• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
autor
jj byla bych ráda, nejlepší by byl některý pátek
22. bře 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já myslím, že třebas příští pátek by to klidně šlo, bud příští nebo až ten další. To by jsme se ještě domluvily. Přidá se k nám ještě někdo?
22. bře 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci já myslím že by byl lepší až ten další, bude po výplatě. A kdyby se někdo přidal, nevadí. Porovnáme pupky :grinning: .
22. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, taky fakt po výplatě to bude určo lepší, souhlasím.
22. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jůůů už se těším. Jsem ráda že jsme tu všechny otěhotněli poměrně za sebou. I když jsem už nedoufala že // někdy uvidím.
22. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, diskuze mi pár dní vůbec nefungovala, tak snad dnes.
Jestli mohu ze svých čerstvých zkušeností poradit, co budete potřebovat:
kromě oblečků, to nemá cenu rozepisovat, určitě plínky, čistící ubrousky (těch víc balíčků, dají se ale dokupovat a chce to vyzkoušet víc značek). Ty od pampers jsou sice dražší, ale hezky voní a jsou dobré, zkoušela jsem ještě AQ z hypernovy, ale ty se špatně vytahují z balíčku.
Pak určitě jednorázové podložky pod mimčo, hodí se při přebalování i doma, protože mimčo čůrá a kaká zásadně rozbalené a látková plenka proteče.
Z kosmetiky: líh na pupíček a vatové tyčinky (lepší jsou ty s větší hlavičkou), bepanthen na opruzeniny a bradavky, olejíček (já mám slunečnicový z lékárny), něco na mytí (já mám SebaMed). Nám se hodí i odsávačka, protože malý blinká i nosem a mlíčko mu tam zasychá, tak je fajn, že to jde ven. Já používám kosmetiku minimálně.
Hodí se mít doma dudlík, pak uvidíte, jestli ho budete potřebovat. Malý ho nechce, když je nakrmený, ale když potřebuju oddálit krmení, rád si ho do papulky vezme. Mám i sterilizátor, je to méně pracné než vyvařování v hrnci, ale není to nutné.
Pro maminku budete potřebovat porodní vložky, jsou prodyšné oproti normálním, já spotřebovala necelé tři balíčky a doma už si beru klasické. Hodně mi teče mlíčko, takže vložky do podprsenky (zezačátku jsou super jako ochrana bradavek, aby se nedřely přímo o noční košily). A já jsem nutně potřebovala odsávačku mlíka, protože jsem měla nalitá prsa a hrozil mi zánět.
Jinak pro klid je šikovná váha, abyste měli kontrolu, jestli a kolik maličké vypije, já jí mám půjčenou, poslouží i kuchyňská.
Jinak nepostradatelná je kojící podprsenka, protože normální se špatně vyhrnuje a je nepraktické se pořád svlékat. A pak buď kojící noční košili, to je dobré hlavně do porodnice, abyste se nemuseli, svlékat když je tam třeba návštěva vedle, ale jde použít i starší košile.

Tak přemítám, na co jsem ještě zapomněla. Kočárek a tak, to je jasné. Já jsem nakonec mantinely koupila, protože máme postýlku 120x60 a miminko je v ní hrozně malinké, tak aby se tam neztratilo :slight_smile: Mám i kojící polštář, ale popravdě jsem ho ještě nevytáhla. Rozhodně se hodí rychlozavinovačka, spíš jako taková dečka, když je chladněji.

Máte pravdu, že leccos se dá dokupovat postupně, ale někdo nemusí být po porodu úplně fit a manžel ne vždy dovede vše nakoupit bez poradenství. A chodit s novorozenětem po krámech není úplně ideální.
22. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jůůů tys nám toho vypsala, myslím dostatečná informace. Přesně jak jsem předpokládala. Já už mám 2x ponožky, dudlík a první dupačky.... krása. Zatím to mám v malém šuplíčku než koupíme komodu. O postýlku se nestarám, budu mít od sestřenky aspoň něco nemusíme kupovat. Ale ty mantinely si chci určitě koupit i z důvodu bezpečnosti.
22. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: super výčet
alzbet: jj, taky se těším. A je fakt, že jsme otěhotněly všechny tak nějak postupně , COŽ JE FAJN :-d
22. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj jsem sice jako zakladatelka poslední ale aspoň se mám s kým poradit.... :grinning:
22. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono se těch pár týdnů a měsíců ztratí :wink:
22. bře 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to jo.... ale koukala jsem že ti začal pupík vykukovat až v 17tt? Mě od 12tt
22. bře 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
přidala jsem foto :grinning:
22. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, a a ni v tom 17 to nebyl žádný zázrak, ale teď už leze pěkně :grinning:
22. bře 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co je to tady za mrtvo??? Mě je od rána zase zle :grinning:
23. bře 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky tady je poslední dobou hoooodně mrtvo.
Luci mrzí mě že ti je stále zle... mě bylo včera ale nezvracela jsem naštěstí. :frowning2:
23. bře 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no chodíme sem jen my dvě, co??? :-d
23. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no taky koukám.... Alča ta je daleko, Fally už se věnuje miminku a Marketka sem občas zabloudí, nudíme se asi jen my :grinning:
23. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo no :slight_smile:, tak já nevím :grinning: Ale ono až budeme mít mimča tak asi taky nebudeme mít tolik času a asi ani náladu.
23. bře 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no právě pomalu tu budem odpadat a nakonec tu zůstanu jen já. :grinning:
23. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
rodíš 5 týdnů po mě, to je v cajku :grinning: :wink:
23. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jenom???? Ajo. Tak to asi budu už ráda že ležím. Jů jak já se těším. Nevím co zažiju a jak to budu snášet ale těším se na to malé.
23. bře 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: no to mi povídej. Jinak jsem narazila na album Petra.vavra, ta sem přece taky chodila a bude mít mimi v listopadu :wink: Psala jsem ji do IP ať se na nás sem přijde zase mrknout.
23. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo, vidíš, chodila sem nějak z kraje viď? A pak nic.
23. bře 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, chodila a pak už nechodila, tak by mohla zase rozšířit naše řady :D
23. bře 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj to by mohla.... nějak to prořídlo.
23. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska je tam krásně. Už se těším až ve 4 skončím a budu se moc jít někam projít.
23. bře 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já jsem pořád doma.... je sice krásně ale samotný se mi nikam nechce
23. bře 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:,

to je super počasíčko, hned je výborná nálada. Včera jsem se šla projít a dost mě cestou bolelo bříško, tak jsem dneska měla strach jet courat do Lysý. Ale v pohodě, hezky jsem si nakoupila nějaký věcičky pro sebe a pro miminko.

Lůco, ty nevolnosti Ti snad nedaj pokoj :angry:

Až budete "natvrdo" domlouvat ten srázek, dejte vědět. Počítám, že bych se přidala, ale ještě je to pro mne docela daleko, tak nechci nic slibovat.

Petře jsem psala asi před dvěma týdny, protože jsem v jiným témátku taky vyslídila, že čeká miminko. :slight_smile: . Odepisovala mi, ale má dost napilno - škola, holčička, těhu .... Ale třeba sem zase zabloudí k nám.
23. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky Markett: ten srázek vypadá na za 2týdny pátek. Až bude po výplatě. Budem moc rádi když se připojíš. Probereme radosti a strasti.
23. bře 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a Luci, mě když začíná být zle, vždy cítí překyselení tak slupnu 2 kostky cukru a je klid.
23. bře 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek