• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Alžbět, jestli Tě bolí kosti, tak to je v poho, to už se pomalu roztahují a připravují. Mne vlastně pořád něco bolí až už tomu nepřikládám žádnou váhu :slight_smile:. Už jsi 11tt? To tak strašně letí!!!

Fally, držím palce, aby jsi byla v Brandýse spokojená. Já se tam narodila před skoro 23 lety :slight_smile:. Trošku přemýšlím, že bych jela taky tam. Vlastně to mám nastejno do MB, Brandýsa i Nymburka :slight_smile:. Asi se příští měsíc zajedu do Brandýsa mrknout, teď v sobotu jsem to jaksi nestihla.
28. únor 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky Markettko: jj bolí kosti a je to občas krutý. Hlavně když dlouho chodím nebo sedím. To mě asi dr do práce nepustí co? Jsem tam 8hodin na nohách a sednout si nesmím. Už jsem si myslela že nevolnosti ustoupili. 3 dny mi bylo nádherně a nakonec v noci hrozný zvracení. Včera už mi bylo jen nevolno a dnes to samé.
28. únor 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mě také skoro celé těhotenství něco bolelo, až jsem si říkala, jestli je to opravdu to "nejkrásnější období v životě ženy". Ze začátku jsem měla bolesti jako při menses, různé nevolnosti a tak, pak to přeslo a teď na konci mě zase všude píchá a táhne a bolí. Pamatuju si, že mě jeden čas děsně píchalo v prsou, ale pak to přešlo.
28. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej dievčata, to vám nezáviím tie tehotenské neduhy, ja sa ozaj nemám na čo sťažovat, nebyť bruška neviem že som tehotná...klop, klop, klop nech nezakríknem :wink: Ja uz by som aj chcela aby mi niečo bolo aspon teraz na konci aby som vedela že malý chce ísť už vonku, ale zatial stále nič. Akurát sa mi už zle spí, neviem sa otáčat poriadne a musím sa zobudit, otočit a spať dalej. A budím sa skoro ráno, dnes som hore už od pol štvrtej...aspoň som pozerala hokej...aj ked som radsej chcela spať , nejako sa nedalo. Zajtra idem na kontrolu, snáď ma pani doktorka poteší správami o blížiacom sa porode. Inak sa mám fajn, stále niekde behám a lietam, ked nič iné aspoň so psíkom :grinning:
28. únor 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky Ali. Jak já ti závidím že už to máš jen za pár. K dr jdu až 17.3. a fakt mám obavy aby vše bylo ok. Tento týden byl náročný. Ale mám ho za sebou. U zubaře mi zjistila zánět dásní takže jako těhotná za 3 měsíce na kontrolu. A v pátek mi brali krev, doufám že vše bude v pořádku. Jinak se moc těším na UZ a první fotečku. :grinning:
1. bře 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Alzbet, no ano za pár, ale kedy .... :grinning: dnes som bola na kontrole a stale nič, maly sa vraj nejako zatial nechysta vonku :stuck_out_tongue_closed_eyes: potvora leniva. Mam predpisane prechadzky a oddych aj cez den spanok keby sa rozhodol prist na svet v noci. No dufam že ma už dlho nebude natahovat.
Neboj, určite bude u teba všetko v poriadku, nerob si starosti, i ked aj ja som bola stale spokojnejšia ked mi potvrdil lekar že je všetko ok. Verim že sa fotku tešiš, je to hrozne krasne keď vidiš ako v tebe rasitie maly človiečik .... ja tomu stale nejako nemožem uveriť, asi až ked ho uvidim :grinning:
1. bře 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ali doufám že nebudeš přenášet, lepší je když to nečekáš, aspoň si to myslím.

Jinak mám doatz:
Je tu někdo na nemocenský? Jestli ano jak vám chodí výplata?
2. bře 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak sjem včera byla na utz a fotky mám v albu.
Tady se koukám u skoro rodí :grinning: Tak držím palce ať je vše OK.
alzbet: co nevolnosti?
2. bře 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky Luci, nevolno mi je pořád, jen nevím po čem by mi nebylo zle. Už jsem si minulý týden myslela že to ustoupilo, 3 dny mi bylo krásně, nic mi nebylo. A pak hned zvracení.... no je to fakt hrůza. A co ty?
2. bře 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, krásné fotky!

Alčo, přeju Ti, aby to už brzy přišlo a moc se těším na fotečky :wink:!

Včera jsem koukala na Víkend na reportáž o porodech a docela mě to rozhodilo :slight_smile:. Pomaloučku se mi to taky začne blížit, hrozně se těším a taky bojím (asi jako každej :slight_smile:)...

A co Fally? Jak to s Tebou vypadá? Třeba už je mímo na světě a my o tom ani nevíme :slight_smile:
2. bře 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fally by mě taky zajímala. Celou dobu to vypadalo na porod podle toho co tu psala a teď zatím nic.

Jinak Luci, fotky jsou fakt úžasný, hned jsem koukala jak asi bude moje mimi velké až tam za 14dní půjdu.
2. bře 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
markett: Taky jsem zkoukla teď ten Víkend a mě to hrozně dojalo.... je to nádhera.
2. bře 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pořád jsem celá :slight_smile: a zatím nevím, nevím, jestli to doktoři zbytečně neplašili. Je pravda, že mě každý den zlobí poslíčci, někdy je to fakt nepříjemné a trvají i čtyři hodiny, dneska v noci mě to vzbudilo, byla jsem hrozně spocená, ale zatím nic. Už jsem pomalu začala vyhánět - vana, dlouhé procházky, sexík, ale zatím nic, uvidíme, necháme tomu volný průběh. Raději bych to už měla za sebou. Bojím se, že když vydržím do termínu, tak mimčo přeroste a do té mojí pánve se nevejde. Snad doktoři vědí, co dělají. V pátek jedu na kontrolu, tak snad budu vědět víc. Jinak stěr na streptokoka je negativní, tak aspoň že tak, a i cukrovka se zdá v pohodě.
Podle chytrých rad mám všechny příznaky porodu - na záchod chodím snad co půl hodiny, zatímco dřív jsem měla jenom zácpu, teď chodím i několikrát denně, "hnízdící" syndrom už také funguje, unavená jsem až běda, začínají mi opuchat ruce a nohy, ale mimčo zatím zůstává v teplíčku. Jen ať si ho ještě chvíli užije :grinning:.

Já se porodním článkům a reportážím už jenom vyhýbám, stačí mi přímo zkušenosti z porodnice. Jednak z té boleslavké, viz můj příspěvek z minulého týdne, a i v brandýse jsem potkala rodící paní na chodbě a pak ještě v ordinaci (zrovna ve chvíli, když měla doktorka ruku skoro po loket od krve :unamused:). Ale na druhou stranu jsem tam viděla spoustu krásných miminek a už se těším, až budu mít to své. Ale uvidíme, jak dlouho si ještě počkám.

Alzbet, já byla na nemocenský dva měsíce. Když to vezmu, tak první měsíc mi peníze přišly pozdě (přesně řečeno týkalo se to tří dnů v prosinci a nemocenská mi přišla někdy na začátku února), pak jsem dostala vyplaceno na konci února najednou celý leden a půlku února (od 14.2. jsem oficialně na mateřské). Já jsem ale OSVČ, takže nevím, jestli to má nějaký vliv, když jsi zaměstnanec. Každopádně to všechno trvá dlouho a nechtěla bych být na dávkách závislá, když nevíš kdy a jestli ti přijdou.
2. bře 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ´dievčata,
Fally až ti trochu zavidim tych posličkov, aspon vieš že sa niečo deje, u mna stale nič, citim sa skvele a zrejme aj maly lebo neviem o ničom čo by nasvedčovalo že sa chysta vonku. Verim len že to potom pride odrazu a rychlo šupšup vonku :grinning:
Tiež vela chodim, hadžem psovi palčky, akurat mam problem ich zdvihnut zo zeme cez bruško, kupila som si malinikovy čaj, ani neviem či to pomože ale skusim to a dnes alebo zajtra si dam vaňu...tiež som začala vyhaňanie... :grinning: I keď ma pocit že si maly pekne počka na tata aspon do vikendu, aby ho tatik videl hneď čerstveho :grinning:
2. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fally: je plno důvodů proč chci ukončit neschopenku a vydržet co nejdéle fit. Hlavně kvůli financím jak jsem psala, pak taky kvůli volnosti, takhle nemůžem odjet na celý den nebo víkend. A taky mi to doma vůbec neutíká.... tak raději půjdu pracovat.

Ali přeji ti aby to vyhánění bylo úspěšné a malý už konečně vykoukl z toho teploučkého pelíšku. :grinning:
2. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, ja se ti nedivim, ze nechces byt doma. Ja mela nastesti vychazky od rana do vecera bez omezeni, ale popravde jsem stejne pracovala, co to slo. A delam doted.
Tak me napadlo, neni nejaky paragraf pro tehotne, ze te zamestnavatel musi prelozit na jinou/vhodnou praci za stejny plat? Zkus se na to zeptat. Ale dlouhe stani a nemoznost si odpocinout by mohlo byt riziko. Je to jine nez sedet u pocitace.
3. bře 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,
alzbet: tak já zvracela naposledy dneska ráno, ale už to pomalu ustupuje, protože už zvracím jen tak 1 - 2x za de a nědky mám i dva dny klid.
Dneska sjem byla u obvoďáka, protože mě bolí v krku. Tak mi napsal kloktadlo. Ale zrovna mi dal razítk do průkajdy. Tak už jen zubař a je to.
3. bře 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fally: u nás jsou všechny práce stejně placené takže o to strach nemám že by mi ubrali na platě. Jen mám strach z té práce, jediné co připadá v úvahu jsou automaty ale stejně kolem nich pořád běhám a nesednu si.

Luci: Já to až tak hrozný neměla, tak nějak nevolno mi bylo nepřetržitě ale zvracela jsem max. 3x za den a vždy až večer. Poslední dobou je to jen občas a jen 1x. Tak doufám že je to taky na ústupu. Někde jsem četla že na nevolnost pomáhá si po jídle lehat pouze na pravý bok a je fakt že na mě to pomáhá. Ale zas je to špatný na pálení žáhy, tam to zabírá opačně. Takže buď jeden problém nebo druhý. :grinning:
3. bře 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky tak barcaldine už porodila.... já mám takovou radost a tak moc jí závidím. :grinning:
4. bře 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
MOOOOOOC GRATULUJI! JEEEE, JA CHCI TAKY :slight_smile:
4. bře 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
prý až bude moct k na net tak se ozve. I já už chci.... no aspoň to aby mi bylo krásně a bylo to zdravé. :sweat_smile:
4. bře 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to je super. To jí moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!
4. bře 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše první mimčo tady :grinning:
4. bře 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jupí!

Gratuluju :slight_smile:
4. bře 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
konečně pátek, co?! Já se toho víkendu už nemůžu dočkat. Jen to počasí mě pěkně s..e :grinning:
5. bře 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci,

:slight_smile: já mám víkend pořád, tak mi to ani nepřijde, ale aspoň nebudu doma sama :slight_smile: ...
Už jsem se těšila na jarní počasí a zase nám lehce přituhlo teda :frowning2: ...

Jak jsi na tom s nevolnostma? Už by sis vážně zasloužila, aby to bylo dobrý :slight_smile:. Já se pro změnu nemůžu "odlepit" od lednice teď :slight_smile: ...
5. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

ja jsem byla dopoledne na dalsi kontrole v porodnici v Brandyse. Natocili mi monitor a opet s kontrakcemi, akorat tento tyden uz to doktory tolik nevzrusuje, jako ten minuly. Nalez je porad stejny, zitra musim jet na kontrolni monitor. S doktorkou jsem predbezne domluvena, ze kdyz se mimco neohlasi samo do konce pristiho tydne, od ukonceneho 38.tydne mu trochu pomuze a uvidi se, jestli se to rozjede. Ptala jsem se, jestli si mysli, ze vydrzim do terminu a ona se smala, ze si mysli, ze urcite ne. Ale...

Jinak porodnice na me i dnes pusobila velmi dobre. Takove klidne, usmevave. Jedine, co mi trosicku vadi je mene soukromi pri vysetreni na ambulanci. U sve gynekolozky jsem byla zvykla na kabinku pro svleknuti a pak soukromi pri vysetreni, tady je to tak, ze kalhoty si sundate primo v ordinaci a za plentou je obvykle jina maminka, ktere zrovna nataci monitor. Jenze plenta je jenom plenta, ale asi jsem moc cimprchlich. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mejte krasny vikend, me to slunicko vylozene jarne naladilo, uz jsem si prinesla domu kvetinac s narcisky. Uvidime, jak dlouho jeste bude snih zlobit.
5. bře 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: MOJE nevolnosti vypadají, že jsou na ústupu a začínám se cpát jak tank, tak uvidíme :-d
fally: ty jo tak držím palce, ať to máš co nejdřív za sebou :grinning:
8. bře 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: tak to musím říct že už by bylo na čase aby tě nevolnosti nechali být. Užila sis jich až až. Taky bych si přála abych mohla jíst naco mám chuť. Ale bohužel zatím se to nedá. :cry:
8. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: tak snad to brzy opustí i tebe a nepotáhne se to s tebou tak dlouho jako se mnou :wink:
8. bře 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek