• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

ahoj holky :slight_smile:
dneska to vypadá že u nás bude možná i hezky,zatím je tu teplo a neprší :slight_smile:
venoušek ráno v šuplíku objevil po 3 měcících dudlík,to vám byla podívaná jak dudlá aby mu ho nikdo nevzal :grinning:
ninus mě se před porodem taky chtělo strašně moc spát,ale ta bába co tady s námi bydlí tak mě nenechala a dělala
naschváli,takže já jsem byla na porod nevyspalá a dost unavená,ale pak jsem si odpočinula v nemocnici takže dobrý :wink:
17. bře 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak sem konečně tu..
Tipovala sem Sandru na pátek, sem se sekla jen o hodinku a kousek :grinning: Hlavně že je vše v pořádku. A že daj jméno Jůlinka sem netušila, taky ji chcem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. bře 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Káťo gratuluju k tomu "bílému flíčku " :grinning:

JInak jak jste tu psaly o kočárkách a věcech pro mimi, tak v Babycentru ČB toho maj hodně, ale přijde mi trošku draho - kočárky. Vybrala sem si ve Strakonicích v Labuti, líbí se mi tam kočárky a ty věcičky nejvíc a i ceny bych řekla slušný. Manža ve Strak. našel kočárek o tři tis. levnější než v těch Budějkách - prý stejnej.
A co se týče Písku v Soukence - tam prý paní obchod moc nejde, tak pak dělá drahoty s reklamacema, ale to sem jen slyšela, sama zkušenosti nemám. A Beruška u nádraží je fajn, zrovna včera sem tam koupila molitan. lehátko do vaničky :slight_smile: Tam maj taky docela levný kočárky, ale novinky 2009 sem tam moc neviděla.
17. bře 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mispuli: děkuju.

zuzanka: v labuti jsem se už byla dívat, ale u toho nádraží, kde to tam přesně je?
17. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta Beruška? Když půjdeš z nádraží směr město, přejdeš na druhou stranu kde je krám (asi Coop nebo tak něco oranžovýho :slight_smile: ) A hned vedle jsou krámy na trošku vyvýšenym místě. Je tam i čistírna peří, kadeřnice a nějakej bar a tam už to uvidíš. Je to u zastávky na městskou.
17. bře 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,zuzi,mě se taky v Berušce dobře nakupuje,není to tam sice veliký,ale příjemná obsluha a myslím,že když něco sháníš tak se snaží pomoc
babinec byl moc fajn,do města jsme šli pěšky,já s kočárem a moje nejlepší kamarádka s 2,5 letýma dvojčatama,tam na nás čekala kámoška 15měsíční holčičkou a ještě přišla jedna těhu spolužačka,mě pak přišla mamka se strejdou a Honzisem,takže jsem si stihla i trochu popovídat :dizzy_face:
17. bře 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak,paní byla opravdu vstřícná, jen sem se v Berušce zeptala na odsavačku hlenu na vysavač a paní hned že se tam po ní maminky ptaj, takže ji budou zřejmě objednávat ale že to bude trošku složitější, protože musí najít nějakého dodavatele, tak bude chvíli trvat.
Tak to ste mispuli měli babinec se školkou :grinning: :grinning:
17. bře 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nějak :grinning: :grinning: ,ale ten človíčkov je fakt bezva,až budou i vaše dětičky běhat,tak sem uděláme hromadnej výlet :grinning: :grinning: ,nebo by takovej človíčkov mohla udělat nini u nich doma,když maj tak velkej byt :wink: :wink: ,co ty na to,nini?
včera jsem udělala dobrej kup a koupila si sluneční brejle,vypadá to,že je možná i odpoledne použiju :sunglasses:
17. bře 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to by bylo supr :grinning: Nedavno sme takovej srazík plánovaly s tetou. Moje sestřenice má kluka 5měs., brácha dvouletý dvojčátka,druhá sestřenka dvouletou holčičku a pak plus já s mimi. No hotová školka :grinning:
Tady taky počasí vypadá docela slibně, to jsi teda vychytala s těma brejlema :sunglasses: :wink:
17. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se tu mějte hezky, já jdu něco ukuchtit a zatopit, je tu nějak chladno.. Pa pa
17. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi: tak snad to najdu, díky.
17. bře 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,koukám,že jsme nějak zamrzly.asi všechny čekáme na zprávičky od san :dizzy_face: ,já jsem ještě pořád v Táboře,domů jedeme zítra :unamused: ,ani se mi moc nechce,tady aspoň má člověk kam jít,u nás už to máme prochozený skrz naskrz,dneska jsem si koupila krásný botičky,takže tahle návštěva mě vyšla draho :wink: :slight_smile: ,večer jdu se svojí nejlepší kámoškou na pivko,abysme si zase po půl roce pořádně popovídaly,ona totiž bydlí s dvojčatama v Plzni a vidíme se tak jednou za 3-4 měsíce :frowning2: :frowning2:
jinak mě ještě napadlo,když jsme se bavily o těch kočárkách,že docela výběr ještě mívali v Budějkách v Igy,v tej hračkárně Puntanela
Tak zatím ahoj
18. bře 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
tak koukám že když není doma Say tak tady komunikace vázne :unamused:
My jsme měli dneska cestovatelskou, byli jsme s autem na technický a taťka nás potom vzal na vysílač na Máří :wink:
Sandruš koukala jsem teď na fotky Julči, ta je tak nádherná, vítejte doma :dizzy_face:
18. bře 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky,
dneska nezvladam, ale zitra mrknu a napisu vic :slight_smile:

Zdeni, dekujem :dizzy_face:
18. bře 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

San, Jůlinka je opravda krásná!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. bře 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvám se opravdu!!!!
18. bře 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dekujem, snazili jsme se :grinning:
18. bře 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem se zrovna koukla a murecka mě předběhla,opravdu krásná princezna :dizzy_face: :dizzy_face:
18. bře 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Sandři - tak už jsi doma, to to uteklo Jůlinka je nádherná :wink: :wink: :wink:
18. bře 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Ahoj Sandři, Julinka je opravdu jako malá princezna :slight_smile: moc vám to oběma sluší.
Já jdu zítra na další ultrazvuk, jsem pořád tak unavená, je to normální? Ninuš se mi směje, ale já bych spala furt a kdekoliv. Těhotenství prý prospívá vzhledu, já vypadám jako když mně někdo hodí křovím :slight_smile: nebaví mně nic, zvladnu se akorát tak vykoupat
18. bře 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my jsme chteli Julinku asi uz od prosince, ale nechali jsme si to jako prekvapeni aby nam do toho nikdo nekecal :grinning:
dekujem za pochvaly, zitra napisu vic.
kadel, gratuluji :slight_smile:
Unava je normalni, bude hur :wink: :grinning:
18. bře 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné dobré ráno :slight_smile:
u nás bude dneska zase nádherně,stejně jako včera :wink:
Say tak jaká byla první noc doma?
19. bře 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Musím se přidat, Sandro Julinka je nádherná. Taky sem zvědavá, jaká byla první noc doma? Jak se máte holky?

Káťo mě taky ze začátku nic nebavilo, člověk nevěděl, co může a nemůže dělat, snažila sem se být opatrná, takže sem nedělala skoro nic, jen se nudila :unamused: Ty chodíš někam do práce nebo už jsi doma?

Evulebobule, tak co, našli našli? :slight_smile:
19. bře 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobre ranko :slight_smile:
noc fajn, jen mala ma trosku obraceny rezim, tak pres den o ni nevime a vecer na nas asi 2 hodinky koukala a chtela chovat :dizzy_face: . ale vstavali jsme 2x na kojeni a pak az v 8. takze uplna parada, i manza se hezky vyspal :slight_smile:. Taky se mi pres noc strasne nalili prsa, ja spala bez podprsenky a mliko mi normalne zacalo odkapavat, ani jsem se nemusela hnout :sweat_smile: . Tak asi budu muset nakonec kupovat odsavacku a odsavat. ale hlavne ze je mlicko :slight_smile:

Vcera jsme byli poprve na prochazce, trosku jsme to prehnali, byli jsme asi 2 hodinky :sweat_smile:. Mala v pohode, ale maminka myslela ze uz domu nedoleze :sweat_smile:

Holky, krasne vam naskakuji cisla :dizzy_face:

Kato a ty jsi v jakym tt? nejak jsem to tu nepostrehla...
19. bře 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ten režim se snad brzo spraví a je super, že máš mlíčko, hlavně si pořiď tu odsávačku, ať odsáváš a nedostaneš zánět.. to se stalo sestřence, prý to bolelo a mlíčko pak ztratila.
19. bře 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ted vam zkusim popsat porod :grinning:
tak ve ctvrtek me edik dovedl do nemocnice, protoze nohy jsem mela fakt strasne, navic mi v moci nasli bilkoviny a ketolatky, tak ze tam uz do porodu zustanu a vic mi nerekli. druhy den na me koukal proimara i presto ze jsem to mela o 100% lepsi, tak mi dal na vyber, bud pockat do terminu a nebo vyvolat hned, ale ze by radsi hned. Souhlasila jsem. Tak mi zavedli tabletku. asi hodinu se nic nedelo. pak mi zacali nepravidelne bolesti, na monitoru nic, ja se otevrela jen na 2 cm, mela jsem nuceni na stolici, tak zadek za chvili bolavej :rolling_eyes: a hroznou zimnici. a bolelo to. Asi za 4 hodiny to preslo. Porod se zastavil :frowning2:. Pry ze pockaji do rana a kdyztak dalsi tabletka. No, to uz mi bylo hej a byla jsem rada ze mam na chvili klid :sweat_smile:. pak mi dali na pokoj pani,ktere praskla voda, tak jsme spolu povidali, rikam ze nevim jestli bych to poznala :grinning:. Asi za minutu (ve 21:15) citim slabe rupnuti a vlhko, jako by mi neco malo vyteklo. Tak jsem si stoupla a v tu chvili to ze me zacalo tect, tak jsem popadla vlozku a letela za sestrickou ze mi asi praskla voda :grinning: (vubec me v tu chvili nenapadlo spis zazvonit a pockat), takze za mnou mokra cesticka :grinning:. PA me vysetrila a rika ze do rana se nemusi nic dit. Rikam ok. Dosla jsem na pokoj a v tu chvili to zaclo. hrozne bolesti po 2 min. Tak me napojili na monitor, na tom samozrejme nic, zadna kontrakce, ale ja myslela ze se sama odpojim a utecu. Nedalo se to moc vydrzet. tak mi pichli nejake to jejich "serum pravdy" (plegomazin-bud se to zastavi nebo rozjede). me to neudelalo nic. jen hrozne bolesti. temer bez prestavky.Tak jsem chodila do sprchy, pri bolestech klecela a rikala si zlate kdyz byla jen v brisku a libilo se ji tam.Asi za hodinku jsem sla za PA ze nemuzu vydrzet a ze ji asi neporodim :sweat_smile:. Uz jsem prosila i o EPI :sweat_smile:. Bohuzel, v noci mi ho nemel kdo pichnout :frowning2:. Pak jsem byla rada :slight_smile:. Tak na me PA koukla a rika ze budeme volat tatinka, otevrena na 4 cm a presunuli me na "hekarnu". Nez mi dali na me prani klystyr, tak Edik dorazil. Chudak tak spechal ze doma zabouchl klice. Moc mi pomahal, mela jsem krizove bolesti, tak mi sprchoval zada (opravdu pomahalo), jelikoz je u nas zavedena aromaterapie, tak mi je i masiroval, nebo me jentak hladil a drzel za ruku. Opravdu velka pomoc! Jsem mu za to vdecna. Asi okolo pulnoci jsem myslela ze uz to nedam, nemela jsem silu jak jsem nemela cas oddechu ani na chvilku a do toho zacal pocit nuceni na tlaceni. Rikam manzovi at skoci pro PA. Ta na me koukla a ze jdem na sal. Tak to jsem koukala ja, nemohla jsem uverit ze jdem rodit, ze uz :sweat_smile:.TLacila jsem dlouho, hodinu a pul, manzel byl uzasny, pripominal mi ze mam zavrit oci,tisknul mi hlavu k hrudniku, hladil a po kazdem tlaceni oplachoval zinkou. Bez nej bych to tak skvele nezvladla.
V 1:45 mala vykoukla, dali mi ji nabricho a pak odnesli. Nemuseli me ani nastrihavat, nebyla jsem potrhana a cekali na odlouceni placenty. Ale vytvorila se mi jeste nejaka druhotna u ty normalni a ta se sekla v deloze. Nesla ven. Strasne to bolelo jak ji tahali a ja mela cely spodek zivy od tlaceni Julinky. Prosila jsem je at me uspi... nakonec ji ze me nejakym zpusobem dostali, kdy jedna PA tahala, druha mi lezela na brise :confounded: . Potrhala me az placenta. Lekarka prisla az na siti, takze me celou dobu rodili jen PA. Stehu mam par, nevim kolik, ale siti vubec nebolelo, necitila jsem ho.
Muj porod netrval dlouho, bolesti stali za to, ale ted uz o nicem nevim. Jen na tu placentu asi nezapomenu a mam na to nejhorsi vzpominky z celeho porodu.
Ale stalo to za to :dizzy_face:
19. bře 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeste pridam par info, zrovna slouzila dr. Gregorova, ale v tu chvili i kdyby me mela rodit uklizecka, tak je mi to asi jedno :sweat_smile:. celou dobu az do konce me rodili PA a Gregorova prisla jen na siti. Na to si na ni nemuzu stzovat. Vubec jsem ho necitila.
a stoji to za to holky :slight_smile:
19. bře 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy, to byl zážitek Sanři, tak hlavně že už to máš za sebou a jste obě v pořádku..
Brala jsi nějaká homeopatika před porodem?
19. bře 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ne ne, ale varila jsem caj z maliniku (2x denne) a obcas si uvarila caj z lneneho seminka
19. bře 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věřím že v tu chvíli myslíš jen na to, aby už to bylo za tebou :wink: A co pup. krev, darovala jsi?
19. bře 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek