• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
autor
tak se zatím loučím, jdu se natáhnout.... zatím pa pa
17. čer 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet: tak hezké poleženíčko, já půjdu za 3/4 hodinky z práce a šup ven s hafíkama :wink: je tam krásně, tak ať se vyvětrají :wink:
17. čer 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, maliníkový čaj mi docela chutnal, ale opravdu se má pít až po tom 36.týdnu. Neviděla bych v něm ale zázrak, spíš pro dobrý pocit. Na vyhánění je dobrý sex a horká vana, dlouhé procházky nebo jiná námaha. Ale na druhou stranu se to nesmí přehánět, odpočívejte, dokud to jde.
My jsme dneska byli na kontrole očkování proti tuberkuloze. Malý tam měl bouličku, tak mu to propíchli a vymačkli trochu hnisu. Příští týden nás má čekat očkování, ale možná se to o něco odloží, než se tohle zahojí.
Barcaldine: Minulý týden měl Davídek 6,52kg a 63cm, takže je to prcek :slight_smile: a já mám pocit, jaký je to cvalda. Je opravdu úžasné, jak se miminko mění pomalu každý den. Co dělá jeden týden, už za pár dní ani neví a přijde si na něco nového. Když byl malý, tak když se probouzel, tak srandovně mečel. Doteď poznám, že se probouzí podle toho, že začne prdět :grinning: :grinning: .
Od marketky nemáte žádné nové zprávy? V jedné knížce o dětech jsem četla, že děti by se měli rodit až tříměsíční, že jim vlastně chybí čtvrtý "trimestr", protože při narození jsou hodně nezralé. Je to pravda, novorozenec jen tak kouká a kňourá a tříměsíční dítě už je to miminko z časopisů - směje se, dovádí, umí pořádně křičet, bere si hračky a už je s ním trochu sranda. Ale ten voňavý uzlíček z porodnice je k nezaplacení.

Jinak jsme ke kočárku dokoupili slunečník. Ono ne vždy jde jet proti slunci a když byla ta vedra, tak musel být malý ve stínu. Je to dobrý vynález, i když občas musím dávat pozor, abych si nevypíchla oko :sweat_smile: .
17. čer 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally tak s tím slunečíkem si mě navnadila. My to řešili s manželem a i paní v krámě nám říkala ž eje to zbytečné. A vidíš, já jim říkal že ne a tys mi to potvrdila. To jsem ráda. Objednám si ho.
17. čer 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak k těm procházkám. Já se ráda procházím, jen aby na to bylo počasí...... a pokud mi vydrží můj elán až do konce, tak myslím, že pohybu mám dost. Pořád se snažím něco dělat, pohybovat se., uklízet.......ale já prostě nikdy neuměla moc polehávat...většinou se natáhnu a za 10 minut už radši utírám prach, protože mě to ležení nebaví. Tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to ještě vydrží, jestli celých těch osm týdnů co mi zbývá.
17. čer 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko, ja byla taky velmi aktivni a vlastne tri tydny po porodu uz jsem sla prvni patnactikilometrovy vylet s kocarkem :slight_smile:
17. čer 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally takt o je super, tak si myslím, že by to mělo být, pokud nejsou žádné zdravotní problémy. Říká se že i ten porod je pak snažší. Fally a rodila si dřív, dýl nebo na termín?
18. čer 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, s tym malinikom, ja teda neviem, ale zacala som ho pit tyzden pred terminom, tusim 2x denne a porodila som na den presne :grinning: Neviem cim to bolo ale mne sa zdalo ze na 35 tyzden je to skoro, ak by to vyvolalo porod neni to trocha skoro? Ale mozno to u mne nebolo tym malinikom :wink: Takisto som bola dokonca velmi aktivna, prechadzky kazdy den aj viackrat a hlavne posledne tri tyzdne som chodila so psom 3x denne a hadzala jej palicky, takze pohybu som mala. Sexik naopak nie , pretoze nebolo s kym hehehe , manzel bol v MB.
Fally chcem sa ta opytat, ako aktivny je Davidko? Myslim tak celkovo, cez den, pri papani...lebo Jojko sa dost mrvi, kope nozickami cez den,(nie vzdy ale casto) a potom niekedy aj pri papani sa stale mrvi a rucickou do mna bucha..
18. čer 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, já jsem rodila dřív. Termíny jsem měla 21.3. a 28.3. a rodila jsem už 6.3. Je ale pravda, že jsem sice měla kontrakce a otevřená na 2cm, ale porod jako takový mi rozjeli tabletkou, protože se malému ty kontrakce už nelíbili. Narodil se za 4 hodiny.

Barcaldine: Davídek je živel. Není chviličku v klidu, pořád sebou mele a kope nožičkama. Nejvíc, když mu sundám plínku, to je dává až k hlavičce a kope do výšky. Při kojení naprosto stejné. Rve mi bradavky, že se směju, že je budu mít za chvíli ke kolenům, hlavně ke konci kojení už si vyloženě hraje. Sápe mi oblečení, mele sebou, říkám mu, ať se se mnou nepere, že mu to nikdo nesní. Taky ráno, když si ho vezmeme k nám do postele, tak bouchá ručičkama do nás a kope nožičkama do naší peřiny a hrozná sranda. Kluci jsou asi živější než holčičky.
Jeho největší atrakcí je plínka. Cucá ji, mele s ní, tahá ji, kolikrát si ji přetáhne přes obličej, vydrží si s ní hrát pěkně dlouho. Taky už objevil kouzlo kolotoče nad postýlkou. Měli jsme ho původně na "spací" postýlce, ale tam opravdu jen spal a nechtěli jsme ho tím rozptylovat. Tak jsme ho dali dolu do obýváku a to je legrace.

P.S. Dnes má Davídek 6,63kg. Ráno jsem mu odlepila náplast ze stroupku po očkování a vypadá to čisté.
18. čer 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: DAvídek se narodil 6.3.???Já taky :grinning: :grinning: Takže o tři týdny dřív,ale ničemu to nevadilo, tak bych si to právě taky představovala :-d
18. čer 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
FAlly tako to si ma ukludnila, haha manzel sa ma stale pyta ci vsetky deti su take, ze sa mu zda nervozny a ja mu neviem vysvetlit ze ved ine nevie, len kopkat a sa krutit a tak. Ale on je potom za chvilu taky nervozny ci co, ja mam obcas pocit ze sa jednuducho nudi a zuri, ale zas ho nemozem nosit cely den na rukech. To sa mu paci teda najviac po jedeni :grinning: Ale tak musim aj nieco urobit, tak ho polozim a on sa chvilu pohra a potom na mna vykrikuje. Obcas to holt musim ignorovat :D
Inak to papani a rana uplne stejny :grinning:
18. čer 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono se to asi lehko řekne, ale opravdu nejde nosit to mimčo celé dny. Kor teď, když už se pořádně pronese. Musí se naučit, že ne vždycky si s ní někdo hraje. Nezanedbávám ho, snažím si s ním hrát co nejvíc, ale občas musím něco uvařit nebo se omýt nebo tak. Někdy se vzteká,ale to k tomu patří. Už si moc dobře uvědomuje, co chce a myslím, že si to vědomě vynucuje.
Taky potřebujeme dudlík. Jsou dny, kdy leží v šuplíku, ale někdy, když má špatnou náladu, tak mu ho prostě dám, aby se uklidnil. Nejde pořád jenom kojit. Asi záleží na povaze. Včera jsem byla v drogerii a nějaké kámošky tam nakupovaly. Jedna druhé se ptala, jaký má koupit dudlík a ta jí odpověděla, že neví (opovržlivě), že to její dítě nemělo dudlík NIKDY v puse. No, šťastná to žena. Já bych už měla prsa u kolenou nebo šedivý vlasy.
18. čer 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb narodil, bylo to rychle a super. Taky jsem si prala, aby se narodil driv, mela jsem toho briska nakonci plne zuby, na mimco jsem se tesila a bala jsem se obrich rozmeru kvuli cukrovce. Asi jsem to tusila, protoze jsem vsem rikala, ze na oslavu segrinych narozenin (slavila 25 ve velkem stylu 9.3.), proste nemohu jet. A taky ne, den predtim jsem zustala v porodnici. Vsem jsem rikala, at rezervuji o jednu zidli navic, ze uz nas bude vic. Krome zloutenky do Davidkovi v nicem nevadilo.
18. čer 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally no tak to ti závidím, ale třebas je opravdu pravda, že čím je ženská v těhu aktivnější, tím je ten porod snažší a většinou i dřív nebo prostě do termínu
18. čer 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky tak ve středu mám sraz s porodní asistentkou a pokud bude místo tak mi ukáže sály. Jsem tak zvědavá... :fearful:
18. čer 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Luci tak to v mém případě budu rodit celý týden
18. čer 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod no tak to snad ne :grinning: :grinning: :grinning: Týden prej :-d
ty jo tak pak podej info, jak se ti sály líbily :wink:
18. čer 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb No já moc aktivity nemám ale snažím se no. Jo dám určo vědět, hlavně ať nemají plno. Fakt jsem se tam chtěla juknout. Dohodila mi ji spolužačka je to její známá, tak jdem pokecat a pokud budu chtít, půjde se mnou rodit. Tak snad to zvládnem.
18. čer 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
bohuzel to neni jen o salech, ale predevsim o pristupu personalu :zipper_mouth: . Z porodu mam na asistentku i doktorku dobry vzpominky, na sestinedeli pak nic moc. Nektere byly hodne, ale nektere vcetne detskeho doktora hruza. Vcera mi rekli, proc ma maly pichnutou tuberkulozu zezadu v raminku, ze se to uz davno dava z boku do raminka. Co na to rict?

Barcaldine: Jak jste nakonec zvladli tu teplotu po ockovani? Mela jsi pripravene nejake leky napr. Panadol pro deti? Nevim, jestli ho nekoupit domu, kdyby nahodou neco. Maji maleho ockovat ve ctvrtek, tak nevim, co vikend.
18. čer 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally no jo, když dobrý přístup si holt dopředu nikde nazařídíš. To je na prd.
18. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suhlasim ze porod je skor o ludoch okolo ako o smaotnej sale, teda pokial to v tej nemocnici nevyzera uplne spatne. Ja som mala super doktorku a aj asistentky boli skvele, stale ma povzbudzovali a nemozem povedat nic ani na detske sestricky. Proste som sa tam citila dobre hoci to vybavenie nemocnice si viem predstavit urcite aj lepsie.
Fally, presne tak , uz zacina mat vlastnu hlavu a vie co je dobre, ked ho nosim na rukach a pozerame sa na kadejake blbiny sa mu to paci potom uz mam toho dost polozim ho a zacne zurit :grinning: normalne na mna skaredo pozera, ale to sa neda nic robit, otocim sa on sa o chvilku zabavi aj sam. Ale ten moment ked ho polozim proste nema rad. A musi si vyknut sa zahrat sam, nechcem aby som mu musela neustale vymyslat aktivity len preto ze jemu sa to nepaci :grinning: Aj teraz som ho mala v houpacke, tam pomalicky zaspal a ja som stihla upiect kolac a vyprat a rozvesat pradlo. Pred chvilkou vstal a chcel jest, zas raz :grinning:
Nakoniec s tou teplotkou to bolo fajn, este vecer o 9mal 37,5 ale potom ako sme ho dali spinkat mu to zislo a v noci uz prakticky teplotu nemal.Rano uz ani stopy. Takze som mu nemusela davat nic. Dr. nam ale predpisala Diazepam proti pripadnym krcom a takisto Nurofen Suspenzi ci co(taku pasticku) a paralen cipky. Takze to mame doma, ale zatial sme nic nepouzili. Nastastie.

A ku ktoremu dr. chodis s Davidkom?
18. čer 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
barc: my nakonec chodime k dr.Křížové do Modré hvězdy. Zatím jsme byli spokojení, přístup vždy perfektní, ochotně vše vysvětlitla, sestřička také milá.
Třeba na kyčlích jsem měla pocit, že je to dítě kus masa, doktor naprosto neosobní, protivnej, jediný úsměv nebo vřelé slovo na mimčo.
Jak jsi psala o tom očkování, že dostal dvě injekce, do každé nožičky jedno, dávali jste ten Prevenar? Chtěli bychom mu dát ten 13 (ještě je nějaký 7 nebo prostě menší číslo).
18. čer 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: tam chci chodit taky, chodila jsem k ní jako dítě, brácha taky, teď tam chodí teta s oběma svýma dětma a ona je fakt moc fajn.
18. čer 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,
mám dotaz a potřebuju poradit.

Jsem OSVČ, sociální si platím od 10/09 po 1000,-- na mateřskou nastupuju 07/10, což znamená, že mi 3 měsíce chybí do celého roku. Někdo říkal, že se to dá zpětně doplatit. Účetní mi říká že ne. A já nevím co je pravda.

Nerada bych přišla o prachy jen chybou účetní.

Díky

L.
18. čer 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lucko, presne tohle jsem taky resila. Jsem osvc, zacala jsem si platit zalohy 1000 kvuli materske, jenze jsem otehotnela hned a tri mesice mi chybeli. Uz jsem je nedohonila, zkus si dojit na socialku a zeptat se. Moje zkusenost je ale takova, ze tam ty urednice to asi plati ze sveho, protoze delaji pekne caviky. Ja se tam nabehala... Sla jsem jim donest nemocenskou (pred nastupem na materskou jsem mela dva mesice jako rizikovku a tudiz narok na nemocenskou), nikdy na me kontrola neprisla. Zaroven jsem jim dala papir na nastup na materskou a to byl ohen na strese - to nejde, musite prijit zvlast, az vam nemocenska skonci (slo o tyden, kdy jsem od doktorky na kontrole dostala oba papiry, protoze bych tam uz pak nesla). No, urednice. Pak jsem tam sla po porodu a pani na me neduverive koukala, jestli jsem jako po porodu, ze to neni videt. Ptala jsem se jich, jak je to s placenim zaloh na socialni a zdravotni pri rodicovskym prispevku, kolik mam platit a jestli vubec, no, proste problem. Stejne jsem se nic nedozvedela.
Ke vsemu od ledna snizili materskou, takze jsem vysoke zalohy platila zbytecne, i kdyz ted pred volbama cssd jeste stihla prosadit, ze se to maminkam zpetne doplati. Ovsem dokud to nebudu mit na ucte, tak tomu neverim.
Takze jsem ti moc neporadila. Zkus obvolat vic uradu a porovnat informace.
18. čer 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: tak to jsem z toho v pasti :grinning:
18. čer 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally tak to mi tiez chodime k dr. Krizove, je uplne super. A na kyčlích ste boli kde? My sme boli v Klaudiánce, nebolo to teda ako u Krížoveja ale ani to nebolo hrozne, sice nas brali ako na beziacom pase at to odsejpá :grinning: ale sestra aj lekarka v pohode.
A davali mu teraz tu Hexa-neviem co a dali sme Provenar 13. Doplacali sme 350 Kc.
Lucko, urady su na tehotenstve a porode najhorsie co ta stretne :unamused:
18. čer 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
na kyčlích jsme byli v klaudiánce a poprvé tam byla docela fajn doktorka, ale pak dvakrát takový divný doktor. Ještě tam jdeme asi za měsíc, malý má kyčle v pořádku, ale prý ještě neměl dovyvinutá jadérka, tak ještě pro kontrolu. Přiznám se, že nosí pampersky a široké balení neměl ani jednou. :zipper_mouth:
Jakou mate zdravotni pojistovnu? My mame ministerstva vnitra (zatim, chceme to ted v cervenci zmenit na skodovku) a mozna doplacime asi 2tis. Ale doktorka rikala, ze se to ma menit, tak uvidime.
18. čer 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
To ym sme na doktora "stastie" nemali, vzdy tam bola doktorka. Pojistovnu mame skodovackou. My sme balili nasiroko s plenkou az do tejto poslednej kontroly, povedala ze teda uz nemusime, ale ja myslim ze ho este par krat tak pre istotu zabalim, ked bude chladnejsie, jak bolo tak horuco bolo mi ho luto v tych plenkach. Kycle su ok.
Dnes doobedu sa pojdeme prejst na stredoveky jarmark, sned nam pocasie vydrzi :slight_smile:
19. čer 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

konečně jsem se sem na chvilku dostala.
Moc děkuju, že jste na mě myslely a taky za gratulace k Ládíkovi :slight_smile:. Je fakt kouzelný, sice je to malý vztekloun, ale když spinká, tak se na něj nemůžu vynadívat. Vůbec mi není podobný, je to celý tatínek :slight_smile:.

Porod byl teda dost drsný na můj žaludek :slight_smile:. Rozhodně jsem si to takhle nepředstavovala. Naštěstí je Ladík silnej kluk a všechno jsme zvládli nakonec dobře. Je zdravý, krásně papá mlíčko, už jsme i přesáhli porodní váhu.

@petra.vavra Nechci házet na MB porodnici špínu, všechno, co se dělo po porodu bylo v pořádku. Ale teda oba dva jsme se s přítelem shodli, že by jsme tam už znovu nešli. Spousta věcí okolo porodu se mi nezdála úplně v pořádku... Myslím si, že tam slouží velice mladé doktorky, které volají zkušenější lékaře k porodu poměrně pozdě (nemůžu se zbavit dojmu, že v mým případě se mělo jednat podstatně rychleji). Díky bohu zato, že jsme v pořádku!!!
19. čer 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek