• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

autor
ja chci taky na prochazku. myslite ze kdyz se navlecu ze by to vadilo? no,uvidim jestli bude teplota
10. únor 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee sarko tys uz to nasla a kde? dik :wink:
10. únor 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
na zastavení laktace.. otázka a odpověď

Dobrý den..Chtěla jsem se zeptat, jestli existují nějaká homeopetika na zastavení laktace.Dceři budou 2 roky a stále se mě nedaří jí odstavit.taky mě zajímá jestli homeopatika na potlačení laktace prostupují do mléka a jestli to nemuže dceři škodit.Děkuji za odpověd a hezký večer L.
2008-03-25 22:19:28
Dobrý den L., pro zastavení laktace se všeobecně doporučuje jedna dávka Ricinus communis 30ch (podrobněji 2008-03-18 14:22:29) Homeopatické léky přecházejí do mléka a u velmi malého procenta dětí, které jsou exrtrémě citlivé, by to mohlo vyvolat nějakou reakci. Ale i v tom případě by tato reakce mohla být nejvýše několikahodinová a v žádném případě to není reakce na toxicitu - homeopatické léky nejsou toxické. Jsou jen schopny vyvolat symptomy, které samy odezní a v podstatě se tím jen povzbuzuje imunita. Ale i po podání léku je možné prsa opět rozkojit, takže případné kojení nebo odstříkávání by se mělo úměrně snížit aby se laktace skutečně zastavila.
10. únor 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
peťo sháněla jsem informace na homeop na podporu laktace a tam jsem se dočetla že to samé co mám já - já mám 5CH a 15 a 30CH je na zastavení
10. únor 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsou jen na zastaveni laktace ja myslela takovy po kterych jim nebude mliko chutnat, o tehle prave nemuzu nic najit ale slysela jsem ze existujou
10. únor 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono se mi ho uz stejne moc netvori, prsa se nenalejvaji ale porad si neco vytahne tak by snad uz potom postupne ta laktace vymizela
10. únor 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
"Homeopatické" odstavení

Tento způsob odstavu se velice osvědčíl mně, mým příbuzným i maminkám, kterým jsem jej doporučila. Jedná se o velice ohleduplný postup bez užívání potlačujících léků, zbytečného pláče a křiku. Lze jej použít při náhlém odstavu z důvodu nutného odloučení miminka od maminky, při odstavování kvůli rizikovému průběhu dalšího těhotenství i pro odstavování malých závisláčků při prodlouženém kojení, které se stává pro maminku velice vyčerpávajícím.

- K odstavení se používají dva druhy homeopatických léků. Je to Ricinus communis 30CH a Lac caninum 30CH. První lék slouží k tomu, že dítko po požití cca 3 dávek léku maminkou, přestává samo od sbe kojení vyžadovat. Nevím, jak je to možné, ale zažila jsem to skutečně mnohokrát. Lac caninum staví laktaci a brání problémům s nalitými prsy.

- Oba léky se užívají střídavě, (ženy, které kojily třeba pouze jednou denně a nemívaly pocit plných prsů mohou vynechat Lac caninum), vždy dvakrát denně, jedna dávka každého z obou léků.

- U ricinu communis 30CH většinou stačí 3 dávky, pokud nezabere maximálně 7 dávek, není dvojice maminka – dítě k tomuto způsobu odstavení vnímavá. Zatím jsem takový případ nezažila. Důvodem pro ukončení podávání Ricinu communis je nevyžadování kojení dítkem.

- Lac caninum 30CH se užívá tak dlouho, jak je třeba. Jakmile produkce mléka prokazatelně klesá, snižuje se i dávkování, až se zcela lék vysadí. Přetrvávání sekrece několika kapek mléka i několik měsíců po úplném odstavení je běžná. Není důvodem pro dlouhodobé podávání Lac caninum.

Dávkou homeopatických léků je myšleno podání 1-2 granulí. Farmaceutickými firmami udávané dávkování 5 granulí na dávku je zbyteční a i z hlediska financí drahé. Je pouhým sponzoringem farmacie.

Mezi podáním dvou různých léků je nutný přestávka nejméně 15 minut od úplného rozpuštění léku. Granulky se volně vkládají do úst, nebo pod jazyk,kde se nechají samovolně rozpustit. Cucání a urychlování rozpuštění léku není vhodné.

Po a před užitím homeopatik se doporuřuje 15-20 minut nic nepít a nejíst, vyvarovat se po dobu léčby používání mentolu např. v zubních pastách a omezit pití kávy.
10. únor 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. únor 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
- K odstavení se používají dva druhy homeopatických léků. Je to Ricinus communis 30CH a Lac caninum 30CH. První lék slouží k tomu, že dítko po požití cca 3 dávek léku maminkou, přestává samo od sbe kojení vyžadovat. Nevím, jak je to možné, ale zažila jsem to skutečně mnohokrát. Lac caninum staví laktaci a brání problémům s nalitými prsy.

TAK TO JSOU TY DRUHÝ HOMEOP. LAC CANINUM 30ch
10. únor 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
První lék slouží k tomu, že dítko po požití cca 3 dávek léku maminkou, přestává samo od sbe kojení vyžadovat.

UŽ BLBNU TADY PÍŠOU O TOM RICINU
10. únor 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky proctu si to :wink:
10. únor 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. únor 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Tak u nas se uz spinka.
Dneska jsme meli super navstevu :grinning:

Sandri, tak co? Odpocinula sis?

Ty jo, jeste, ze nemusim to odstavovani resit :wink:
10. únor 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy už máte tak šikovné dětičky, to my jsme trošku líné, moc se nechce přetáčet, spíše se prohne a zalomí hlavičku, než aby se pro hračku otočila, nebo začne řvát. Ale jsme strašně ukecaný, už máme ťáťa, ale u nás to není cíleně :grinning: :grinning: :grinning: , ale jsem ráda je to smíšek a na každého se směje a hned vypráví, tak jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží.
Zítra to procházka asi odpadá co? San ty buď raději ještě v teplíčku a ať jsi brzo fit.
To je strašné jak zase sněží.
Copak asi Ninuš? Snad je vše v pořádku. :unamused:
10. únor 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any, u nás už se chrní od 18hod. Šli jsme brzo, protože nás vzbudila sousedka na chodbě a pak už neusnula, tak jsme byli protivný. :angry: :frowning2:
10. únor 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak kluci taky spi adamek od 6 jsem zvedava na noc uvidim jakej bude zejtra tak kyz tak snim dojedu k fialovy kdyby zacal kaslat a docela stim pocitam jen tady na kasel nemam nic pro nej vse pro vetsi deti jsem unavena jindra ma priject v patek tak mam radost ale koukam ze snezi tak se to bez tak protahne :stuck_out_tongue_closed_eyes: jdu koukat na postu
10. únor 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nas se nespi :grinning:
je lip, ale mam v sobe ted 2 paraleny a druhy antibiotikum. odpocinula jsem si krasne :dizzy_face: . a julca taky zvladla dobre :slight_smile:. jen ammce nechtela jist ani pit :grinning:. doma se mi drave vrhla po prsu :grinning:

jito, my jsme pohybove taky strasne pozadu :wink:
10. únor 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na nin taky myslim, snad je vse ok
10. únor 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee, to bych vzdycky vykvetla, u nas teda nehrozi zadni sousede, ale nasi psy :angry:
Protoze kdyz uz se u nas tak po pul hodince usne, a oni mi je vzbudi.
10. únor 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
o buzeni psem bych mohla vypravet :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . to jde nasemu troubovi moc dobre :rolling_eyes:
10. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, kup si ten Stodal na kasel, ten je i pro miminka.
Snad se to nerozjede.

Ja radeji z okna nekoukam, nechci to snezeni videt :confounded:
10. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas vzdycky zacne psi vemeno stekat venku, a malej psik si mysli, ze nekdo jde a zacne jecet taky :rolling_eyes: To je fakt koncert
10. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je dobře San, že je lépe.
Adri, tak snad bude zítra Adámkovi lépe.

Ona to umí, když u ní budeme tak dělá vše, ale když je sama tak né, to kňourá. Já jí říkám, že nemá prdelku, pořád se prohybá a zvedá hlavu. :unamused:
10. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, u nas se nespi, spala mi pres den jen pul hodky tak jsem myslela ze odpadne a ona by lumpacila o sto sest, Petul to je dobry ze Adamek kouse :grinning:
holky jak vypada jidelnicek u vaseho ditete? potrebuju se inspirovat a ujistit se ze delam vsechno dobre :sweat_smile:
normalne se mi Kacka po necem osypala, ma vyrazku na jednommistecku na zadech, pak v jednom trisle atrosicku brisko, nechapu z ceho to ma, nic noveho v jidle jsem nezkousela, akorat cocku bio cervenou, ale zmenily jmse znacku plinek, ale uz jsme spotrebovaly cele baleni, ale to by mela na celem zadecku a na pipince a to nema. ja vubec nevim co s tim, dneska jsem to nasla a nevim si rady, taky ma desne suchy tvaricky a lytka - to jsou pomalu supiny jak to ma suchy, tak jsemkoupila od linoly olejovou koupel, a linola fet krem na oblicej, ale stejne efekt nic moc, nebo mazu calciovkou,hlavne pusinu, me trefi :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to s manzou nejsme alergici,nikdo v rodine... se bojim atopu a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ženy :grinning:
u nás se nespí, ale jsme v postýlce a zatím je klid tak snad usne prdelka.. zase nás trápí prdíky..
adri.. ten stodal je fakt dobrý
10. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kato nemysli hned na atop :wink: ten bych vam fakt neprala, je to neskutecny svinstvo, adamek to ma skoro porad, zabiraji na to jen kortikoidy to staci 2x namazat a je to pryc jenze se to tak za 2dny objevi znovu jsem uz z toho zoufala, mazu vazelinou,excipialem,lipobasi koupu v odvaru z otrub, v ovesny koupeli, linole oleji a stejne temer bez efektu, hlavne ho to svedi a tim padem i blbe spi a to davam i fenistil jenze ho nechci cpat porad nejakejma svinstvama uz tak malyho, jeste zkusime lecitelku

u nas jidelnicek vypada takhle: rano v 5-6 UM, v 9h chlebik s maslem(zloutkem,mamoskou,sunkou,syrem) obed zelenina maso priloha, ve tri svacina jogurt(ovoce,presnidavka) a vecer kase 200-250ml
10. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kato, to snad atop nebude. Muze to byt fakt nejaka reakce na jidlo, ty pleny bych si teda nemyslela.

Jinak u nas mame jidelnicek takhle :grinning:
Rano v tech 5h UM, pak cca v 8h vetsinou jogurt, nebo presnidavku, rohlik, pak k obidku mame maso, zelenina a brambory, ryzi, nebo testoviny, pak v 16h mame svacu, to davam vetsinou kasi, nebo presnidavku, a pak v tech 19h UM. Mezitim papame krupky, susenky :slight_smile:
10. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nas uz se spi :slight_smile:

kato,zajdi na kozni a budes mit klid :wink:. ja kdyz vidim ze je sussi, vykoupu nas v oliv. oleji a je to dobry :slight_smile:

u nas rano rohlik,dop kojo (jinak neusne),obed kase sni tak cca 100 ml,odpo nabidnu jogurt-presnidavku (dostanu vzdy kosem),tak kojo,kojo,kojo :grinning:. vecer zel polivka s prilohou a masem a kojo na dopiti a v noci
10. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
prubezne krupky,susenky,piskoty,keksy,ryzove oplatky,jak kdy.
10. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek