• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
No tak jasný, že můžu vybírat s předstihem, ale to není ono.
Jinak vánoce mě nechávají naprosto chladnou a v klidu. Nepatřím k těm co by vánoce milovali :grinning:
27. lis 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
popravde jsem neco zaregistrovala o presunu diskuze, ale jestli mohu dat tip, dejte si tuhle stranku (diskuzi) do oblibenych/zalozek a nemusite pak diskuze nikde hledat. Jenom si v liste kliknete na radek a hned ji mate na monitoru, at ji presouvaji, kam chteji.

Co se vanoc tyce, tak jsem si porad rikala, jak je vyresim s predstihem a zitra je uz advent a ja nic. Nesnasim preplnena nakupni centram, takze hodne resim pres objednavky po netu, nebo si neco vymyslim dopredu a jdu uz primo pro konkretni vec. Osobne mam vanoce rada, ale naprosto chladnou me nechavaji vanocni uklidy, kdy proste uklidim jako normalne, ale at po me nikdo nechce v tom pracovnim stresu jeste lezt po skrinich s prachovkou. Cukrovi upecu tri druhy (vanilkove rohlicky, sadlovky a linecke - ozdobim na vice zpusobu, at to vypada) a pak uz dam na stul spis ovoce a orisky a neco slaneho.

P.S. Dneska zaciname budovat detsky pokojik! :dizzy_face: :dizzy_face:
28. lis 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tiez nakukujem a kontrolujem co mate nove a ako sa vam dari :wink: U mna je vsetko v poriadku, malicky veselo kopka, tesim sa z neho velmi. Ako som citala vyberate kociariky, ja este nemam nic konkretne vyhliadnute ale chcela by som taky co ma rucnu brzdu. Ale to su vacsinou trojkolky a neviem ci chcem trojkolku. Cez vianoce budem mat cas chodit po obchode a vyberat. V piatok idem na kontrolu po mesiaci, snad bude vsetko ok, bola som na ten glukozovy test mala by mat u seba uz vysledky.
No to je vskratke vsetko, pozdravujem vas vsetky :slight_smile:
28. lis 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zase vás po nějaké době zdravím.
Jak se daří těhulky? Všechno OK?
2. pro 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mooooc vás zdravím těhulky :slight_smile:
mám na prodej vajíčko 0-13 kg značky CAM světle modré, v super stavu asi za 500,- tak kdyby jste měla některá zájem a taky budu prodávat sporťák, trojkolku kupovanej letos na jaře...je to naprosto nejlepší kočár co sem viděla...tak kdyby byl zájem nebo jste o někom věděli tak dejte vědět a pošlu víc info a fotečky..

jinak moc užívejte těhulkování :slight_smile:
2. pro 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky vam to tak utika? kolikrat mam pocit, ze je to vcera, co jsem psala, ale ono uz uteklo par dni.
Tak co markett, porad je ti tak spatne?
Me v posledni dobe hodne boli zada, driv jsem hodne sportovala a ted me po celodennim pobihani pekne boli v krizi (na prave strane), kolikrat to je hrozna bolest, ale vana a klid na to jeste zabiraji.

Barcaline: jak jsi na tom s pribiranim na vaze? Ja jsem az do 20t nenabrala skoro nic a ted to jde docela rychle nahoru. Nechci drzet dietu, ale na druhou stranu bych se rada unesla :slight_smile: Zatim mam nahore asi 4kg.
2. pro 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :sunglasses:

Fally: Už jsem podezdřele "dlouho" nezvracela, nevolnosti mám, ale už je to pohoda oproti dřívějšku. Třeba dneska jsem zvládla jíst smažené žampiony :slight_smile:, to by mě před 2 týdny ani ve snu nenapadlo. Divně mi však přes den bývá často...
Zatím 4 kilča? Tak to je pohodička, ne? To je podle mě akorát. Držet dietu, to ne, snad jen nejíst zbytečně tučné věci, smažené, ne kvanta jídla :slight_smile: no, jsem zvědavá na sebe :slight_smile: :slight_smile: mám teď hrozný chutě. Zvracením jsem dala dolů 3 kila, tak to teď asi doháním :slight_smile:

Barcaldine: gratuluju k tomu, že je všechno v poho :slight_smile:

Luci: nějaké novinky???
2. pro 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market: tak to je super, ze je ti lip. Ono se to opravdu nejvic houpe na zacatku. Nerikam, ze pak je cloveku nejak zvlast skvele, ale kdyz se to srovna se zacatkem, tak je to hned lepsi. Aspon muze miminko dostavat cerstve vitaminy a necerpa jenom ze zasob. U me se neduhy tehotenstvi stridaji po tydnu, jak podle prirucky. Ted me casto pali zaha. Chute mam obcas taky sileny. Ne snad ze bych ulitavala na kyselych okurkach, ale najednou dostanu sileny hlad a to bych snedla celou lednicku i s dvirkama. :sweat_smile:
2. pro 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj
Fally, prosim ta nepytaj sa ma na priberanie :grinning: ja tomu nechcem verit, ale na poslednej kontrole som mala + 10kg :astonished: . Ja som priberala od zaciatku, lebo mne zle nebolo cize som neschudla ani gram. A kedze mam kontrolu zajtra, uvidim este kolko to bude este naviac za ten mesiac. Takze ziadna slava, ale zas sa mi to nelepi moc na telo, trocha na zadok ale skoro vsetko ide (asi? ) do brucha. Lebo stale obleciem na seba nohavice co pred tehu ale nezapnem ich samozrejme. :wink:
Pisem zajtra kolko mi odvazila dokyna po mesiaci.
Zatial papa
2. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally: tak tový hlad mě přepadl včera dopoledne, musela jsem si uvařit špagety a snědla jich moje normální 2 porce a pak grep a semínka v čokoládě :slight_smile: a to nešlo zastavit :slight_smile: prostě jsem musela :slight_smile:
Ale taky nemám typický chutě na okurky, ale je fakt že na výrazný příchutě jo... Grepů bych mohla sníst kila :slight_smile:
Jsem zvědavá kolik budu vážit po měsíci bez zvracení a pak ještě po vánocích. To bude nářez :slight_smile:. Ikdyž normálně přes vánoce spíš zhubnu, letos to tak nevidím :slight_smile:

Barcaldine: ozvi se, jak bylo na kontrole
3. pro 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sme po kontrole. Vsetky vysledky mame na jednotku, povedala pani doktorka, aj glukozu, aj stery aj malicky sa ma dobre. Ja som nastasie tento mesiac pribrala len kilo, takze zatial + 11. Snad to udrzim uz na tom limite do 16 kil. To budem spokojna. Ale idu Vianoce tak ktovie :grinning: urcite si odriekat nebudem.
Som spokojna a kludna a tesim sa na velky UTZ o dva tyzdne. To sa pojde pozriet aj manzel a prvykrat si uvidi chlapceka na zivo :grinning:
Dam vediet. Paaa drzte sa.
3. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine: Super :slight_smile:. Stále jezdíš k doktorce na Slovensko? Porod plánuješ v Boleslavi?
3. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine: gratuluji k super vysledkum, jen tak dal.

Holky, nemate tip na dobreho detskeho doktora v Boleslavi? Nikoho tu neznam a vybirat jen podle telefonniho seznamu se mi nechce. Koukala jsem i na www.znamylekar.cz, ale uplne spolehnout se na to taky nechci. Rada bych, aby tam taky bylo dobre parkovani, abych se pak s nemocnym mrnouskem nemusela vlacek pres pul mesta.
3. pro 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dakujem :slight_smile:

Market,uz mam doktorku tu v MB, takze aspon toto uz neriesim. Rodit chcem v Kosiciach, mam tam celu rodinu a ma nejako prehovorili ze nechcu aby som bola v MB sama a vsetci z mnou nepridu :sweat_smile: Takze ak sa budem dobre citit a nebudu ziadne komplikacie, tak pocestujem do Kosic a potom po dvoch tyzdnoch s babom naspät. Nebude to sranda ale zvladneme to.
Fally, aj ja si musim zhanat detskeho lekara,nemam este ziadneho, tiez som pozerala na nete vypisala si adresy a budem to musiet obehat. :confused:
3. pro 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádka chodí k MUDr. Nechanickému a je moc spokojená, ale vůbec nevím kde a jak přístupnou ordinaci má :frowning2:. Zeptejte se v tématu Mladá Boleslav II, tam vám poradí....
3. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, na porod v Košicích jsem zvědavá, jak to stihneš :slight_smile:. Ale je mi jasný, proč tam chceš, asi bych to cítila stejně.
4. pro 2009 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
To bylo pro Barcaldine, teď koukám, co to píšu :grinning:
4. pro 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
O Mudr. Nechanickem jsem taky uvazovala, kdysi jsem pro nej neco pracovniho delala, tak se mi zdal docela v pohode. Jeho pani dela v optice. Co vim, tak ordinaci ma nedaleko kauflandu, s parkovanim to je horsi, ale prinejhorsim je to od kauflandu asi 200m.
Nevim, jak je to s prvni navstevou doktora doma. Myslim, ze po propusteni z porodnice ma doktor asi do tydne prijet mimco prohlednout domu. Ale nevim, jestli se tem boleslavskym bude chtit jet cca 12km, nebo jestli pak musime spadat k nejblizsimu doktorovi ve vedlejsi vsi, coz bych nechtela. Ne snad, ze bych vylozene nechtela na mistni stredisko, ale na druhou stranu tu neni lekarna, takze bych stejne pro leky musela do bolky, tak to uz tam zajdu k doktorovi. Stejne dilema pak bude se skolkou, skolou, ale to je jeste daleko. Po novem roce bych chtela nejake doktory obehnout a pak se uvidi.

Planujete absolvovat nejaky predporodni kurz? Ja jsem chtela hned po novem roce, abych do brezna jeste trochu zapomnela :grinning: :grinning: , rada bych uz primo ve vybrane porodnici, coz zase narazi na fakt, ze nevim, jestli jit do vrchlabi nebo eventuelne ten turnov.

Jeste k turnovu: kamaradka tam rodila oba syny (1rok, 3roky) a rikala, ze pristup dobry. Jedine, co je pry blbe, je, ze tam nejsou moc nadstandardni pokoje a kdyz jsi na pokoji s jinou maminkou, tak ve chvili, kdy jedno mimco usne, vzbudi se druhe, takze je to pak hodne narocne a maminka si vubec neodpocine.
4. pro 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, dneska se už moc do domácnosti nechodí, většinou ho doneseš ukázat tý do ordinace v prvním týdnu doma - a měla abys jít přednostně. Na ty návštěvy jsem se ptala kamarádek a říkali, že u nich Dr. nebyl/a a ani u jejich známých ne. Snad prý chodí někdy sestřička a to hlavně když jsou velké mrazy (to nevím proč, ale tak mi to říkala kámoška)...

Já bydlím na vesnici a zvažuju, jestli vybírat Dr. v Benátkách nebo v Lysé nad Labem. Se školkou je u nás velký problém, tak jsem jednou zvědavá, jak to uděláme.

Předporodní kurz zvažuju, ale jen některé lekce, některá témata mi přijdou zbytečná - ale třeba se pletu...
4. pro 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally o tom Turnově... Můžeš si za 200 Kč na den zaplatim to že budeš na pokoji sama. Takže tě nikdo rušit nebude.
Porodní kurz doporučuji v MB u Helenky Herainové já začala tehle týden je to 7 dvouhodinových lekcí dá ti razítko do průkazky a ten její kurz uznává každá porodnice.
A k žádnému doktorovi taky "nespadáš" jako tomu bylo před dvaceti lety. Prostě si vybereš doktora ( musíš ho mít vybraného než půjdeš rodit aby měli z porodnice kam poslat porodopis a dokumentaci malého) a napiš si jeho adresu ať jim jí můžeš v porodce při porodu dát. :wink:
4. pro 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
chci se zajet do turnova podivat, at to vidim sama. Snad nebude zrovna moc maminek, aby to takto slo. diky moc za rady!!!

Jak je to s tim predporodnim kurzem u pani Herainove? Videla jsem u Cepelika v ordinaci nejaky letacek. V porodnici (vrchlabske) maji kurz o dvou castech - prvni je porod a druhy pece o dite. Co je v tech sedmi dvouhodinovych lekcich? Kolik to stoji? Zkusim pohledat na webu.
4. pro 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helena je výborná por. asistentka a strašně příjemný člověk. Lekcí je sedm témata:
1) konec těhotenství
2)1. doba porodní
3) 2. a 3. doba porodní
4)šestinedělí
5)péče o miminko
6)kojení
7)masáže miminek + aromaterapie

Je to buď komplet za 1200 Kč nebo po lekcích za 200 Kč. Já ač zdravotník a o těhle tématech něco vím tak si myslím že je to výborný kurzík a moc se těším na příští středu na další lekci. Je to v rodinném centru Kulíšek na Výstavišti :wink:
4. pro 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Markét :slight_smile:,

to zní fajn, já jsem u nás viděla letáčky a na nich to začínalo tématy:
I. trimestr, II.trimestr, atd.... což mě přišly tyhle první dvě témata už trochu zbytečný... ale zase to mám blíž než do MB...

Vede to porodní asistentka z Boleslavské porodnice? Od kolika to bývá akterý den v týdnu? Na stránkách kulíška jsem to nenašla.
4. pro 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve středu, koukám, že jsi to psala. Já jsem dneska fakt mimoň :grinning:
4. pro 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
market vede to Helenka z MB dělá tam v porodce ale nepropaguje vyloženě MB porodnici :wink: spíš možná naopak....
Je to středa od 18 do 20 hodin na stránkách Kulíška to je úplně na úvodu je takovej leták :wink: Když budeš chtít tak si Heleně pak zavoláš od kdy bude začínat nový kola kurzů aby ti ten první vyšel tak na 28 tt.
4. pro 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
právě čtu co je tu nového a jsem pevně rozhodnutá že pokud se mi jednou poštěstí být těhu, jdu rodit do Turnova... MB mě fakt netáhne ani trochu. Důvod osobní, ne moc dobrý. :cry:
6. pro 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdraví vás nejšťastnější člověk na světě :grinning:
7. pro 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
luc gratulka největší :grinning: Takže laparo pěkně pohnojila a vy jste zasadili :grinning: :grinning: :grinning:
7. pro 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mus, děkuju. JJ, je to přesně tak. Laparka pomohla úplně nejvíc a my se teď můžeme radovat a radovat a radovat :-d
7. pro 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, to je skvělý, ani nevíš, jakou mám radost :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tfuj tfuj tfuj, hodně štěstí!!!!
7. pro 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek