• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
Market, v tehu jsme si rikala, dudlik nechci, ale pro jistotu jsem ho koupila. V porodnici mi maleho prinesli uz s dudlikem v puse, tak jsem byla nastvana, ze to je proti zasadam kojeni a tak. Ted uz bychom bez dudliku nemohli fungovat, protoze maly by me snedl. V noci spi bez nej a ani s nim neuspavam, ale pres den mu ho nacpu, at je chvili ticho :grinning: . Mame dudliky od aventu pro 0-3 mesice a na kojeni to nema zadny vliv.
12. kvě 2010 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Fally, tak to je super, já taky koupila ty Avenťácký 0-3 měsíce. Říkala jsem si, že dudu dávat nebudu, ale pro jistotu jsem je chtěla mít doma. Kamarádka mi říkala, že její holčička by ji pořád jen tak žmoulala prso, tak začala taky dudlík dávat.
A Brandýs je Baby friendly hospital? Tam se tuším musí ty zásady pevně dodržovat a dudlíky zakazují. Aspoň jsem to někde četla. Boleslav je BFH určitě - ale už bych možná neřekla že je moc friendly k maminkám :grinning: :grinning: :grinning:

Luci, hned mrknu na fotečky. A s videem jste koukám spokojený :grinning: .
12. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky Holky, mám se fajn, ale nudím se. Včera jsme jeli pro kola na auto až do Českých Budějovic a řeknu vám, měla jsem toho plný kecky. Usnula jsem snad okamžitě.

Jinak nemůžem s manželem zapomenout na UZ, kdy se na nás miminko tak nádherně kouklo. Krásně jsme viděli obličejíček. Jsem zvědavá jestli to bude fakt holčička.
12. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
alzbet: já se nudit nestíhám :grinning:
Markett : jj, mrkni , naše princezna je krasavice, tak se s ní všude chlubím :grinning:
12. kvě 2010 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
to baby friendly je mozna spis teorie. Malemu uz prvni noc dali glukozu z lahvicky, co na to dodat. Prvni noc nemohl mit hlad. Pry porad plakal, ale je zvlastni, ze kdyz jsem ho mela dalsi dny na pokoji, neplakal nikdy. Dali nam tam takovou brozurku, kde primo psali, ze zadna lahvicka, zadne dokrmovani (maly pak nechtel sat), ale co s tim nadelas. Maly by prave porad jenom zuzlal, takze jsem mu zacala davat dudlika a je to lepsi. Dudlat ho nechavam jenom vecer pred spanim.

Barc.: Prosimte, jakou mas zkusenost s tim houpacim lehatkem? Maly je nezmar a nechce byt pres den sam v postylce a libi se mu, kdyz s nim nekdo jezdi v kocarku nebo houpe v lehacim lehatku, ale to taky nejde porad. Tak uvazujeme nad porizenim tadytoho "houpaciho automatu". Nezvykne si na to? Od jake to mas firmy? Moc diky za info.
12. kvě 2010 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Fally, to jsou fakt vtipný s tou glukósou z lahvičky. Přijde mi, že je to už fakt ohraná písnička, že se to dětem dávat nemá. Vždyť to ví snad každej, kdo ještě ani nemá děti. Nenaděláš nic, jestli mu to můžou dát se Tě asi fakt nikdo ptát nebude. Pořád mám pocit, že v nemocnici prostě nerozhoduješ o sobě a dítěti ty, ale všichni okolo :grinning: .... Hold to v té porodnici musím nějak přežít.

Luci, je nádherná!
12. kvě 2010 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Market: a už chodíš nakontroly do porodky nebo ješt k dr??
12. kvě 2010 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem dneska ale optimistická, fakt :grinning: ... Bych si nejradši dala přes držku :frowning2:

Luci, ještě v pondělí půjdu ke své doktorce (to budu 37 + 6) a pak hurá do porodky. Ale třeba kamarádky už chodily do porodnice od 35tt. Já tam byla jen sepsat ten porodopis a fakt to tam na mě neudělalo dojem :unamused: , dost možná už jsem tam šla s tím, že z toho nebudu nadšená. Nevím, nějak si v poslední době nerozumím. Já bych si prostě hrozně přála, aby ke mně byli slušní, aspoň trochu milí a profesionální. Chci tak moc??? :pensive:
12. kvě 2010 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak jsem teď narazila na koníku na téma bezpečnostního pásu do auta pro těhotné (Be Safe)... A tak mě napadlo, že vlastně neznám žádnou jinou těhoulku, krom mně, která by ho měla... Máte?
12. kvě 2010 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem do auta speciální pás neměla a jezdila jsem hodně celé těhotenství. Pásala jsem se vždycky co nejníž pod bříškem.
12. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
já se teda nudím..... každý spestření mi udělá radost. Už je to doma moc dlouhý :frowning2:
12. kvě 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Běti, já jsem doma od 6tt, takže vím, jaký to je :unamused: ... Mám sice doma pořád co dělat, ale každej den je to beznadějně stejný :wink: ....

Ale kvůli miminku to statečně snáším :sunglasses: ...
12. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem zase opačný případ, v sobotu jsem rodila a ještě v pátek měla pracovní schůzku :sweat_smile:
12. kvě 2010 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Fally, jsi superžena :grinning: ... Taky jsem měla o těhu trochu jinou představu... No nic, snad všechno doženu s prckem :wink:
12. kvě 2010 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
fally: no já se budu snažit taky tu být co nejdýl :grinning:, holt v práci to utíká rychleji.
market: já teda pás nemám.
12. kvě 2010 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Fally, s tou hojdackou je to take vselijake. Ked v tom bol prvy krat bol nadseny a usmievala sa o stosest na ten kolotocik nad nim. ALe to sme sedeli pri nom a tesili sa z nim. Teraz po par dnoch uz to nie je az take zaujimave, ale skor to zavisi od viacerych podmienok. Ak je najedeny je spokojny a vydrzi sa tam hrat a usmievat sa na kolotoc. Ak ma horsiu naladu tak ho to tam nebavi a chce radsej na ruky. Takze je to otazne. Ja by som si to sama nekupila, neviem co to moze stat. My to mame pozicane od susedov, ty uz maju 8 mesacneho chlapca a tak nam to dali do doby kym z toho nevyrastie. Je to znacka Fisher Price.
12. kvě 2010 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Já chci kupovat ne houpačku, ale vibrační lehátko s hrazdičkou a hračkama, tak snad se to KArolínce bude líbit :slight_smile:
13. kvě 2010 v 08:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Market tak to jsme na tom stejně, já jsem doma od 5tt a taky už mě to nebaví ten stereotyp. Práce mám sice nad hlavu kolem domku ale koho by bavilo stále to samé. I když teď je to horší. Mám zákaz cokoliv dělat a kdo se má na ten bordel dívat. :grinning:
13. kvě 2010 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
alzbet. už jen 18tt a máš to za sebou :-d
13. kvě 2010 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Barc: Díky za odpověď, ještě mám jeden dotaz. Je tvoje miminko celý den spokojené, nebo by chtělo věčně jenom chovat? Davídek je spokojený na procházce a přímo nesnáší, když ho dám do postýlky, to křičí. Taky když se budí, tak je hned ukřičený, dokud mu nedám prso. Přes noc spí dobře, dneska se vzbudil jenom jednou asi ve čtyři, ale přes den ani ťuk. Už jsem hledala po netu a je to bohužel normální mít doma takového nespavce, ale štve mě, že křičí, když potřebuju jít na záchod nebo uvařit. I teď raději jezdím s kočárkem a druhou rukou píšu. Je to nezmar.

Holky nebojte, budete mít hodná miminka, co jenom spinkají :grinning:
13. kvě 2010 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no to jo Luci. Utíká to hrozně moc rychle.
13. kvě 2010 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
alzbet: ještě že tak :grinning:
13. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
s mimčem to utíká ještě rychleji :astonished:
13. kvě 2010 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
fally, doteraz bol velmi dobry, aj ked vstal tak hned neplakal, snad v noci mraucal ale nebol to plac. Teraz zacina si myslim vymyslat, budi sa v noci s tym ze je hladny a tiez musim kojit cim skor. Neplace ale vykrikuje kym sa neprisaje. Cez den ale spinka celkom dost, kazde dve hodinky taku hodinku pospi aj doma, ale najlepsie spi tiez v kociariku, niekedy aj 3 a pol hodiny ked neico vybavujem a jazdime. Aj vecer po kupani sa napapa a pomalicky zaspi bez problemov. Ale prave dnes sa mu nejako nechcelo zaspat a dlho tam poplakaval. Ale uz spinka no. Myslim ze pomaly zacne viac vymyslat a budeme to musiet nejako zvladnut a neprekrocit nejake hranice aby si s nami nerobil co chce :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ju a na rukach je samozrejme velmi rad, sa pozera okolo seba a je zvedavy, ale nesmie byt hladny to potom nic nepomaha. ALe ked je napapany nevadi mi ani posediet si v hojdacke a divat sa ako si robim v kuchyni. Ma proste nalady a nie vzdy zaberie rovnaka finta, musim to striedat. Do postielky ho ale cez den nedavame, bud zaspi v obyvacke na gauci alebo v hojdacke alebo v kociariku. Do postielky chodi az vecer. :wink:
13. kvě 2010 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
barc: diky za zkusenosti. My mame dve postylky. Jednu "denni", to je kolebka, kterou mame dole v obyvaku/kuchyni a pak hlavni postylku v loznici, kde je pouze v noci. V kocarku by take spinkal klidne cely den, kdyz jsme na vylete, je hodnoucky a spinka, staci nakrmit a spi dal. Take pozoruji, ze zkousi, co dovolime a obcas "vykrikuje", uz to neni jenom plac, ale urcita komunikace. Radi bychom nastavili nejake mantinely, nekdo rika, ze je to jeste brzy, ale ja citim, ze uz je pekne vycurany a zkousi to na nas. Dneska mel spavou, spal trochu pres den a od sedmi zase spi, tak jdu take do hajan, at naberu silu.
13. kvě 2010 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Holciny, prominte, ze vam sem tak "lezu", ale chtela jsem vam nabidnout lehatko http://www.modrykonik.cz/bazar/202-autosedacky/zjsh/lehatko-kresilko-houpaci-zidle-fisher-price/, ktere uz nase Eli nepouziva. Bylo by mi prijemnejsi ho prodat tady nekomu, nez ho balit a behat s nim na postu. Je v super stavu, nase divoska ho moc neuzila, ale to spis z toho duvodu, ze byla mooooc akcni a strasne se vsim pospichala a lezeni ji nebralo :grinning:
16. kvě 2010 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojte dievcata, ako sa mate? Co nove? U mna bola kamaratka z Kosic na tyzden tak som mala veselo, teraz ma caka kopec ucenia, som zvedava ako to stihnem, ale nie koli tomu ze by sa nedalo , ale ze som lajdak. Budem si musiet vstupit do svedomia a byt na seba mejaky mesiac tvrda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
A co tehulky , ako sa maju miminka? Jaaaaj uz sa opakujem zas a znova ale strasne sa tesim na dalsie tehotenstvo, je to strasne krasne obdobie :grinning: A potom ten vysledok...ani nehovorim :grinning: Jojko je zlatucky ale rastie nam pred ocami, rychlo sa meni. SKoda ze sa neda spomalit cas :grinning: Na druhu stranu sa tesim z kazdej novej veci co spravi a sa nauci. Uz sa na nas smeje kazdy den je to kraasne.
treperenda: to lehatko vyzera dobre, keby som uz jedno nemala tak by som ho chcela. Snad niektora z tehuliek sa ti ozve. :wink:
16. kvě 2010 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky holky.....

už se opět nemůžu dočkat další kontroly, doufám že bude i UZ. Miminko o sobě dává vědět už celkem často. Hlavně teda odpoledne a večer. Ráno je klid, asi spinká. :grinning:
17. kvě 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky děvčátka,
alzbet: tak to je fajn, že o sobě dává prcek vědět :wink:
17. kvě 2010 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek