• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
cauky, davídek je také otesánek už odmala a otevírá pusinku na všechno. Ale když ochutná něco, co mu moc nejede (třeba syrová zelenina), zašklebí se a už to letí na podlahu.
Na nočníku nikdy extra neposeděl, tak normálně, ale on je divoch, takže se ani nedivím. Ale od devíti měsíců mu to šlo super, to až teď poslední dobou trochu zlobí. Ale spíš myslím, že utíká předčasně, totiž, aby mu náááhodou něco neuteklo!
26. črc 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě je mazec ve skříňkách. Davídek hlavně v kuchyni neustále všechno vytahuje, takže je všude bordel a ve skříňkách jak by smet. Zase nechci dávat ty dětské zábrany všude (jen na nebezpečné věci, třeba to máme na koši). Takže u nás se myje nádobí i před použitím :slight_smile:
26. črc 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally jo, tak to je u nás naprosto stejné :D Tahá mi všechno odvšud :D, dneska chtěla tahat i mouky, ale to jsem včas stopla :D Jinak tu je všude nádobí, oblečení (ze skříněk kam dosáhne) no a teď už dosáhne i na čudlíky od myčky a pračky, takže musím hlídat, aby mi to nepřeprogramovala. Do toho cpe do pračky hračky, takže občas vypereme nějakou kachničku, medvěda nebo tak něco. No je to fakt prdča.
Holky, z toho jídla už jsem nešťastná, ale prostě už fakt nevím.
27. črc 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
s jídlem ti neporadím, davídek vždycky otevíral pusinku a nikdy jsem ho nemusela nijak zvlášť nutit. Každopádně já s ním moc nesmlouvám, když mu dám třeba oběd a on s ní jen pár lžiček, nedostane nic jiného a oběd si pak dojí třeba ke svačině. Kamarádka to dělala tak, že když malý nechtěl jedno, přinesla jinou přesnídávku a zase jinou, dokud mu to nechutnalo. Davídek nedostává nic špatného, ale na druhou stranu tohle odmítám. A taky jsem mixovala jen ze začátku, v roce už kousal. Už i maso mu dám třeba kousek do ruky a on si to cpe do pusinky sám. Žádné dávení, nic. Přitom stoličky ještě nemá.

A taky je to tři dny, co už nekojím :sweat_smile:
28. črc 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky dievcence, tak n as sa pomallicky chyta cestovna horucka, vyrazame v nedelu naobed, nepojdeme v kuse 9 hodin ale rozdelili sme si to na dve casti, prespime v madarsku a v klude na druhy den dalej. Nezvladla by som soferovat 10 hodin a este aj v noci ako to malo byt povodne.
Inak s papanim tiez nemame problemy, papa rad a vela :slight_smile: Nemam teraz casu ale ozvem sa az bude klud zas. Vsetkych zdravime pa
29. črc 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine tak šťastnou cestu, jeďte opatrně a užijte si moře
těším se na fotky a až se vrátíte, čeká nás spousta výletů :slight_smile:
29. črc 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk to já taky neměním jídlo za jiné, to ne, ale ona je fakt hroznej nimra. A kouše taky pěkně. Dneska měla k obědu omáčku s knedlíkem a krmila se sama vidličkou. Já jí to napíchla a ona to dávala do pusinky. Tak toho snědla docela dost (třeba jeden knedlík). Ale je to fakt pakárna.
@barcaldine Álo, přeju štastnou cestu
@fally Ty jo, tak to já myslela, že už nekojíš dlouho.
29. črc 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ani my nemáme s jídlem žádný problém. Jí všechno. Jí už plné lžičky i kousky ovoce nebo dětských sušenek. Vše přemýlá v pusince tak dlouho dokud se to nerozpustí. Nikdy to nebyl problém a jsem za to moc ráda.
My už nekojíme 7 měsíců :grinning:
30. črc 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, já kojím furt :D
30. črc 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb my kojili jen 3 měsíce :unamused:
30. črc 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod tak na jednu stranu alespoň nebudeš mít problém s odstavováním :wink:
31. črc 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb no problém byl 23.12. večer sehnat sunar... to bylo křiku a slziček... A to vstávání v noci, každou hodinu a to doslova.
31. črc 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

@alzbeta.hod Jo jo, byla jsem to já s tou sms :grinning: :wink: Díky za gratulaci.

@luckamb @barcaldine Díky za gratulaci :wink:
31. črc 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vše je OK, jen malá má problémy s jídlem, už od začátku :frowning2: V porodnici zhubla ze 3 480 g na 3 kg :unamused: Hodně špatně saje, takže i když mlíko mám, tak si není zatim schopná ode mě vždy vysát to, co potřebuje, takže občas musim dokrmovat UM, protože odsávat mi nejde (ani ručně, ani ruční odsávačkou, ani elektrickou odásvačkou, holt jsem ten typ, co mlíko má, ale neodsaje nic :unamused: ). Tudíž mi krmení malé zabere strašnýho času...zvážit, 45min kojení, zvážit, nechat odkrknout 10-15min, když si nevezme dost, tak cca dalších 45min dokrm a nechat zas odkrknout 10-15min, takže fakt na dlouho. Laktační poradkyně říkala, že nezbývá než čekat, až zesílí a bude líp sát. No ale to se trochu bojim, aby pak vůbec bylo ještě mlíko :unamused: K tomu ji trápí zácpa, takže jsme měnili značku UM a čekáme, co bude (od porodnice měla Bebu, teď od středy má zatim Nutrilon comfort). Holt vše je dost pokus x omyl :sweat_smile: :frowning2:
31. črc 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Jak Nikolka snášela Sunar? Vše v pohodě? My ho chtěli taky používat na ten dokrm, ale dr. říkala, že pro takhle malé mimi je lepší Beba nebo Nutrilon, že Sunar až pak pro větší, tak nevim :unamused: Beba Ellen ucpává, takže nám dr. naordinovala ten Nutrilon comfort proti zácpě a kolice, ale zatim s nim moc spokojení nejsme, za prvé dlouho trvá, než se rozpustí a za druhé nám po něm malá přijde taková jako hladová a taky ji asi moc nejede, jak je hořký. Sice v noci je bez dokrmu, stačí kojení, ale přes den dokrm má, ne tedy úplně po každém kojení, ale často ano, sice většinou jen málo, ale má, takže musíme najít UM, které ji bude 100% vyhovovat, i když ho dostává jen málo zatim. Tak nevíme, jak dlouho vydržet čekat na účinky toho Nutrilonu než bychom zas případně zkusili něco jiného. Nechceme to moc často střídat, aby neměla v bříšku ještě větší "bordel", ale zas chceme najít brzy něco, co ji bude vyhovovat...
31. črc 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek Ahojky, no i mě doktorka radila Bebu nebo Hami. My začínali na 3 měsících. Ale dávala jsem Sunar, protože Beba i Hami je cenově vyšší. Ale dá se koupit občas v akci. Některé děti po sunaru blinkají, my ho snášeli bez problému ale teď poslední dobou už taky blinkala víc takže máme tu Bebu. Muste zkoušet a najít to co ji zasytí a nebude dělat potíže. Já nesnášela Hami, taky se špatně rozpouští. Kdyby sunar byl pro malé špatný nebylo by tam psáno od 0 měsíců si myslím. Ale doktoři vždy radí to lepší.
1. srp 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nunacek Hoď sem nějaké foto miminka....
1. srp 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Fotky mám v albu :wink: Na Hami jsem taky koukala, dělá to stejná firma jako Nutrilon, ale nemají od Hami žádné mléko na zácpu a lepší zažívání :frowning2: nebo teda aspoň na jejich stránkách jsem nic takového nenašla. Na zácpu jsem našla jen Nutrilon comfort a Hipp. My chtěli taky najet na Sunar (ne kvůli ceně, ale kvůli subjektivní důvěře v něj), ale dr. nám ho zatim pro takhle malé dítě nedoporučila, tak jsem to zatim neriskli. A taky nechci to UM střídat moc často, i když s ním jen dokrmujeme, tak aby jí to nedělalo moc bordel v bříšku. Kvůli čemu jsi přestala kojit?
1. srp 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tedy s druhem mlika neporadim, maleho jsem sest mesicu jen kojila. Ale ted mu chutna sunar (nektere jine druhy nechtel) a muze se utlouct po krabickach "mlicko s kasi" - ale to je az pro vetsi deti.
Muzes vyzkouset vzorecky. Vetsina firem ti je zasla ZDARMA, staci se registrovat na jejich www. Ja takhle obdrzela treba i celou 250gr krabicku. Je blbe kupovat mlicka, kdyz ani nevis, jestli to ditetu zachutna nebo ne. A kdyz nic jineho, vzorecky jsou dobre pri cestovani, ze se netahas s celym pytlikem. My to ale resili az skoro v roce, kdyz jsem ubirala kojeni.
1. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally máme stejnou zkušenost "mlíčko s kaší" u nás prostě vyhrává. A tak ji ho sem tam koupím místo kaše k večeři
4. srp 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ho občas dáváme ke svačině
4. srp 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Včera jsme byli v ZOO tak jukněte na fotečky
4. srp 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak sme stastne dorazili, je tu super. Nie je tu ale net, takze ked sa mi podari nieco najst napisem viac a snad aj fotky poslem. Jojkoo sa z more tesi a uziva si to. Tak zatial len tolko majte sa krasne. :wink:
4. srp 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda to jste rychle přejeli k moři... přeji krásnou dovču
4. srp 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
tak u nás mlíčko s kaší propadlo na plné čáře - ostatně jako většina věcí. I když dnešní knedlík se špenátem ten Karolíně jel :D
4. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
davídkovi moc, tedy vůbec nechutná zelenina. Zato třeba hroznové víno může po trsech.
4. srp 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally je to pakárna s těma prckama, co :D
4. srp 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
naší cácorce chutná úplně všechno kromě špenátu a brokolice ale jinak fakt baští všechno
4. srp 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
špenát v kupovaných skleničkách david taky nee, ale když mu dám listový špenát do domácí a nerozsekám ho, tak ho s ní
a brokolici také baští (většinou jako mix s něčím dalším)
a dneska měl pstruha s bramborem, udělala jsem mu i bramborák s cuketou (bez tuku) a chleba ve vajíčku nebo omeletu, bez výrazného koření a neslané, ale už zkusil více chutí. A v sobotu mi ujídal halušky se zelím :slight_smile:
4. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to nám nepapá ani domácí
5. srp 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek