• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

Oli bydlime velde kadernictvi, rodinnej domek. Ke komu sem jezdis?
9. bře 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzko,jak je julince?
9. bře 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je ten dortik, je treba vyndat si veci predem, aby mely stejnou teplotu, nejlip pokojovou:

4 velky vejce, 4 lzice teple vody, 20dkg pol. mouky, 20 dkg cukru, pul prasku do peciva
[vetsinou je to co vazi vejce, tolik mouky a cukru a na kazdy vejce lzice vody, tohle je do stredni kulaty formy,ale zas zalezi na tom, jak to chcete mit vysoky]
Uslehat zloutky, cukr a vodu, pridat snih z bilku a nakonec lehce vmichat mouku s praskem [tolik aby testo zusatlo vzdusny ze snehu.] Pect ve vymazany a vysypany forme na 150 asi 25 - 35min [podle vysky]

Lipanek: jeden mekky tucny tvaroh [kvuli hustote], asi pul smetany ke slehani, vanikl. cukr, cukr krupice, olej
Uslehanou smetanu pridat k tvarohu, podle chuti osladit a prilit asi lzici oleje [nejlepe olivovy]. Mnozstvi slehacky taky podle chuti. Kdyz davam lipanek na dort, pridam do slehacky ztuzovac.

piskot namazu misto marmelady kyselejsi presnidavkou [jahodova, boruvkova..]

Vybornej je i s jahodama, boruvkama, malinama, bananem.. nebo i posypanej cokoladou nebo grankem :wink:
9. bře 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to zni dobre :slight_smile:
9. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
San dik za optani, porad chrochta, kdyz lezi, ale nic neodsaju. Asi bych ji mela zkusit striknout kapicky a pak odsavat. kasel ma malinko. Nevim jestli ji mam davat porad ten panadol, premyslim jestli nezajdem k dr, mam ji hned vedle.Aspon by ji i prevazila,podle vahy normalni co mame doma, pribrala za tri tydny 280 g, coz je uspech [pred tim pribrala zhruba 250 za mesic] Ze by kasicky pomohly? :slight_smile::slight_smile:

Snad vam bude dortik chutnat, ja ho delam i pro nas dospelaky v lete - je takovej lehkej a svezi s tim ovocem.
9. bře 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem koukla na FB, to je fakt jina Petra :sweat_smile:
9. bře 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzko,to by bylo super kdyby kase zabrali! :slight_smile:
ja ani nevim kolik julca ted vazi :sweat_smile:. meli jsme jit tento tyden na rocni, ale vzhledem k tomu ze je J. nemocna a je to i s ockovanim, tak mame prijit tak o 2 tydny dyl
9. bře 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:
já poslední dobou koníka zanedbávám, jsem na fb jsem ráda že poklidím a jdu honem něco dělat, doma pořád uklízím nebo jsme venku i přes tu zimu co tam je :cry:
9. bře 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuz ..jezdím nahoru na kopec ...Tůmovi
Petr tě zná
9. bře 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holkky no kdepak se flakate :wink: :wink:
9. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
adri,byla ordinace :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo taky jsem koukala jdu asi spat tak pa :grinning:
9. bře 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
jsem tu prvni????? to vsichni tak hezky spinkate? My sme vzhuru od pul sedmy, noc byla lepsi, ale Juli stale chrochta a kasle, dojdu k dr, stejne potrebujem kapicky na fontanelku.

Oli jo, Tumiky znam vsechny :slight_smile: jsou fajn. S Ivanou chodil muj bracha na zakladku.
10. bře 2010 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky přeji dobré ránko my vzhuru taky od půl sedmé
10. bře 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobre ranko :slight_smile:
my vzhuru od 7 :slight_smile:. noc dobra :slight_smile:
10. bře 2010 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Az dneska sem koukala na ty odkazy od Sarky na dovcu u Vodnan a je to tam fakt super, dost o tom uvazuju, ze bysme tak vyrazili.
10. bře 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko
my tez od pul 7 :slight_smile: vzhuru, prvni polovina noci super, k ranu uz se nejak vztekal

tak si predstavte vcera jsem byla v lekarne pro prevenar, tak v jedny ho meli za 1650,- a v druhy za 1150,- je to mozny takovej rozdil :confused:
nevite holky jestli VZP neco proplaci? ja slysela ze zase pry 500,-
10. bře 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peto, u vzp nevim, ale my mame ministerstvo vnitra a rekli mi, ze kdyz neni u nich i eda, tak ze mi na julcu neproplati nic :confounded: . jinak jsem u nich spokojena. ale kvuli julce uvazuju o zmene, ale aby to nebylo z blata do louze :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a teda rozdil v prevenaru strasnej :astonished: . ja ho kupovala za 1600 kc
10. bře 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti tady to je :

Soupis příspěvků vzp 2010:

1. Program Zdravá rodina:

Jestliže jsou rodiče pojištěni u VZP a mají dítě do 15-ti let, má dítě nárok

na příspěvek až 500 kč na očkování:

a) proti hepatitidě A

b) meningokokovým nákazám

c) klíšťové encefalitidě

d) pneumokokovým nákazám (děti do necelých 5 let)

na příspěvek až 1800 kč/rok na bezlepkovou dietu:

- čerpat lze čtvrtletně, vždy max. 450 kč.
10. bře 2010 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sandři to je dost divný Juli na to nárok má a ty se mužeš vzdát příspěvku svého co se týče očkování takže by tě pojištovna měla uhradit cca 800,- ( 400 za juli a 400 se vzdáš ty ve prospěch dítěte)
10. bře 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
nin dik :wink:
500 se hodi :slight_smile:
10. bře 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja tam byla v prosinci s dokladem na pneumokoka a rekla mi ze juli nema narok. pokud tam neni i manzel, mozna si zavolam nekam na centralu a zeptam se. nicmene jestli jsem kvuli ni prisla zbytecne o penize, tak jsem nasrana :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
10. bře 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko :slight_smile:

my noc tez docela dobra az na budicek, ten si Davidek udelal ve 4h :unamused:

Ja mam pojistovnu OZP, a na kazdeho kluka jsme dostali 1000Kc, a vyber tam byl siroky na co uplatnit.
Sadri, myslim, ze pokud tam Eda neni, tak to na veci nic nemeni, urcite bych se zeptala jeste jednou.
10. bře 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no me to prislo taky divny. vzdyt stat za juli odvadi. ale tohle mi tam rekla.
10. bře 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak tam opravdu musime byt oba. volala jsem do prahy
10. bře 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je divny, my jsme to meli tak, ze kazdy kluk mel 500Kc, ze jsem tam ja, tak na kazdeho dalsich 500kc, a kdyby tam byl i tatka, tak dalsich 500Kc, ale ten tam neni, takze 1000Kc, coz bylo prijemne :slight_smile:
10. bře 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti a pokud by tam byl i tatka a letos jste nečerpali žádný z jejich balíčků tak u mimisterstva vnitra to jde že se rodiče vzdají příspevku na své očkování ve prospěch dítětě a určitě to jde i u vaší takže by tě proplatili 1500,-
10. bře 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mě přijde divný ona je pojištenec a to kde je otec snad nehraje roli néé měla by nárok na u min.vnitra to je 400,- tak at Eda přejde když teda mají takovéhle podmínky
10. bře 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eda prejit odmita :unamused: . kdybych nebyla vdana, stacim ja, jako samozivitelka. pekne me nasrali. davaji minimum a jeste pro to maji takove podminky :rolling_eyes: . taky mi to prijde na hlavu kdyz stat za ni odvadi, tzn ze penize za ni maji, tak jak nema pravo? ale volala jsem kvuli tomu primo do prahy, takze to tak fakt je
10. bře 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže to je proto že jsi vdaná
10. bře 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek