• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
:grinning: jj to poznam, idem sa ucit :zipper_mouth: mam zajtra zapoctovy test z nemciny :confused:
11. dub 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, kde jste vsichni?

Venku je dnes aprilove a spis osklivo, i kdyz slunicko obcas vyleze. Davidka jsem dnes zase uvozila venku a mela tak na hodinku klidek. I kdyz spis pracovni klidek :angry: .

Barcaldine, jestli pujdete ve ctvrtek nakupovat, tak se pripojime. Nemate nekdo tip, co uvarit? Jinak jsem o vikendu vyzkousela vyborny cokoladovy dort s kandovanym pomerancem, kdyby mel nekdo chut, poslu recept.
12. dub 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky já tu jsem každý den ale nějak tu je poslední dobou mrtvo... :frowning2:
12. dub 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod tak přidej nějaké novinky, co už malá umí, jak se máte, kdy se stěhujete, jestli už balíte a tak vůbec :wink:
12. dub 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, je to tu zanedbane :grinning: Ja som dnes mala skolu a potom trening dostala som sa k pc az teraz. Fally chceme ist na nakup ale neviem neviem ci nepojdeme uz zajtra, ale uvidim. Jojkovi sa spustila ta slubena ryma, zacal soplit a aj troska kaslat. Ale uz to nie su teploty ktore ho nicili, toto sa da zvladnut. Recept posli, uz som davno nic nepiekla, vyskusam to :wink:
Jj Alzbet napis ako sa ma mala co mate nove. Uz slubujem ze ako sa Jojko úprelieci prideme vas pozriet, na prechadzku by sme mohli aj tak ale nechcem kym tak fuka, aspon kym sa nedame do poriadku. Ale ku vam domov nie, kym nebudeme uplne zdravy aby sme vas nenakazili. :wink:
12. dub 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky stěhovat se nebudem, zájemci zrušili smlouvu a odstoupili, takže bohužel... takže hledáme dál.

Malá už má dva zoubky, zatím neleze, jen se plácá na zemi. Ale od neděle pořád něco žvatlá. Naštěstí ji zoubky netrápí a není tak mrzutá, jen někdy.
13. dub 2011 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet tak to je skoda,ale ono to niekedy trva, nie je to jednoduche predat tak velky dom.
Je fajn ze zuby Nikol netrapia. Nam teraz vyliezli stolicky obe hore a dole su tam narvane len sa predra cez dasno :slight_smile:
13. dub 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
už tomu moc nevěřím :cry:
13. dub 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky stal se zázrak.... makléři se povedlo přesvědčit kupující aby náš dům skutečně koupili... :grinning:
14. dub 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet suppeeeer, gratulujem :wink: Inak dnes sa Jojko nudiii, je zly ako cert. Musim vymysliet nejaku cinnost ale vonku na prechadzku nechcem ist lebo fuka a ma sople. Inak by som ta sla pozriet ale nechcem aby sme vas nakazili. Mozno by sme nie ale zbytocne riskovat :frowning2: Pojdem asi do Bondy. Vyborne aktivity v obchodakoch :frowning2: :frowning2: :frowning2: Ale co ine???
14. dub 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine myslíš že je až tak nemocný?
my byli na návštěvě kde měli angínu.... a taky jsme odolný, nevěděli jsme to totiž. Jak chcete no....
14. dub 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neni az tak moc, kasle len ked si lahne spinkat. A troska sople, ale ak sa nebudu deti olizovat tak by sme to mohli zvladnut. Mame prist?

14. dub 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine jj určo přijeďte... budeme rádi :grinning:
14. dub 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine napiš v kolik.... ale po 15hodině musíme jet do města
14. dub 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally ako bolo na plavani? Prepac ze som neprisla, snad ti smska prisla ze neprideme. Ja som totiz sla do pivnice po zemiaky, Jojka som nechala v postielke a kym som sa vratila zaspal. Tak som tam uz nesla, zajtra sa pojdem pozriet o desiatej na to cvicenie a dohodnem sa zo Zabranskou ako dalej.
14. dub 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine nic se neděje, my jsme plavali jako obvykle, dnes byl jen Jonášek a pak dvě 18ti měsíční děti. Davídek si s nima hezky pohrál v herně, holčička už chodila, ale chlapeček ne. Davídek se také snažil hodně chodit sám. V bazéně to tak dobré nebylo, protože Jonášek byl zase s tatínkem a davídek se ho prostě, nevím proč, děsně bojí. Pak ho Zábranská párkrát potopila a bylo řevu až do konce. Pak jsme jeli rovnou domů, ale zahradník nedorazil, tak snad zítra. To je děs s těmi řemeslníky.
Jsem zvědavá, co budeš říkat na to cvičení. Na robátkách mi vyhovuje, že je tam volnější program a děti si mohou hodně hrát spolu, na tomhle cvičení by měl být jasně daný program.

Jeli jste nakonec do té prahy? Ještě ti pošlu ten recept na koláč.
14. dub 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, fally tak ste si to moc neuzili, to plaavanie, skoda. Ale nabuduce snad bude lepsie. V prahe sme nakoniec neboi, z manzela vyliezlo ze potrbuje le nejake tesnenie a ze sa mu koli tomu vlastne nechce...no nevedela sam tak sme to zrusili ze sa prejdeme ked bude krajsie.
Cvicenie bolo super, je tam velka ta telocvicne, bolo nas tam hodne maminek 10 minimalne. Deti sa vysalili, maju tam mini opiciu drahu, mozu si behat, do toho nejaka basnicka, potom sme vystrihli vlacik, teda ja som strihala a Jojko sa s nie velkym zaujmom dival :grinning: radsej chcel behat po tej hale, ale urobili sme, ku koncu zas par basniciek a hodina zbehla. Prvy dojem velmi dobry, uvidime ako bude dalej, najblizsie maju karneval, mali by sme tam prist v maskach :astonished: som zvedava co vymyslim. Takze urcite budeme pokracovat. Oproti robatkam mi to pride uvolnenejsie , je tam vacsi priestor a ked dietazdrhne nie je to tak vidno a Zabranska uplne pohodova robi si svoje a nehroti to. Hovorim uvidime po dlhsom case ako sa nam to bude pacit.
15. dub 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsi me nalakala! Tak to treba nakonec take zkusime. Davidek je dnes pekne zlobivy, porad knoura, asi zase zoubky. Dnes jsme meli k obedu cocku, tak jsem mu take dala s vajickem, smakovalo mu. Zrovna jsem uvarila presnidavku z hrusek a tresti z mrazaku, ty hrusky samotne z hypernovy nebyly moc dobre.

A jeste ten recept: Pomerančovo čokoládové řezy
1 pomeranč, 50g krupicového cukru, 125g změklého másla, 150g třtinového cukru, 3 vejce, 180g hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 4 lžíce kakaa + trocha na posypání, 50ml mléka, 5 lžic pomerančového likéru např. Grand Marnier (já dala jen vymačkanou šťávu z toho pomeranče), 100g mléčné čokolády

Oloupat pomeranč (jen tu oranžovou část kůry), dát do kastrolu, zalít hrnkem vody a vařit cca 20minut, pak přidat dávku 50g cukru a vařit bez pokličky, dokud se voda nevyvaří a cukr se neobalí na tu kůru.
Troubu rozehřát na 160°C, hranatou formu vložit papírem nebo vymazat a vysypat moukou (já měla jen kulatou formu na koláč).
Máslo s cukrem vyšlehat do pěny, přidat postupně vejce, mouku s práškem do pečiva, kakao, mléko a pomerančovou šťávu a likér. Nakonec vmíchat nalámanou čokoládu a polovinu kůry z pomeranče, druhá půlka na ozdobení navrch.
Péct asi 45min.
15. dub 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, dnes nas to ozaj bavilo. Jojko sa riadne vysantil. Dakujem za recept. Len sa chcem opytat tu koru z pomaranca, na obrazku vyzera ze vo vnutry je nakrajana na kocky a ten povrch nastruhany. To si ju takto upravila za surova a potom varila, alebo az po vareni ? ALe asi predtym, ked sa to obali v tom cukre uz je to tvrde.
Inak prajeme pekny vikend. :wink:
15. dub 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem tu kuru oloupala skrabkou na brambory a nakrajela na nudlicky. Nakonec jsem dala vsechnu do testa a ozdobila to nakrajenym pomerancem.
15. dub 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine nechystate se zitra tj. v nedeli na vylet?
16. dub 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, první krásné počasí a nějako není čas se sem juknout, a ani nemluvě o přípravách na náš den D :wink: , jinak o mimi se ještě snažit minimálně měsíc nemůžeme, než dostanu alespoň druhou vakcínu očkování...a co vy jakpak se máte? Doufám, že bude už jen hezky, mějte se krásně...
16. dub 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky , ma by krasne chlapci urcite niekam pojdu ale ja musim na posledny zapas :confounded: nechce sa mi ale je ich malo tak uz sa na to necchcem vykaslat. Ale ak bude krasne cez tyzdne, co by malo byt v stredu by som mohla prist alebo by sme mohli niekam vybehnut. Ma byt krasne. :wink:
Adus, mame sa myslim vsetcia fajn, tak len sa v klude venuj pripravam a potom si radi pozrieme foto :wink:
16. dub 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine ahoj, nepodnikneme zitra neco po robatkach?
17. dub 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdarek, jasne kludne ma byt pekne. Co? :grinning:
17. dub 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
vezmu kocarek a uvidime, dame si nejaky obed a frcime. Bud na prochazku, muzeme zkusit zoo chleby nebo treba zviretice, nebo proste po meste s kocarky. Nemas nejaky tip? Nebo muzeme i k nam a jit do pekarny a sednout si na kaficko na terasu do hospudky.
17. dub 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok, tak sa proste nabalime, vezmem jedlo pre prckov a uvidime kde skoncime. :wink: Dohodneme sa podla nalady hned na mieste.
17. dub 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlasim, naberu vse na celodenni vylet a rano se domluvime
ma byt hezky, tak toho vyuzijeme
17. dub 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj idem sa teraz ucit mam v utorok test :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak zajtra papa
17. dub 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky v pondělí půjdeme do Zoo, já se tak těším. Má být hezky tak co doma. :wink:
18. dub 2011 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek