• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
@fally Taky jsem něco takového slyšela o těch nadstandardech :unamused: A kor když bude nátřesk, tak myslim, že je utopie ho získat. No ale uvidíme. Do jiné porodky jet asi nemá smysl, protože tato situace může být i jinde a navíc ani moc nevím, kam bych jinam jela, protože všechny ostatní porodky mi přijdou daleko. Já budu mít věci ve více taškách, které se pak budou brát z auta podle aktuální situace (podle toho, zda tam manžel s náma bude moct být / spát celou dobu pobytu v porodce nebo nebude). Na jakou značku vložek jsi pak přešla z těch porodnických? Já se ve vložkách totiž vůbec nevyznám :sweat_smile: protože jsem je používala naposledy na základce...
1. čer 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek já byla na obyč pokoji. Župan jsem nepoužívala protože je tam neskutečný horko i na podzim ale jde jen o to když jdeš pak po porodu na ultrazvuk dolů na normální ambulanci. Já tam šla v noční košili protože jsem to nevěděla a bylo mi dost trapně. A pro fotky si jdeš taky na vrátnici takže to už jsem si ho na sebe hodila i když moc hřál. Taky mám jen frote. Jo na porod ti dají svou košili která je jen do pasu. Aby ses nezamazala.
1. čer 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek a souhlasím s Fally mě manžel navštěvoval denně takže co bylo potřeba donesl a nebo naopak odnesl. A nadstandart jsem měla nabídnutý hned při příjmu byl neustále volný, já ho ale nechtěla. Je to moc peněz za pár dní. Já bych tam například místo 500,- nechala 5000,- To to tam raději vydržim. A bylo príma poznat jiné maminky, a ocenila jsem hlavně jejich pomoc s miminkem když jsem si nevěděla rady.
1. čer 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně o peníze zase tak nešlo, přeci jen je to párkrát za život, ale na druhou stranu má alžeběta pravdu, protože kontakt s jinými maminkami je někdy docela dobrý. Aspoň na pokec, zkušenosti a někdy odlehčení situace.
Také jsme tam měli hrozné horko, asi 26°, doma jsme pak topili (bylo to v březnu) i v noci, aby malý neměl takový teplotní šok.

Jo a vložky jsem pak měla, co jsem doma vyhrabala ze železné zásoby, nějaké always (taky je vůbec nepoužívám). A co to šlo, chodila jsem doma po sprše na ostro, aby si kůže odpočinula od vlhka.
1. čer 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally já jejich pomoc fakt ocenila... poáhali mi při tom když malá brečela, při přebalování a tak. A i ten pokec byl super. Jsme se na pokoji skvěle bavili až do noci... a taky když jsem si šla pro jídlo tak jsem měla hlídání. Výhoda nadstandartu pro mě byla že tam fakt může být ten chlap a ne jak tady že mě nechali rodit samotnou... Ale neměli jsme na vyhazování no. :frowning2:
1. čer 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek jo a ty nemocniční vložky děs a hrůza, nemají lepítka takže cestujou po celým spodku... ale z nouze byli dobrý
1. čer 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak pridam svoju trosku do mlyna skusenosti :slight_smile: : Zuapn by som tiez doporucila, najlepsie nejaky tenucky, lebo ako pise alzbet, je potrebne obcas prebehnut po chodbe a ked su tam ludia je to neprijemne byt len v kosielke. Ja som mala taky tenucky a mala som ho na sebe vzdy ked som sla z izby. Baby vymenovali vsetko potrebne, vlozky som ja kupila v lekarni, ale tiez si myslim ze ti ich netreba vela tych poporodny, potom su lepsie always tie dlhe na noc. Saju lepsie ako tie poporodne. A potom casto vetrat a sprchovat, ale to by ti mal povedat porodnik, mne to doporucila moja porodnicka ako sa o seba starat po porode. Z nadsandardom skusenost mam, ja som to naopak ocenila, pretoze som sice prve dva dni bola na klasickej izbe, kym sa uvolnil nadstandard, tak to viem porovnat. Na klasike je sice pravda ze su ine maminy a vediet pomoct, na druhej strane neustale volali sestricky (mala som zeny po cisarksom reze na izbe) nemohli vstavat tak to bolo kazdu chvilu ze zvonili na sestry, ci uz dokvapkala infuzia, alebo vymenit cievkovanie, kontrola...cez noc neustale svietilo svetlo a co hodinu bola sestra na izbe takze o spanku nebolo ani reci. Potom som sla na "samotku" a mne osobne to teda vyhovovalo. Za prve som sa konecne vyspala, maleho mi aj tak nosili na kojenie koli zltacke lezal pod svetlom a navsetvu som mohla mat hocikedy, nikoho sme nerusili a nikto nerusil nas. Napr. mojmu manzelovi bolo neprijemne chodit na izbu kde lezali dve skoro nahe (kratke kosielky koli hygiene a kontrole) zeny, to bolo ze prisiel na chvilu a nechcel rusit ked nahodou spali. Takze ja som to ocenila. A neviem to uplne presne ale myslim ze tri dni ma vysli na cca 1500 korun, ale ja som rodila v Kosiciach na SVK takze ceny porovna neviem.
Tak snad aj moj nazor ti pomoze rozhodnut sa :wink:
Hlavne nech je vsetko bez komplikacii to je najpodstatnejsie, ostatne veci su druhorade, v nemocnici stravis max. 5 dni takze si to vobec netreba brat nejako k srdcu, hlavne nech sa o vas dobre staraju. To je najdolezitejsie aby ste sli zdravucke domov. :wink:
1. čer 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek Nadstandard v MB se mi doopravdy vyplatil a úplnou náhodou tam se mnou ležela i moje známá, takže to bylo fajn. Co se týče návštěv je nadst. dobrý, nemusíš se na nikoho ohlížet a můžeš si tam dělat co chceš + máš WC a sprchu na pokoji - kvůli občasnému pohlídání je klasický pokoj lepší. No, každý se musí rozhodnout sám, co je mu přednější :slight_smile:. Já nadst. nelituju!!! A dostupný byl celkem v pohodě, ikdyž jsem rodila v nacpané porodnici. Je to hodně o štěstí.
Župánek bych si asi nechala od manžela pak donést. Vyplatily se mi Samu vložky, toaletní papír, vlhčené ubrousky a plenky pro mimi, hadrové plenky, pití, čokoláda, ... ale všechno ti můžou podle potřeby donést.

Jinak všechny zdravím, máte nádherné dětičky. Ráda si tu počtu, ale nějak kolikrát nemám co napsat. Doufám, že brzy nějak dorazím do Bolky a uvidíme se. Jinak k nám domů na návštěvu jste kdykoliv zvané :slight_smile:
1. čer 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek jj i já ocenila vlhčené ubrousky a mna miminko je tam nemají... dík MArket za připomenutí.
@barcaldine Jinak se divim Ali že si měla takové spolubydlící. Mě ani nenapadlo zvonit na sestry. Ale já teda měla infuzi a cévku pouze na JIP pak už jsem neměla nic. A vše jsem si "oběhala" sama. No jiný kraj, jiný mrav.
1. čer 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, neviem ale bud sa citili zle, ale viem ze jedna vstala az po dvoch dnoch, ta jedna vstala hned na druhy den. Oni teda az tak casto nezvonili ale sestry tam lietali aj tak kazdu chvilu.
2. čer 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine jak říkám no jiný kraj jiný mrav. Ono je to dost bolestivé ty dva dny pak už to celkem šlo. Taky mi říkali že kdyby něco tak ať zazvonim ale mě to ani nenapadlo. Kdyby nebyla jiná možnost tak bych zvonila to je jasný ale snažila jsem se vypadat v pohodě aby jsem šla brzy domů :grinning: . Ale sesry tam chodí často to je pravda.
2. čer 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alzbeta.hod jo a k tomu vstávání... byla jsem po císaři cca 15 hodin a už mě tahali z postele do sprchy. A pak hezky po svých na pokoj... a jsem ráda že mě tak proháněli. :grinning:
2. čer 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky dlouho sem tu nebyla.. mame samy komplikace :frowning2:
3. čer 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nepiha copak se děje? :frowning2:
4. čer 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale chodim kazdou chvili na kapacky od te dby co jsem se naplacla na zem tak zjistili ze mi chybi kalium ,tak musim chodit na doplneni. Navic mala je sestoupla hlavou dolu dokor rikal,ze pujde mnohem driv tak mam furt strach
6. čer 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nepiha ty kapačky ti nezávidím, mě stačila ta jedna při a po porodu.... ale už jsi 30tt tak už by to mělo být ok, ne? Ale přeji hodně štěstíčka aby malá vydržela do termínu. A jak se jinak cítíš
6. čer 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
alčo budu offline, když se připojíš prozvoň mě... děsně mě bolí hlava a ani nemůžu koukat do monitoru
7. čer 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betus, sms som dostala ale nemam kredit na odpisanie :slight_smile: tak do MB sa dostanes a aspon sa nezdrzis so mnou, zas si mohla vidiet co robime na Robatkach a mozna by si od zari zacala tiez :slight_smile:
7. čer 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji mockrát za ochotu ale my na Robátka choidt nebudeme. Sice už budeme v MB ale chceme malé udělat hezký pokojíček a tak vše v butě, takže penízky půjdou tam. Už se hrozně těším. I tak by to na nás bylo dlouhý takže jsme ráda že to nakonec takhle vyšlo a pojedeme až po obědě. Zatím opravdu děkuji za pomoc. Pa pa
7. čer 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod ahoj Alzbet, to je skoda, ze s nami nevyrazis. Je samozrejme tvoje vec, jake aktivity budete s malickou delat, jen si myslim, ze krasny pokojicek nestaci. Ze ji pujde i o kontakt s jinymi detmi, coz sice castecne jde nekde na hristi, ale kdyz prsi nebo je zima, hodi se i jina aktivita. At se hezky mezi detma otrka a okouka, co kdo dela, a na druhou stranu je dobre, kdyz se i ty dostanes mezi lidi a muzes si pokecat a nacerpat nove informace. A kdyz se muzes podivat zadarmo treba na ty robatka, divim se, ze se ti nechce. V bolce je hned cela rada ruznych aktivit treba v centru Kulisek nebo co dela pani Zabranska. A vzdyt to stoji treba tri stovky na mesic.
Je fajn, ze se vam stehovani blizi, posli par fotek noveho bytu, kde budete bydlet. Jak velky byt to mate?
7. čer 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally no to je jasný nehctěla jsem tím říct že ji do toho pokojíčku zavřu a to ji musí stačit :grinning: .Mám ve městě hromadu známých maminek takže budem chodit spolu na hřiště a tak..
7. čer 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě už se těšíš, i když já si panelák nedovedu představit. Vyřeší se vám tím ale spousta současných starostí.
7. čer 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally vyřeší se tím všechno a to bude pro mě velká ůleva... zbavíme se blbýho souseda, hypotéka bude jen 4000 a pak už jen auto, no bude to nádhera. Nemusím manžela dokopávat do prací kolem domu a známý si oběhnu kočárkem :grinning:
8. čer 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally a vy máte dům? A jste sami nebo s rodičema?
8. čer 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod ahoj alzbet, jojo, my si pred sesti lety postavili dum a bydlime v nem sami. Rodice mame 60km daleko, coz nam vyhovovalo, ale ted je to horsi s hlidanim.
8. čer 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky, Alzbet nemas za co dakovat, nepomohla som :slight_smile: Ale mohla si si robatka ozaj aspon pozriet, to by bolo zadara. Nevadi mozno nabuduce. Fally to tam ma moc hezky, hlavne zahradku maju prisposobenu detom, u nas je to same strazenie, tam predsa sa daju chalani vypustit a len davat pozor nech sa nebiju lopatkami po hlave co teraz robi hlavne Jojko Davidkovi :angry: Ale inak super.
8. čer 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky máte nádherný fotečky. Já nakonec jela s tou jednou maminkou od nás ona jela zrovna taky do MB tak jsme zašli do Hypernovi a pak jsem tam počkala na manžela. Vše jsem si vyřešila a jsem neskutečně klidná... teda zatím.
9. čer 2011 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Kiki ušla dva metry bez pomoci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9. čer 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb teda to je rychlík!!! Teď už se nezastavís :slight_smile: Nechceš někam s námi někam vyrazit?
9. čer 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally v sobotu odjížíme na dovolenou, tak pak se ozvu
9. čer 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek