• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Fally: postýlku jsi vybrala moc hezkou. Nad košíkem taky uvažuju, ale zase není na moc dlouho, ne? Někde jsem četla, že když se začne mimi samo přetáčet, už to není bezpečné. Dost možná se pletu, pamatuju si to jen matně... Každopádně jsou krásné :slight_smile:

gratuluju k 1200g a 35cm :grinning: , glukosový test bléé, se mi do něj nebude chtít, až to u mě bude aktuální... Trošku si říkám, že bych ho ráda odmítla, ale zase co když ten diabetes budu mít... No já nevím, ale bojím se, že jim to tam vyblinkám :confounded:
napiš mi pak prosím, jestli ještě pořád odebírají vpichem do prstu nebo ze žíly, ju?

Lauckamb: jo tak na rautík, jo? Ty se máš :slight_smile:
15. pro 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: jj, bude rautík, tak se těším. Dlouho sem na žádném nebyla
15. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
market mas pravdu, ty kolebky a kosiky jsou tak na pul roku. Ale i tak je to krasne a pul roku za to stoji. Zkousim ji koupit z druhe ruky, ale je to nedostatkove zbozi, takze se cena na vsech aukcich a bazarech pohybuje kolem tisicovky a vys. Nova (takova obyc) vyjde na 1500 vcetne matrace. To neni zase tak moc.
Do klasicke postylky jsme si nechali dat k vanocum kvalitni zdravotni matraci, ta postylka dole bude spis denni, na spinkani bych rada pouzivala tu v loznici (casem v pokojicku).
15. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, to máš pravdu, na aukcích jich moc není a když, tak za docela podobnou cenu jako je jeho pořizovací.
Co jsem koukala na netu, tak jsem viděla samé přes 2000Kč, spíš ještě víc... Ale zase už s matrací i povlečením a nebesy (jestli se tomu tak říká i u košíků).
Holky, to bude krásný mít miminko v košíku nebo postýlce už hezky doma :slight_smile: ....
Už bych si asi pomalu měla rozmyslet, co vlastně potřebujeme pro miminko a postupně to začneme pořizovat a dávat víc peněz stranou, ať mi pak nehrábne :wink:

Lucko: tak tam pořádně nakrm miminko :slight_smile: a jen samýma dobrůtkama :wink:
15. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ty košíky jsou fakt nádherný no. Tak uvidíme. TAky ho chci :grinning:
Markett:jj, miminko nakrmím jen a jen samýma dobrůtkama. To je přece jasný věc :-d
16. pro 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
nikdo se mnou nemluví???
17. pro 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lucko, ja chvilu mozem :wink: Ako sa ti tehulkuje? Krasne rano dnes ze?
17. pro 2009 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Konečně pravé předvánoční ráno :slight_smile:
17. pro 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak vidim ze tu nikto nie je.
Zajtra mam UTZ dufam ze bude vsetko ok, ide aj manzel a na to sa najviac tesim, ze konecne si uvidi babenko v brusku. Tak potom napisem ako sme dopadli. Zatial sa majte pekne. Pa
17. pro 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine: to je hezký, že jde s tebou, já tam přítele nedotáhnu :slight_smile: z nějakého záhadného důvodu se odmítá přiblížit k ordinaci s nápisem Gynekologie :slight_smile:... určitě pak napiš!
17. pro 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markett: A kdyz se pritel boji jit do ordinace na gynde (i presto, ze by urcite rad videl sveho budouciho potomka), pujde pak s tebou k porodu?

Manzel by nejradeji byl se mnou i pri kontrole :slight_smile: I kdyz to chlap samozrejme proziva jinak, myslim, ze az teprve, kdyz vidi prcka, jak sebou hybe na monitoru ultrazvuku, ze mu taky tak trochu dojde, co se to klube. Fotecka je sice hezka, ale ten zazitek, kdyz ho vidi nazivo je k nezaplaceni. Manzel se mnou byl na ultrazvuku v 16.t, pak ve 21. a urcite pujde i ve 30. Sam mel slzy na krajicku, kdyz mimco jakoby tleskalo rucickama, bylo to roztomile.

Ja jsem driv hrozne vahala, jestli vzit manzela k porodu, mam z neho (z porodu) docela obavy a nechtela jsem, aby me manzel videl v bolestech a mozna i nejake ne prilis hezke poloze. Ale ted vim, ze to bude velka opora a i kdyz se bojim porad, tak vim, ze se mi bude snazit pomoci a alespon u personalu zajisti "dohled".
17. pro 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally: Já ho k porodu nenutím, on tvrdí, že půjde, že chce být se mnou. Asi proto, že se fakt bojím a několikrát jsem řekla, že je lepší, když tam se mnou bude. Věřím, že půjde, ale neupínám se na to. Nakonec to pravděpodobně zvládnu i bez něj, jen by mě mrzelo, že u toho není... Sama za sebe jsem opravdu přesvědčená, že bude na porodním sále se mnou, tak snad jo....
Na druhou stranu taky přemýšlím nad tím, jestli je vůbec o co stát. Jestli není lepší, aby mě tak neviděl. Spíš se přkláním k tomu, že by měl být otec u porodu, ale stejně ve mě něco hlodá, jestli je to tak správně :frowning2:

To, že nechce jít na ultrazvuk vysvětluje tak, že je trapný, aby se seděl v čekárně gynekologie. Že se mu tam budou smát, že je úchyl a že je to prostě trapný. A že půjde, až bude na ultrazvuku něco líp vidět. - ono mu stačí podívat se na fotku z UTZ... Je fakt, že Dr., ke které chodím, obvykle nabízí, aby se šel tatínek podívat až na 7.měsíci, ale myslím, že kdybych ji řekla, že chci, že nebude proti už teď.

Já ho chápu, že je mu trapně, jít na gyndu, a že se hrozně bojí lékařského prostředí - ALE jak pak půjde na ten sál, co???? Já bych brečela....

A přitom se na to miminko tak těší - já to nechápu :cry:
18. pro 2009 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak to manžel se mnou poctivě chodí na gyndu na každou kontrolu, sedí v ordinaci a čte tam všechny ty časopisy o těhotenství, maminkách a miminkách a pak mi to všechno říká. Teď v pondělí se mnou jde samozřejmě taky.
No, ale k porodu nechce jít za žádnou cenu, ptž je mu špatně jen když si někdo odře koleno. Takže jsem říkala,ž e mi bude naprosto stačit, když mě tam odveze, bude s emnou na hekárně a pak počká před sálem. Uvidíme, třebas si to ještě postupem času rozmyslí. Každopádně nijak zvlášť na tom nelpím.
18. pro 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

zrovna jsem se vratila z glukozoveho testu a tak mohu poreferovat. Musela jsem se dostavit do nemocnice mezi sestou a pul sedmou rano (coz znamenalo vstavat v pet a v tomhle snehu to byla rano docela klouzacka). Cekarna byla narvana lidma, ale tehotny berou prednostne. Takze jsem sla hned jako prvni, vzali mi krev z zily a pak jsem cekala asi dvacet minut, nez jim z laboratore prisly prvni vysledky (asi kdyby to bylo spatne, tak by mi nedavali radeji nic pit). Pak sestricka prinesla velky pullitrovy hrnec teplyho caje s citronem. Na prvni lok to docela slo, ale vypit to cele bylo nic moc, hroooooooooooooooozne sladke. Tezko prirovnat jak moc, asi jako samotny med a toho kdyz mas snist plnej hrnek... Chutove to ale mohlo byt horsi, cekala jsem nejaky sladidlo ci co, tohle chutnalo jako preslazeny caj. Cely hrnek se musi vypit do 10min. Sestricka mi rikala, ze jestli se pozvracim, tak ze to mam rict a prijit pak na dalsi pokus :slight_smile: Celkem jsme tam rano byly ctyri tehule. Pak je umorne dve hodiny cekat, sla jsem radeji do kavarny, nechtela jsem sedet mezi tema prskajicima lidma. Po dvou hodinach druhy odber (opet ze zily) a slo se domu. Vysledky posilaji rovnou k doktorce, pry do tri dnu. Pred a behem tech dvou hodin se nesmi nic jist ani pit, coz je neprijemne, protoze po tom sladkem jsem mela hroznou zizen. Pak jsem si hned dala rohlik, protoze po tom hladoveni se mi delalo slabo. Ted do sebe laduju neco slaneho na vyvazeni :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Fally,

gratuluju, žes to zvládla... Já se na to ptala kamarádky, která chodí k té samé Dr. jako já a říkala mi, že to odebírá u sebe v ambulanci a krev bere z prstu.... Taky mi říkala, že jí řekli, že kdyby zvracela po tom, tak že ji to dají znovu. No blééé, to bych nechtěla tam jít třeba na 3 pokusy!
No a nesmět se po tom 2 hodiny napít, to je mučení :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jsem na sebe zvědavá v budoucnu teda, dát mi to vypít teď, tak to zaručeně vyblinkám. Dělá se mi blbě skoro ze všeho po ránu, natož po tomhle...
18. pro 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vysledky nejsou nic moc :unamused: , mam zvysenou hladinu cukru a tak musim na nejaky dalsi test, jestli se jedna o tehu cukrovku nebo ne. V pondeli si jdu pro papir k doktorce, tak uvidim, kam me posle.
18. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally,
to mě mrzí... Snad to bude v pohodě... Ikdyby to byla nakonec těhu cukrovka, tak to zvládneš, ikdyž teda žádná sranda to asi nebude :frowning2:
A jinak se cítíš dobře?
18. pro 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market,prave ze mi je naprosto skvele, nemam zadne obtize, ktere by mi nejak vic vadily... Tak to nechapu. Jim normalne, zdrave, vetsinou 5x denně, sladke moc nejim, spis treba kousicek cokolady jako zakusek po obede, ale rozhodne nemyslim, ze bych se nejak zvlast prezirala. Nekourim, nepiju, hybu se.. tak mam pocit, ze to je spis nejaky omyl :slight_smile: Jedine, co, me trapi uz z predtehotenstvim, je, ze kdyz se nenajim, tak je mi slabo, ale to jsem resila u prakticky doktorky a rekla mi, ze je to tim, ze jsem stihla a telo nema zasoby. Ja si na to zvykla a proste jim pravidelne a nic jineho me netrapi.
Spis mi tim nasadila brouka do hlavy.
20. pro 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally,
mně je hrozně slabo pokud nejím a měla jsem to už před těhu a to štíhlá nejsem. Možná mi skáče hladinu cukru v krvi. Teď v těhu musím jíst fakt moc pravidelně, jinak je mi neskutečně zle a pokud to trvá dýl, tak se pozvracím...
Dnes jsem se ptala, či je ten test na cukrovku povinný (sice vím, že nic není povinné, ale jen jsem se chtěla přeptat) a sestra mi řekla, že do 25let ho chtějí jen někteří doktoři, po 25 letech všichni. Tak si najdu nějaký info, proč zrovna po 25 letech.... Jestli je ta pravděpodobnost vyšší, asi ano.
Přeju Ti, aby to dobře dopadlo!!!!

Já byla dnes na UTZ, byla jsem přesvědčená, že když se dozvím pohlaví, že si ho necháme pro sebe. Ale vím, že to nevydržím....
UTZ mi nakonec udělala zadarmo, asi ho dělá běžně, nevím... Ptala jsem se na pohlaví a ona že je ještě brzy. Pak se zeptala, co bych chtěla víc. A když jsem řekla, že o malinko víc kluka, tak řekla, že se mi to splnilo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

A už se nemůžu dočkat, co nám zítra napíše Lucka!!!!!
21. pro 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my máme 0,5mm a srdíčko nám krásně bliká!!!! Takže super. Na další UTZ jdeme 4. 1., tak doufám, že těch 14 dní uteče.

Foto dodám zítra
21. pro 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
vidim ze sa vam dari co je skvele, teda Fally snad to nebude nic vazne s tym cukrom, ale myslim ze nie, maximalne ti zakazu na nejaku chvilku sladke. Mne by mohli tiez, takto ma nic neobmedzuje :grinning: a tie sviatky do toho... to mi na linii moc neprida. Hehe ale vooobec to neriesim.
Co ssa temy porodu tyka, pridam svoj nazor na to: kazdy nas nahovara ze ake je to skvele ked je manzel tam. Ja verim ze ano, a nemam nic proti ked bude pri tej prvej faze, to je najdlhie cakanie a myslim ze je to fajn mat niekoho pri sebe. Ale pri samotnom porode manzela nechcem, zaprve by som bola nerada aby ma videl tam v bolestiach(aj tak mi nepomoze) a ako ho poznam trpel by viac ako ja. Za druhe, pocula som koopec pripadov ked sa muz potom nevedel dlho z toho spametat a mal strach sa zeny vobec dotknut. Aj suseda nedavno rodila, mala pri tom manzela a on si lieci teraz z toho poporodne depresie. Takze ja to riskovat nebudem, co oci nevidia srdce neboli a nebudem mu sposobovat traumy. Nech si na syna pocka krasne pred dverami a potom mu ho podaju do ruk. :grinning: Tolko moj nazor :wink:
Inak na kontrolu idem az zajtra, presunuli mi ju na utorok takze sa ozvem ako sa to pacilo mojmu drahemu. Myslim ze bude uneseny :grinning:
Tak sa majte krasne zatial. Pa
21. pro 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ali ja moc ti tyhle chvilky závidím... však ty víš.... ve středu na mě mysli
21. pro 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
0,5cm ne mm, jsem se přepsala :slight_smile:
alzet, co se děje ve středu?
21. pro 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jdu na tu folikometrii... ale budu teprve 9dc tak myslím že to bude k ničemu
21. pro 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, mám z Tebe radost :slight_smile:

Barcaldine, no právě, to si o tom porodu občas říkám taky, nebudu to lámat přes koleno, když se na to nebude cítit, ale sama v 1. době porodní být nechci :unamused:

Alzbet, držím palce
22. pro 2009 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
alžbět: taky držím palečky.
markett: už mám fotku v albu :grinning: Nejkrásnější tečka na světě :-d
22. pro 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
luckamb: krásná fotka :slight_smile:, tajíte to? nebo jak to plánujete? Vánoční dáreček?
22. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
dekuji za podporu. Zrovna jsem prijela z nemocnice, musela jsem absolvovat dalsi vysetreni tzv. glykemickou krivku. Probihalo to tak, ze jsem rano po seste naklusala na odber krve (tentokrat z prstu) a moci, pak jsem se mela nasnidat a po hodine a pul opet krev z prstu a moc. Pak casny obed a po hodine a pul opet dalsi odber a moc. Ted z toho maji udelat nejaky pruzkum, co jako ze se deje. Doktorka se pry pak podle vysledu rozhodne, zda si me necha v peci v boleslavi, nebo me radeji odesle na specialku do prahy.
Zatim mam zakaz sladkeho, jist po malu pravidelne, koukala jsem na tu dietu na netu a popravde nic moc, to bych neverila, kolik je vsem (podle meho zdravem) sacharidu. Ale jsem rada, ze se o miminku takhle doktorka stara, horsi by bylo, kdyby na to kaslala a nechala svemu osudu. Treba by se nic nestalo, ale co kdyby nahodou... Ty tri mesice to pro mimco preci vydrzim, to jsou horsi veci.
Moc gratuluji k miminkum, jak krasne rostou. Me ten muj drobecek taky pekne kope. Ted se mi zda uz asi tyden otoceny briskem k pateri, protoze me porad kope jakoby dovnitr (driv se mi delaly boule na brise). Je to krasny pocit. Brisko nezadrzitelne roste, velikost je vetsi tyden od tydne, jde to ted hodne rychle. Po vanocich dokoupim zbytek vybavicky, takove drobnosti jako mantinel do postylky, moskytieru, prebalovaci podlozku, zavinovacku a tak, pockam, kdyby nahodou neco prinesl jezisek. Nevim proc, ale mam takove divne tuseni, ze by se mimco melo narodit driv nez az v breznu, ale treba jen plasim a mlati se mnou hormony. :grinning:
22. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
P.S. Market: pri odberech mi rikali, ze po tom oGTT (vypiti sladkeho napoje) se musi krev brat z zily, jinak je to nepresne a matouci (z prstu). I co jsem se koukala na specializovane pracoviste u Apolinare, tak tam vsude pisou, ze z prstu je to hruba chyba. Tak nevim, neco jsi psala, ze u vasi doktorky to bere z prstu.
22. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky mám obavy... pokud se nám podaří mimi tak bude i riziko. Švagrové objevili u mimi downův syndrom (takže následný potrat) a sestřenka je nositelkou zmutovaného genu, takže mohu i já...
22. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek