• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
ahoj holky,

jmeno uz vybrane mame, bude to asi Davidek.

Jinak jeste k 3D ultrazvuku:
- Je pravda, ze diagnosticky je to vicemene nanic, ale je to krasny pocit videt, ze se tam malé hybe a tak. I tatínek z toho dost má, i když hodně je vidět i na tom obycejným ultrazvuku.
- Ale jinak se dělá v půlce těhotenství, takže je to tak 4,5 mesice do konce (ne dva Market). Je to ve 20tt. I když můžeš jít pak i ve 30tt, ale to už je opravdu skoro před koncem.
- Výslovně jsem se doktora ptala, jestli to mimi nevadí a on mi řekl, že vůbec ne. Vím, že se říká, že se to s ultrazvukem nemá přehánět. Já už taky na další nepůjdu, už jenom ten povinný ke konci těhu. Jsem ráda, že jsme tam byli, mohli jsme vše ukázat rodině a to pohlaví jsme chtěli také vědět.
- Máš ale pravdu, že to není skoro ostré a musíš hodně hledat, nedá se čekat přímo foto, je to pořád jenom výpočet.
- Taky argument, že to trvá dlouho je trochu mylný, protože on ten podrobný screening, který je ve 20tt povinný je prostě dlouhý a ten 3D je jenom taková třešnička na dortu, protože doktor přepíná z toho obyč na ten 3D, není to tak, že jsme tam byli uplně extra kvůli tomu.
- Ale jako velkou nevýhodu pro mnoho párů vidím cenu.
Každopádně to není povinné ani nutné, je to opravdu na každém. Znám spoustu holek, které tam nebyli a ani o té možnosti nevěděli, bohatě jim stačilo to obyč, což už samo o sobě je obrovský zážitek. Moje mamka vždycky vzpomíná, jak jí jenom poslouchali břicho, jestli se tam něco děje, ultrazvuk se tenkrát vůbec nepoužíval, takže bylo překvapení, když se mimčo narodilo. Já měla být podle tehdejšího zdravotního umu KLUK a vidíte, jak se netrefili. :fearful:
12. lis 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to mi mamka taky říkala, že když čekala mě, tak žádnej UTZ nebyl. A nikdo nevěděl co to bude. A dneska takovéhle možnosti. To je pecka.
12. lis 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally,

jak říkám, jen nahlas přemýšlím :slight_smile: ....

Jinak tvrzení lékařů o tom, jak je co bezpečné a nebezpečné mě občas rozesmívá. Ale to jsem zase zblblá čtením knížek o těhu, alternativním porodu a těhotenství. Nic neberu doslova, ale občas mi něco uvízne v hlavě a pak nad tím musím pořád přemýšlet.
Asi je lepší nic nečíst, nic nevědět a jen si to těhotenství užívat....
12. lis 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje mamka byla na UTZ u Apolináře, když mě čekala, kvůli nějakém problému. To tou dobou asi byla docela rarita :slight_smile:
12. lis 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo občas opravdu doktoři hrozně lžou, ale mám pocit, že je to jejich leností. Není nic horšího než laxní přístup doktora.
13. lis 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, ale zas na jejich obranu je fakt, že mají narvané čekárny, málo času... Což si asi trochu dělají sami - Čím víc pacošů, tím víc peněz :slight_smile:...

Hlavně mi vadí, že předepisují léky podle toho s jakou farmaceutickou firmou se domluví. No jo, není nad výlety do Alp, obrázky do ordinací, nové počítače, drahé večeře a jiné akcičky za peníze pacientů. :slight_smile:

Postupem času každý ve své práci otupí a asi nedělá všechno na 100%. Jenže doktoři by si to prostě dovolit neměli. Já vím, že je to těžký, ale když je lidi štvou a práce s nimi je nebaví, tak ať to nedělají :frowning2:. Je moc příjemný přijít k doktorovi, který se směje vašim problémům nebo nevěří...

Poslední dobou ale mám na doktory docela štěstí, takže v pohodě. Horší bývají sestřičky :slight_smile:
13. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s pristupem doktoru a sestricek mam taky spatne zkusenosti. Moc nevim, nejsem mistni, ale na boleslavskou porodnici jsem slysela nehezke veci. Prave kvuli pristupu personalu. Pro me je pristup a ochota hodne dulezita, proto zvazuji Vrchlabi, ktere je pry vyhlasene, ze jsou tam ochotni a se vsim poradi a pomohou. Kolikrat se v diskuzich doctes sileny veci, jak s tebou vylozene "vorou". :zipper_mouth: :confounded:
17. lis 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally,
toho já se právě hrozně bojím. Zvažovali jsme i Nymburk a Neratovice (v obou byly moje kamarádky moc spokojené s tím, jak se k nim chovali). Nad Vrchlabím jsem hodně přemýšlela, ale je to fakt daleko, na to přítele neukecám a asi bych se i bála. Jinak můj přítel tyhle strachy vůbec nechápe, neřeší... Ono když člověku nic není a jen musí vytrpět nějakou kontrolu u nepříjemnýho personálu, tak to brzy hodí za hlavu. Jenže já jsem fakt citlivá na každý slovo a až budu po porodu, tak se obávám, že to bude ještě o hodně horší!!!
Nakonec jsem si vybrala Boleslavskou porodnici jenom kvůli tomu, jak mají teď vybavené sály. Sestry asi budu muset nějak přetrpět :frowning2:. A trochu se toho bojím i proto, že vypadám věkově asi tak na 17 a bohužel si ke mě lidi ze začátku docela dovolují, dokud jim neukážu, že takhle teda ne. A nevím, jak toho budu schopná po porodu :slight_smile:.
No, pořád doufám, že to bude Ok!!!
18. lis 2009 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tady to vážně můžeme rozpustit....
19. lis 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja vim, ze Vrchlabi je daleko, ale... Ja jsem puvodne z podhuri Krkonos, takze me to na tu stranu nejak tahne :slight_smile: Slysela jsem, ze to lidi delaji i tak, ze si par dni pred terminem objednaji ubytovani v nejakem mistnim penzionu a udelaji si tam treba desetidenni dovolenou. Priroda je tam krasna a na prochazku jak delana.
Ja bych se te cesty tolik nebala, je to neco malo pres hodinku. Na druhou stranu to u me vypada na planovanyho cisare (uzka panev), takze termin by byl domluveny dopredu.

S tim vekem je to relativni. Ja vlastne ani nevim, kolik vam holky je? Mne je 26, miminko se mi narodi ve 27. Neni to moc ani malo, ale kdyz jsem v poradne, tak si tam pripadam nejak mlada oproti ostatnim maminkam. Ale treba to jenom zkresluje.
19. lis 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem to slyšela s tou dovolenou a rozhodně je to super nápad! Klídek, pěkné prostředí, být spolu jen my dva... No, u nás je to nereálné kvůli práci, ale zní to pěkně :slight_smile:

Mám kamarádku z Vrchlabí a moc jsem ji záviděla, že je odtamtud a má možnost tam rodit. Ona na mě tak divně koukala a řekla mi, že rodičky z Vrchlabí tam v podstatě nerodí. Že všechny jezdí do Jilemnice (myslím). Prej moc nestojí o místní rodičky a vřele vítají ty "pražské". Taky jsem na koníku slyšela i nepěkné reference na Vrchlabí. Jenže tak je to se vším. Každý říká něco jinýho. Ale určitě převládají ty dobré, kdybych nebyla tak vyplašená z cesty tam a měla partnera, co se nechá ukecat, tak tam jedu taky...

Jinak mě je 22, rodit budu ve 23. Když jsem řekla Dr., že už nechci antikoncepci, že chci otěhotnět, tak se tam do mě hned pustila sestra. Že co blázním, taková mladá, ať si radši užívám, atd... Trošku jsem to čekala, ale sestra si tohle nesmí dovolit. Doktorka ji pěkně sjela....
Nepořídila bych si dítě, kdybych se o něj neměla jak postarat... A štve mě, když musím svoje rozhodnutí někde obhajovat :frowning2:
20. lis 2009 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market, vis co, kazdy je s necim nespokojeny. Kez bych tam byla spokojena. Az v breznu se ukaze, jaka byla realita a buh vi, kde nakonec skoncim. Ja se v Jilemnici narodila :slight_smile:

Vek je vzdycky relativni. Kazdopadne by doktorka mela byt vzdycky profesionalni a i kdyz muze mit nazor jiny, vek nad 20 let uz neni tak malo a vetsina nasich rodicu byla v tomhle veku. My jsme si rekli, ze to zkusime a uvidime, jak to pujde, a ejhle, slo to hned a ted jsme za to radi. Co mam spoluzacky ze skoly, tak jenom jedna me deti, ostatni jsou vetsinou i bez partneru, natoz s rodinou. Nechtela jsem cekat nad 30, bala jsem se pripadnych komplikaci.
Ja kdyz jsem doktorce hlasila, ze mam na testu //, tak se opatrne ptala, jestli je to dobre nebo ne :wink:
20. lis 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, no právě nikde se všem nezavděčí. Já bych Vrchlabí věřila, nemá takovou pověst jen tak :slight_smile:
Jsem zvědává, jak se Ti tam bude líbit.

Když jsem volala na objednání se na potvrzení těhu, tak se mě taky do telefonu ptali, jestli si ho chci nechat. Když jsem řekla, že jo, tak mi řekla, že teda nemusí s vyšetřením spěchat...

Už máš vybraný kočárek?
20. lis 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kde jste všechny? Lucko? Barcaldine? Petro?
21. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočárek už mám dokonce koupený. Vybrali jsme :dizzy_face: Jané Slalom Pro :dizzy_face: v šedozelené kombinaci (trojkombinaci). Naším hlavním požadavkem bylo lehký, snadno manipulovatelný a skladný do auta, navíc musí být do terénu na procházky. Snad jsme neudělali chybu. Měli na něj akci v září, tak jsme ho objednali dřív, přišel nám asi před 14ti dny, k tomu jsme dostali dětské lehátko zdarma.

Zvažovali jsme jestli tříkolku nebo čtyřkolku, ale ta tří se nám zdá lepší na chození v přírodě. Stabilní je, měla jsem obavy, ale když to zkouším, tak je to super. Ještě jsme zvažovali PegPerego GT3, ale ten je robustnější, těžší a nevyhovovalo mi rozkládání. V obchodě nám vychválili Teutonii, je pravda, že jezdila krásně, ale spíš na hladké podlaze do města nebo obchoďáku.

Ke kočárku jsme jako druhou alternativu chtěli klokanku, protože ne všude se dá dostat s kočárem, bohužel jsem se teď někde dočetla, že pro malé dítě do 6měsíců je to nevhodné (protože jsou v poloze v sedě se svěšenýma nožičkama). Ale asi ji pořídíme, na krátkodobé nošení to snad nevadí. Po půl roce nás čeká klasická krosna na dítě na záda, my jsme hold turisti :grinning: .
21. lis 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj markett
flakame sa :grinning: nejak ma to nebavi v regionech :frowning2: ale sem tam kontrolujem co nove u vas, ako sa mate. Takze som nezanevrela uplne, len si davam pauzicku. Ale ked budem mat nieco zaujimave pisnem urcite zas. Tak sa majte dievcata a drzte sa :wink:
21. lis 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
přišla jsem se na vás zase mrknout. Jak se vám daří, jak vám rostou bříška?
23. lis 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

mě to tady taky nebaví, ale zase mě zajímá, co je u vás nového :slight_smile:

luckamb: mě zatím bříško moc neroste, ikdyž mě kalhotky i kalhoty docela škrtí... spíš mám špek na břiše :slight_smile:
Včera jsem byla na ultrazvuku, vypadá to OK. Miminko pěkně šermovalo rukama i nohama.
Co ty? Snažílkujete?

fally: já jsem z těch kočárků úplně rozhozená. Tý tříkolky se bojím kvůli stabilitě, ale když říkáš, že v pohodě, tak se asi bojím zbytěčně. My bydlíme na vesnici, terén je tu docela šílenej... Pak řeším ty otáčecí kolečka... Korbičky se mi zdají malé... No bude to boj, asi si nikdy nevyberu. Ještěže mám půl roku čas :slight_smile:.
Tvůj kočárek je pěknej a zelená barva se mi taky líbí.
24. lis 2009 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
markett: tak to je super, že se ti tam miminko zahýbalo. A je fakt, že na bříško je asi ještě brzo. Ale ono to začne.
24. lis 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli muzu pridat svoje zkusenosti, tak ja uz jsem ve 12 tydnu oblekla tehotenske kalhoty (zatim s nizkou gumou). Puvodne jsem byla drobna (52kg) a bricho se mi pomerne rychle vyboulilo. Pres leto jsem tedy nosila spis saty a neco, co netlaci pres bricho, pri sezeni jsem si rozepinala kalhoty. Dokonce jsem mela zezacatku tak citlive bricho, ze jsem si v aute musela bezpecnostni pas uvolnovat kolickem na pradlo, aby mi netahl pres brisko.

KOCAREK
Vyber kocarku byl pro nas sileny dilema. Zkoukla jsem na webu snad vsechno, co slo, ale nakonec si stejne je lepsi zajet do nejakeho velkeho obchodu a osahat a vyzkouset na miste. Na trojkolce jde vetsinou predni kolo zaaretovat, takze to pak jede rovne dopredu jako klasicka ctyrkolka. V lete jsem vozila kocarek kamaradky (klasicka ctyrkolka zn. Firkon, tusim), ale vadilo mi, ze se pri zataceni musel porad nadzvedavat na zadni kolecka. Je pravda, ze byl houpaci, to trojkolka neni (ale me to nijak zvlast nevadi).
Korbicka je malinka, ze jsem uvazovala, ze ji vubec neporidim a dam vloznou tasku do sportaku, ale nakonec mi to bylo vymluveno a tak jsem ji koupila. Neni zase tak malinka, ale myslim, ze je tak do peti, max sesti mesicu, rozhodne v ni dite nebude sedet. Malinka je obvzvlast ta autosedacka, to jsem uz ted smirena s tim, ze az zacne prcek sedet, tak koupime kvalitni a bytelnou pro vetsi deti. Ono jsou i mnohem bezpecnejsi nez tyhle vajicka.
P.S. Pozor na dodaci terminy. U nekterych kocarku, kdyz chces celou kombinaci ve stejne barve cekas az 16 tydnu!!!
24. lis 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
S těhu oblečením máš, Fally, pravdu. Bříško mi sice moc neroste, ale nějak mi přes něj všechno vadí. Mám těhu tepláky a těhu kalhotky a je to super. Rifle mám dost volné (normálně by byly na pásek) a jsem za to vděčná.... Do auta mám objednaný těhu pás, jsem zvědavá.

Kočárek:
Rozhodně budu vybírat na prodejně. Platí nám ho tchýně, takže ho tam i koupíme. Zatím jsme byli v Chicco baby expertu na Černém Mostě. Možná trochu dražší, ale velký výběr - alepsoň na osahaný kočárku dobré :slight_smile:.
Na tu korbičku jsem zvědavá, jak dlouho komu vydrží... Je fakt, že jsou skoro všechny docela malé.
Jinak v tom Chiccu kamarádka objednávala barvu, co zrovna na prodejně neměli a dodali do 4 dní. To bylo fajn. Já každopádně chci mít dva měsíce před termínem kočár objednaný a nejlíp koupený... Ať pak nestresujeme a nekupujeme něco, co jsme nechtěli jen proto, že bysme na tamten museli čekat.
24. lis 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už chci taky kupovat kočár :grinning:
25. lis 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, budeš a to brzy!!! :slight_smile:
25. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, já vím, ale takhle se nemůžu přidat do diskuze, ptž o tom nic nevím :grinning:
25. lis 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžeš vybírat kočárek už teď, s předstihem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jasne, nasbiras zkusenost a za par mesicu jako kdyz to najdes

uz se chystate na vanoce nebo vas reklamni akce nechavaji chladne?
25. lis 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak vás jdu po nějaké době pozdravit. U nás nic nového :frowning2:. Jak jsem vás dočítala, tak já mám všechno a klidně i něco přikoupím :grinning: , ale není na koho.
Markét jsem ráda, jak si to užíváš a klidně si užívěj ještě víc. My máme kočátek Mutsy a nemůžu si stěžovat, nechala jsem si ho celý na druhé baby. Jinak škola je hrozná, nic nestíhám, už mám za sebou zkoušku z práva a pár zápočtů, ale to nejhorší mě ještě čeká. Na druhou stranu si říkám, že když přežiju ten první semestr, tak to snad nějak doklepu.
Na vánoce mám téměř vše nakoupeno, akorát mi chybí, jako každý rok, moje mamka. Tam je to těžký. Nemám absolutně žádný nápad. Tak byste mi mohly třeba poradit :wink:
Přeju pohodové těhu všem.
PS: kde je alžbět???
25. lis 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
petra.vavra: První semestr bývá nejnáročnější, pak se zaběhneš a bude to lepší. Tak ať se Ti i dál daří.
Alžbět se naštvala kvůli těm přesunům témat a řekla, že už sem chodit nebude. Tak to asi bude tím, snad s ní nic není....

Vánoce? :slight_smile:
Já nemám vůbec nápady, co kupovat. Vystrašila mě kamarádka, která už má i zabalené dárky. Jinak bych byla naprosto v klidu, protože nikam nechodím, jsem v podstatě stále doma, na vesnici - a tady Vánoce nic nepřipomíná :slight_smile:. Mám asi 3 dárky a vůbec nevím, co kupovat. V pondělí razíme do Letňan, snad něco pořídíme...
26. lis 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky já tu občas nahlídnu ale rozhodně to není tím že to přesunuli... to není tak těžký juknout trochu jinam... naštvalo mě jakým způsobem to zdělili. A taky to že nás pořád kontrolujou. Tak píšu raději se svými kamarády přes Skype. Pokud má někdo zájem připojte se... jinak všem přeji hodně štěstí. U nás zatím nic nové. Právě začnu brát clostil s utrogestanem a když nepomůže ani to tak půjdem na vyšetření. :grinning:
27. lis 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Špatně jsem to napsala. Myslela jsem to tak, že se ti nelíbily ty věci okolo přesunu - přesně jak to píšeš. Jen jsem to nějak divně formulovala :slight_smile:...

Přeju hodně štěstí při snažílkování :slight_smile:
27. lis 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek