• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
taky půjdeme za chviličku na jarmark, dáme oběd a jedeme

ahoj market, tak vítej zpátky doma. Jsme zvědavé na fotečky, ať Ládík hezky spinká. Pak napiš víc, co a jak bylo, hlavně že to mělo dobrý konec. Pak přítel byl nakonec u porodu?
19. čer 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka Vítám tě doma a přeju, ať se s malým zžijete co nejrychleji a dělá vám jen a jen radost.
K MB porodnici se moc vyjadřovat nechci, neboť to co vím, nejsou moje zkušenosti, ale jen zprostředkované informace. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by si maminky vymýšlely story z porodních sálů, které nejsou úplně ready, jen proto, aby byly něčím důležité. Myslím si, že porod je v životě ženy takový mezník, kterému se nevyrovná vůbec nic a každá z nás si chce zachovat to nejlepší ve vzpomínkách. Ještě, že příroda to zařídila tak, že to ošklivé rychle zapomeneme. Přeju ti hodně štěstí. :slight_smile:
20. čer 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jarmark nic moc, stanky klasika a doprovodny program me zklamal, nebyl moc starocesky. Ale pocasi vyslo, i na ten letecky den.
Dnes slavime uspech, davidek spal poprve celou noc bez kojeni. Usnul kolem devate a vzbudil se ve ctvrt na sedm! Po kojeni jeste dve hodinky zaspal. Akorat ja mela prsa rano nalita jak melouny :confounded:.

Market, co malicky? A jak se citis jako maminka?
21. čer 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem, mám dotaz, kdy jste si vyhledávali dětského lékaře?
22. čer 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a ještě, co si mám zabalit do porodnice? Přemýšlím jestli mi nic nechybí... Dneska mě čeká velké praní abych měla vše nachystané.
22. čer 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Alzbet,

doktora jsem vybirala asi ve 30 tydnu, tedy byla jsem se tam osobne podivat. Telefonovala jsem do vic ordinaci, ale u dr.Krizove to zvitezilo osobnim pristupem a dobrymi referencemi. Kdyz jsem byla v ordinaci, napsali si me udaje a termin porodu, ze mam zavolat, az se miminko narodi, po propusteni z nemocnice, tusim druhy den, pak prijdes na kontrolu. Vse mi vysvetlili, ze musis mit rodne cislo a v lepsim pripade karticku pojistovny, tu my tou dobou jeste nemeli a nestrilelo se. Miminko ma automaticky pojistovnu maminky. Ale musis na svou pobocku s rodnym listem a vystavi ti karticku pojistence.

Do porodnice, to uz balis tasku? No, lepsi je byt pripraven. Z mych zkusenosti budes potrebovat:
PRO SEBE: kojici kosili, radeji aspon dve, tmave rucniky, porodnicke vlozky (mela jsem jeden balik a pak mi manzel prinesl dalsi), kojici podprsenku, vlozky do podprsenky. Hodi se antisepticke mydlo (nemaji se pouzivat sprchove gely), neco na namazani briska (pouzivala jsem jeste tri mesice po porodu krem, co mi zbyl na strije v tehu). Kartacek a takovy bezny veci. Nosila jsem slabe ponozky misto backor (je tam vsude na pokoji cisto), nepotrebovala jsem zupan, bylo tam desne teplo.
PRO MIMINKO: lisi se dle porodnic. My potrebovali cistici ubrousky, plenky, muzes mit vlastni dudlik, jinak jsme tam vzorek Bepanthen dostali (kdyby ne, vezmi si urcite vlastni) na zadecek a hlavne bradavky. Oblecky jsme dostali, mela jsem vlastni jen ponozticky, kdyz byl maly rozbaleny a mel studene nozicky.

Mela jsem i neco na cteni, ale popravde jsem vstrebavala myslenky a poznatky a nemela na to vubec chut. Manzel mi pak nosil neco na zub a hlavne k piti. Ja jsem resila dilema, ze se mi taska zdala hrozne velka a tak jsem vyndavala a vyndavala, manzel mi kdyztak neco potrebneho donesl. Mit plinky sebou na porod je zbytecne, donese ti pak manzel dodatecne a taky nemusi hned cely balik najednou, ale staci cast a pak pripadne zase. Zavzpominam a kdytak neco doplnim.

22. čer 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fally moc děkuju za vyčerpávající odpověď...
jj raději vše už chystám. Raději dřív než pozdě. :wink: Já taky uvažovala o téhle doktorce, jen doufám že bude mít místo. Mám v Modrý Hvězdě všechny doktory tak by to bylo skvělý. Ručníky mám zabalený světlý takže taději tmavší jo? Mýdlo mám jak sprcháč tak Lactacyd. Jen mi ještě chybí to na bradavky a podprsenky, jinak máme vše. Musí se brát veškerá kosmetika na miminko?
22. čer 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, tmavsi rucniky se mi hodily vic. Ze zacatku jsem hodne krvacela a nez jsem se stacila otrit, uz to teklo :frowning2: a svetly rucnik jsem mela hned spinavy a kdyz to susila pres postel, citila jsem se blbe. Ze zacatku se myjes vlastne po kazde toalete, takze mas rucnik porad mokry, je dobre ho pak strcit manzelovi, at ho vezme domu a prinese novy.
Podprsenku jsem mela jenom jednu, ze zacatku mlicko neteklo, ale chranila bradavky pred odrenim o nocni kosili.

Kosmetiku jsem zadnou nepotrebovala, na koupani jsme dostali od sester (johnson), pak vzorecek toho bepanthenu (stacilo mi na cely pobyt v porodnici) a kelimek s mastickou na zadecek. Domu jsem si pak koupila myci gel od SebaMed a pouzivame ho doted na koupani.

Nekdo doporucuje vzit si do porodnice nafukovaci kruh na plavani, ja to nepotrebovala,ale nektere maminky na nem sedely. Vlastne jeste budes asi potrebovat toaletni papir, nebyva.
Kam se vlastne chystas do porodnice?
22. čer 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fally chystám se do MB, snad to bude ok. Jo toaleťák jsem taky měla v úmyslu zabalit. Ty ručníky teda koupím tmavý.
22. čer 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na miminko jsem zabalila plýnky, olejíček, krém na opruzeniny, vlhčený ubrousky, hřebínek, nůžky na nehtíky, tak jsem nevěděla co víc.
22. čer 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty nuzky na nehty jsou mozna dost predcasny, budes pak potrebovat jeste lih na pupicek a vatove tycinky, ale tohle vsechno ti v porodnici urcite daji a hlavne, neni problem to preci nechat donest
Nam rikali, ze cim mene chemie, tim lepe. Olejicek v porodnici vubec nedavali, ze se pak vic delaji pupinky. Doma jsem pak (mame hodne tvrdou vodu) davala jen slunecnicovy olej z lekarny, pak kapicek do vanicky nebo pak rozetrit na telicko (z vanicky mel mastne vlasky).

Jeste TIP: je dobre si v klidu doma vyzkouset, to je tedy prace spis pro tatinka, jak se upina autosedacka. Kdyz se to dela rovnou poprve pred porodnici, muzou to byt zbytecne nervy. Maminka je unavena, dite krici a k tomu treba dest nebo auto, ktere nemuze kolem vas projet, super kombinace. Takze doporucuji nacvicit si to doma.
22. čer 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dík za typ. My máme taky hooooodně tvrdou vodu. Tyčinky mám taky zabalené, a ten líh na pupík se koupí v lékárně nebo drogerii?
22. čer 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
v lekarne
22. čer 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, fally napisala myslim vsetko a ma pravdu ze tam toho do porodnice nakoniec tolko nepotrebujes. Co sa tyka telovej kozmetiky pre miminko, nam odporucala dr. ( a nie jedna) na zaciatok ako pise Fally kupat len v cistej vode s par kvapkami oleja, mame olivovy z lekarne a kremovat obycajnou indulonou. To sme robili do dvoch mesiacov, teraz uz pouzivame tiez Sebamed, je horuco a prdsa ta indulona sa tazsie roztiera. A na zadocek Rybilku a nemali sme pupinky ani raz.
22. čer 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky dneska jsem jak praštěná. Včera mě opět navštívili nevolnosti. Zvracela jsem doslova brutálně. Už aby byl konec. Měla jsem přijet za manželem do města ale prý si mě raději vyzvedne doma....
23. čer 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
halo, kdepak vsechny jste?
23. čer 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally Ten je nádherný, drobeček maličký
23. čer 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky,
fally Davidko je zlatucky, kolik vazi? Tvaricky na "natucnutejsie " ako Jojko. Ja myslim ze Jojko ma tazke kosti, na tych 7 a pol kila vobec nevyzera. Nie je ziaden Mischellin :grinning:
Alzbet, ako sa dari? Videla som fotky od Marketky na fcbooku, Ladik je strasne zlatucky a obaja vyzerju mooc dobre :wink: Teraz som uz zvedava na Luckinho lapaja a potom si na rade ty :grinning: A potom sa uz ozaj musime s detickami stretavat na nejakom ihrisku !!!
23. čer 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barc: Davidek ma dnes 6,8kg, zitra jdeme k doktorce, tak ho zmeri a zvazi jeste oni. Ceka nas to ockovani, tak drzte palce, at to zvladneme bez teplot a komplikaci.
Ja chci taky videt fotecky! Posli odkaz. Nejsem s fcbookem kamarad. :unamused:
23. čer 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market, ten je nadhernej, koukla jsem do albicka.
23. čer 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink: ,

omlouvám se, že nemám čas dočítat a reagovat. Jen jsem to tak zběžně prolítla.

Moc děkuju za pochvalu našeho Laďánka. Ale myslím, že Davídek i Jojko jsou úplně stejně krásňoučký :slight_smile: . Už se těším, až je seznámíme a taky až přibudou prcci Bětky a Lucky :wink: . Aspoň už bude taky nějaká holčička :grinning: .

Nějak teď zápasíme s blinkáním :angry: . Od včerejška od 6 večer už mi "hodil třikrát šavli".... Mně je ho vždycky tak líto a hrozně se bojím, aby se mi neudusil. Hlavně nevím, jak na to. On strašně řve hlady každou chvíli, pak se asi přepije a vyblinká to. @fally @barcaldine jaké s tím máte zkušenosti???
24. čer 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na pupíček jste dávaly líh? Já ho zapomněla koupit a v porodnici i u doktorky mi řekly, že mám čistit peroxidem :frowning2: . Doma jsem pak hned upotřebila Opthalmo-septonex kapky do očí - pořád měl jedno očičko zalepený, ošklivý. Teď už se mi to zdá úplně ok.

@alzbeta.hod v MB porodnici má každá maminka k dispozici krém na zadeček, slunečnicový olej a něco na koupání od Johnsnon´s (což ti v zápětí řeknou, ať nepoužíváš). My zatím koupeme jen v čisté vodě a natíráme A-dermou (na doporučení dermatologa), ale začíná se trochu loupat...
Na miminko jsem tam potřebovala: látkové pleny, jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, propínací bodýčka (dají ti jednu košilku na den a když ji poblinká, tak máš smůlu)... A víc fakt asi nic. Nehtíky mi nedovolily ostříhat, ale doma jsme je hned střihli. Pořád byl poškrábanej.
Já jsem potřebovala hodně porodnických vložek, kojící noční košile (hodně jsem se potila, tak aspoň jednu na den), ručníky, kojící podprsenku, hodně toaletního papíru, vložky do podprsenky, síťované kalhotky, neperlivé pití, co jsem potřebovala mi nosili návštěvy... uvidíš, taky ti donesou, co tě pak budeš potřebovat. Popravdě jsem táhla zbytečně moc věcí, které pak nebyly potřeba...
24. čer 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka Moc děkuji za vyčerpávající info. Musím si to někde napsat. Taky toho mám dost ale to co si napsala bych měla mít asi tak všechno.

@barcaldine Ahojky Ali i já koukala na facebooku na fotky Marketky a Ladíka, opravdu jim to moc sluší. Krásné miminko, no asi jako všechny že jo. Každé miminko je krásné. Tak teď jak si psala Lucka a nakonec já. Už se strašně těším kdy to příjde. Doma mám vše vyprané, zítra sestavíme postýlku a bude to.
24. čer 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Market a vsechny holky,
na pupicek jsem davala lih a vse bylo v poradku. Ted jsme zbytek lihu pouzili na cisteni stroupku po ockovani na tuberkulozu. Davidek se loupal jenom po pobytu v inkubatoru (pri zloutence), asi jak tam bylo vedro pod modrou lampou. Podarilo se to promastit slunecnicovym olejickem a do tydne bylo po problemu. Doma jsme taky strihali nehtiky, maly byl posekany az hruza, rady nerady, muselo se strihat. Ty rukavicky mi prisly hrozne, spis ho to trapilo.
Maly skoro neblinkal, ale obcas hodil savli az ven z postylky, chudacek. Pry u malych deti je to normalni. Me zacal blinkat obcas az ted, ale myslim, ze se prepiji. Nam radili, aby se nekojilo moc casto, aby se nemichalo natravene mleko s tim novym, i kvuli prdikum. A hodne nechat odrihnout. Ja maleho davam po kojeni do takove te detske lehacky, protoze se obcas stava, ze se zakuckava a zacina lapat po dechu, jak se mu asi mlicko vraci zpet. Kdyz byl uplne malinkej, davala jsem pod matraci rucniky, aby byla nahnuta (to jsem si na fotce vsimla, ze mas Market taky).
Jinak my jsme dneska po ockovani - hexavaxina a prevenar13, maly ted spi a cekam, jak to s nim bude. Jecel fest, ale pak se brzy uklidnil, kdyz jsem ho chovala. Doktorka ho chvalila, jak je sikovny, tak snad je vse v poradku. Me doporucila zelezo kvuli anemii.

Market, a jake mas celkove zazitky z porodu? Jak to probihalo? Byl tam nakonec pritel?
24. čer 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market, ještě jsem si vzpoměla, nám říkali, že mateřské mléko je všelék a dá se použít i do očiček! Prý je to mnohem lepší než jakákoli borová voda (ta se prý vůbec nemá) nebo septonex. Můžeš to vyzkoušet, beztak se při kojení občas stane, že mlíčko stříká všude kolem :slight_smile:
24. čer 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčátka,
tak už jen 4 pracovní dny a je ze mě matka na plný úvazek :grinning: :grinning: :grinning:, ne zatím jen na poloviční, ten plný přijde až v srpnu :grinning:
25. čer 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, Lucko, tak to už máš za pár. Jak jsi nakonec pochodila s tou mateřskou? Šlo to doplatit?

Jinak my jsme včera po očkování byli celé odpoledne v pohodě, ale k večeru asi v šest, začal být malý uplakaný a asi ho bolely ty píchance (když jsem ho brala a oblékala). Pak měl teplotu asi 38°, tak jsme dali jednu dávku nurofenu a po dvaceti minutách se mu očividně ulevilo. V osm usnul a v pohodě spal až do rána, další dávku jsme už nedávali. Dnes se zdá v pořádku, jedeme pryč, ale raději vezmu ten nurofen ještě sebou.
To byla taky sranda, když se mě paní v lékárně ptala, jakou chceme příchuť, jestli jahodu nebo pomeranč - jako by to tříměsíčnímu dítěti nebylo jedno, když měl zatím jenom mlíčko :slight_smile:
25. čer 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally Děkuju za radu. Ještě se na to kojení dneska přeptám doktorky. Je mi ho líto, když pláče a blinká. :pensive:
K porodu:
Celý čtvrtek jsem měla poslíčky asi tak po 15 minutách, večer už jsem to nevydržela a jeli jsme do porodnice. Nález k porodu nebyl, ale už jsi mě tam nechali, protože jsem stejně měla druhý den nástup na indukci porodu. Dostala jsem injekci na spaní a čípek na uvolnění stahů.
V pátek v 7 hodin jsem dostala první tabletu Prostinu. Bolesti se stupňovaly, ale otevřená jsem byla stále jen na prst. Kolem oběda jsem dostala druhou tabletu. Bolesti začaly být o dost větší a chtělo se mi brečet. Byla jsem po noci unavená a pořád jsem prodýchavala bolesti v podbřišku, ne však kontrakce k porodu :confounded: . Celé odpoledne si mě nikdo v podstatě nevšímal. Jen jedna asistentka mě prohlídla, byla jsem na 2cm... Bolesti stále po 5 minutách až do večera. Kolem 9 přišla sestra, že doktorka je u císaře a nemůže mě prohlédnout. Ale že mi má píchnout injekci na spaní a mám se prospat na zítřejší další dávku Prostinu. Super, dle monitoru stále nerodím...
Dostala jsem injekci, bolesti stále stejné. Chtělo se mi hrozně spát. Po 11 večer monitor, najednou na pokoji 3 sestry a 2 doktoři. Doktorka mě prohlíží a divně kouká, přichází doktor a konstatuje, že jsem vážně na 7cm. Mám rychle volat přítele a jít na sál.
U klyzmatu zvracím. Asistentka to vidí jako dobré znamení, prej máme do 2 hodin miminečko na světě. Asistentka je úžasná, milá, skvělá - nemůžu si vynachválit.
Ladik už čeká na porodním boxu, se vším mi pomáhá, bez něj bych to asi nezvládla. Chodím do sprchy, prodýchávám kontrakce. Ty však slábnou a dostávám infuzi oxytocinu.
Je kolem 4 hodiny a miminko nikde. Je před 5 hodinou, cévkování, doktorka chce, abych tlačila, že je malý moc vysoko.
Skoro hodinu mi stáče asistentka po břiše, miminko nesestupuje...
Volají doktora, ten konstatuje, že je hlavička ve špatném postavení. Mám si vybrat císaře nebo kleště. Mně je všechno jedno, jsem hrozně ospalá z injekce, ze 2 dnů bolestí a z toho tlačení. Fakt je mi všechno jedno (což mě teď mrzí). Chtějí abych si přečetla souhlas s císařem. Nečtu, přestože mi několikrát řeknou, ať si přečtu. Je mi to vážně jedno. Chci jen spát. Láďa už nemá sílu na nic. Bolesti mám jako blázen, nesmím už ale tlačit, což jde dost těžko. Rychle mi zastavují kontrakce, ale moc to nejde. Pořád to bolí a mám pocit, že už to snad nikdy neskončí.
Šup vyskočit z lehátka a pěkně po svých přeběhnout na operační sál. Tam už je mraky lidí a začínám se trochu bát.
V 6.13 je miminko na světě. Jsem ráda, ale zajímá mě jen to, kdy už mě nechají spát. Láďa mi ho nese ukázat na sál. Má porodní nádor, moc hezky to nevypadá, ale druhý den už po něm není ani památky.
Konečně mě odvezou na JIP a celý den můžu spát :grinning:. A ono to najednou nejde....
Po 12 hodinách první přiložení k prsu :unamused: a to s s konstatováním - Tak s těmahle bradavkama asi nic :confounded: .... Ale Ládínek překvapil a přisál se :grinning: . Je to kluk šikovná :wink:
25. čer 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
market: tak to je celkem drsnééé :frowning2: Tak hlavně že to máte za sebou a jste oba v pořádku.
25. čer 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak ako citam, tie porody v MB nic moc. Market, vytrpela si si svoje :unamused: ale uz to mas za sebou a mozes sa tesit z malickeho :wink: :grinning:
Ale stretla som sa z kamaratkou z cvicenia a ta rodila tiez v MB a mala podobny zazitok, tiez mala pozornost, cez den, pocas kontrakcii, a na sal ju brali az na poslednu chvilu. Sestry a doktorka pri samotnom porode v pohode ale celkovy dojem spatny. Takze som uz teraz rozhodnuta ze v MB ja druhe babo rodit nebudem :stuck_out_tongue_closed_eyes: To si radesj pocestujem zas do Kosic, tam to bolo skvele. teda pristup sesiter, lekarky, detskych sestier...vybavenie by mohlo byt trosku lepsie ale je to druhorade pri perfektnej starostlivosti.
Alebo pojdem do Prahy Motola, alebo nejaka ina alternativa blizko MB.
Inak sa mame dobre, caka nas krasny vikend i ked nas tatko ide na letisko tak budeme sami cez den. Nieco budem musiet vymysliet :grinning: Nejaku aktivitku.
25. čer 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek