6. únor 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
klári jezděte dneska opatrně,je tam pě k n ě hnusně :confused: :frowning2:
6. únor 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
Sandří, je mi tě moc moc líto, opravdu se na něj vykašli, jak píše Lucka s Adri, být to můj byt tak už měl ráno sbaleno a šel tam odkud přišel.
Běžte k mamce ať máš klid, i když vnitřní mít nebudeš dokud se ho nezbavíš. Jen tě vydírá a využívá tvé dobroty, jinak je to slaboch.
Moc na vás myslím!!!!
Jojo je tam pěkně hnusně, strašně to klouže byla jsem v Lidlu a málem jsem líbala zem. :grinning:
Manžel je do Protivína, mamka volala, že to babičce včera zkazili a cévka nefunguje tak je vezl dnes znova, tak tady trnu hrůzou, aby dojel, bude chvátat, protože máme jít na oběd ke tchýni. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
6. únor 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nás bysme spíš šli my,protože byt je psanej na frantu,ale když je byt tvůj,tak bych ho vyhnízdila,na to máš právo

jíto,to je pěkně naprd,to jí to dělali v nemocnici v písku?já jsem ráda,že dneska nikam nemusíme,asi jdu vzbudit manžu,taky dospává po včerejšku,ale on chodí víceméně jen v pátek,aby pohlídal děti a já mohla skočit do krámu
6. únor 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tedy co to čtu, to je vážně už konec :angry:
Sandři, drž se, myslím na tebe.

Holky já jedu k našim,tak se tu mějte hezky papa
6. únor 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, Luci v Písku.
No, včera jsem žasla co tam máte za hnusný chodníky, když jsem jela od nás dolů tak to byl jeden led, fakt hnus. :frowning2:
6. únor 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych ho taky netrpěla, ještě, když vám mamka platí hypotéku, to bejt i jí tak by šel!!!!
Hmmm, my máme s každej byt svůj a tento máme společně. Ten v Protivíně chce manžel prodat až tady babička nebude, ale já ne, jsou to taková zadní vrátka, mám ho ještě i za svobodna, tak si ho chci nechat. :wink: :wink: :wink:
6. únor 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jíto to bys byla hloupá,vždyt ho můžeš pronajímat a budeš,z toho mít penízky

o tom chodníku mi ani nemluv :frowning2: ,svatoš se kdysi dušoval,že tam dá pořádnej,ale vyprd se na to a městu se to řešit nechce :frowning2: :frowning2: ,lidi co maj službu,tak zametou a shrabou jen ten kousek zámecký dlažby před barákem a na zbytek kašlou,franta to tam sice prohrnul až k průchodu,když jsme měli službu,ale led odsud tedy rejpat nebudeme :frowning2: :frowning2: a malá se mi tam vždycky rozběhne,že mám strach,že si tam ustele :confounded:
6. únor 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jíťo taky bych ho neprodávala - ono mít byt je dobrý třeba do něj jednou bude chtít Terezka :wink:
6. únor 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, včera už jsem nemohla nakukovat byl tu táta :grinning:

san je mi to líto,ale pro vás holky to bude lepší
za to jak se Eda chová, bych ho sedřela z kůže, pokud vím koupelnu jste dělali spolu a v době manželství takže bych mu nic nedávala a ještě bych chtěla peníze od něj když jsi zbytek platila ze svýho, to samý s autem, byt je tvůj tak ten ti zůstane o ten se bát nemusíš a jinak jestli už jsi pevně rozhodnutá na rozvodu, řekla bych mu odejdi,netrpěla bych ho doma, já vím bude to ze začátku těžký, ale věř, Julinka je malá a nebude to pro ní tak těžký jako za dýl. Přeju ti hodně pevný nervy...

u nás je taky tichá domácnost ale vůbec nevím proč, to si mikeš na dnešek pozval tchýni a bráchy ale odpoledne jede pryč, takže tady s nima budu sedět sama :confounded:
6. únor 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo san a hlavně kvůli těm alimentům, jestli se domluvíte předem nebuď hloupá a až to budete sepisovat tak ať to nemáš napsaný tak že pak už by sis nemohla zažádat o navíšení, to má totiž udělaný ten ségry muž, dal jí na kluka 3 tis. ale ona už si nesmí zažádat na sebe ani o navýšení
6. únor 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
navýšení - oprava
6. únor 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak my taky máme dneska den na hov...,Franta k ránu někde ztratil peněženku,šel z hospody ještě na pivko,tady vedle do baru,co patří vietnamcům,vůbec nevím,co ho to napadlo,normálně tam snad ještě nebyl,prej zaplatil poslední stovkou,takže peníze tam žádný nebyly,no a ted zjistil,že peněženku nemá :frowning2: :frowning2: :frowning2: ,jenže tam měl občanku,řidičák,kartu do bankomatu,permanentku na hokej do budějek,ve středu máme jet do toho rakouska,bez auta se v práci neobejde,tak nevím :cry: :cry: :cry: ,ted šel ven ještě to tady obejít,prohledat popelnice v okolí,v baru je jinej vietnamec,večer tam byly vietnamky,žádná peněženka tam nezůstala :frowning2: ,už volal do spořky,aby mu blokli kartu,ještě zajde tady na policajty
6. únor 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
Luci, to me mrzi :pensive: , neni nic horsiho, nez ztratit penezenku s dokladama :pensive:
6. únor 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nam padaji ze strechy takovy kusy ledu, ze jestli to na nekoho spadne tak ho to zabije, a ja tudy chodim s kocarem, to teda nepujdu ani nahodou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sandrusko myslime na tebe, drz se, bud silna, bude lip :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
6. únor 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky zázrak,dobrý lidi ještě žijou,právě nám přinesli peněženku zpátky,jsou to takový podivný místní existence,o holčině se říká,že fetuje,má dvě malý děti,ale vrátili jí,zapomněl ji v baru,no oni tam nebyly žádný peníze,tak co s tím ostatním,ale jsem neskonale štastná,asi čekali nějaký nálezný,ale franta tam fakt neměl ani korunu,míša mi řvala na chodbě,honzis do toho prudil,tak je ted zkouší najít farnta,aby ji maspon něco zaplatil :wink:
6. únor 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandrus vykopni ho hajzla jednoho, zadnych 7tisic bych mu nedavala, pujcku ti necha a 7litru by chtel a na malou ti chce dat hovno, uplnou almuznu, nakopat prdel, San vyhodho, normalne vymen fabky a at se treba kousne do prdele. ma u tebe hlasene trvale bydliste?
6. únor 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci to je super :wink: :slight_smile: :slight_smile:
6. únor 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
káto - výstižné, sis nebrala servítky :grinning: sandří a jak jsi psala o tom snu o rodině, tak nikde není psáno, že jí mít nebudeš, jen to prostě nebude s edou. přesně jak píšou holky, zůstaň u mamky, napiš mu ať se do nějakýho dne vystěhuje, vyměň fabky a hotovo. Ale prosim tě, už mu na nějaký řečičky neskákej, sama jsi měla snahu to zkoušet a k ničemu to nebylo.
luci - no paráda, tak slušný lidi ještě jsou, dokonce takový do kterých bys to neřekla.
6. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahoj mě zase blbnul net to to trvalo než jsem se sem dostala
Káťo napsala jsi to uplně přesně SOUHLASÍM

Luci teda to by byl pech kdyby si to musel vybíhávat to je na dlouho ale je vidět že slušný lidi ješte jsou :wink:
6. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že šárka je dneska nezvěstná :grinning: :grinning:
6. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandři třeba se to tohle bude hodit

Výživné, alimenty - 15 důležitých faktů

Dítěti i po rozvodu rodičů musí být zachován standard, na jaký bylo zvyklé. A nejde jen o výživné na dítě, za určitých podmínek se musíte postarat i o bývalého manžela.V následujícím textu jsou shrnuta fakta, která byste o výživném měli vědět.

1. soudní náklady
Za soudní jednání o výživném na nezletilé děti se neplatí žádné soudní poplatky (pokud máte právníka, toho platíte ze svého).

2. náklady na právníka a znalce
Rodiče obvykle hradí rovným dílem náklady na případné znalecké posudky či překlady, náklady na právní zástupce si hradí každá strana sama.

3. příjmy rodičů
Rodiče musí předložit soudu potvrzení o příjmech. Zaměstnaným je vydá zaměstnavatel, podnikatelé dokládají poslední daňové přiznání. Pokud třeba matka nepracuje a není vedena na úřadě práce, předloží čestné prohlášení, že nemá žádné příjmy
.

4. danění alimentů
Příjemce peněz alimenty nedaní, jde o čisté peníze
. Musí je však uvádět jako příjem, třeba v žádosti o sociální dávky.

5. potřeby dítěte jsou prioritou
Dítěti by měl být zachován standard, na jaký bylo zvyklé. Potřeby dítěte jsou nejpřednější, neznamená to tedy, že pokud třeba otec splácí leasing na tři auta, bude proto platit méně.

6. opatrovník dítěte u soudu
U soudu dítě vždy zastupuje opatrovník (pracovník odboru sociální péče), který dohlíží na to, aby výše výživného a rozhodnutí o tom, komu dítě svěří do péče, bylo opravdu v souladu se zájmy dítěte.

7. frekvece placení výživného
Výživné se platí pravidelně jednou měsíčně, vždy na měsíc dopředu, obvykle v částkách zaokrouhlených na stokoruny.

8. komu se platí alimenty, když je dítě dospělé
Do 18 let dítěte se platí výživné k rukám rodiče, který má dítě v péči. Zletilému dítěti se platí přímo. Dospělé dítě také samo dává k soudu žádost o změnu výživného.

9. počet vyživovaných osob je podstatný
Přihlíží se také k tomu, kolik dalších vyživovacích povinností rodič má. Význam
má i to, v jakém regionu dítě žije (mimo Prahu a velká města bývají alimenty nižší, protože jsou nižší jak náklady, tak příjmy).

10. zrušení výživného
Ani v případě, že dítě ukončí školu a nastoupí do práce, nezaniká automaticky povinnost platit výživné. Rodič, který platí alimenty, by měl podat k soudu návrh na zrušení vyživovací povinnosti.

11. svatba vyživovaného potomka povinnost alimentů ruší
Jestliže se dítě vdá nebo ožení, přechází vyživovací povinnost na jeho manžela, a pro rozvedeného rodiče tudíž placení alimentů končí. Ani to však není automatické, musí požádat soud.

12. výživné při střídavé péči
Pokud soud rozhodne o střídavé péči obou rodičů, neznamená to, že žádné výživné nebude. Rodič s výrazně vyššími příjmy musí přispívat na děti v době, kdy jsou v péči "chudšího" z rodičů.

13. výživné na rozvedeného manžela, manželku
Když v době rozvodu není jeden z manželů schopen se sám uživit, má nárok na výživné. Neznamená to, že byste mohli
přijít po dvaceti letech za exmanželem a chtít, aby se o vás staral. Neschopnost vlastní obživy musí být v době, kdy se manželství rozpadá. Na výživné je v tomto případě nárok až do doby, než je vyživovaný schopen se zabezpečit sám. Třeba i těch 20 let. Předpokladem je však neschopnost se živit, ne lenost.

14. výživné od osoby, která zavinila rozvod
Když dojde k rozvodu z převážné viny jednoho z manželů, pak ten druhý může také požádat o výživné. Třeba když lépe situovaný manžel od rodiny odejde za milenkou/milencem. Výživné však bude platit nejvýš tři roky od rozvodu, pak už na ně nárok není.

15. soudní poplatek - výživné na rozvedeného manžela, manželku
Jde-li o výživné na manžela, poplatek za jednání u soudu je 300 korun. Výživné na rozvedeného manžela může být splatné buď najednou, nebo v pravidelných měsíčních splátkách.
6. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žádost o rozvod se podává ve chvíli, když je manželství již v klesající spirále, která se nedá za žádných okolností napravit. Když na vás váš kdysi milovaný partner bez přestání křičí, obviňuje vás z věcí, za které nemůžete a v neposlední řadě vás podvádí, nastává čas přiklonit se k rozvodu. Na této stránce bych vám chtěl přinést co nejucelenější přehled o rozvodovém řízení, bez co nejmenších komplikací.

Rozvodové řízení to není jen žádost o rozvod, ale další stohy papírů, které je nutné vyplnit.

V žádosti o rozvod je nutné vyplnit zejména jaké manželství rozvádíte. První možnost, ta nejméně komplikovaná, je rozvod bezdětného manželství. Druhou možností je rozvod v manželství, kde se narodilo jedno nezletilé dítě, třetí varianta je, když se narodí nezletilé děti dvě a více. A poslední možností je rozvod bez zjišťování konkrétních příčin rozpadu manželství, které je asi njevíc solidární vůči manželům (jinak také zvaný smluvený rozvod).

Žádost o rozvod je úřední listina, musí mít tedy určité náležitosti, které k úřednímu dokumentu patří. Zejména se jedná o datum a důvod uzavření manželství, dále důvody skončení manželství ( v této pasáži je nutné být velmi konkrétní a vyhnout se zbytečným hanlivým poznámkám na adresu partnerovu). A poslední položkou je rozsudek. V případě, že v průběhu rozvodu probíhá i spor o děti, je nutné připojit k žádosti také návrh na úpravu výživy a výchovy dětí. Jako poslední náležitost by u žádosti o rozvod měl být oddací list, rodný list dítěte a poplatek 1000 Kč za soudí vyřízení. Rozvodovému řízení se lze vyhnout dohodou, ovšem pokud váš partner požaduje například jiné výživné na dítě, je nutné podstoupit soudní jednání. Pokud jsou ale oba partneři schopni starat se plnohodnotně o dítě je možné ratolest svěřit do střídavé péče.

Soud by měl při rozhodování o rodiči, který bude moci vychovávat potomka rozhodovat zejména pro dobro dítěte, tedy s přihlédnutím k jeho přirozeným vlohám, kvalitám a zájmům. Rodič, kterému soud ratolest “přidělí” musí zároveň zhodnotit, jakou pečovatelskou schopnost bude rodič mít, pokud se bude o dítě starat svědomitě.
6. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám nikde nikdo - u nás se spinká brouček usnul až ve 12 pak po probuzení dáme obídek a razíme k Babi :grinning:
6. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek