• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky či maminky, Strakonice a okolí

:frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: tak koukám že jsem tu dneska sama samotinká je to znát že je víkend :grinning:
4. dub 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nini,jaká byla noc?A co vy san,jak jste se měly bez taťky,u nás dobrý,mě už je líp,mamča dneska pojede domu.Co budete mít dobrého k obídku?Já budu dělat moravskýho vrabce s knedlajsem a špenátem:Včera jsme byli na tom fotbale,tak si to tam honzis užil na hřišti,ale vzhledem k tomu,že ho pořád ještě musím hlídat,aby si něco neudělal,tak si vůbec nedovedu představit,jak to budu praktikovat,až začne chodit i mišule :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak jdu taky nakouknout, včera nám nešel internet tak jsem dočítala.
Já dneska budu dělat špíz, jak vařím každý den tak už nevím co vařit :frowning2:
my jsme byli včera celý den venku, venoušek si odpoledne schrupnul 3 hod. v kočárku a pak zase lítal a byl tak spokojenej a v noci spal ani jsem nevěděla že ho máme a dokonce ve své posteli v ložnici :slight_smile:
5. dub 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Nin jsi holka šikovná, jak jsi zvládla porod :slight_smile: . U mě to bohužel nevyšlo a kleště použili, nic příjemnýho :confounded: .
S kojením se netrap. Není to to nejdůležitější. Zase to určitě hned nevzdávej. Rozkojit se můžeš až klidně 14 dní po porodu. Ty homeopatika jak tu uváděly holky jsou prý opradu dobrý. A tyky prý pomáhá na tvorbu mlíčka když piješ Meltu. Nejdůležitější je ale tvoje pohoda :slight_smile: .
A oblíkání? Tak já jsem Terku když se narodila (31.3.) oblíkala do bodýčka s dl. rukávem, slabou mikinku a vyteplený kabátek. Dával jsem jí do rychlozavinovačky a ještě přes deku. Jen už si nevzpomínám jaké bylo počasí. Samozřejmě čepičku a punčošky a na ně vyteplené kalhoty. Co se týká toho, že má mít dítě o jednu vrstvu navíc je pravda, ale to platí až když už je trošku větší. Ne pro novorozence. Tam je třeba víc tepla.

San tak jak bylo včera na podskalí? A to pivko co jsi si kupovala bylo pro tebe :grinning: ?

Počasí dnes zatím stávkuje. Je zataženo a docela i chladno. Doufám, že odpoledne sluníčko vyleze.
5. dub 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre dopoledne,
tak ja mela dneska "krasne" probuzeni. Nekdo me vybral skrinku na balkone - ukradli 2krat 10 vajicek, 2krat po 500 g sadla a jedny moje dzinsy HIS. Skoda necele 2tis :(. Smutny je, ze ty kalhoty uz nikdy neuvidim.
Ja varim kdnedlo, vepro, zelo. Prijedou manzelovo rodice :slight_smile:
5. dub 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Nin s tím kojením je to mrzutý, ale jak řiká San, i Nutrilon je dobrej, hlavně že jste zdraví. řekla bych, že v dnešní době je většina maminek na umělým mlíčku. Nic si z toho nedělej :wink:

Murecka: jak ses ptala na ten kurz, chodím do nemocnice. Byl dokonce i zdarma, teď poslední dva týdny platíme 230,- ale to pojišťovna proplácí do 1000,- Je plus (aspoň pro mě), že poznáš ty PA z nemocnice - střídají se tam dvě, poví ti jak to chodí přesně v Písecké nemocnici a jsou fajn. Příští středu máme poslední lekci, pak se pojede na novo, ale nevim kdy. Přes léto mám dojem kurzy nejsou :frowning2:

S oblíkáním si taky trošku dělám hlavu už teď, už sem mamce ukázala, kde co máme, tak pak něco vybere sama s taťkou, až pro nás pojedou, protože je to počasí fakt bláznivý, každou chvíli jinak :slight_smile:
JInak mi mamka zas věštila, kdy že pojedu a stále platí termín 29.4. (týden po termínu dr.) :grinning: Tak sem zvědavá
5. dub 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky noc v pohodě Honzíček je zlatíčko, akorát mě bylo ouvej dostala jsem v noci horečku a zimnici, tak si dneska babi vzala Honzíka na procházku a já se trochu prospala přes den a je mi o poznání lépe už mě jen trochu pobolívá hlava ( jestli to není ze slunčka :frowning2: :frowning2: )

Ani: ty lidi už neví co by, nafackovat je že vlezou na cizí balkon a ukradnou vše co najdou :angry: :angry: :angry:

Zuzi: je to rpo mě mrzutý ale vidím že se nedá nic dělat :frowning2:

Tara: já si nedokážu představit co opravdu obnáší kleštový porod jsem moc ráda že jsem ty poslední síly našla
5. dub 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://strakonicky.denik.cz/miminka/st_20090331_deti.html

Tak už jsme i na inernetových strankách listů Strakonicka, v dubnu tam máme mít v novinách i fotečku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. dub 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nin to je hezká fotečka.. A maminka se fotit nechtěla? :slight_smile:
5. dub 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je ilustrační fotečka :grinning: :grinning: je tam jen jméno - jsme uplně první
5. dub 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ty budeš v novinách nebo ne? Já nevim, jestli bych pak chtěla. No asi jo, ale to záleží na tom, jak budu po porodu vypadat :slight_smile: Znám holky, který by nenamalovaný a řádně nenačesaný nevynesly ani smětí před barák, to sice nejsem, ale alespoň trochu lidsky bych vypadat chtěla :sunglasses: :slight_smile:
5. dub 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím jít, manža mi marodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak se o něj jdu starat, už se nám vyspinkal :slight_smile: papa
5. dub 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo moje maličkost tam bude to budu krasavici neupravená v nemocničním :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ale co at si mě lidi pomluvý :grinning: :grinning: :grinning:
5. dub 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vespolek,
tak se hlásím po víkendu. V pátek u zubaře ok, včera jsme byly celý den v ČB u známých, horko jako blázen se nedivím, že se lidi koupali. Dneska nás vytáhnul manžel na oběd :wink: a pak odjel na služebku, tak vegetím.
Jinak malá už spí od pátku sama v pokojíčku, šikulka :sunglasses:
5. dub 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj při pondělku,to byl ale krásnej víkend :slight_smile: :grinning: :dizzy_face:
Klári,tak to je malá šikulka šikovná,my se mišku přestěhovat zatím nechystáme,vzhledem k tomu,že se v noci ještě budí,tak bych ji neslyšela,půjde do pokojíčku,až se naučí bezpečně slejzat z postele/zatím mi ustavičně leze na,a dolů neumí/,pak půjde do postele po honzíkovi a on půjde na větší
nini,krásná fotka
Zuzi,jak je?zatím nic?
Ani,k tomu se snad ani nedá nic říct,snad jen " Udav se, hajzle,kéž by ti tak zaskočlia škvarková placka",vrátit se do středověku a ukrad jsi?,fik ruka pryč
Tara:Terince dodatečně vše nej k prvnímu roku :grinning: :grinning: ,ať vám pořád dělá jen radost
Zdeni,když se ti venda takhle vyspí odpo ,v kolik ti pak usíná večer?
Mača včera jela domů,tak jsme ji šli doprovodit na nádr.Cestou jsem tedy musela nechat honzíka u druhý babičky s dědou,protže by chtěl jet taky vlakem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,pak jsem si ho zase vyzvedla,chvíli jsme pobyli na návštěvě a domů se táhli 3/4 hodiny,protže ho zajímalo,všechno,co leželo na zemi,mišule nebyla připoutaná,a tak mi pořád chtěla vystupovat z kočáru,ale jinak to bylo bezva,oba usnuli ve 3/4 na 9 a honzík k nám přišel až v 6 ráno :dizzy_face:
6. dub 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
tak krásný víkend a dneska u nás pod mrakem a ještě mlha že není nic vidět :frowning2:
Kláro tak to je malá opravdu moc šikovná když už spinká sama, já nemám pokojík pro venďu ale jinak už by tam
šel taky.
mispul tak venouš se odpoledne sice vyspí 3 hod. ale domů nechodí,je pořád venku,takže v 19 hod. zase padá
únavou a tak jdem domů,vykoupem,najíme a kolem 20.30 hod. už je v posteli a nejdýl do 21 hod. spí
jak pořád courá venku,tak už v noci krásně spinká a vydrží i ve svojí posteli :slight_smile:
6. dub 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,
kde je to sluníčko :angry:
mispul: malá spí ještě v postýlce, už jsme jí koupili i velkou postel, ale tam bych spala já kdyby byla malá třeba nemocná, nebo kdyby plakala.
6. dub 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je taky pěkný mlíko,ono tedy už bylo ve 3 ráno,všimla jsem si toho,když jsem dávala míše pít
Klari to jsem si myslela,že bude Emča ještě v postýlce,my ale máme pokojíček zabarikádovanej,je tam honzíkova postel a jedna velká postel,takže postýlka by se tam už nevešla
koukám vody ještě víc jak včera,jak to všechno roztálo na horách
Zdeni,je pravda,že malá když se vyspí,tak se vracíme domů,jak nechodí,tak ji ještě nemůžu vypustit,zem je ještě moc studená :frowning2: a že se venda venku uchodí,uběhá a napracuje,tomu věřím :dizzy_face:
Klári můžu se zeptat na něco osobního nebo ti mám radši písnout do ip?
6. dub 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mispul: písni prosím do ip. díky
6. dub 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobre ranko :slight_smile:
o vikendu jsem jen nakukovala protoze manza vzdycky nadava ze bud se venuju jen male nebo sedim tady :sweat_smile:

Alco,tys taky byla na Podskali? proc ses neprihlasila? :wink:. Pivco bylo pro brachu, pro me teda to maly :sunglasses: . Bracha dostal za odmenu ze s nama taky vyrazil a nesedel jen u pc. To me prekvapilo jak bracha nadsene vozil kocarek, to jsem necekala :slight_smile:. On vypada starsi, tak jsem mu rikala, aby si ted lidi nemysleli ze je jeho, tak mi vtipne odpovedel, ze za to o me si musi myslet jak jsem ztloustla :rolling_eyes: :grinning:

Ani, to je fakt sprosty, ze to tem lidem neni blby :angry: . a v jakym patre bydlite ze se vam tam nekdo dostal?

O vikendu krasne a dneska teda nic moc :frowning2:. ale je tam teplo :slight_smile:

U nas me prekvapilo jak je na julince znat kazdy den. Uz mnohem vic kouka a vyzaduje vic pozornosti. Je to zas jiny, ale prijde mi ze nedelam nic jinyho nez ze kojim a chovam.

Holky,mate nejaky tip, jakej dudlik chteji ty nejmensi mimca? ja tu mam samy nuk, mam,kulaty, zkoseny, ale to mi Julina plive a chce jen prso dudlat. Ja uz mam bradavky cele bolave, jsem z toho nestastna. Myslite ze by se ji libila ta klasicka kyticka? Jediny dudlik ktery mi dudla, je ten teplomeracky :sweat_smile:
6. dub 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
san,zkus to,mě obě děti dudlali ten silikonovej anatomickej od nuku,ale honzík měl na nedonošencích klasickou kytičku a taky mu to s ní šlo,já když ho plivali,tak jsem je položila na bok,dudlíka jim šoupla do pusy a za něj dala složenou plínu,takže když ho chtěli vyplivnout nebo jim vypad,tak se opřel o tu plínu avrátil se jim do pusy
6. dub 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucy,dekuju,kyticku dneska skocim koupit a budu ji ucit :grinning:
vsichni rikaji,jestli na ni neni dudlik jeste velky,ale to je blbost, ne?
6. dub 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé san tak to Ti taky neporadím, malá je bez dudlíku (jen na usínání) a byla od začátku, to víš, v KÚ není čas dávat ho dětem pořád do pusinky tak na něj zvyklá není :wink:
ale slyšela jsem od kamarádek, že nejlepší jsou ty úplně nejobyčejnější :slight_smile:
6. dub 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
to si taky myslím,že je to hloupost,miška byla malinká a ta jednička od nuku jí nedělala problémy,ale jinak my jsme od půl roku taky bez.prostě ho najednou nechtěla a bylo :slight_smile: ,ale tebe naprosto chápu,že si taky potřebuješ na chvilku odpočinout
malá je dneska tak protivná,že mám podezření na zubáka,ale to už si myslíme zhruba měsíc a pořád nic :frowning2:
6. dub 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě malá v sobotu spadla na procházce ( 100x spadne v pohodě a po 101 špatně) rozrazila si ret a měla odřený nos, teklo jí strašně krve až jsem se lekla jestli nemá vyražené zuby neboprokouslý jazyk. Do pusy si nenechala šáhnou, no děs jsem se pěkně vylekala. Ale jak měla nateklý ret tak vypadala jak Angelina Jolie. Manžel se na mě zlobil tak jsem mu řekla ať je rád, že se za takovýhle nafouklý rty platí strašný prachy :wink: Ne, to jsem žertovalal, ale fakt jsem se pěkně lekla.
6. dub 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klári to znám,míša tady asi před měsícem lezla po 4 zapomněla na ruce a spadla přímo na nos a pusu,přesně jak píšeš,krve jak z v... a do pusy si nenechá šáhnout,naštěstí se nám to podařilo umejt a za chvíli bylo ok
co by za to dal holywood co? :grinning:
jinak chorobu jsem přeposlala dál,teď to má taťka,tak doufám,že to tím skončí,že si to nepředáme dokolečka dokola :confounded:
6. dub 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co vaříte???
6. dub 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my budeme mít koprovku s knedlajsem
6. dub 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja vim ze bych mela byt uplne stastna ze ho nechce, ale uz to nejde :sweat_smile: :grinning:. v sobotu jsem ji takhle mela prilepenou s min. prestavkama nekecam,od 18 do 23, no ja uz myslela ze dudlika snad zkusim namocit do medu :sweat_smile:. vydrzela jsem.

Hlavne ze se jim pri padu nestane nic horsiho :slight_smile:

ja budu zapekat kureci maso,s bramborem,cibuli a zalite smetanou
6. dub 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a uz mi chybi jen 9 kg. byla bych rada kdyby se mi to podarilo do konce sestinedeli :slight_smile:
6. dub 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek