• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Ovocný nebo těhotenský čaj :slight_smile: těhotenský teda nemusí zrovna každýmu chutnat, ale dá se :slight_smile:
14. led 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alžbět, ta hodnota je v pohodě. BuĎ v klidu. Všechno bude OK.
Já piju ráno černý čaj k snídani. Malej hrnek s citronem, ale čaj tam vymáchám a hend vyhazuju. Takhle ten čaj miluju. No a pak piju cca jednu colu za den, ptž bez ní by můj žaludek asi vystoupil z mého břicha. Je to jediné co mi pomáhá na nevolnosti.
15. led 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se k pití osvědčily nejvíce bylinkové čaje bez nějakých velkých příchutí. Těhotenský čaj jsem si sice koupila, ale příliš mi nezachutnal. Uvařím si vždycky celou konvici a nechám trochu vychladnout, kdo může, dá se přisladit nebo přidat citron dle chuti. Ale vybírala bych spíš bylinky než nějaké umělotiny. Taky jsou dobré džusy, ale na ně pozor, protože jsou hodně slazené a tak doporučuju hodně ředit.
Ze zkušenosti nedoporučuju bublinkaté nápoje, třeba minerálky nebo jiné limonády (cola na nevolnosti je samozřejmě něco jiného), protože bublinky dost nafukují a kdo má, jako že já měla, potíže se zažíváním a zácpou, bublinky to jenom zhoršují. Hlavně ze začátku těhotenství jsem měla břicho jako balon, takže bublinky v nápojích by mě definitivně dostaly.
15. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na bylinky se taky musí dávat pozor, ne všechny se v těhu můžou a celkově se nemají užívat dlouhodobě. Prostě nic se nemá přehánět. Od všeho trochu a čistá voda je asi nej. Ale při nevolnostech bych vodu asi nedala. Bublinky na to nadýmaní fakt nic moc, ale třeba při nevolnostech jsou někdy docela dobré v malém množství.
15. led 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ako sa vam vsetkym dari?
My sme boli pozerat s manzelom dnes kociariky, konecne, tak uz asi mame vybrate, len este sa musime definitivne rozhodnut. Vybrali sme si klasicky kociarik, ziadne trojkolky ani ine experimenty, klasicky kociar, nafukovacie kolieska, odpruzeny...pohodlny pre babetko a s velkou korbou.
A ostatne vecicky budem objednavat cez internet, nebudem obehavat obchody a v kazdom zhanat nieco ine. Teda mam na mysli kozmetiku, plienky a take drobnosti.
Tak napiste co nove u vas :slight_smile:
papa
16. led 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
venku počasí, že bys psa nevyhnal (i když našeho jo :wink: ). Takže celý víkend jsme věnovali přípravám dětského pokoje. Manžel namaloval na zeď dětská zvířátka, už máme smontovanou postýlku a pomalu dávám dokupy dekorace. Je to sice s předstihem, ale aspoň není žádný spěch.
Pomalu jsem začala shánět věci do porodnice, kromě výbavičky pro miminka jsem vůbec nemyslela na sebe. Jednu kojící košili jsem dostala k vánocům, druhou jsem si objednala. Je taková univerzální s knoflíčkama vpředu, půjde používat i později. Taky jsem si vybrala odsávačku mlíka. Postupně bych asi zabalila tašku do porodnice, kdyby něco, i když je zatím brzo.
A jak je?
17. led 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
to je zase sněhu. Ráno jsem se bála že nevyjedu z parkoviště. Jak to na sídlišti prohrnujou, tak ten sníh hrnou za auta a není to sranda odtamtud vyjet.
18. led 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky

sněhu je jak nas... Už aby to slezlo, já se vždycky nadřu než se dostanu k baráku. :grinning:
Nevíte prosím čemu se mám vyhýbat když mám doma kočky?
18. led 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Alzbet, sama neviem ale nasla som toto, snad ti to pomoze :

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=33493&vGroupOffset=800&vOffset=30
18. led 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: já mám kocoura domácího, který je opravdu jen v bytě a ven nechodí, takže se nebojím. Jediné čemu se vyhýbám je vybírání kočičího záchodu, to teď dělá manžel.
18. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já sice zkušenosti s kočkama nemám, ale od té doby, co jsem těhotná, tak po našem psovi zásadně uklízí manžel (např. když bylo psovi zle a vyzvracel se). A ačkoli dřív jsem na to docela zapomínala, teď psa pravidelně odčervujeme. Ta opatrnost přišla sama s těhotenstvím. Rozhodně nechci psa (máme zlatého retrívra) od miminka nějak izolovat, naopak chci, aby spolu byli kámoši a nebyl důvod, aby pes žárlil, na druhou stranu mě mateřský pud :grinning: nutí aspoň tyhle preventivní opatření.
18. led 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: jj, přesně tak to taky vidím, rozhodně nechci naše zvířata (jsou pro nás jak děti) od mimča nějak izolovat.
19. led 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
souhlasím, zvířátka jsou už členy rodiny a nechci je příchodem mimča nijak odstrčit bokem.... ale opatření bude zapotřebí. Jinak naše kočky chodí i ven ale jsou pravidelně odčervované. WC je teď manželova práce, já se k tomu ani nepřibližuji.
19. led 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
alžbět: kdy si říkala že jsi objednaná na gyndu?
20. led 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko ja viem :D Alzbet je na 27.1 objednana, viem to lebo aj vtedy idem na KO, hehe.
20. led 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to máte za pár holky :grinning:
20. led 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO holky kde vás mám????
21. led 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lucko, vsetky zmizli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ako sa mas? co nove? Ty chodis do prace? Mozno si to uz pisala ale nepametam. Myslim ze ALzbet ma teraz nocne tak stale spi cez den :slight_smile: No a ja som doma v tak hnusnom pocasi a vystrcim nos len ked musim alebo sa mi velmi chce.
21. led 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, počasí je pořád hrůza, ještě, že včera aspoň na půl dne vysvitlo sluníčko.
Dneska jsem byla na EKG (mém, ne mimča), prý se už obvykle v těhotenství nedělá, ale u mě si ho vyžádali, naštěstí je vše OK. Taky jsem se cestou z nákupu stavila v lékárně a koupila nějaké drobné věci pro mimčo (líh na pupíček, bepanthen a tak), ať je to připravené. Taky jsem si koupila jedno balení porodních vložek, je jich v tom 20, je to málo, ale kdyžtak dokoupím. Možná to je brzo, ale raději tu tašku do porodnice zabalím. Dneska jsem mluvila se známou, kterou z ordinace z kontroly už ani nepustili domů a šup do porodnice, týden tam ležela, až nakonec ve 37 týdnu porodila.

Barcaline: Jaký tedy máte nakonec kočárek? Už máš koupený?

Alzbet: Já už bych raději na noční nechodila, začátek je vždycky kritický a já byla i hodně unavená. Raději bych se šetřila. Každé přetažení nebo stres může být pro miminko špatný. Myslím, že jako těhotná, když to přiznáš zaměstnavateli, tak máš nárok na přeřazení na "bezpečnou práci", nebo si nech aspoň na začátek napsat neschopenku. Ono jestli tě přepadnou nevolnosti, tak si to na lince nebo ve výrobní hale nedovedu představit.
21. led 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaline: jj, chodím do práce a budu se snažit co nejdéle. Když to půjde do konce červnec, tak až do konce červencce. To už sice asi ne na celou dobu, ale alespoň na nějaký čas. No uvidíme.

Fally: ono je to učitě lepší, být připravená.
21. led 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet: Ja myslim, ze je dobre zustat v praci, co to jde. Osobne porad pracuju a jestli to zdravi dovoli, az do porodu chci pracovat na plny uvazek. Minuly tyden jsem byla naposledy na cestach, ale u pocitace muzu byt porad. Asi bych se porad zabyvala cernymi myslenkami, takhle jsem "mezi lidmi" a tehotenstvi preci neni nemoc. Na druhou stranu chapu, ze kdyz ma nekdo rizikove povolani, mel by se setrit a nevystavovat zbytecnemu riziku. Bezna kancelarska prace nebo jina prace hlavou urcite tehotne neublizi.
Dokonce mam v planu castecne pracovat i po porodu. Nejdriv si dam par tydnu pohov, ale pracuji z domova, takze jsem sama svym panem a drobne prace na pocitaci preci zvladnu i pri kojeni :slight_smile: Nechci uplne vypadnout z oboru a prijit o vsechny kontakty. Rozhodne vsak nechci mimco zanedbavat, jenom doufam, ze vse pujde zkloubit.
21. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: tak mám to hodně podobně jako ty s tou prací. :grinning:
22. led 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to mate super s tou praci, ze to mozete robit ciastocne aj z domu. Co su to za obory ked sa smiem spytat? Aby som vedela akym smerom si v buducnosti hladat pracu :wink:
Fally kocarek este kupeny nemam, kupime ho 12.2 to pride tchyne na navstevu a slubila nam ze nam ho kupi :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nebudem robit prieky hehe. Je to klasicka stvorkolka, taka ta houpaci, hlavne pohodlny pre dietatko, a paci sa mi dizajn, ze je to klasicky kociarik. Roan Marita sa vola.
22. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
barc: já sedím v pojišťovací kanceláři a jako šéfa mám taťku :grinning:
22. led 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky... včera večer jsem začala špinit a tak jsem na posledí noční nešla a dnes jela na gyndu.... napsal mi ihned neschopenku. Prý po tak dlouhé době snažení nebudem riskovat. Mimi má 2mm.
22. led 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Já dělám bytového designéra a šéfuju sama sobě :grinning: :grinning:

alzbet: držím palečky, rozhodně tu neschopenku schvaluju, co se má stát, to se stane, ale lepší to nepokoušet
22. led 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě dotaz: jestli se smím zeptat, jakou máte zdravotní pojišťovnu a jakou plánujete pro mimi? Prý když neuvedu jinak, to dostane moji. Já mám odvždycky pojišťovnu ministerstva vnitra, nikdy mě to nějak zvlášť nezajímalo, ale když se teď ptala na nějaké příspěvky, tak pro těhotné a novorozence všechno zrušili. Stejně to, co vím, udělala i všeobecná pojišťovna. Zvažovala jsem, jestli tedy nejít ke škodovácké, která tady po boleslavsku nabízí celou řadu výhod (např. plávání atd, navíc má příspěvky asi 1000Kč pro těhotné a výhody pro novorozence, nějaký dárkový balíček a tak). Co myslíte?
22. led 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky fally my máme všichni škodováckou pojišťovnu. Jsem nad míru spokojená takže u ní i zůstanem
22. led 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík :slight_smile:,
my máme taky všichni Škodováckou. Jsem spokojená, hradili mi v těhu navíc odběr na štítnou žlázu a screening vývojových vad ve 12.týdnu (normálně se za něj platí cca 1500Kč). V březnu po opravě zubu půjdu žádat o příspěvek 800 na péči u stomatologa v těhu (dá se to vybrat i za nákup kontaktních čoček, něčeho v lékárně atd. - mají to v brožuře). A loni přispívali i na dětskou autosedačku, helmu, něco pro novorozence, tak snad budou i letos. Ještě to musím pořádně omrknout, abych využila, co se dá :slight_smile:
23. led 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
alzbet: neschopenku taky schvaluju
fally: já mám taky škodováckou a když mrkneš ke mě do alba, tak tam mám zkopírované na co všechno těhulím a novorozencům přispívají
market: o to proplacení screeningu si byla žádat, nebo ne?
23. led 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek