• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Luckamb: ten screening se bohužel týká jen mladoboleslavska - tzn., že Ti ho zaplatí pouze u lékaře na mladoboleslavsku a s tím, že já jsem okolo toho nemusela nic zařizovat, všechno bylo automaticky bez poplatku. Ale pro Prahu to už neplatí :frowning2:
23. led 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: aha, děkuji za info... nevadí,, vyberu si jinej příspěvek.
Holky, víte o nějaký těhu cvičení.. jedno předcvičuje moje teta, ale bohužel přesně v dobu kdy mám anglinu (st od 17 - 18). víte někdo o nějakým v jiném termínu?
24. led 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko, cvičení pořádají v boleslavské porodnici, nevím, jaké to je. Já sice chtěla chodit, ale četla jsem, že to nebylo moc dobré, ale každý má svůj názor, takže těžko soudit.
(ul. Boženy Němcové, u střední zdravotnické školy)
- pro těhotné do 30tt pondělí 8-10 a 10-12
- pro těhotné nad 30tt čtvrtek 8-10 a 10-12
s sebou cvičební úbor, těhu průkazku
- poplatek 100Kč/hod
- před zahájením doporučejeme poradit se s lékařem

(doslova opsané z info od mé doktorky)
Když tak koukám na ty časy, tak to moc pro pracující není...
24. led 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally děkuju: ale dopolední cvíčo taky nehrozí, to jsem v práci :grinning:. Tys někam chodila?
24. led 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci o jednom cvíču vím hodím ti odkaz koukni na to :wink: Sice jsem tam nechodila měla jsem celé těhu zákaz kvůli rizikovému ale když bych mohla tak určo sem :wink:
http://www.jkmb.cz/studio.php?article=18
24. led 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mus: díky moc, mrknu na to. A co ty? jak se vede? Jak mti je? Krásná fotka v pasu :wink:
24. led 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
vypadá to dobře, ale opět termín, kdy nemůžu. Potřbuju něco buď večer, nebo o víkendu :unamused:
24. led 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem nakonec na zadne cviceni nechodila. Jeste v sestem mesici jsem ale normalne chodila po vyletech, nekdy i 15km, snazila jsem se byt v pohybu jako driv. Ted jsem na neschopence, takze bych stejne asi nemohla chodit cvicit, ale i tak chodim, kdy to jen trochu jde, na hodinove prochazky. Chtela jsem chodit na plavani, ale pred tehotenstvim jsem si z bazenu vzdycky prinesla nejaky zanet, tak jsem to nechtela pokouset.
24. led 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
FALLY: přesně proto heldám spíš pozemní cvičení, než cvičení ve vodě. Já na ty záněty taky hodně trpím.
25. led 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj Lucko, ja chodim na fit lopty, som spokojna, je to take nenarocne cvicenie pre tehulky, chodim tam uz asi od 4 teho mesiaca, vedie to prijemna pani, ktora je PA v Klaudianke.(myslim :slight_smile:) Je to kazdu stredu od 17tej do 18tej, potom este chvilku rozpravame, stale koncime tak na 18 15. Cena je 60Kc za hodinu. Hovorim ja som spokojna, maly je uz (asi aj vdaka tomu cviceniu) otoceny dolu hlavou uz od 30teho tyzdna. Robime tam veci ktore na to pomahaju. Ak chces pisnem ti cislo do IP, ok? Nechcem ho takto napisat verejne, ak chcete hocikto iny pisem do IP.
25. led 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem.... nějak to tu vymřelo, zrovna když nechodím do práce a doma se šíleně nudím.... :frowning2:
26. led 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrovna to sem jdu trošku oživit a koukám, že tys mě předeběhla :grinning:
26. led 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jak se mate? Venku konecne sviti slunicko, skoda pracovat :slight_smile:
Alzbet, jak ti je? Kdy mas jit na dalsi kontrolu?

Ja jedu v patek do Prahy na odbery a v utery pak na kontrolu k dr v Bolce. Pomalu uz si rikam, ze je to dlouhe, brisko je velike a tesim se, az se zase normalne obuju :slight_smile:
Nakonec jsem nam domu objednala dve postylky - velkou poradnou s kvalitni matraci do patra (zatim asi do loznice, ale pak do detskeho pokoje) a dolu do obyvaku kolebku s moznosti zaaretovat koupani. Shanela jsem ruzne po aukru nejakou starsi, ale nakonec jsem ji za patnact set koupila novou, vcera prisla a vypada moc pekne.
26. led 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally: ahoj, takže už máš všechno připraveno? Ono už ti to uteče neobj.
27. led 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja uz mam opravdu skoro vsechno pripravene. :dizzy_face: Pokojicek staci uz pouze uklidit a povesit zaclony, jinak je hotovy, zakladni vybavicku uz taky mam, kocarek je pripraveny u nasich. Jeste mam objednany balicek s monitorem dechu a odsavackou, to asi prijde behem tydne. Takze staci zabalit tasku do porodnice a vsechno vyprat, zatim je to pouze naskladane ve skrince. Porizovala jsem vecicky postupne cele tehotenstvi, aspon se mi to nezdalo takova rana. Myslim, ze kdyz se to vsechno secte, byla to investice asi 50tisic. Ono to litalo - sla jsem do obchodu pro kartacek na vlasky a pridala k tomu snurku na dudlik a nuzky na nehty s kulatou spickou a hned byla petistovka pryc, pak jsem zasla do lekarny pro masticku, lih na pupicek, porodnicke vlozky a nejake drobnustky a ejhle, dalsi petistovka pryc. Ale je to pro me krasny zpusob teseni, kdybych pak musela vsechno koupit naraz, byla bych z toho spis otravena, takhle to mam postupne a tesim se z kazdeho balicku, ktery prisel (vetsinu jsem objednavala pres internet, hodne na aukru). Tim, ze me netlacil cas, jsem mohla vybirat i z veci na objednavku. Porad jsem se bala, ze budu muset pri komplikacich do nemocnice, manzelova segra tam byla pres mesic, kamaradka tam byla od 30tydne az do porodu. Rodinu mam asi 60km daleko a byl by docela problem to zarizovat po telefonu. A poverciva nejsem, takze mi nic nebranilo uzivat si nakupy celou dobu.
27. led 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ja som bola dnes na kontrole, vsetko je u nas dobry, malicky je pekne hlavou dole, akurat sa otaca okolo svojej osi, minule ma kopal pod prave rebro, teraz je otoceny a kope pod lave :slight_smile: Uz len dva tyzdne a cestujem na Slovensko cakat na porod :astonished: nechce sa mi tomu verit. Za chvilu ho budem mat pri sebe...neuveritelne. :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ali hrozně rychle to uteklo viď?
Luci: na kontrolu jdu 3.2. už se těším.... jinak mi je celkem dobře akorát ta únava. Spím celou noc a ještě plno hodin přes den.... jsem úplně na odpis
27. led 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: tak to máš super, že už to máš všechno připravené. Já taky nejsem pověrčivá, akže hne dpo výplatě už vyrazím něco nakoupit. Zatím na to nebyl čas.
barcaldine: proč nebudeš rodit tady?
alzbet: jen pořádně spi, to je dobře. :grinning: Já první dva měsíce spala taky skoro pořád a skoro všude :grinning:, teď už je to lepší.
27. led 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine: Pri posledni kontrole uz bylo mimco hlavickou dolu a taky mam pocit, jakoby se tocilo kolem sve osy. Kazdou chvili se mi objevi boule vic napravo pupiku, podruhe zase nalevo. Ale nejcasteji vykoukne hrbolek asi nozicky na pravym boku. Taky ma mimco casto skytavku, docela zretelne to citim jakoby v zadech uvnitr.
27. led 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
alča chce mít na blízku rodiče... viď Ali? Ani se nedivím....
27. led 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: no jo, tak on už je to kus miminka, co? :grinning:
alzbet: jo tak to jo, to chápu
28. led 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ je to tak jak pise Alzbet. Keby som rodila tu , sice by som nemusela nikam cestovat, ale bol by aj problem sa dostat za mnou. Obe babky pracuju este, ak by aj mohli prist, mat ich tu obe naraz by bol teda zahul :grinning: dedkovia by tym padom prist nemohli, takisto ani barat a manzelov brat a teta sa velmi tesi....takze aby som AJ potesila rodinu, za dalsie mi pomozu a za dalsie to bude jednoduchsie aj koli papierom, lebo by som inak musela vsetko posielat na slovensko a vybavovat postou(rodny list a tak) a aj materska a porodne mi pojdu z SK lebo tam si vsetko platim, teda socialne poistenia....Takze preto Lucko :wink:
Bude mi sice chybat manzel tie prve tri tyzdne kym budem cakat na porod, ale zas pride ked uz bude cas a potom si nas vezme domov( ked uz budem schopna cestovat :slight_smile:) a budeme odkazany sami na seba, takze si nas uzije az az :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Fally, mne taky robi boule kde kade, ked vystrkuje zadok som totalne nakrivo :grinning: potom zas nozicky pcha kam moze chuda, uz mu tam musi byt celkom tesno.
28. led 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
barc: jj tak to je jasná volba
28. led 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já mám do porodu ještě hoooodně daleko ale zatím bych moc moc chtěla rodit v Turnově. Jen mě lidi zrazují že prý se může něco stát než tam dojedem. Co myslíte?
28. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: ty myslím chodíš k Sochůrkovi ne?Nebo už ne?
Potřebuju zjistit jestli si musím říct o foto nebo to nabízí. A jak je ochotný.
28. led 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si nemyslím, že je Turnov daleko. Původně jsem byla plně rozhodnutá rodit ve Vrchlabí, což je ještě o velký kus dál, takže neboj. Turnov je po dálnici slabá půlhodinka jízdy. Byla jsem teď v turnovské nemocnici na gyndě na návštěvě a vypadalo to tam hezky, sestřičky byly taky ochotné. Teď mě dokonce strašili, že bych rodit v Praze u Apolináře, což je spíš na letecký převoz, protože přes Nuselský most se přes den skoro projet nedá.

Jái sice nechodím k Sochůrkovi, ale o fotečku jsem si vždycky musela říct, ale doktorka mi ji vždy ochotně dala.
28. led 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fally: i já byla za mamkou v Turnově když byla po operaci, těhulky tam chodili na čajík a vypadali spokojeně, je tam takové domácí prostředí a navíc opravdu moc milý personál, což na mě udělalo dobrý dojem. A po dálnici to bylo nějak kolem 20min. Jedna kamarádka mě děsí že můžou nastat komplikace ale to mohou i při cestě do MB. A nemyslím že by to bylo až taková rychlovka. No doufám že vše proběhne hladce, jsem teprve na začátku ale chci mít ve věcech jasno...
Jinak sestřenku taky v MB nevzali, protože ji praskla voda na 7.měsíci při dvojčatech a oni s tím nechtěli mít nic společného tak ji vezli k Apolináři. Jedna dobrá doktorka jí poradila si na horečku vzít paralen a klidně dva a už to jelo.
28. led 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

o Turnově jsem taky slyšela, že je to tam dobré. Já myslím, že dojezd tam je v pohodě a v září si myslím, že bude pohoda, teď v zimě bych asi volila nejbližší porodnici, ale jinak ne. Já mám od nás dojezd 30 minut do MB a nic jinýho mi stejně nezbývá. Taky jsem hodně zvažovala kde rodit a nakonec je pro mě Boleslav z více důvodů nejjednodušší...

Alžbět, myslíš, že porodila po Paralenu, jo? To se mi zrovna moc nezdá :wink:
29. led 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: chodila jsem k Sochůrkovi, ale už k němu nechodím a v životě už bych si tam nešla ani pro recept :grinning:, takže ti neřeknu jak je na tom s fotkama
Jinak, já budu teda rodit normálně tady v bolce.
Taky myslím, že po paralenu neporodila, Paralen ba naopak je jedinej lek,kterej v těhtenství v poklidu můžeš.
market: ahoj, jak se vede?
29. led 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já osobně nevím ale říkala to sestřenka. Je mi divný že si vzala paralen 2x a chvíli na to jí prdla voda.Trochu moc náhod.
29. led 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek