• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

tak záleží kterou šatnu si vyberete je jich tam hafo, my jsme šli hned na začátku a tam žádný přebalovák nebyl,ale v těch kabinkách je lavička takže já jsem si malýho přebalila tam,ale myslím si že někde tam přebalovák bude,protože tam dětiček bylo hafo :slight_smile:
jinak je dobře že už budete mít malou jenom pro sebe,je to krásný když takhle můžou být ty dětičky u rodičů,taky jsme si říkali když jsme dlouho nemohli otěhu,že si podáme žádost,ale vzhledem k tomu že s námi žije bába tak by to zřejmě bylo docela složitý...
2. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsi mě potěšila, ona s náma asi pojede i sestra, tak kdyby náhodou, ale i tak je to pohodlnější :sweat_smile:
zdení a s babi bydlíte teď a pak už samy??
2. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ona tady má svoje místnosti na dožití ale jinak jsme sami,jenomže máme společnou koupelnu,záchod a kuchyň :frowning2:
2. dub 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mame v albicku nove fotky :slight_smile:
2. dub 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
san,malá je tak krásná a ten pohled,jen promluvit :grinning: :grinning:
my vyrazili odpo na prochajdu,obešli jsme náměstí a já toho měla plný brejle :frowning2: ,Míša na půl hoďky usnula v kočáře,a tak se mi ji podařilo uspat až těsně před desátou,do tý doby dělala jak zjednaná,prskala a předváděla auto a slintala po mě,2x jsme ji odnesli dso postýlky,ale tam řvala jak pominutá,takže se jí zase ucpal nos,no prostě horor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mě teče z nosu,tak doufám,že už to zítra bude lepší
2. dub 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky sandři koukala jsem do albíčka malá je nádherná :slight_smile: jak tam hajá v té porodnici uplně jsem viděla Honzíčka jak ho takhle nasvěcovali a já na něj koukala a bulela aby bylo všechno v pořádku

Snadři jak to máš z kojením??? Já se snažím každé 2,5 hodiny ale mám blbé bradavky a malej se chytne jen na chvilinku a párkrát potáhne a pustí ani přes klobouček to nejde, od předevčírka jsem vlasstně částěčně na nutrilonu ale včera večer se mi podařilo nějakým zázrakem odstříkat 60 ml z prsou oproti těm 15 den předtím tak snad se rozkojím chlastám čaje a snažím se nestresovat
3. dub 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak nini,důležitý je nestresovat se,malej si musí zvyknout a naučit se to,mě tenkrát taky nabývalo to mlíko postupně,nejdřív jsem odstříkávala ručně,pak jsem si koupila elektrickou odsávačku no a pak najednou mlíko nebylo :frowning2: ,no nevadí,honzis taky vyrost na umělý,tak i míša
3. dub 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska je malému 7 dní holky to tak utíká :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. dub 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mispul já odstříkávám ručně přes el. mě to v porodnici nešlo - i když pokud už mám víc mléka mělo by to jít i tou elektrickou tak nevím jestli jí mám koupit ani nevím jakou značku a jsou drahý jak blázen.
3. dub 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky sháním kojeneckou váhu nevíte o někom jestli jí z vašeho okolí neprodává??? Bylo mě to doporučenou dr. abych tam nemusela každý týden na převážení a mohla malého vážit doma
3. dub 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
máš pravdu jsou strašně drahý,já měla medelu,stála přes 2000 kč,ale věnovala jsem ji na nedonošence :frowning2: a stejně by to chtělo nejdřív vyzkoušet,abys zbytečně nevyhodila prachy,toto utíká,počkej za chvíli mu bude 14 dní,pak měsíc 1 rok,10 let a bude pomalu maturovat a budete mu chystat svatbu :dizzy_face:
3. dub 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ninusko, ja to delam tak, ze kojim kdy si julca rekne. takze nekdy po hodine, nekdy po 4. nebudim ji. A prisatou ji taky nechavam jak dlouho chce. nechce nam totiz dudlik, tak ji ho asi vynahrazuju. hlavne vecer. to ma asi potrebu mazleni, tak ji mam na prsu treba 2 hodiny v kuse. Ted po tom zanetu se mi zdalo ze mam min mlicka, tak jsem na jedno kojeni kojila z obou prsu nekolik dni a ted uz jsem zas najela na jedno kojeni, jeden prs a zatim to vypada dobre. Ale neprijde mi ze bych mela nejak extra mlika. Vlozky do podprsenky nepotrebuju a nality prsa taky nemam. Neodstrikavam, neodsavam. Kojici caj piju 2x denne a obcas si na noc delam fenyklovy caj, malou po nem tolik neboli brisko a je klidnejsi v noci :wink:
Hlavne nestresuj!!! Kojeni neni nejdulezitejsi :wink:
Ty vahy jsou dost drahy asi, ale u nas to breznovky resi i dig. kuchynskou vahou, ze tam daji pruhledny tac, plenu a pak mimco. ale maj ty vahy do 5 kg, ja mam jen do 3, tak je mi naprd.
Odsavacku uvidis, je to draha zalezitost a aby ti to s ni slo... Fakt by to chtelo nejdriv vyzkouset. ja mam teda jen rucni a s tou mi to nejde...
Tyden, ty jo :slight_smile:. Nam jsou zitra 3 :dizzy_face:
3. dub 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ale pry na rozjeti tvorby mlicka je dobry prikladat kazde 2 hodinky, tak radsi jeste bud :wink:
3. dub 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snažím se malého přikládt každé 2 až 2,5 hodinky jenomže nejhorší je že když ho vzbudím tak na kojení rezignuje a nechce ani trochu. Ale když honechám že se vzbudí sám to by pil jako drak ale bohužel to odstříkané z flašky a nebo nutrilon.Já prsa také nalité nemám. No a vložky do podrsenky si dávám jen na noc protože ležím ráda na břiše tak abych neměla pořád mokrou košilku.
Za tu odsávačku nevím jestli to mám dát zatím mám tu obyč, tak uvidím
3. dub 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nin, je to tezke. ale rozhodne se netrap tim kdyby to neslo. Hlavne musis byt v pohode ty, pak bude i Honzik. Je fajn kojit, je to nejlevnejsi, nejpohodlnejsi a nejzdravejsi, ale kdyz to nejde, tak to nejde :slight_smile:. V dnesni dobe je UM na urovni :wink:
pojedete na prochajdu? my asi jen do mesta a pak odpo jeste s mamkou a psikem, jeste na podskali :slight_smile:. je tam zas nadherne :dizzy_face:
3. dub 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrátili jsme s e z "města",byli jsme babičce naproti,ráno jsem jí zavolala sos,protože jsem úplně hotová,takhle mě už žádná choroba dlouho nezklátila :cry: ,a tak mi přijela pomoc,honzík je docela v poho,míša má ještě trochu rýmu,ale začíná jí to padat na kašel,nejhůř jsem na tom já,tak zítra snad už bude líp,venku je tak nádherně a teplíčko,na Podskalí musí být fajn,klídek,řeka..švagrová tam strávila s neteří celý její dětství,bydlely nahoře na Míru
San už ti byla vozit teta Andrea?
Jíťo,potkala jsem maminku :dizzy_face:
3. dub 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucy, priznam se ze andreu jsem nevidela od ty doby co nas vezla z porodnice :sweat_smile:
Hale, tak se koukej vylezet co to jde, to musi byt hrozne :frowning2:. Moc preju at se brzo uzdravis!!!!
3. dub 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem ráda,že přijela mamina a budu si moct odpoledne lehnout a prospat a vypotit,dopuju se všema možnejma vitamínama,používám dětskou odsávačku,to by bylo,abych to ze sebe nevyhnala :slight_smile:
3. dub 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
jojo už jsem slyšela, asi jsi zrovna čekala na babičku, protože říkala, že jsi byla u pošty.
Tak se pořádně vypoť ať je brzo lépe, tak jsi se těšila na sluníčko a teď musíš být v pelíšku.
Venku je úplně nádherně a na zítra slibují ještě lépe.
3. dub 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak dortik pro manzu uz je doma a ted jen cekame na mamku abysme mohli jit na prochazku a vzit sebou i psa :slight_smile:
3. dub 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nin, jak oblikas Honzika?
3. dub 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,mamča vzalad dětičky odpo ven,já si vzala mocafen,zapila torozpuštěným vitamínem a spala,kupodivu to zabralo,jen jsme míšu asi ven moc navlíkli a přehřála se ,je to tak ošemetný,taky nevím,co jí obléct a zítra má bejt ještě teplejc
3. dub 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no, ja vubec nevim jak oblekat :frowning2:

To je super ze je lip :wink:

Koukam na slunce seno a smeju se u toho jak blazen :grinning:
3. dub 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dneska jsme celý den byli u mamky a slunili se, bylo tak nádherně :dizzy_face:
tak já teď venouškovi dávám jenom bodýčka s dlouhým rukávem a mikinku teplou, když fouká vítr tak má teplejší vestu, dneska chodil v monterkách a jak mu bylo parádně, pod tím měl jenom body s krátkým ani punčošky neměl,my jsme docela horkokrevný :slight_smile:
3. dub 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vy uz to mate lepsi,ale jak oblikat novorozence kterej si nerekne? A ma uz termoregulaci?
no ja dneska dala: Body s dlouhym, teplacky,mikinku,teplou bundu,2x ponozky, cepici, slabsi fusak a deku. tak nevim.
3. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
say já bych v tomhle teplu už fusak nedávala a dala bych zavinovačku, miminko by mělo mít o jednu vrstvu navíc než máš ty
3. dub 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
on ten fusak neni tak silny. Hm, tak uvidim jak ji navlecu zitra, berusku :grinning:
3. dub 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj časem na všechno přijdeš, já jsem ze začátku hodně volala mamce a pak už mi to přišlo blbý a tak jsem si musela poradit sama a šlo to a jde to i dneska, při tom prvním mimču si člověk ze začátku neví rady ale naučí se to :slight_smile:
no zítra má být ještě teplejc než dneska,tak to bude zajímavý, už půjdeme na zahrádku něco dělat tak se zabavíme,venoušek jak je venku tak je tak hodnej a spokojenej, dneska blbli s malou od ségry, no já koukala jak blázen co ty dvá dovedou, normálně odjeli ségře s kočárem za barák a tam si hráli, malá vlezla do kočárku a venouš jí vozil :grinning:
3. dub 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to je prave problem, protoze doma si mysli ze oblekam malo :confounded:
my pujdem asi zase na podskali :dizzy_face:
3. dub 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobre ranko holky :slight_smile:
tak jsme dnes az do noci sami, manza ma seminar v Brne, tak asi pujdem za mamkou a budem ji delat spolecnost. aspon si nebudu muset varit :grinning:. taky vyrazime na prochazku. No a asi ji i poprosim at me nabarvi, nebarvila jsem se snad od zacatku tehu :sweat_smile:
a mame narozeniny-3 tydny :sunglasses:

Nin,co noc a kojeni? Nejake novinky?

a co nase budouci maminy? neporodila uz nektera?
4. dub 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek