• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Fally,
právě že dřív to brali i v MB nemocnici z prstu... to je tak 4 roky zpět. Kamarádka, které to brali před rokem a půl u mé doktorky - taky z prstu. Ale vzhledem k tomu, že se to analyzuje ve stejné laboratoři, tak je možné, že už i u mé Dr. to odebírají stejně jako v nemocnici. Za rok a půl se může hodně změnit. Uvidím. Ale spíš počítám, že na to nepůjdu.

Alzbeta.hod,
to je mi líto, asi si umím představit, co se ti honí hlavou. Můžeš si všechno o nemocech ve vaší rodině zjistit a zajít za genetikem. Třeba Tě hodně uklidní. Jinak v každém těhotenství se může stát tolik věcí, které vyústí v nějaké postižení miminka, že by se z toho člověk vážně zbláznil....
22. pro 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market: nn, my to netajíme, všichni to věděli hned po počůrání papírku :slight_smile:
alzbet: snaž se myslet pozitivně. Vím, že je to těžký, ale jak říká Markett za těch 9 měsíců je tolik rizik, že kdyby člověk o všem přemýšlel, tak se prostě musí zbláznit.
23. pro 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky tak jsem doma z gyndy... našel mi cystu na vaječníku takže otěhotnět je teď nemožný, díky ní nerostou vajíčka. Vysadil mi clostil a mám za další cyklus jít na utz a uvidíme zda je pryč.
23. pro 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Alzbet, to ma mrziii, je to neprijemne, drzim palce, ju? Na druhej strane je dobre ze na to prisli a moze sa to riesit, nebudete sa snazit nadarmo, ale ti vedia pomoct. :wink: I ked tusim ako sa asi citis, tak ti posielam vela vela energie.
U nas sama drama sa diala vcera, tesila som sa na UTZ, ze si pojdeme pozriet s manzelom dieta. On si vsak den predtym vymyslel ze mi ide kupit darcek do Popradu a ze pojde rano a do tretej pride. Odisiel v mrchavom pocasi o osmej rano, o pol deviatej mi zvoni mobil ze havaroval, ze je auto uplne rozbite a on niekde na ceste. Som myslela ze ma porazi. Nastastie jemu sa nic nestalo, len odrete koleno, ale auto rozmlatene do srotu. A este nebolo nase ale jeho rodicov :frowning2: Trcal tam na ceste cely den, UTZ samozrejme nestihol, sla so mnou nakoniec mamka. Ja nervy v pr..li. Aspon kontrola dopadla dobre, sme v poriadku ja aj maly, vazi 1285g :grinning: No potom vecer o siedmej sme sa konecne stretli s muzom, no nervy som mala ze nebyt tam svokry tak ho zbijem ako decko ze si vymysli darcek pre ktory sa musi trepat tak daleko a ohrozi tym seba. Nechcem uz od neho nic pod strom :grinning: No ale nastastie to dobre vzali aj jeho rodicia ze hlavne ze je cely zivy a zdravy takze uz na to ani nemyslime, teda snazime sa no.
A mame doma male steniatko tak to mi robi radost, je strasne zlata tak sa zabavam psicatom co dostala mamka od otca pod stromcek. Takze u nas tolko nove, nemam moc cas teraz chodit na pc, ale urcite sa este parkrat ozvem.
Dievcata prajem krasne a pohodove Vianoce, bez stresov. Vcera som si ozaj povedala nejde o zivot ide o ho..o. Tak este raz vam prajem vsetko dobre. Alzbet drz sa :wink:
Papa
23. pro 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
li to mě strašně mrzí no hlavně že je mnžel v pořádku, to by bylo dost strašné....
23. pro 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji všem krásné Vánoce a hodně štěstí do Nového roku! :slight_smile:
24. pro 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Taktéž přeji krásné vánoce :cry:
24. pro 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
vanoce nevanoce, pokracuje muj boj s cukrovkou. Jeste 22.12. jsem musela na glykemickou krivku a ta po snidani dopadla zvysene. Takze mi doktorka na svatky zakazala vsechno sladke a dietu, procetla jsem cely internet a zjistila laicky, co se dalo. Dnes jsem poslusne naklusala do ordinace, opet pichanec do prstu a mereni glukometrem (nalacno opet hodnoty vyssi nez minuly tyden, ale snad to byla nahoda). Dostala jsem zadanku na vysetreni do diabetologicke poradny do Prahy k Apolinari, tak snad se tam dozvim vic. Vsichni me utesuji, ze to je bezny, ale nejak se mi nelibi ten humbuk kolem, jak me posilaji od certa k dablu. Kdyz to neni tak vazne... No, do Prahy jsem objednana na pristi utery, tak snad budu chytrejsi. Dostala jsem papir s povidanim o te diete s rozpisem jidel, tak se to snazim dodrzovat. Ale zadne neduhy nemam, navic mam na vsechno chut a od minuleho tydne jsem kvuli diete zhubla o kilo, takz muj vahovy prirustek uz je jen ctyri kila, coz se mi zda skoro malo. Mimco snad zatim prospiva a to je hlavni.
Jinak vanoce se vydarily, dostali jsme spoustu darecku, hodne smerovane pro "budouci maminku a tatinka", takze jsme dostali ruzne povleceni, oblecky, hracky, no, uz jen par drobnosti a budeme mit vybavicku kompletni. Pri cukrovce pry vyvolavaji porod tak ve 38t, tak to by mi zbyvalo uz jen neco pres dva mesice.
Mejte se krasne.
28. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já od včera od 4 blinkám v půlhodinových intervalech. Teď už jsem teda asi 2 hodiny nebyla, tak to snad přejde, ale byl to teda záhul. To vám můžu říct :grinning:
28. pro 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jejej Luci, to je mi tě líto..... to je hrůza proč to nemůže probíhat v pohodě :angry:
28. pro 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk, žaludek se uklidnil a mám rýmu jako prasse. Já musím mít prostě furt něco. Ach jo :frowning2: Takže Silvestra místo v KOsmonosích na Rychtě strávím doma v posteli :frowning2:
29. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine: to je mi líto, hlavně že se manželovi nic nestalo :frowning2:

Fally: ta cukrovka mě mrzí, ale ty dva měsíce zvládneš v pohodě, uvidíš.... to už není taková doba a tady na koníku je mraky holek, co jí taky mají, určo Ti dyštak poradí a poví zkušenosti... Přeju hodně štěstíčka a ať je to co nejvíc v pohodě...

Luckamb: vítej v klubu, já prozvracela celou noc z 23. na štědrý den v intervalu 1,5 hodiny a to od 22hod. do 14hod., a dneska v noci jsem ve 3 zvracela zase :slight_smile:, takže já vesele zvracím už 12 týdnů :slight_smile: s malými přestávkami :slight_smile:.... Každopádně Ti přeju, ať je Ti líp :slight_smile:

Alžbět: cystu jsem měla asi před půl rokem taky, píchli mi Agolutin a pohoda :wink:
29. pro 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
markett: no tak to moc ráda slyším, že je ti zle ještě v 18tt :frowning2:
29. pro 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
luckamb: neboj, po 12tt se většině těhulek už udělá úplně dobře :slight_smile:, mně se po 12tt ulevilo nebo jsem si zvykla???
29. pro 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: :grinning: si mě pobavila :grinning:
30. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
prajem vam zajtra vsetkym veseleho Silvestra. My budeme silvestrovat v papuciach u rodicov jednych a aj druhych, nastastie byvaju v branach vedla seba. :grinning:
Dnes som bola v nemocnici dohodnut si termin na rodenie, stretla som sa s doktorkou co ma bude rodit, vyzera byt velmi prijemna a profesionalna, mam z nej dobry pocit. Chvalila ju aj moja gynekologicka. Uvidime :slight_smile:
Inak maly zas pribral, vraj ma 1700g :astonished: to rastie ako z vody, uz je otoceny dole hlavou, to bude tym cvicenim :grinning: Takze sme spokojny. :wink:
Este raz vesely silvestera a vsretko dobre v Novom Roku vam vsetkym prajem.
30. pro 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také přeji všem pěkného Silvestra a hodně štěstí do nového roku!!!

Barcaldine: Jak víš, že Tě zrovna ona bude rodit? Platíš si ji dopředu nebo jak to máš?
Jé, to už máš pěkně velké miminko v bříšku :slight_smile:. Jak jinak zvládáš? Už mátě nakoupenou výbavičku?
30. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak to já se dozvěděla, že k tu dr. co k ní jezdím do Phy do gyncentra můžu chtít tady u porodu. Ona tu totiž kdysi dělala, tak to má povolené, což je super.
Jinak vám přeju vše nej do nového roku. Hodně štěstíčka, zdravíčka Vám i štěstíčkům v bříšku a těm co tam to štěstíčko nemají tak ať je tam co nejdřív.
31. pro 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem těhulkám, to je k vzteku, založím diskuzi pro snažilky a všechny už jsou těhu kromě mě..... :grinning: ale hlavu si z toho nedělám... proč taky. ČAsu je dost, navíc nejprve musí zmizet cysta. Dnes jsme tu měli zájemce o barák. Nebyl moc sympatický ale co, hlavně když koupí. takže nejprve vyřešil finance a pak se radovat a myslet na těhu. :wink:
31. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Market,
no porodnicku mi dohodla maa ale nie to ziadne znama, teda je to cez lekarku ktora sa z mamou pozna ale to sa jej mama len opytala ci nepozna porodnicku, ona jej dala telefon mamina jej zavolala ci mozeme prist ku nej sa ukazat a dohodnut , on ze ano, tak som tam teraz bola. Vobec sme sa o nejakych financiach nebavili, nic nenaznacovala ze by chcela dopredu, proste ma vzala a dohodli sme sa kedy pridem. Ziadne "vsimne" ani nic podobne. Zatial :slight_smile: .
Inak tehu v pohode ako doteraz, nebyt brucha tak neviem ze tehotna som :grinning: Vybavicku... noo nieco mam, nakupili mamina a svokra ale zdaleka nie vsetko, chybaju mi kozmetika a vecicky pre maelho. Inak postielku a take veci mam. Takze si pozriem mudre knihy kde pisu co mi treba a zacnem to pomalicky chystat, musim aj vybrat a kupit nejaky kociarik. :slight_smile:
31. pro 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckamb: to je super, že může rodit v MB. Mamka mě pořád přemlouvá, ať si pak zaplatím svojí Dr. k porodu. Byla bych ráda, kdyby mě rodila, ale nějak nevím, jak si o to říct :confounded: a možná je to zbytečný...

Barcaldine: vybrat kočárek mi příjde strašně složitý, já z toho mám hlavu jako pátrací balón už teď :grinning:
31. pro 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky já už chci taky.... cpu se bylinkama, blázním
31. pro 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky,
jdu odzdobit stomeček :grinning:
3. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem já jsem moc ráda že jsem nemusela stromeček zdobit a tak nemusím ani uklízet. Je to fakt pohodlnější....
jinak mám dotaz ohledně mojí cysty. Je možné abych prožívala tyto pocity?:
běhání na wc kvůli každý kapce, bolesti břicha, ukrutný pálení žáhy a hlavně strašně citlivý čich.
3. led 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
alžbět: tak s tím ti já neporadím, ale možný to asi je.....jako bolesti břicha určitě. Kdy máš jít na nějakou kontrolu?
Jo jakto, že nerstrojíš stromeček?
3. led 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mám jít na utz až za 2cykly. JInak normálně strojím každé vánoce ale letos mi to prostě přišlo zbytečný. Ve dvou to není ono, takže jsem ani nevařila večeři. Jen cukroví a dárky pro děti.
3. led 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alžbět: bolesti břicha určitě + já měla vždycky mraky příznaků, které zaručeně poukazovaly na těhotenství :slight_smile: ale pálení žáhy teda ne. Ale zase to může být cukrovím... A co zkusit test? Člověk nikdy neví...

Lucko: já tady na ten stromeček koukám a vůbec se mi do toho nechce, máme letos nějakej velkej a ty ozdoby sundávat mě nějak děsí...
3. led 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nn já zatím testovat nechci... aby to jen nebyli vyhozené peníze. Já tohle zažívám prvně. Navíc mě znepokojili na včerejší návštěvě když jsem tak řekla že mě strašně pálí žáha až se to nedá vydržet tak mi mamča hned řekla tohle měla babička ze začátku když čekala dvojčata a sestřenka co je má tak mi to potvrdila, tak doufám že je to jen ta cysta.
3. led 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím ale jakou spojitost by měla cysta s pálením žáhy :unamused:
3. led 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
čtu poslední příspěvky a divím se, že už uklízíte stromeček. To my ho vždycky necháváme až třeba do února, dokud je hezký. Letos nám hodně padá, takže ho asi sundáme dřív. Ale když vezmu, jaké přípravy se kolem vánoc chystají, tak je mi líto to pak za týden (když ještě nejsme moc doma a jezdíme po návštěvách), zase všechno uklidit. Jsme sice s manželem dva (když nepočítám mimčo v bříšku a našeho psa), ale nějaké cukroví, bramborový salát a s rybou a vánoční ozdoby jsem si nikdy nenechala ujít.
S cystou moc neporadím, žádné zkušenosti nemám. Já měla podobné příznaky, když jsem vysadila antikoncepci. To jsem si myslela, že jsem 100% těhotná a ono nic. Bylo mi celkově chřipkově, bolela mě prsa, břicho, unavená, no prostě typické příznaky, snad jenom to pálení žáhy jsem neměla (za to teď si to užívám dosyta).
ALzbet, ja myslím, že jeden testík by ti mohl pomoci, alespoň bys věděla a nedělala si třeba falešné naděje. Za těch pár kaček to stojí, ty levnější testy stojí asi šedesát korun a jsou tam dvě testovací tyčinky.
4. led 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek