• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

Jojo, ponožek tam mají spoustu.
Já myslela, že Honzík se narodil v ČB. Tak ať dětičky brzo zaberou a ty můžeš odpočívat a nabrat sílu na zítra. :slight_smile:
1. dub 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne,ne obě v písku :slight_smile:
1. dub 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kterým se líbí ocel,koukněte se na moje stránky,mám teď 2 nový katalogy s ocelí a za docela levno
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=106178
1. dub 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je super, myslela jsem si, že rodí až od 30tt. :slight_smile:
1. dub 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my jsme právě usnuli,bylo taky na čase,za celý den :frowning2:
co změnili ten čas je venďa převrácenej,unavenej a rozeřvanej, doufám že dnešní noc bude lepší :pensive:
1. dub 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, od kdy jste začaly dětem čistit zoubky?? malá dostala kartáček k narozeninám, má ho s hračkama do vany a docela si s ním v pusince šmrdlá. V pátek jdeme k zubařce, tak jsem zvědavá co mi řekne. jak jste na tom vy??
1. dub 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já venouškovi čistím zuby už od 8 měsíce, vzhledem k tomu že první zub jsme měli ve 4 měsících nechtěla jsem nic zanedbat,dneska už mu dám pastu na kartáček a šmrdlá si v pusince sám a nijak při čištění neprotestuje a to čistíme ráno a večer :slight_smile:
1. dub 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
klaraemma můžu se zeptat kam jdete k zubaři? taky už chci venouška někam přihlásit ale zatím nevím kam :frowning2:
1. dub 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a nevíte co je s Ilonou,už dlouho tady nebyla...
1. dub 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muri asi jsem byla vyjímka,ono se na to přišlo v poslední chvíli a už jim nic jinýho nezbejvalo,a já jsem ráda,do Budějic bych nechtěla :confounded: Míša má zatím jen 2 zuby,ale taky čistíme,já s oběma dětma chodím ke stejný zubajdě jako my dospělí,míša sice usnula,ale už byla vzhůru,tak nás asi čeká náročná noc :unamused: a mě taky začíná bolet v krku :frowning2:
1. dub 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Nin vítej doma. Honzíček je nádherný.
Já vám tak závidím fotečky z porodního sálu, jak se dětičky ošetřují a umývají. Já ti možnost neměla :frowning2: .
1. dub 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nin a taky si ráda přečtu co napíšeš o porodu. Neboj, mě jen tak něco nerozhodí :sweat_smile: , už jsem si to prošla 2x.
1. dub 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zoubky ještě nějak pořádně nečistíme. Terka má 4 zuby. Dostává kartáček a taky si tam jen tak šmrdlá.
1. dub 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak kde je to slibovaný jaro?!!!Míša v noci kupodivu v pohodě,vypadá to,že jí rýma opouští,místo toho spal mizerně Honzík,asi to na něj taky leze,dneska odmítnul jít do školky,tak je tu budu mít oba,normálně by mi to nevadilo,ale vypadá to,že jsem to tentokrát nejvíc odnesla já,v krku mě bolí,z nosu mi teče,bolí mě i hlava,tak doufám,že tady ten den společně nějak uválčíme
2. dub 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
čus holky,

Nin: krásné fotky, krásnej Honzíček. Moc ještě jednou gratuluju :wink:
2. dub 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Tak sem konečně zas na drátě :slight_smile: brácha s beruškama odjeli, ségra je ve škole, tak je PC konečně volnej.
Vítám tě Nino zpátky, malinkej je krásnej!

Tedy povím vám, včera to byl den! Byla sem u doktorky ráno na monitoru, mimi ale pořád spalo, tak sem se musela později vrátit ještě na jeden. Vždy nás probudí pohyb a sladké, tak sem zašla na zákusek a pak si ještě dala skoro celou tabulku čokoládky, mňam mňam. A pro jistotu sem před monitorem tancovala po čekárně, aby mi mimi zas neusnulo :grinning: Samozřejmě s mírou :wink: Monitor vypadal dobře, pak na něj koukla dr. a tak zaraženě se mě zeptala, jestli mě bolí a tvrdne bříško! Já řikám že ne, proč by mělo a ona že tam jsou už nějaké kontrakce, jestli nebudu rodit!!! :astonished: :astonished: Myslela sem si, že si dělá srandu - byl ten apríl.Ale ona mluvila naprosto vážně a byla vyplesklá ze mě, že se tomu směju. Nakonec mě poslala v klidu domů, ale já tedy moc v klidu nejsem, ještě nejsem na porod připravená. :confused: Mám obavy, abych to pak poznala, až se bude něco dít, protože já fakt žádný bolesti necítim.
2. dub 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
2. dub 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Zuzi neboj já na porod nebyla taky připravená a neboj poznáš to že je to ono - držím pěstičky :wink:
2. dub 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy to sis Nino užila, sem ráda i za tebe, že to máš za sebou.. Ale tedy, takhle si mě tu v tom nechala jo? :slight_smile: Měly sme rodit přeci spolu. :grinning: No po včerejší návštěvě dr a po tvé zkušenosti, už se radši rychle taky připravuju
2. dub 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani: Razak byl super jsem ráda že mě rodil a na porodní asistentky si taky nemůžu stěžovat - z jejich přístupem jsem byla spokojená, hodně mě pomáhali hlavně por.asis. pí. Jurášová jen na dětským je jedna sestra tak trochu na ránu :grinning: :grinning: . Moc děkuji za gratulace skoro ani nestíhám reagovat no honza je strašně štastnej když vydím jak na malého kouká jsem uplně naměko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Holky moc vám děkuji za gratulace a za pochvalu toho našeho raubíře :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. dub 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju, docela ti závidím, že už máš malinkýho doma..hezky si ho užívej, teď je venku krásně, to budeš moct kočárkovat pořád..
2. dub 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi je lepší být nachystaná no já bych byla radši taky kdyby to bylo v termínu v jakém mělo být :frowning2: máme kvůli tomu problémy z papání ( kojením) takže to vypadá na flašku což jsem nectěla no uvidíme co dr jdu toho svého syna ( to zní tak krásně :slight_smile: :slight_smile: ) vzbudit, nakrmit a vyrážíme.
2. dub 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nini,jste šikulky,takhle to zvládnout,je dobře,že jsi sebrala poslední síly a nemuselo to bejt kleštěma.Rytmus si najdete,jen se neboj.To že máš velký prsa,nemusí znamenat,že máš hodně mlíka,pokud Ti Honzík dokrmení toleruje,tak se netrap a dr. Ti určitě nějak poradí
Zuzi,tak už i Ty :grinning: :grinning: ,myslím,že na porod se stejně nedá připravit,že pokažký probíhá jinak,tak neměj strach,san a nina už to zvládly a my zasloužilý matky taky,nějak ven holt musí :dizzy_face: ,viď kvikviček :slight_smile:
já jdu sebrat pár posledních sil a uspat Míšu,nejradši bych ji prdla na balkon,protože prochajdu fakt nezvládnu,jenže vedle se nastěhovali noví sousedi a pořád tam něco vrtaj,tak nevím,jestli na tom balkoně mi ji nevzbudí,ale je jetá tak jdem e na to
2. dub 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pravda , že je moc dobře, že jsi Nin sebrala ještě poslední síly, ty kleště se mi taky nelíbí a to papání se snad zlepší :wink:
Já se totiž přiznám, sem hrozná ostuda, ještě nemám koupený poporodní vložky a kalhotky, pořád sem to nějak odkládala. A asi kvůli tomu, že nemám tu tašku do porodky komplet, tak nejsem ani psych. připravená.. Ale já se polepším, zítra dokoupím, dobalím a můžem jet rodit :grinning:
2. dub 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi,já nevím,jak je to teď,ale v Písku jsem vložky dostávala,ale radši jsem tam měla i svoje,to je fakt,já neměla tašku sbalenou ani jednou,s Honzisem jsem tam ležela pár dní před,takže jen zákl.věci,myslela jsem si ,že to ustojíme a půjdu domů,no a s Míšou vlastně taky :dizzy_face:
Jsem zvědavá,jak dopadla Jíťa
2. dub 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě že teď daj jen pár hned po porodu a pak musíš mít prý svoje. To samé i plenky pro mimi.. člověk si musí přivézt tolik věcí a přitom ty skřínky v nemocnici jsou tak malinký! Ještě že budu nakonec v Písku, kam budou moct návštěvy za mnou každý den, tak mě budou zásobovat. Do Strak totiž spojení od nás bez auta úplně na prd.Tam by to bylo horší.
2. dub 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsou změny :frowning2:,ty plíny pro mimísky je docela síla,ale pravda,že dokud oba byli v inkubátoru nebo i v postýlce beze mě,tak plíny dostávali,ale v okamžiku,kdy jsem tam přišla,tak už jsme museli mít svoje ,
tak už jsi se rozhodla :grinning: :dizzy_face: ,kde to vlastně přesně bydlíš?
2. dub 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninus jsi šikulka že jsi to zvládla, ty křížový bolesti nejsou příjemný znám to,ale dá se to vydržet když víš co tě čeká za krásný uzlíček :dizzy_face: s kojením problémy má kde kdo dneska ale neboj třeba se to rozjede a budeš kojit ještě za rok,hodně pí, taky doporučujou hodně jíst polívky :slight_smile:
zuzko tak dávej na sebe pozor a koukej se dobalit a pak už jenom čekat a šetřit se na porod :wink:
2. dub 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hlasim stale 2v1, pristi tyden v nedeli uz mam prvni termin porodu, toz, uvidime jak se to vyvrbi, zitra jdem zase na kontrolu a monitor, ale myslim, ze je vse pri starem, no i kdyz me minuly tyden od stredy do soboty bolelo bricho jak blazen, tak treba jsem se o trosicku vic pootevrela. Taky jsem myla okna a vydrbala snad vsechny plochy v byte, tak snad to melo nejaky vliv :grinning:
2. dub 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, rozhodla sem se vlastně asi včera. Probíraly sme na kurzu tu pupečníkovou krev - kvůli které sem hlavně chtěla rodit ve Strak, a když sem se dozvěděla, že si ti nenechávají ani manželky doktorů, něco na tom asi bude, že je pak lepší např. kostní dřeň apod.. V písku už znám i ty asistentky což je další plus.
Sem z Mirotic :slight_smile:
Zdeni já se právě teď chovala opravdu vzorně, jen sem se válela a jedla :grinning: Je pro mě těžký to vydržet, ale snažím se :grinning:
2. dub 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek