• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Dobré ráno holky :grinning:
tak jak je těhulíny :slight_smile: Já byla včera zase cvičit a bylo to fajn. Krásně jsem se protáhla.
18. únor 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
ako sa máte? Ja sa mam fajn, mam už nachystane veci komplet do porodnice, už len to perieme žehlime, a musim to nabalit do tašky. Mlay ma tolko vecičiek od babičiek, že už teraz má viac oblečenia ako ja :grinning: Zatial si stale bahni v brušku a podla pani doktorky sa vonku ešte ešte nechysta. Do konca tyždňa mam program, aj na vikend tak mi to nevadi, ale ani by mi nevadilo keby sa buduci tyžden rozhodol že už ma toho dosta a chce uzriet svetlo sveta. Začinam ho pomaličky prehovarať :grinning: uvidim ako bude počuvať mamku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Inak sa citim dobre, len sa ho už neviem dočkať. Tak sa majte krasne, pište čo nove. :wink:
18. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ja mam dneska poslicky jako blazen, az jsem sla radeji dat nabit baterky do fotaku a videokamery :slight_smile:
18. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
barc: ahojky, tak to fajn, že se cítíš dobře, tak koukej malého přemluvit, ať už je příští týden venku :grinning:
fally: No tak držím palce.
19. únor 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barcaldine: Strašně rychle to uteklo, co? To je krásný, za chviličku už to voňavoučký maličký miminko budeš mít u sebe. Já nějak pořád nemůžu uvěřit, že mě to taky za "chvíli" čeká :slight_smile:

Fally: Dej vědět, jak Ti je.

Luckamb: Co nevolnosti? Už je to lepší?

A co Alžbět, jak se Ti daří?

Mne miminko krásně kope, až se mi na břiše dělají boule :slight_smile:. Je to hezký. Na pondělní kontrole bylo všechno v pořádku, jen jsem trošku víc od minula přibrala. Ale na druhou stranu jsem ráda, že už konečně pořádně jím a není mi po každým jídle blbě.

Dneska se chystám na přednášku z předporodního kurzu. První 3 jsem prošvihla. Dvě mě nezajímaly, protože podle toho o čem se tam mělo mluvit, by to pro mě bylo zbytečný. Další jsem nestihla, protože byl Ladik v té nemocnici (jinak už je docela ok, má 3 vyhřezlé plotýnky, ty nejhorší bolesti pomalu ustoupily, tak snad se to bude vyvíjet nějak příznivě).
Na přednášku jsem zvědavá. Ještě přemýšlím, že půjdu ne předporodní kurz do Klaudiánky, ale popravdě se mi nechce :slight_smile:
19. únor 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

dneska už je mi dobře, ale ten večer jsem se docela lekla. Dokonce jsem to nevydržela a asi v jedenáct v noci šla vyžehlit pár kousků oblečků pro miminko do porodnice, kdyby se fakt něco dělo :grinning: Podle knížek jsem se pokusila poslíčky rozdýchat a docela to pomohlo, akorát se mi po chvilce motala hlava.

Market: Já jdu do klaudiánky na kurz 2.března, tak ti pak dám zprávu, jestli to k něčemu bylo. Na jiný kurz nechodím, nakonec jsme s manželem usoudili, že ten rychlokurz v porodnici nám bude stačit.

Na kontrolu teď chodím každý týden, snad se příští týden (v úterý) něco víc dozvím. Řeknu dr i o tom včerejším poslíčkování, na netu jsem četla, že když jsou kontrakce, tak miminko v tu chvíli nemá výživu a kyslík, takže časté jsou na škodu, raději jí to řeknu. Miminko jinak zvesela kope, dřív jsem se smála, když někdo říkal, že měl "modřiny zevnitř", bylo to vždycky takové nevinné šťouchání, ale v poslední době to jsou občas pořádné herdy, že i povyskočím :sweat_smile: Zvlášť ty pod žebra jsou nepříjemné.

Minulý týden jsem zkusila řídit, manžel se bál a tak jsem od vánoc pomalu neseděla za volantem. Dostala jsem takový divný strach, abych se pak nebála. No, sedla jsem za volant jakoby se nechumelilo, ale popravdě už to moc nejde, protože musím sedět skoro zakloněná, jak bříško tlačí, a špatně tedy vidím třeba při přednosti v jízdě. Taky mám volant dost blízko pupíku a při nějakém brždění by mohlo bříško bouchnout o volant, takže raději už zůstanu na místě spolujezdce.

Market: Půjdeš/bylas na tom glykemickým testu?
19. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market: Ještě mě napadlo, jak píšeš s tou váhou. Já jsem do 15tt vlastně nic nepřibrala, asi kilo, taky jsem nic neschodila nevolnostma. Ale od 20t jsem přibrala asi 1,5-2 kila za měsíc (vždy od kontroly ke kontrole), okolo 30 týdne se mi pak přibírání zastavilo a od té doby mám plus minus půl kila pořád stejně.
Hlavně si s tím nelam hlavu, kilo sem, kilo tam, stejně to neovlivníš. Hodně tvoří voda, objem krve a orgány, nejde jenom o tuk. Na druhou stranu nemá cenu se přejídat nebo jíst věci, které jsi nebyla dřív zvyklá jíst (třeba hodně sladkého), abys nabrala dvacet kilo a pak se s nima trápila. Ono si tělo řekne, co chce.
Prý asi 5 kilo necháš v porodnici a pak další kila jdou dolů s nočním vstáváním k miminku. A až vyrazíš ven s kočárkem, to bude teprve super, já už se toho nemůžu dočkat :wink:
19. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally: super, že jdeš na ten kurz, povíš mi pak co a jak... Mně se do nějakého dlouhodobého kurzu moc nechce. Dřív jsem to všechno hltala a v 7.tt už bych byla nejradši na kurzu a na cvičení. Ale postupem času a toho, co jsem si o těhu a porodu přečetla, co jsem slyšela od kamarádek a jak se do toho příteli nechce - si říkám, že asi nepůjdu.
Uvidím, jak budeš nadšená z kurzu v pododnici a podle toho se zařídím :slight_smile:

S tou váhou se teď hlídám, abych nejedla zbytečně moc a jsem zvědavá, jestli to k něčemu bude. Spíš jsem byla smutná z jednání sestry, která mi zato pěkně vynadala a nenechala si vysvětlit, že jsem ráda, že se konečně najím a že jsem nejdřív 3 kila vyblinkala :slight_smile:

Test na cukrovku jsem odmítla. Ne nijak nekompromisně, spíš jsem to s doktorkou probrala a ani ona to neviděla jako nutný. Tak snad nebude problém. Jak Ty s cukrovkou válčíš? Už se to zlepšilo?

Ono už se ke konci těhu opravdu nedoporučuje řídit auto :slight_smile: ale stejně jsi odvážná, že jsi za volant sedla... Já přes zimu nejezdím a na jaře se potřebuju trochu rozjezdit. No, v těhu to fakt není nejlepší nápad, ale nic jinýho mi nezbyde :frowning2:
19. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s těmi kurzy to máme Martket podobné. Ze začátku jsem hltala vše, co se těhotenství a miminek týkalo, ale teď už tolik ne. Zvažovala jsem ten delší kurz tady v boleslavi, tenkrát musilka posílala bližší info, ale jednak je pro mě trochu těžší si pravidelně něco naplánovat kvůli práci (pořád se snažím pracovat) a taky jsem nechtěla vědět zase úplně všechno :slight_smile: Popravdě mám z porodu vůbec docela strach, bojím se přístupu personálu a jak to budu zvládat, takže nemusím hromadně koukat na video a kochat se pohledem na porodní sál :sweat_smile: .

Já jsem za kila dostala dokonce pochvalu od doktorky, že jsem moc nepřibrala, že prý je vidět, že mám cukrovku pod kontrolou :slight_smile: Čekala jsem spíš výtky, všude píšou, jak štíhlé holky mají přibrat asi 15kg, já nabrala zatím 7 a tak jsem se bála, že mi budou říkat, že je to málo, ale naopak. Takže je to asi hodně individuální.

S cukrovkou válčím a doufám, že zatím vyhrávám. Hemoglobinovaný cukr mi vyšel jenom na 3,1 (do 4 je to u zdravého). Občas měřím glykémii, bohužel těch papírků do glukoměru se fasuje docela málo, měřila bych i víc, ale dá to tak na jeden den měření týdně (4 píchnutí denně). Některá hodnota mi vyjde víc, ale vybírám si jídla, která jsou v normě. Ráno je to horší, ale jak se zdá, dlouhodobě je to v pořádku. Občas mohu i zhřešit :slight_smile: dám si třeba kostičku čokolády nebo i maličký zákusek, pst, to bych říkat neměla, nebo si koupím něco s umělými sladidly, což je menší zlo než přímo cukr. Ale vařím pro mě i pro manžela to stejné a zatím to prochází. Dávám pozor hlavně na přílohy a jde to. Bohužel mě zase chtějí na konci února poslat do Prahy na opakování testů, nechce se mi tam, je docela problém dojet tam nalačno v ranní špičce. Minule jsme jeli už po páté hodině ráno, jenom abychom se vyhnuli zácpám, ale to je za trest. Zdá se mi to teď už zbytečné, když mám termín po půlce března.
19. únor 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mě lákal kurz o kterém psala Musilka, ale hůř se teď kamkoliv od nás z vesnice dostávám, tak jsem to přehodnotila. Já se taky bojím hlavně přístupu personálu, už se vidím, jak tam bulím, protože mi v poslední době stačí fakt málo. Mám o porodu určitou představu a obávám se, že v porodnici to prostě chodí jinak. Teoretických informací o těhotenství a porodu mám vcelku dost a nevím, jsetli chci slyšet další. Asi to máme podobné :slight_smile:

Doktoři moc rádi vidí, když maminky přiberou tak 7 - 10kg za celé těhu :slight_smile:. To já rozhodně překročím. Nebudu to tady už řešit a počkám si, jak to bude vypadat za 3 týdny na kontrole :slight_smile:. A příjem energie si budu dál hlídat podle doporučení v těhotenství.

Ten výsledek máš opravdu pěkný. Je vidět, že jsi to vzala vážně a že to není sranda takhle to zvládnout. Mám známou, která i přes gestační diabetes zvládla sníst za den půlku pekáče sladkýho...
Opakovat test se mi taky zdá zbytečný, teda hlavně kvůli tomu jezdit do Prahy. Nemůže Ti to odebrat Tvoje Dr. a poslat jim výsledky? V takhle pokročilým těhu už by mohli pochopit, že se Ti do Prahy moc nechce.
19. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na odběry trvají do Prahy, prý jsou zvyklí na výsledky z té své laboratoře a jiné ne. Co na to říct, že... Laik by si myslel, že výsledky musejí být všude stejné.
19. únor 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem já sem moc nechodím.... jsem ráda že ležím a do PC dlouho nekoukám. Vadí mi to na oči. Nevolnosti jsou stále a stále víc a víc nesnesitelný. Včera jsem byla u spolužačky co má 2 kluky a tak mi nabalila spoustu těhu oblečení, 35 nejmenších plenek a nějaký magnesium. Tak aspoň něco málo. :grinning:
22. únor 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koukám,ž e se to tu trochu rozkecalo.
Já zvracela naposled v pátek celé dopoledne a od té doby ne, tak snad to opravdu konečně začne polevovat. NA další UTZ jedu 1. března ve 3, takže už se moooooooooooc těším.
Jinak já přes víkend dostala 6 bodyček :grinning:, tak teď jsem všem říkala že potřebujeme nějaké dupačky nebo už větší velikosti.
alzbet: držím palce ať tě to brzy přejde, mě se to fakt drželo do 16tt a teď doufám, že už je konec. Věřím tomu.
fallly. Jsem zvědavá, jestli prcek bude čekat až do toho konce března
marketa: já už se taky těším na kopenečky.
22. únor 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky Luci tak to tě nevolnosti potrápili dost. A odkdy tě trápili??? Mě to začalo asi kolem 7tt.
22. únor 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute dievcata :slight_smile: vidim ze je u vas-nas všetko v poriadku to ma teši. Ja som dnes bola na KO, stale nič sa nedeje, maly už je ale spadnuty nižšie, ale ešte mame vyše tyždna do oficialneho terminu takže pohoda. Na dalšiu idem vo štvrtok, aj na utz, teraz som nebola.
ALzbet a co ty? Uz ti je aspon trocha lepsie? Už si 10tt :grinning: za chvilu ta nevolnosti hadam prejdu a budes si to uzivat.
Ja už maleho prehovaram aby dodržal ten buduci tyžden a nenatahoval to, už ho chcem mat vonku, ved mu v tom bruchu musi byt tesno, chudatku malemu :grinning:
22. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet mě asi od 8tt a dneska ráno jsem zvracela zase. Ä žaludek mám jak na vodě. Já prostě nesmím ráno snídat. Malej mi to zakazuje a když ho neposlechnu protože mám hlad, tak je mi pak zle. Tak chápete,to?!
barc: tak to je dobře, že jste oba v pořádku, tak si ještě užívej těhotenství a za chvíli bude malý tady.
23. únor 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckamb: to je hrozný... Bude to pěknej rarášek, stejně jako ten náš :grinning: , taky mě nenechal do nějakého 18tt v klidu najíst :wink: . Jj, jak já záviděla těm holkám, kterým nebylo ani jednou špatně a jak teď závadím holkám, který moc nepřibíraj na váze :grinning: :grinning: :grinning:

Barcaldine: já jsem tak napnutá, kdy se narodí a co nám pak o porodu povíš. A taky se těším na fotečky, doufám, že nám nějaký ukážeš :slight_smile:
23. únor 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
barc: jj utíká to. No už je to snesitelnější. Nesmím se moc nacpat ale tak průběžně pořád něco uzobávat. JInak to celkem jde. Včera mi bylo úžasně. Dnes jsem byla u zubařky, nervy jak prase. Ale mám vše ok ale díky těhotenství mám zánět dásní tak mi něco doporučila a za 3 měsíce na kontrolu.

Luci: docela vím co tím myslíš ani já nejsem schopná ráno snídat. Ale je to těžký odolat.
23. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markett, fotky určite nejake dam, ja len som nechcela seba vycapovat po nete ale malickeho urcite ukažem :wink:
Tiež som napnuta kedy sa narodi, o dva dni už budem 40 tt :astonished: tak verim že ma nebude natahovat a na termin sa uvidime :grinning: prehovaram ho každy deň, som zvedava ako to zaberie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Alzbet to je fajn že ti je lepšie, budeš moct normalne fungovat. Ja som zas ku kkoncu nejaka zaspata, tak si uživam posledne dni volna a ked mam chut pospim si aj cez den. Potom už budem len spominat :grinning:
23. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: jj, tak si budeme přát aby to brzo přešlo.
market: do 18tt, jo? no tak ještě týden a den :grinning:
barc: už se asi hodně těšíš, co?!
24. únor 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám také několik novinek. :unamused: :rolling_eyes:
Včera jsem byla na kontrole u své dr, miminko má plus minus 3kila. Na monitoru mi natočila slabé kontrakce (to jsou ti mí poslíčci), branka zašlá a otevřená na 2 prsty. Takže šupem do porodnice.
Odjela jsem tedy do klaudiánky a tady vše začalo. Hned na příjmu jsem zůstala jak opařená, protože sestra byla nepříjemná, prý jakto, že nemám sepsaný porodopis, tašku sebou, papíry od doktorky a kdesi cosi, tak jsem jí vysvětlila situaci, že jsem se rozhodně nechystala tak brzo rodit. Doktorka na příjmu dole v ambulanci mě vyšetřila, proti doktorce to dost bolelo a taky jsem po tom hned začala krvácet. Domů mě už nepustila s tím, že začíná předčasný porod.
Na oddělení mě přijali, dali na poslední volný pokoj, nadstandard je prý zbožné přání a vpodstatě nedosažitelný. Pokoj byl pro mě studená sprcha - vybavení, kde se zastavil čas, jedna sprcha a záchod pro tři pokoje, navíc bez klíče nebo aspoň závěsu ve sprše, žádné soukromí. K večeru mi na pokoj dali paní, které v 9 večer vyvolali porod. Nepochopila jsem proč, ale paní až do pěti do rána nechali na pokoji, vůbec žádný porodní box, chudák to tam celé protrpěla a já s ní nezamhouřila oka.
Jediné, na co si nestěžuji a z čeho jsem měla obavy, byly sestřičky. Byly ochotné, příjemné. Akorát nikdo neklepal, v noci dost neohleduplně chodily za tou paní vedle mě, každou půlhodinu mě tím budily, dokonce i rozsvítily a nechali otevřené dveře, že jsem musela vstát a dojít si to zase zhasnout a zavřít. Nakonec paní porodila kolem páté ráno s tím, že manžela ani nestihla zavolat, takže to nestihl, protože pořád bylo na všechno dost času a nakonec byla na všechno sama.
V pět ráno mi přišly měřit tlak a teplotu a od páté tam pořád někdo chodil (uklízečky a tak).

Popravdě jsem se ráno vzbudila vyčerpaná, ubrečená (nějak je mi teď všechno líto a tohle jsem nemohla rozdýchat). Nález pořád stejný, bolesti vlastně žádné, tak jsem chtěla domů stůj co stůj. Verdikt doktora zněl jasně - do konce týdne ještě na pozorování, ale nakonec se slitoval a přišel ještě jednou, že mě domů pustí, když přijdu v pátek na kontrolu. Musím ležet, ale hlavně doma, ve svém.

Tolik moje aktuální zkušenost. Závěr: personál byl v pohodě a snaživý, některé sestřičky dokonce i sympatické na pokec (i když čas samozřejmě nemají), ale jinak to byl pro mě dům hrůzy. Nechci, aby to vypadalo, že jsem nějaká náročná panička, ale měla jsem o porodu nějakou představu a tady jsem cítila, že je vše jinak. Nejvíc mě asi dostalo, jak ta paní rodila vedle mě. Já si představovala, jak budu s manželem prodýchávat kontrakce, on mě bude masírovat nebo aspoň bude se mnou, hopsání na míči, teplou sprchu nebo vanu, třeba to bývá i jinak, ale tohle jsem měla v přímém přenosu. Miminko paní nedali hned na pokoj, ale tak 4-5 hodin po porodu.

P.S. Ačkoli nejsem žádný rasista, na oddělení bylo hodně moc opálených maminek, což hlavně při návštěvách, kdy přišla celá rodina, bylo nepříjemné. Sestřičky samy upozorňovaly, ať si nenechávám na pokoji nic cenného.

Opravdu vážně hledám jinou alternativu, kam se obrátit. Vypadá to, že příští týden porodím, tak nemám moc času hledat. :fearful:
24. únor 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally,
tak to jsi mě úplně dostala :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Popravdě se mi chce brečet.

Držím palečky, aby vám všechno dopadlo dobře a těšila ses ze zdravého miminka. Snad budeš mít porod takový, jaký si ho přeješ.

Já se teda nepovažuju za nějakou fiflenu, ale o porodu mám představy naprosto jiné.

Klidně bych zaplatila dost peněz, pokud by bylo všechno tak, jak bych si přála...

Co Turnov? Dost holek z MB o Turově mluvilo pěkně a že půjdou rodit tam a ne do Klaudiánky.
24. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
teda fally tak to je opravdu zážitek na prd. Tak držím palce aŤ je to mnohem lepší až opravdu půjdeš rodit.

No a holky tady něco pro zlepšení nálady a pobavení. Je to dlouhé ale luxusní :grinning:

Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že
20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.
24. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, to je vážně dobrý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fally: Už jsem myslela že máš mimi a zatím nic. Kamarádka porodila na 35tt.
Jinak tvé reakce na Klaudiánku mě ani nepřekvapují. Proto pokud bude možnost chci jinam. Ale mrzí mě že si tam zažila takovou noc.
24. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prospala jsem 12 hodin vkuse a už je hned zase o něco veseleji. Zítra jedu do porodnice do Brandýsa, tak napíšu dojmy. Chci se tam podívat a prý by mě mohl vyšetřit doktor, abych věděla, co se děje. Kdybych nepsala, tak si mě tam nechali :slight_smile:
25. únor 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: no tak držím palce :slight_smile: :wink:
25. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally: taky držím palečky!
26. únor 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak přináším několik novinek. Hopsa hejsa do Brandejsa :slight_smile:
Zvenčí nevypadá nemocnice vůbec hezky, ale uvnitř je to lepší, snaží se budovat a rekonstruovat. Lůžkové oddělení je hezky barevné, pomalované obrázky a působí alespoň takhle zvenčí útulně. Jsou tam tři nadstandarty plus jeden obyčejnější, je tam internet. Tolik k vybavení.
Doktoři na mě působili uvolněně a vládla tam taková rodinná atmosféra. Všichni se usmívali a vypadali, že mají spoustu času, i když tam byl frmol.
Mě vyšetřovala dr.Homolová, taková mladší, ale příjemná doktorka. Všechno mi vysvětlila a popsala, neměla jsem pocit, že ji obtěžuji. Vyšetření bylo citlivé a s boleslaví bych to vůbec nemohla srovnat.
Vím, že těžko soudit podle prvního dojmu, ale na mě to působilo mnohem lépe, takže pojedu rodit tam. Strach mám pořád, ale to už není nemocnicí :sweat_smile: . Každou poslední sobotu v měsíci tam mají den otevřených dveří a je možné se tam zajet podívat, takže kdo by měl zájem, určitě to stojí za to. Žádný předporodní kurz už nestihnu, ale snad to zvládnu i bez něj.

Jinak doma je doma, takže mám dobrou náladu. Prý nebyl důvod k hospitalizaci, což jsem ráda (i když tašku jsem měla pro jistotu v autě). Dneska už miminko strašně tlačí dolů, asi se už pomalu chystá. Přes víkend chceme s manželem udělat pár fotek na památku.
26. únor 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jůůůů Fally tak to už brzy půjde mimi na svět viď?
Mě osobně začli trápit bolesti v pánvi. Je to dost krutý občas. Cítím to při chůzi a když ležím a chci se zvednout tak je to nejhorší. Doufám že to nic špatného neznamená ale moje mamka mi říkala že měla to samé při bráchovi. Takže zatím všechny rodinný informace míří k chlapečkovi. Tak jsem zvědavá co to nakonec bude.
28. únor 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek