• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

Ahoj holky,
tak se po delší odmlce zase hlásíme. U nás vše v poho, Kačenka je hodná, spinká celou noc takže paráda. Ted jsme měly tatku 14 doma, takže jsme si ho maximálně užily. Kačenka už má za sebou první prevenar zadarmo, na druhý půjdeme za měsíc. Bylo mi řečeno, že na Dobrý (kam jedeme v květnu) se dělá střecha a tak doufají, že to bude dodělaný včas. Prý by nás nechtěl zklamat :slight_smile:
10. bře 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak u VZP taky nepochodili, byli jsme tam v prosinci a paní nám řekla, že balíček už je vyčerpaný a tak pro nás nic nezbylo. Fakt síla, taky to nechápu, a to jsme tam všichni 3. Jsou to fakt šupáci, no on si to prostě někdo vybral za nás.
10. bře 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,koukám,že řešíte pojištovny,my jsme všichni u vzp,výhody nečerpáme,musela bych kvůli tomu do písku a myslím,že na nás už vyplácalipeněz dost :grinning: :grinning: ,ale je to svinstvo,když už tam jednou člověk pojištěnej je,tak by neměli brát žádný ohledy,jako jestli jsou tam oba rodiče a tak :confounded: :confounded:

káto to to letí,vždyt jsi před chvílí rodila :grinning: :grinning: ,doufám,že střecha bude :slight_smile:
10. bře 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nin,jj,protoze jsem vdana. ale stejne mi to prijde jako nesmysl,podle me by se na to vubec brat zretel nemel :rolling_eyes:

ty jo,kato,to to leti. to ani neni mozny.
snad strechu stihnou :slight_smile:

jito,jak vycerpal nekdo jiny? ty v tom maji teda taky bordel :rolling_eyes:
10. bře 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ženy..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
tak jsem tu jen na skok.. u nás noc katastrofa... k večeru Naty usnula dobře ale probudila se cca ke 12 a začalo to asi prdy... nevím. ale řev řev a řev... a ted taky o moc lepší situace není...
takže veselo

Zuzy jj ten statek u Vodňan je super... hlavně pro dětičky je tam vyžití, hřiště, bazén,.., ale je tam narváno, já chytla o prázdninách termín jen tak tak.. a ceny taky pěkný...
10. bře 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, letí to jako blázen. Za 14 dní jí bude 5 měsíců. Někdy na ní koukám a říkám si, že to snad ani není pravda, že je to moje miminko :slight_smile: Těd se naučila špulit a vyplazovat jazyk, vypadá jako Hanychová :grinning: :grinning: :grinning:, má dlouhý nohy po tátovi a tak jí všichni říkaj, že to bude asi tanečnice. Hlavně ne u tyče nebo gogo, to bych nepřežila :grinning:
10. bře 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my od 10 spinkáme. Tatka byl v autoškole a udělal testy takže řidičák má za sebou ted musí oběhat ještě profesní průkaz řidiče no mám obrovskou radost

Sandři jsou to šupáci dají almužnu a ještě je toho kolem papírovaní plno práce :angry:
10. bře 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
káto ale zase by ti jí hlídala ségra,kdyby pracovala v Infernu :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci to je fakt tam bych jí měla pod dohledem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no vydiš a Kačenka má brigádu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my spinkame od pul 10.
nin,super,ze honza udelal. to je super!

ari,tak snad bude lip,chudatko male
10. bře 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme moc ráda ještě vyběhat ten profesák a pošupajdí do práce :grinning:
10. bře 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a uz ma neco vyhlidnuteho?
10. bře 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ..zdravim a přeji fajn den :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prý by chtěl někde jezdit tak prý pokud nenajde nic tady tak půjde na kamion :frowning2:
10. bře 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
oli,taky prejeme fajn den :slight_smile:. co martinek?

nin,tak treba najde neco tady :wink:. a kdyz bude nejhur,hlavne ze je prace ne :wink:. vzdyt by mezitim mohl hledat neco tady :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně hlavně že bude práce :grinning:
10. bře 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nin super, ridicak ted asi neni zadna sranda..

Pojistovny? :slight_smile: sme u VZP, kdyz sem tam sla loni na zacatku roku, aby mi proplatili predporodni kurz, rekla ze uz se to neproplaci, ja myslela, ze je dulezitej datum kurzu. Ona mi tam rekla, ze uz to zrusili.. sama toho o tom prz moc nevi. A ted tu byla pojistovacka od nich a nabidla nam elektronickou ydravotni knizku, uz sem si ji chtela udelat, ale nesla nam tiskarna, tak se mi to hodilo.Je tam prehled o vsem. Zrovna ta pojistovacka diky tomu zjistila, ze se nekdo nechal na jeji konto ockovat proti chripce! Uz sem docela zvedava, jak to vzpada a docela me zajima, kolik stal pojistovnu muj porod :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi my koukali minulej tejden na tu vizitu a když tam na koci vyčíslili,kolik stojí vta operace a péče okolo toho,tak radši ani nechci vědět,na kolik vyšly všechny ty h zákroky :pensive: ,zrovna před chvílí jsem byla v krámě svědkem,jak jedna z prodavaek prohlásila,že za komunistů bylo líp a všechno levnější :confounded: ,obula se tam do ní jedna mladá maminka a musela jsem jí dát za pravdu,nechápu ty lidi,pořád si jen stěžujou,že musí platit poplatky a tak,já bych se například styděla,kdyby to měl někdo platit za mě,dobrá nemusím souhlasit s poplatkem v lékárně,ale zase tam nechodím s receptem tak často,ale že platí poplatek u doktora,platí se ve všech nekomunistickejch zemích a že jsem si zaplatila pobyt v nemocnici,no někde peníze vzít musí,my např. platili i za Míšu,to už se dneska zase nemusí a souhlasím s tím,ale když už jim tam ty peníze cpu,tak bych kurna měla taky za to mít nějaký výhody,tak jsem se rozohnila :grinning: :grinning: a chápu,že se mnou nemusí někdo souhlasit,je přece demoktracie a každý má nárok na ten svůj vlastní
10. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mas pravdu Luci.. I kdyz me ty poplatky dcela stvou. Platim si zdravotni pojisteni a kdyz uz teda jdu k dr, jako ze tam temer nechodim, musim stejne platit.

Sari vy ste tam byli na dovce?Jak je to tam s tim rybarenim a jizdama na koni?
10. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě taky nevadilo že platím za sebe u doktora ( zase tak často tam nechodím ). Za malého jsem neplatila nikdy nikde a tak by to mělo být za dětičky by se platil nemělo a mohly by tady udělat to co je třeba v Anglii na věci pro děti by neměla být daň tam jsou osvobozené od daní.
Možná za komunistů bylo v něčem lépe
10. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja teda nejsem zastance ani jednoho. v kazdem obdobi byli urcite vyhody. napr za komunistu,byla prace pro vsechny, byli podporovane mlade rodiny.
ted,mozna vetsi volnost a svoboda. vic me nenapada :sweat_smile: :grinning:

s poplatkama souhlasim jen v urcite mire. za svou peci si rada zaplatim, ale ocekavam i lepsi pristup a chovani. ne ze nekam prijdu,pockam si tam 3-4 hod kde na me koukne otravena protivna sestra, dr sotva koukne a ja tam vyplaznu penize :stuck_out_tongue_closed_eyes: . co vim, tak v cizine se taky plati, ale ta pece je tam kolikrat taky o necem jinem... kdyz vim ze treba poplatky opravdu pujdou na kvalitnejsi vybaveni,peci, proc ne :slight_smile:
a poplatky za dite nastesti uz nejsou, ale stejne nechapu, proc v dnesni dobe je takovy luxus a nadstandart mit byt i jen 1 dite... :frowning2:
10. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajímavé téma.................To, že je v cizině lepší péče než tady je mýlka, leda tak v soukromých zařízeních. Ze své osobní zkušenosti mohu říct, že české zdravotnictví je o sto procent lepší než to anglické a posoudit to mohu, žila jsem tam 12 let. Takže i když tady někdy doktoři a sestry dělají bubáky, tak pořád dostáváme lepší péči nez v UK. Jenom ta péče, kterou tady mají těhule je absolutně nesrovnatelná se západem. V UK vám za těhotenství udělají max 2 utz, v nemocnici vás po porodu propouští druhý den, někdy i ten samý den :confused: V mexiku, kde bydlí kamarádka, dostanete za těhotenství 2 kontroly od gynekologa a to ještě musíte těžce platit. Takže Hurá za Čechy a za naše zdravotnictví, myslím si, že opravdu není proč si stěžovat. Můj názor.
10. bře 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
káto ,v tom s tebou souhlasím,taky jsem to slyšela od kamarádek,co bydlej v cizeně,nestěžuji si na péči,jsem štastná,že tady máme takový odborníky,kdysme žili někde jinde,tak jsem po smrti já i H a kdybysme to náhodou přežili,tak bysme nikdy neměli na to zaplatit takovouhle operaci :frowning2: :frowning2:
10. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Say ..martin je už docela v pohodě, i když kašel má furt ..a i Ondřej.. .v noci měl zachvat kašle a pobli mě sebe a i postel ..takže jsem ve 3 v noci šla prát ..a spal u nás ..hrozně se vrtí ..

Zuzka ..hm ..tak to už víc psát nemusím :wink:
10. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja nemela zrovna na mysli UK. tam vim ze je to des :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
san ono je to i v Americe,holčina,co byla se mnou v lázních měla postiženou holčičku a jezdí s ní do lJánek,protože v Americe má sice úžasnou péči za kterou si platí,ale neuznávají tam metody jako třeba tady cvičení vojtovkou,tam je to pro ně týrání dětí a můžou i za to i zavřít,tam jí řekli,že z dítěte nikdy nic nebude,jezdí s ní 2x do roka sem a před těma třema rokama začínala malá lézt,nevím,jak je na tom ted
10. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no,ja mela na mysli spis rakousko :grinning:
ale to nevadi. co si budem rikat, lip muze byt vzdycky :grinning:. ale i hur samozrejme :slight_smile:
10. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
san to máš pravdu všude je něco,moje spolužačka je přes 16 let vdaná v rakousku,v listopadu se jim narodilo 1.dítě,do tý doby pořád víceméně pracovali na tom,aby se měli dobře a mohli dítě uživit a vychovat, a péče o těhotný je tady lepší než tam,ale rozumím ti ,co chceš říct a souhlasím s tebou :wink:
10. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli melas bys uz dat do kupy to album, ta jedina fotka mi asi nestaci, abych te taky poznala, az pujdes nahodou v Mir do mesta :grinning::grinning:

Na peci v tehotenstvi a v porodnici si opravdu stezovat nemuzu, byla sem max. spokojena :slight_smile:
10. bře 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak kluci usinaji tak pujdu poklidit a cucet na postu zasemi dnes zmrzli ruce tak me strasne pali no a mam mazat ale to nejak nestiham nemam cas a stejne furt neco delam z vodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: zejtra me ceka narocnej den plavani pak zase plavani a to nemam hlidani takze jeste budu mrznout s kocarem pred plavecakem az tam dam domika snad bude lepsi pocasi dneska bylo uplne silene :angry: :angry:
10. bře 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek