• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
To je jasné, že jsem vděčná zato, že jsme oba v pořádku. Ono je pravda, to co se říká, že člověk to zlé okolo porodu rychle zapomene... Jen když si to zpětně promítám, tak to fakt nebylo nic moc. Na porod jsem se tak nějak těšila a malovala si ho v jiných barvách, asi jako každý.
Pak mi bylo moc líto, že jsem nebyla víc statečná a že byl porod teda parádně pod vlivem léků už od samýho začátku.

@barcaldine já právě už slyšela hodně podobných historek z boleslavské porodnice. Což mi příjde fakt divný, že by mi různý lidi povídali dost podobný zkušenosti :unamused: . Jenže si vyberte... Fakt nevím, jestli je to někde lepší :frowning2: Snad jo... Myslím, že přítel by mě tam asi znovu rodit nenechal....
26. čer 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka věř, že lepší to je....já jsem neměla lehký porod a vzpomínám na něj denně a strašně ráda...a díky tomu se těším i na ten druhý :slight_smile:
26. čer 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.vavra A kde budeš rodit, Péťo?

Holky, dávaly jste očkování na rotaviry? Já jsem celkem proti očkování navíc, protože se mi toho zdá na miminka až dost. Teda aspoň jsem o tom byla přesvědčená v těhu. Teď na mě samozdřejmě začíná dopadat strach, co by kdyby.... Očkování proti TBC teda nemáme - nejsou očkovací látky. Což jsem docela ráda, stejně jsem si pořád zahrávala s myšlenkou, že ho odmítnu.
Dětská doktorka se k tomu očkování na rotaviry docela přiklání, že zaznamenávají vzestup onemocnění. No já nevím...
"Obchod se strachem rodičů :slight_smile:"
26. čer 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market, prave, uz mi to nepride ako nahoda, ze kopec ludi ma tie iste skusenosti. A pristup personalu je najpodstatnejsi v takichto situaciach. Mat pocit ze otravujes sestry, lekara ze ta nieco boli alebo mas nejaky problem je uplne nevhodne v takejto situacii. Ja som mala lekaru a sestru co sa ma zakazdym ked sli okolo ked som este sedela na fit lopte, pytali ci je vsetko ok a ako sa citim. To bolo pre mna najdolezitejsie, pocit ze sa na nich mozem spolahnut a zavolat ich keby sa nieco dialo. A nie ze ich otravujem.
O rotavire som uvazovala, ale dr, Krizova ked sme sa na to opytali povedala ze podla nej je to zbytocne. Ale za nam to pichne ak chceme, ale tiez mam pocit ze tych vakcin je teraz az az. Ale zas synovec mal rotavirovu hnacku a tiez boli na kapacke v nemocnici koli tomu. :frowning2:
26. čer 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka Pokud bude všechno v pořádku, tak opět v Neratovicích. Mám tam i svého doktora. Přestože můj porod trval 3 dny a nebylo to na konci nijak jednoduché, protože jsem nakonec měla max 2 hodiny na normální porod, jinak mě čekal císař, přesto všechno doktor dělal vše proto, aby to stále byl normální porod, nijak to neuspěchal, ale abysme to stihli. Můj porod byl indukovaný a přesto krásný :wink:
K rotavirům asi tolik....je to spíše pro miminka, která jsou hodně předčasně narozená, tudíž mají velký problém se zažíváním a hned od začátku jsou na UM. Kojené děti si mikrofloru dělají postupem času sami. Jinak nejde o očkování jako takové, ale o tzv. lžičku....dle mého soudu naprosto zbytečné. TBC určitě naočkovat, je jí stále více vzhledem k velké migraci obyvatel...ale tot jen můj názor, opřen o soudy neurologa, se kterým přes rok spolupracuji vzhledek k problému, který byl odhalen u Terezky. Hezký den,. :wink:
26. čer 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, synovec, co som pisala ze dosal infekciu rotavirovu, bol plne kojeny, nie som si ista ale do roka urcite a dostal to aj tak. ALE: boli na zmrzline s nim a nejako sa dostal ku minci kovovej (1 euro tusim) a samozrejme si to strcil do ust, vsimli si to a bolo neskoro. Takze to svinstvo chytil po tom co mal v puse hnusnu kovovu obchytanu mincu. Myslim si ze ak da clovek pozor (neviem ci sa to da takto ustriehnut) co si babo strka do pusy, umyvat rucky, tak sa tomu da predist.
My sme sa dneska vecer jasili a Jojko sa smial az sa zajakaval :grinning: A potom sa krutil v postielke kym zaspal a zostal v priecnej polohe truba malicka :grinning:
26. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petra.vavra Juj, s tím TBC jsem to napsala trošku špatně, mínila jsem ji odmítnout v porodnici a nechat aplikovat až po prvním půlroce. Což mi asi vyjde, protože vakcíny nejsou a prý si nás pozvou po tom půlroce. Trošku ale nechápu, jaktože nemají vakcíny :frowning2: . Jak se to může stát :unamused: ...
Neratovice si každý chválí. Původně jsem si taky myslela, že tam půjdu, ale nakonec jsem se rozhodla pro tu Bolku.

@barcaldine S tím otravováním personálu máš naprostou pravdu, víc lidí mi říkalo, že se tam museli doprošovat, aby si jich někdo všiml. Což teda můžu potvrdit. Připadala jsem si jakože si ty bolesti vymýšlím. Pak jsem to jedný Dr. řekla, že mám pocit jako bych si to vymýšlela, když na mě takhle kouká. No, řekla mi na to vcelku bez zájmu, že porod prostě bolí :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... Přítel na porodním sále věčně sháněl asistentku nebo doktorku, jestli by se na mě mohl někdo přijít podívat. Přesně si pamatuju, jak tam nervózní pobíhal a naháněl je :confounded:
Jojko je malý akrobat :slight_smile:...
27. čer 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky, včera mi začlo vytékat mlezivo, celkem jsem z toho byla mimo. Takže jsem vytáhla z tačšky vložky do podprsenky.... ach jo, nejhorší je v tom i spát. Jsem zvyklá na volno.
27. čer 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Market, ten zazitek je tedy opravdu hrozny, hlavne, ze je miminko v poradku a na tohle uz nemysli.
Co se tyka ockovani, tak Davidek byl na tuberkulozu ockovany uz v porodnici a mozna lepe, protoze jestli mi v pulroce zacnou rust zoubky, jeste by ho mohl bolet ten pichanec. Nechali jsme dat Prevenar13, na rotaviry nam take dr.Krizova rekla, ze by to nedala, ze je lepsi, kdyz si takove ty bezne detske nemoci dite prodela. Ja mela jako mala nestovice i zardenky bez problemu, dokonce i nejaky ten zanet stredniho ucha. Dala bych Davidkovi vsechno, co je pro jeho zdravi, at to stoji, co to stoji, jen to nechci prehnat.

S kojenin a bradavkama jsou ty setry fakt trapny. Me to taky kaca jedna dulezita rikala, ze mam mala prsa a blby bradavky, ze to kojit nepujde a vidis, kojim porad naplno, mlicka mam pro dvojcata a pritom jsem mela prsa velikosti A. O velikosti to neni a bradavky se preci daji resit kloboucky. Kdyby misto reci radeji poradily, to by bylo super. Ale vim, ze to novopecene mamince dovede zamotat hlavu. Porad si zive pamatuju, jak mi jedna sluzba sester rikala, jak maleho musi prikrmovat, a druha smena zase, jak krasne pribyva...

Alzbet, ja s mlezivem problemy nemela, vlastne ani jednou za tehotenstvi ani kapka, ke konci jsem mela ve sparach bradavky trosku "masla", ale jinak ani tuk. Pri kojeni jsem vsak musela ze zacatku s podprsenkou i spat, fakt otrava, pak jsem to delala tak, ze jsem byla uz bez, ale pri kojeni si dodnes musim dat plinko na druhy prso, protoze jakmile zacne maly pit, tak se spusti i to druhe :wink: . A v noci se obcas probudim uplne s mokrou kosili, ale to ji radeji premachnu, nez bych se porad parila v podprsence.

Jinak vikend vysel nadherne. Uz v patek jsme vyrazili na Krkonose (z Hornich Misecek na Zlate navrsi a na Medvedin). Je to sice do kopce (ale pak i z konce), ale super cesta na kocarek, rovna horska asfaltka. Jezdi tam kyvadlove autobus, takze kdo nechce slapat po svych, muze se jednu cestu svest. Na Medvedin vede ze Spindlu sedackova lanovka. V sobotu jsme pak byli na pouti, je uzasne, ze malemu ten hluk vubec nevadil a celou dobu spal.
27. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Mlezivo mi teklo festově pěkně dlouho v těhotenství. Ale jen v noci. Nějakou dobu jsem spala v podprsence a pak jen ve starších nočních košilích a ty jsem pořád dokola prala, co noc to košile. A bylo to fakt nejlepší řešení. Teď spím zase v podprsence a dávám si ty vložky. Snad za čas budu zase spát bez ní.

@fally Já mám prsa velikosti G :slight_smile: (s takovou výbavou by mi bylo líto, kdybych nekojila, když se s tím musím tahat :grinning:), bradavky se mi v těhu nezdály, tak jsem se na ně ptala porodní asistentky a ta mi řekla, že jsou naprosto ok. Pak jsem teda trochu koukala v porodnici, když na mě vybalila, že to nepůjde. No a kojím naprosto normálně... Ta sestra byla věčně protivná, že bych ji nakopala. Když se mě zeptala, co jsem dělala celý těhotenství, že mám tak vzteklý dítě, tak už jsem šla fakt do kolen...
Naštěstí zbytek dětských sester byl fakt perfektní, to jsem ani nečekala. A jedna je tam obzvlášť skvělá, tu jsem si nemohla vynachválit.

Výlet závidím a doufám, že budeme brzy taky schopný aspoň malýho výletu. Zatím se na to necítím, ale tak je mu teprve 15 dní :grinning: ....
27. čer 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka Mě to naštěstí jen teče po zmáčknutí a jinak jen opravdu málo...
28. čer 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally ono to ani nakonec nebylo třeba to doplácet. Tam byl základ splnit těch 270 dní a mě to vyšlo na 273. Paní na sociálce se smála, že mámhroznou kliku a že teda akorát nesmím porodit dřív. Ale dneska už můžu :grinning: 270 to bylo včera :-d A právě jsem se ptala i na to doplácení a ona říkala, že to nemá smysl. TAk jí věřím.
28. čer 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mě mlezivo téct nezačlo. Tak snad to ničeu neva.
28. čer 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka Jo a taky jsem slyšela že si v porodnici stěžuju na dětské sestry.... proč teda dělají s dětma? Nechápu. I já bych strašně ráda na výlet ale bohužel to už nějak nezvládám... snad si to za rok vynahradím. :cry:
28. čer 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. čer 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@shakirka Ahojky vítej mezi náma
28. čer 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. čer 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Lusi já myslím že to neva.... snad bych to i uvítala...
28. čer 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojik...nepradava nahodou nejaka mamina vecicky na chlapceka..od vel
.86-98?Diky...taktiez mam na predaj uplnenovu nepouzitu klokanku chicco bezove farby....-)
28. čer 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb To vůbec neva, prý to nemá absolutně vliv na to, jestli budeš kojit nebo ne...
28. čer 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka tak to jsem ráda :wink:
28. čer 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko, jak jsem psala, ja nemela v tehu ani kapku mleziva
28. čer 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, sice je pěknej hic, ale je to super! Konečně letní počasí a klídek na zahradě :grinning:
28. čer 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
klídek jo, ale chce to být v chládku. Malý ty vedra špatně snáší, takže ani moc ven nemůžeme. Slunečník na kočárek se nám osvědčil - natočíš si ho dle potřeby tak, aby bylo mimi ve stínu (včetně nožiček) a docela to i drží ve větříku.

Davídkovi snad začíná další růstový spurt. Už asi tři dny by jedl od rána do večera, sápe se po mě a křičí, když nic nedostane. Taky má možná žízeň, jenže je doma v chládku a tam je pořád stejná teplota.
28. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: tak to jsem ráda, tos mě uklidinila.
28. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka No jo počasí krásný ale co mi těhulky.... :frowning2: My si to moc neužíváme, teda spoň ne já. Nohy jak bambulky. No jsem zvědavá co na to zítra doktor.
28. čer 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Já byla přes ty pěkný pařáky na porodním sále a v porodnici a taky nic moc :grinning: ...
28. čer 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka No jo vlastně, to ti taky nezávidím...
28. čer 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak včera jsem byla na utz a na kontrole.
Malá váži 2,20, takže super.
No a já mám zákaz už i chodit do práce. TAkže včera jsem byla v práci naposledy, mám buď ležet, nebo stát :grinning: Sedět ne a odpočívat. Žádnej sex a žádná aktivia. Čípek už je dost zkrácený a malá se na něj hodně tlačí a chtěla by ven. Takže klidový režim a vydržet alespoň do 12.7., kdy jdu na další kontrolu. A od 19.7. budu chodit na kontroly do porodnice.
TAkže se s váma loučím, teď tu moc nebudu, protože když je venku tak krásně, nebudu se válet u internetu. Ale občas nakouknu. Tak papa.
29. čer 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci,
tak to přeju, aby malá vydržela v bříšku co nejblíž termínu a ty hezky odpočívej. To se od doktorů poslouchá docela hezky, že se má hodně odpočívat :slight_smile:.
Užívej krásnýho počasí a měj se moc hezky :wink:
29. čer 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek