• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Já hlavně nechápu, že se ten test dělá v různých nemocnicích jinak. Správně se má podat roztok glukózy (což se dělá v MB), ale holky v jiných dikuzích říkaly, že mohly místo toho jíst banány, přenídávky nebo čokoládu. To bych asi zvládla, ale ten nápoj fakt ne. Ani teď ráno moc nepiju, spíš až později, to bych zaručeně vrhla :slight_smile: ...
Zvracení a pohlaví - no, mám kamarádky, co blily celý těhu a mají kluka. Ale mám i kamarádky, co hodně blily a mají holku. Spíš jsem ale slyšela, že se zvrací u kluků. Ale podle mně je to blbost. Prostě za to můžou hormony :wink:
Mně se střídají dny, kdy jsem naprosto v pohodě, zvládnu hrozně moc věcí a cítím se skvěle - a dny, kdy mám strašně těžký břicho, jen bych ležela, spala, nic nemůžu, jsem protivná :slight_smile:... A chci rodit v ty dny, kdy je mi krásně. Prosíííííííííííííííííííííím!
20. dub 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já se bojím, že bych p oránu měla problém i s těmi banány, čokoládou a tak :slight_smile:
Jinak si taky mysslím, že s tím zvracením a pohlavím je to kravina. Víš jak, jedna paní povídala :grinning:
Já chci rodit............a je mi úplně jedno jestli mi bude krásně nebo ne, hlavně ať už je srpen :grinning:
20. dub 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky, hlásím dobré zprávy, genetika dopadla na 1. Jsem dokonale šťastná. A o 100% klidnější.
Jinak poslední dobou sliším na MB porodnici samou chválu tak možná taky zaparkuju tam. Máme to tam 10minut od domu. :grinning:
20. dub 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo přesně taky jsem slyšela od babičky že ona zvracela jen u kluků, u holek ne, ale myslím že na tom nezáleží.
20. dub 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: presne, to můžu z domu pomalu dojít pěšky :grinning:
20. dub 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když jsem v poradně oznámila, že budu rodit v MB (mimochodem chodím na Polikliniku Škoda), tak sestra vytřeštila oči a ptala se jestli to jako stihnu. Musela jsem se smát, protože to zas tak daleko nemám.
Každopádně jsem to neměla říkat příteli, páč se zděsil, že to jako bude tak rychlý??!!! Takže už jsme si dvakrát dali od nás časovku k porodnici a já myslím, že mimo dopravní špičku tam musíme být do 25 minut určitě. V noci jsme tam prej za 10 minut :grinning: ... No tak snad :grinning:
20. dub 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: a kde ty to vlastně bydlíš??? No já bydlím u Fora, takže to skutečně můžu dojít :grinning: Vzít batoh na záda a mazat :grinning:
20. dub 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bydlím u Lysé nad Labem. Takže to fakt není daleko :wink: .
Luci, škoda na tu cestu startovat auto, když tam můžeš doběhnout :grinning: :grinning: :grinning:
20. dub 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to my jsme z BUkovna. Je to hned za Michalovicema takže pohoda. Ale někdy se to nestihne ani přímo v MB :grinning:
20. dub 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si stejně myslím, že budu rodit minimálně 12 hodin, takže to stihneme :grinning: :grinning: :grinning: .
Běti, z Bukovna to máš vážně kousek.

Nemůžu se dočkat, dneska jsem viděla kamarádky 3měsíčního chlapečka. Je sladkej, hned bych si ho vzala domů :dizzy_face: ...
A konečně mi přišel kočárek, tak mám velkou radost :wink:
20. dub 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
taky mám už uskladněný kočárek a mám z něj ohromnou radost.... v květnu nás čekají plínky to bude taky darda. Tyhle nákupy mě těší.
20. dub 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ohledně té rychlosti, je jedno odkud jste. Kamarádka to nestihla ani na verandu. :grinning:
20. dub 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt? A to jako prvorodička nebo už rodila podruhý?
Plínky myslíš jako nakoupit dopředu jednorázovky nebo budeš EKO a budeš mít látkovky? Já mám zatím koupené 3 balíky Pampers ( a uvidíme, jestli budou vyhovovat), pak 20ks bílých plen a 10ks s potiskem - na ublinkávání, do kočárku atd....
20. dub 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
budu mít papírový i hadrový. Člověk nikdy neví. Ta kamarádka byla prvorodička. Hrozně se bála porodu a pak jí rodila kamarádka u ní v ložnici. Nestihla se ani obout.
20. dub 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, nikdo z nás dopředu neodhane kdy a jak to příjde :wink: , ale hlavně, aby bylo všechno v pořádku :slight_smile:
20. dub 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj vše bylo v pořádku, měla jen 2 stehy ale jinak vše ok. Jak se ohnula pro boty, vyklouzla jí hlavička a pak už to byl fofr.Malá byla opravdu malá, měla 2,5kg. Doteď je to drobeček. No maminka je to samý.
20. dub 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

nějak v poslední době nestíhám, mám teď i s malým spoustu ježdění. Dnes jsme byli na kontrole na kyčlích, snad dobré, byl tak takový doktor, co nic neřekl, na poslední kontrolu jdeme po třech měsících. Ve čtvrtek pak ještě jdeme na kontrolu k praktické doktorce v šestinedělí.
Jinak malý už má pěkných 5kilo :slight_smile:

Plínky jsem pořídila 4 balíky po 108 kusech Pampers (New Baby) a jsem s nimi spokojená. Zatím jsem spotřebovala pouze necelé tři balíky, nevím, jestli váhově ten čtvrtý použijeme, protože malý roste jako z vody. Jinak jsem měla 20 látkovek na ruzné ublinkávání a při kojení, taky je používám jako podložku při koupání a pak asi pět s obrázky, které nosím sebou v tašce na kočárku. Látkovek jsem tedy dostala asi 80 :--) od babiček, ale ani jsem je všechny neprala. Je pravda, že je to docela spotřeba, zvlášť, když malý kaká a čůrá zásadně rozbalený a to se ta plínka hned hodí. Jinak používám ty jednorázové podložky, protože jsou vodotěsné a nějakou tu nehodu lépe snesou.

Já se porodu taky bála jak čert kříže a nakonec to uteklo tak rychle. Ty čtyři hodiny se pořád něco dělo, ze začátku to nebylo tak hrozný, a velké bolesti byly až tak dvě a půl hodiny a to bylo pořád nějaké vzrůšo (prasklá voda, monitor, přejděte sem a tam, do sprchy), že to uteklo.

Mějte se krásně a spěte, dokud můžete. Teď se nám s manželem špatně plánuje i večerní film, protože když má malý náladu, prostě to nejde. Ale na všechno člověk hned zapomene, když se ten malý uzlíček přitulí a usměje.
20. dub 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už dostala 4 balíky plín - 3 pampers a 1 huggies
ty jo ten porod doma v ložnici je rachot :grinning:
fally: malý už je kusan, roste jak z vody, co?
20. dub 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci, bylo to tak rychlý že ta kamarádka ani nestačila vzpomenout. Měla kontrakce ale nepravidelný a tak stále čekala. A najednou praskla voda a malá byla do 10 minut venku.
21. dub 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: to je fakt rachot. To měla na jednu stranu dobrý, že to bylo takhle rychle na druhou stranu porod doma asi nic moc.
21. dub 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byla docela spokojená jen jí mrzelo že to manžel nestihl z práce domů. Potkali se když ji nakládali do sanitky.
21. dub 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky a krásný večer
21. dub 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak ako som ti pisala, ja som to mala parkrat ku koncu ale nic dramaticke. Odporucila mi na to lekarka magneziu z lekarne, (inak mam ho vela a ked chces kludne ti ho dam nemusis kupovat hned) a potom aj sumivy lebo to posobi vraj rychlejsie
ale to som mala brat pred skuskami a pred cestou vlakom
21. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mám ten šumivý do vody. Moc mi chutná. Dala mi to spolužačka ostatně jako všechny věci. Takže toho mám 2 krabice. Jen nevím jestli to není škodlivý když to dr neví. Mám to dá se říct každý večer. Nevím co to znamená pro malé.
21. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemyslim ze je to skodlive, nevraveli aby sme to bralli ale myslim ze je aj tak lepsie si to davat len vtedy ked ti brusko stvrdne, nie zbytocne, hlavne ten sumak. Lebo mas este polovicu tehu pred sebou :D
21. dub 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj právě polovičku před sebou. Strašně rychle to utíká a mě připadá že na příchod miminka ještě nemáme vše zařízené. To tvrdnutí není bolestivé samo o sobě. Jen když na bříško mírně zatlačím. Ráno je vše měkké, dokonce nemám skoro žádné bříško a během dne vykoukne.
21. dub 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi bude lepsie to brat opatrne a potom sa opytat lekara, kazdy pripad je iny. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj taky myslím, nevím jestli nezavolat na gyndu. Bojím se aby nebylo něco s malým.
21. dub 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
S malym nebude nic neboj ale tvrdnutie tiez neni vraj dobre prilis skoro. ale skus pohladat na nete daj si odkaz a ti vyhodi aj diskusie na MK o tomto. najdes tam uzitocne info podla mna.
21. dub 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zkouším.... zatím jsem nenašla nic negativního. Prý to nesmí být bolestivý samo o sobě a nesmí to být víc jak 20x denně.
21. dub 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek