• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
autor
market moc krásná malba. Kdopak je tak šikovný?
9. únor 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to tady máme skoro samého kluka :slight_smile: Gratuluju.

Market, máš pravdu, já chtěla Vrchlabí. Jenže... Když mi doktorka řekla, že kvůli pánvi je reálné riziko císaře, začala jsem se pídit a ptát a ve Vrchlabí mi jasně řekli, že otec u císaře v žádném případě nelze. Byla jsem zklamaná, chtěla jsem, aby u toho manžel byl tak jako tak. Kamarádka=doktorka v Podolí mi řekla, že mi to zařídí u nich, ale že v boleslavi to je možné také. Tím jsme se dostali k boleslavi. Pak už byl jen krůček k tomu, že mi doporučila primáře Pána, že je prý dobrý, takže jsem si říkala, že raději tak, než to Vrchlabí. Taky jsem byla upozorněná, že Vrchlabí se snaží přirozený porod doslova za každou cenu, což může znamenat i větší poranění nebo komplikace. Je dobré, že tam snaží přirozeně, ale měla jsem obavu z problémů - pánev, větší dítě kvůli cukrovce a tak. Takže jsem touhle cestou došla k boleslavi. Doufám, že bude volný nadstandart a že sestřičky budou hodné.
Drobné, leč významné pozitivum, je hlídání našeho psa, kdybychom totiž jeli do Vrchlabí, museli bychom ho dát na hlídání k rodičům (bydlí 60km daleko), takhle bude pes doma a manžel nebo sousedi ho pak pustí.

P.S. Jak moc holky kynete? Já jsem zatím přibrala 7kg, ale mám oteklé prsty na rukou.
9. únor 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: krásná malba
holky děkuju za gratulace
fally: no já zatím opravdu nepřibírám a blinkám a blinkám :grinning:
9. únor 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet: díky za pochvalu, přítel si trochu máknul a málem u toho ztratil nervy :grinning: ... Jak Ti jinak je? Už je to lepší?

Fally: jj, Vrchlabí třeba zkusíš u druhého miminka po zkušenostech z prvního porodu. Já počítám s tím, že budu rodit Boleslavi, pro mě je to prostě nejjednodušší a myslím, že to tam nějak zvládneme, ikdyž mám k téhle porodnici trochu výhrady.
Já jsem zatím přibrala asi 2kila, ale teď se docela cpu, tak jsem zvědavá. Ty máš krásnej váhovej přírůstek, vůbec bych se nezlobila, kdybych na tom byla před porodem jako Ty :slight_smile:

Luci: taky díky za pochvalu :slight_smile:
9. únor 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: pořád blinky blinky? ikdyž to tak nevypadá, bude líp :grinning: ... Mně už je jen špatně po ránu asi od 18tt :wink:
9. únor 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: to není moc povzbudivé :grinning: :grinning:
10. únor 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
lucko, gratulace ku chlapcovi :wink: fakt to bude samy chlapec, uz len Alzbet nas bude chvilu napinat. Z váhou to máte vsetky krásne, ja som nabrala doteraz 14-15 kil :confused: ale zas nie je to nejako moc vidiet, mam hlavne brucho a teda zadok mi trocha podrastol. Ale mne nebolo zle a nestratila som na zaciatku ani deko.
Market, tu matiku som na prvy pokus nedala, ale myslim ze keby som mala zvysne dva tak by som ju hadam aj spravila. Terminy su az buduci tyzden a to tu nebudem takze si ju musim prelozit do druheho rocnika. Nevzdam to koli matike :stuck_out_tongue_closed_eyes: budem sa ju ucit kym ju nespravim hehe.
Teraz sa uz musim sustredit na to aby som v MB nezabudla ziadne doklady a vybavit si ostatne papierovacky. V nedelu odchadzam do Kosic a uz nic nevybavim. "Len" porod :grinning:
10. únor 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
barc: děkuju moc.
10. únor 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky market: pořád je mi zle, koupila jsem si dnes ty zázvrový lízátka a musím říct že se mi po něm ulevilo..... pak jsem usnula. Je to opravdu znát. Jen doufám že to brzy přejde. Dnes jsem 8+1 tak doufám že už brzy bude líp.

Ali: jj budu ještě hodně dlouho napínat, ale aspoň že se to povedlo a doufám že to nic nepřekazí. Tu matiku uděláš příště...... :wink:
10. únor 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj alzbet, matiku urobim neskor, tym sa netrapim :grinning: zatial hehe. Ale mohla som mat pokoj. Nevadi.
Uz sa tesim na ine povinnosti teraz, skolu na chvilku vypustam z hlavy.
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ali i mě štvalo že jsem maturu udělala až na podruhé, teda jen ekonomiku, mohla jsem ji mít za sebou ale bohužel. Teď už se těš na miminko, obdivuju tě že si tu školu při těhu zvládala. Dneska jsem musela s manželem do města, naštěstí teda autem. Kvůli těm nevolnostem. A jak jsem přijela v 11 tak jsem šla spát a probudila jsem se v 15:30. Byla jsem doslova vyčerpaná. Neumím si představit kdybych měla chodit do práce.
10. únor 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
alzbet: ty nevolnosti to je děs co?! Já je mám pořád a pořád a pořád :grinning: :grinning:
barc: jsem ráda, že jsem tě poznala a doufám, že se pak potkáme s kočárkem.
11. únor 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dievcata.
Alzbet tie nevolnosti musia byt hrozne, snad skoro prejdu, dovtedy odpocivaj ked si to telo ziada.
Lucko, tiez som ta rada spoznala :slight_smile: urcite by sme mali ostat v kontakte a potom sa stretavat aj s miminkami, prospeje to im aj nam :wink:
11. únor 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
barc: tak to rozhodně, čím víc miminek, tím lépe. A až já porodím, tak z tebe už bude zkušená matka, tak si budu chodit pro rady :grinning:
11. únor 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Alžbět: fakt hodně odpočívej, to bylo jediné, co mi fakt pomáhalo, hodně odpočívat, často a málo jíst a čerstvý vzduch :slight_smile:... holky, nebojte bude líp :slight_smile: ikdyž já tomu už sama nevěřila :slight_smile:

Barcaldine: držím palce, aby porod proběhl co nejlépe a všechno bylo v pořádku!!!

Jinak mám od včerejška přítele v nemocnici, tak jsem trošku rozhozená :slight_smile:. Ale snad to bude brzy dobré, udělal si něco se zádama, tak je na kapačkách.
11. únor 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

barc: hlavne hodne stesti, at ti vse dobre dopadne. Nezavidim ti tu dlouhou cestu na slovensko, at to zvladnes. Jedes busem nebo vlakem? Aby ses mohla treba projit nebo dojit na zachod. Budes mit pristup na internet, abys podavala zhave novinky?

market: snad se pritel rychle zotavi a nebude to nic vazneho, drzim pesti.

Zrovna nedavno jsme se manzelem bavili, jestli a jak nas zmenilo tehotenstvi. Zezacatku jsem si to vubec nemohla uvedomit, porad jsem se citila stejna. Ted, kdyz se mimco hybe a dava o sobe vic vedet, tak uz jsem se na nej hodne upnula. Ale shodli jsme se na nej, ze "vedlejsim projevem" meho tehotenstvi je vetsi strach o nas. Driv jsme byli zvykli jezdit autem po svete, ruzne adrenalinove zazitky a tak, ted se mnohem vic bojime, abychom se vratili v poradku.
11. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem dievcata :wink: urcite budem podavat spravy, mam net aj u rodicov, takze sa 100% ozvem.

Fally, idem vlakom v noci, aby som sa mohla aj natiahnut, pripadne poprechadzat. Pride pre mna svokra aby som nesla sama, kedy nááhodou niečo, ale verim že dojdeme v pohode a myslim že maly sa von nebude ponahlat. Termin je 4teho Marca, naposledy nic nemenili tak uvidim, co povie lekarka teraz. Hned ako pridem v pondelok rano domov idem do porodnice na vysetrenie tak budem mudrejsia.
11. únor 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky baby, kde ste vsetky? Alzbet ako sa mas? Ako sa citis? Co nove s domom? Skoda ze sme sa nestretli ale nevadi, napiseme si a tie skoro dva mesiace zbehnu, potom sa stretneme a pokecame co a ako :wink:
Ja dnes uz odchadzam, zajtra KO uz sa tesim ze sa dozviem nieco o malom, kolko asi vazi alebo tak nieco. Urcite napisem. Papa
14. únor 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
barc: šťastnou cestu
14. únor 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nestiham, zitra jdu na kontrolu na gyndu. Vcera jsem oficialne nastoupila na materskou dovolenou. Pokojicek uz mame pripraveny, tak nahraju fotky, abyste mohly mrknout. :dizzy_face:
15. únor 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: tak to už se těším na fotky pokojíčku
holky, nějak nám to tu skomírá :grinning:
15. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Lucko dakujem, cesta bola nastastie stastna :D dnes rano sme uspesne dorazili do Kosic. Cesta bola taka ako vo vlaku ale v pohode. Potom kontrola u gynekologa, druha u porodnicky. Malicky je v pohode, vazi 3200-400g. Kontrola dalsia na buduci tyzden, ak dovtedy vydrzime :grinning:
15. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barc: ty jo tak to už je malej pěknej kus to ti povím.
16. únor 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jak jsem slibila, do fotoalba jsem pridala par fotek z naseho pokojicku. Jeste par drobnosti chybi, ale uz se to rysuje.
Kontrola u Dr. byla dost rychla, sice jsem hodinu cekala v cekarne, ale u doktorky jsem byla asi minutu :slight_smile: Mimco pry prospiva, srdicko v poradku a za tyden jsem pozvana znovu - na vytery. Mam trochu nizsi tlak, ale to je asi spis dnesni indispozice.

A jak jinak valcite? Me uz to zmaha, striham metr, aby uz bylo mimco tady, ale vim, ze si jeste musim nejaky ten tyden pockat. Jsem zase dost unavena, takze usnu hned, jak zahlednu postel :grinning: .
16. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: pokojíček super. Takovej barevnej, veslej, krásnej. Povedlo se vám to.
16. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky chodím jen na okamžik a stále méně. Jsem ráda že existuju včera mě nevolnosti doslova dostali na kolena. Někdy mi je super a jsem ráda že je líp a druhý den je to 2x horší. Už fakt nevím co dál. Mám hlad a chuť jíst ale žaludek je proti mě. Lízátka nepomáhají, spíš mi vyvolávají zvracení....

Barc: Jsem ráda že si dorazila v pořádku už se moc těším až budeš mít mimi a já se příjdu pokochat.
16. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: no tak hodně sil. Vím o čem mluvíš, taky mě to nějak nechce opustit :wink:
16. únor 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, zkus proti nevolnostem jist po malinkych davkach, ale hodne casto. Nesmis mit prazdny zaludek nebo naopak najedeny. Taky pomaha pit kola, ale to uz jsme tu probiraly. Hodne zdaru, at je ti lip. :wink:
16. únor 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky snažím se všechno.... ale jednou mi něco chutná a podruhý už na to nemůžu ani pomyslet.... JInak na colu se nemůžu ani podívat bohužel.
17. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alžbět, já taky Colu po týdnu nemohla, lízátka stejně tak, jednou mi něco chutnalo podruhé jsem zvracela jen jsem to viděla...
Nezbývá než to vydržet!!! Bude líp :wink:

Fally, krásný pokojík :slight_smile:
17. únor 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek