• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
autor
ahojky fally díky za typ, no pro test se do pátku nedostanu takže to je opravdu jen na přírodě... ale vážně tomu nevěřím.
4. led 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
market, to opravu nevím, včera mě zas pokoušela.... auuuuu ještě že jsem usnula než se to rozjelo.
4. led 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak to my jsme s manželem taky sami dva (+dva psi a kocour) a jako úplně bez stromečku a bez štědrovečerní večeře bych určitě být nechtěla. Přišlo by mi to líto.
Holky dnes jdu na UTZ, tak zítra dám novou fotečku.
4. led 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my jsme sami dva, pes a 2 kočky.... ale nějak nás vánoce nebrali... jen bylo cukroví a výzdoba oken ale jinak nic.
4. led 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,
tak včera na kontrole vše v pořádku.
Měříme 1,603cm, fotku mám v albu.
Byl to super pocit vidět, jak moc se od minule prcek zvětšil.
UTZ odpovídá poslední MS, takže jsem 8+4 a ve čtvrtek začínám 3. měsíc.
14. 1. jdu na krev a 2. 2. na první těhotenský UTZ.
5. led 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
moc vám všem závidím... jsem tu vlastně už poslední... :cry:
5. led 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: neboj taky se dočkáš. Víš jak, trpělivost růže přináší. Chce to nezblbnout. I když to jde občas hodně těžko, jde to. A ty to zvládneš a brzy se dočkáš.
5. led 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hmmm taky doufám... včera byla moje nejhorší směna.... nejprve nevolnost pak nechuť jíst nemohla jsem sníst vůbec nic a nakonec opět nevolnost.
5. led 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, super :slight_smile:!!! Máte vybraná krásná jména - mně ani jedno z nich doma neprošlo :unamused: a to se mi tak líbí :pensive:

Fally, my už jsme stromek uklidili, už mě tady vytáčel a taky už nevypadal nic moc, nezalívali jsme ho, protože ho přítel zásadně dává do takové cihly, co našel loni v garáži a tam fakt nejde nalít voda :slight_smile: ... Taky jsme jen dva a dva psi - nijak zvlášť jsme to neprožívali, ale klasika trocha výzdoby, dárečky, klobásy, salátek, řízky, cukroví - to nesmí chybět...
Jinak u nás se vždycky stromek nejpozději po Silvestru uklízel... Když jsme šli do školy, už nebylo po Vánocích doma ani památky :slight_smile:...

Já už mám zase rýmu a bolí mě v krku - sakra a to nikam nechodím... Nevím, kde to pořád beru :frowning2:
5. led 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my jsme stromek vždy uklízeli na 3 krále
5. led 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak přináším čerstvé zprávy o cukrovce. Třeba se to bude někomu hodit.
Dneska jsem byla na kontrole u Apolináře u Mudr. Moravcové (je to opravdu kapacita, taková starší paní, ale moc příjemná). První schůzka probíhala tak, že si sezvala asi sedm dalších těhulek a dala nám asi hodinovou přednášku o tom, co nás čeká, když se léčba zanedbá, ukazovala nám fotky cukrovkářských miminek, hezký pohled to nebyl. Pak nám podrobně poslala dietu, která je sice přísná, ale doufám, že to zvládnu. Nejhorší je, že se musí vyhnout veškerému cukru, což mi nevadí, jelikož převážně nesladím, ale občas si kostičku čokolády ráda dám. A hlavně tzv. sacharidu jsou vlastně ve všem hromada. Dieta spočívá především v počítání a vážení, aby se množství sacharidů drželo v limitu.
Vyfasovala jsem glukometr a musim si pichat do prstu a zapisovat hodnoty. Za tyden mam hodnoty zavolat a pak se uvidi, jak dal. Jednou za mesic pak musim na nejake podrobne vysetreni jaternich a jinych testu primo v Praze.

Lucko, je super, jak miminko roste, jeste si zive pamatuju, jak jsem sledovala kazdy milimetr. Ted, kdyz je uz mimco velke, tak je to jine a ty centimetry litaji uplne v jinem meritku. Ja mam ted spis starost, aby nevyrostlo moc :grinning:
5. led 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: já už se té rýmy pomalu ale jistě zbavuju, ale taky netuším, kam si pro to chodím.
U nás se teda stromeček taky uklízel nejdříve na 3 krále, ale kolikrát jsme ho měli až do konce února :grinning:
alžbět: tak snad už ti bude dobře
fally: tak tu dietu ti nezávidím, si to neumím představit, já bych bez cukru a sladkého umřela - jak hladem, tak žízní.
6. led 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou rýmou je to u těhotných časté. Já mám rýmu skoro celé těhotenství. Doktorka říkala, že jednak je to tím, že imunita je narušená a snadněji se nakazíme, ale také je to prý tím, že máme víc prokrvené sliznice a tedy i tu nosní, proto nám pořád teče z nosu. Já měla asi v 16tt a teď cca 28tt docela problémy s tím, že mi tekla krev z nosu. Ne nijak zásadně, ale kapesníky jsem měla plné krve. Prý je to normální právě kvůli té překrvenosti sliznic.
Z nejhoršího mi pomohly kapky do nosy. Nesmí se sice pořád, ale když bylo nejhůř... (měla jsem ty na zvlhčování)
6. led 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally: o tom překrvení sliznic a náchylnosti k infekci i krvácení z nosu jsem také četla... Já teda rýmu snáším dost blbě, v podstatě člověku nic není a přitom se cítí pod psa... Já stříkám zatím jen Stérimarem, ale ten je na velkou rýmu už úplně k ničemu. Včera jsem vzala i paralen, bolelo mě všechno :slight_smile:. Snad to bude brzy pryč, většinou se mě to dlouho nedrží.
Diabetická dieta je masakr, ale jsou i horší, bohužel. Jsem nutriční terapeutka (dietní sestra) a jestli mě na škole něco hodně nebavilo, tak to byly diabetický jídelníčky a jejich propočítávání. Dodneška v tom mám lehce hokej :slight_smile:.
Já bych tu dietu taky snášela blbě, myslím, že většinu dne jedu jen na sacharidy :pensive: . Aspoň, že jsi vychytala výbornou doktorku...
6. led 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem už je mi podstatně lépe... jen tlak v břiše mě štve
6. led 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak o těch sliznicích jsem taky četla :slight_smile:
Já za chvíli mažu na oběd
alzbet: tak to je super, že ti je líp.
market, fally: všimly jste si, že já jsem 9tt, market 19tt a fally 29tt :slight_smile: to je hezký, jak jsme přesně po 10 :grinning:
6. led 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko: jé, to je krásný :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markett: Nemela bys prosim nejaky typ ze skoly: vsechny hodnoty cukru mam jakztakz v norme (do 7,3 hodinu po jidle), akorat snidane, to je masakr. Dneska jsem treba mela 10,8 :frowning2: Nerikali vam ve skole, co s tim? Dietu se snazim, hlavne to rano dodrzovat maximalne, fakt uz nevim, co si dat k jidlu. Dneska jsem mela celozrnny rohlik se sunkou a caj (vahove jak ma byt), nemuzu mlecne vyrobky, po ovoci bych mela hlad, maso rano nesnim. Varim si ted kureci polivku, ta nema skoro zadne sacharidy, tak zkusim do bricha dat trosku polivky a zmerim se, jestli to pomohlo. Po veceri mam treba jenom 5,8, coz je jak u zdraveho, ale to rano...
6. led 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky.
7. led 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally: to Ti neporadím, měli jsme na to tak blbou učitelku, že jsem ráda, že jsem se o diabetu učila už na střední, protože tahle nevěděla fakt nic... Promiň...
Ale neumím si to moc vysvětlit, ta snídaně mi přijde bez chyby pokud ten čaj je neslazený...
Jinak mám kamarádku, která má cukrovku od svých 3 let a teď je taky těhu. Mohla bych Ti na ni napsat do IP kontakt (mejl), pokud bys chtěla. Myslím, že by Ti mohla s něčím pomoct - určitě už má ledasco zmáknutý....
7. led 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: ahoj, jak se vede? Co nevolnosti?
7. led 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, diky za rady, urcite budu rada, kdyz mi "zkusena" cukrovkarka. Myslim, ze podle dietniho rozpisu bylo mnozstvi sacharidu v poradku, caj piju vyhradne neslazeny, takze v tom bych taky nevidela problem. Dneska jsem si dala pouze kureci polivku, ktera je vicemene bez sacharidu a cukr jsem udrzela na uzde (5,8). Zavolam pak jeste doktorce, jestli je to v poradku ty sacharidy uplne rano redukovat a uvidim. Porad lepsi nez pichat inzulin. Prsty mam tedy uz solidne rozpichane :slight_smile:

Jinak jsem ted v nejakem casopise cetla novou studii, ze kava a vubec kofein, pripadne tein, nejsou v tehotenstvi tak skodlive, jak se driv myslelo. Ze coca-cola pomaha proti nevolnostem a kava (max dve denne) pomahaji proti omdlivani. Samozrejme vseho s mirou, ale uz driv jsme se tu shodly, ze sklenicka koly byla na nevolnosti hlavne nazacatku uplny zivotabudic.
7. led 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat?
Alzbeta: můžem se navzájem povzbuzovat, nejsi tu sama, kdo pořád čeká. Já jen nebyla v žádné diskuzi nastálo, přebíhala jsem sem tam, podle toho jaký problém jsem aktuálně měla nebo mám. :wink:
7. led 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally,
s tím kofeinem jsi mě potěšila, jak jsem teď nemocná, neodpustím si černý čaj s citronem, nic jinýho mi nepomáhá. Ikdyž si dělám fakt jen slabý, tak mám občas strach kvůli teinu. Ale myslím, že je to v klidu... Colu jsem na začátku musela, jinak bych asi nepřežila :slight_smile:, ale teď ji nemůžu ani vidět.
7. led 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, černý čaj s citronem piju každé ráno, bez něj prostě nejsem schopná vylézt z domova. A coca-cola mi úžasně pomáhá na žaludek a nevolnosti :grinning:
Olusenka: Ahoj oli, ráno jsem ti psal ado jiného tématu, jak se vede?
7. led 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckamb: a kam? Já se mám celkem dobře. Už je to 3.cyklus od laparky, MS mám takovou divnou, snažím se být nad věcí, docela to jde, jen mě občas přepadně takový divný pocit, blbá nálada, to když mě v břiše někde zatlačí, píchne, nebo bolí delší dobu, bojím se, jestli mi to tam zase neroste, myslím na tebe, jak se vám to podařilo rychle a že jsme byly stejně a já pořád nic, tak to není dobré na psychiku, ale moc ti to přeju, zatím jsem docela v poho, spíš se bojím, aby se zas nevyskytl další problém nebo se to (mrcha jedna) zase brzo nevrátilo. V únoru mám narozky, tak už to do tý doby doufám bude. :wink: Když ne, manžel půjde na spermio, jen aby věděl a uvidíme dál. Na Silvestra jsme byli 3 dny u kamarádky, má mimo 3 měsíce, zkoušela jsem poprvé sama přebalovat, koupat, vozit kočár, on je správnej, bylo to bezva si to zkusit.
7. led 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, psala jsem ti do endometrioza - otěhotnění.
JJ, máš pravdu, mě se to povedlo fakt po opreaci hned, taky jsem si ty dva roky předtím užila, takže se neboj, ono se brzo zadaří i tobě. On manžel ještě nebyl na spermiu? To se divím, většinou je to první co dělaj, že posílaj chlapy tam. A jak ti šlo přebalování a tak?
7. led 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckamb: už jsem to našla... no, já mám problémy už od vysazení antiko. loni v říjnu, snažíme se od jara, vždyť víš, ale zbytečně kvůli prolaktinu a endo, takže konečně znovu od listopadu 2009. Já doufám, že do února do narozenin to vyjde, máme oba narozeniny, já kulatý, bylo by to do třetice, třetí cyklus, to by byla bomba. Manžel na spermiu nebyl, nebyl důvod, i teď by šel sám od sebe, bez doporučení doktora, ale preventivně bere různé preparáty, užíval tinktury na povzbuzení, tak snad to je OK. Já se furt bojím, aby se ta endomrcha po operaci znova rychle nerozrostla, nebo jestli tam není ještě jiný, třetí problém. Ale doufám že ne.
Jak mi to šlo? Tak dělala jsem to poprvé, ale docela dobrý. Přebalovala jsem dvakrát, jednou byl pokakaný až na zádičkách. :slight_smile: Koupání bylo bezva, musela jsem ho držet, kamarádka nemá lehátko. Trošku zjistíš, jak je co těžké nebo ne, co je dobré si koupit a co ne... Dobrý to bylo.
7. led 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckamb: pročítala jsem semtam diskuzi Mimi k Vánocům a líbí se mi, jak jsi pořád pozitivní, s dobrou náladou, vtipná. To bych taky potřebovala, ale tolik mi to nejde.
7. led 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
olusenka: děkuju za kompliment :D, já jsem holt optimista, spousta lidí mi to i vyčítá, ale to se nedá nic dělat. Jsem toho názoru, že všechno má svůj čas a na všem ale opravdu na všem se dá najít něco dobrého :-d Jinak my dle všeho mimi splodili na manželovi třicetiny :slight_smile: (tak nějak +/-) Jéé vy máte narozky v únoru? Já v březnu. 6.
7. led 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek