• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
ahoj holky, krasne nam ta miminka rostou. Market, to je rychlost, co? Ja obcas s nostalgii prohlizim fotky z porodnice a rikam si, ze byl vlastne skoro 3x mensi nez ted (ma uz 7kg). Predevcirem jsme "slavili" ctyri mesice.
Je to milacek, i kdyz obcas mi z toho kriku jde hlava kolem. Ma dny, kdy je zlaticko a skoro o nem clovek nevi, hezky si hraje, brouka, a pak ma dny, kdy probruci cely den a nic mu neni dobre.
Lucko, mas uz to opravdu za par, za chvili bude mala na svete. Snad nebudes mit v porodnici takovyhle vedra.

My jedeme pristi tyden s Davidkem na vikend pod stan - na skautsky tabor. Dlouhe roky jsme tam jezdili jako deti a jako vedouci, posledni roky uz jen jako navsteva. Letos poprve s mimcem, tak jsem zvedava. Je to pravy skautsky tabor bez elektriny a bez sprchy, voda tece ze studny, tak jsem zvedava, jak to s malym pujde. Pak se jeste chystame v srpnu na Moravu a do Rakous. Chteli jsme jeste v zari, ale kdyz jsem to tak pocitala, tak malemu bude sest mesicu a asi zacneme s prikrmy, tak to nebude vhodna doba na cestovani. Zatim se zda byt syty, ale nevim, jak dlouho mu jen mlicko vydrzi. Doktorka rikala, ze nepotrebuje ani cajicky, takze opravdu jenom kojime, ale je to uz macek. Zatim spi v noci dobre, budi se uz jenom jednou kolem ctvrte a pak spi dal, ale obcas mam pocit, ze kdyz kvuli zizni pije casto, nestaci se mi ani mlicko vytvorit.
9. črc 2010 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeste pridam svoji cerstvou zkusenost z uradu: nechali jsme si s manzelem zapsat Davidka do dokladu. Chce to obrnit se nervy.
1) obcanka
Nove se nic neplati, je potreba vyplnit zadost o novou obcanku a jednu fotku. Fotka musi byt podle novych pravidel s neutralnim vyrazem (nesmite se na ni smat, nesmi byt videt zuby, vlasy v obliceji a tak), takze jsem musela k fotakovi, protoze ta puvodni fotka z obcanky neprosla. Pokud jeste dite neni v systemu, je potreba rodny list. Na dite v obcance nejde vycestovat (dite), coz je absurdni, kdyz dospelak na obcanku po EU muze. A jeste absurdnejsi je, ze udaje do pasu si kontroluji z obcanky. Trva to tri tydny.
2) pasy
Do pasu se dite pouze vepisuje na posledni volnou stranku. Plati se 50Kc za jeden pas. Je tam stejne jako v obcance pouze jmeno a rodne cislo ditete, tedy zadny rozdil. Jde to snad uz jenom asi rok, pak dite musi mit vlastni pas. Ve vlastnim pase si vsak na fotce musi byt podobne, coz u malych deti, ktere velmi rychle rostou, se velmi meni a uz za rok je to nepouzitelne (o tom, jak vyfotit male miminko s neutralnim vyrazem ani nemluvim). Kazdopadne zase zadost a cestne prohlaseni o diteti. Trva to tyden.
9. črc 2010 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooj holky,
fally jj, som u rodičov na 3 týždne, vrátime sa 22.7 koli očkovaniu. Prosím ta ako to robíš že ti malý spí tak krásne? my papáme okolo osmej, spíme do 12 -1 potom sa vrtí a mrnčí a chce zas jest a potom ešte okolo 4tej 5tej ráno.
Inak kontrola u dr. 8 kil 68cm :astonished: rastie rýýchlo, pomoooc :grinning:
Inak nemám doma net, tak len sem tam sa mi podarí sa tu k vám nakuknúť . Držte sa a zas sa ozvem.
paaa
9. črc 2010 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, my jsme měli jít také na očkování, ale jedeme na svatbu, proto máme očkování až po doktorčině dovolené 16.8.
Spinkání v noci nám jde, zatím, abych to nezakřikla. Malý usíná "bez řečí" kolem osmé, nijak ho neuspávám, prostě ho nakojím, uklidním a odnesu do postýlky. On si tam ještě chviličku povídá a pak usne. Spinká obvykle tak do půl čtvrté, nakojím, přebalím a spinká tak do šesti, sedmi. To si ho vezmeme mezi nás do postele a lenošíme všichni, my občas ještě zaspíme, on někdy na půl hodinky také.
Čím je starší, tím víc spinká :slight_smile: Jako novorozeně nechtěl vůbec spát, teď si i dopoledne na 3/4 hodiny zdřímne a pak většinou ještě tak 1,5hod odpoledne mezi druhou a pátou. Když ne, je to děs, protože bývá protivný, takže ho vezmu do kočárku a udrncám.
Do noční postýlky dávám malého opravdu jenom na noční spinkání, zatáhnu žaluzie, aby bylo šero a zatím nám to funguje.

Užívejte si volno a sluníčka. Jsem zvědavá na ten dnešní pařák.
10. črc 2010 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj hoky,
tak pařáky si zatím užívám, tak uvidím, jestli mi to moje nadšení vydrží.
Má být takhle celý červvenec a v první půlce srpna se má ochladit na 29 stupňů :grinning: Takže v porodnici asi umřu.
Fally, market, barc: krasavci jsou ti vaši kluci a pěkně vám rostou, to vám povím.
10. črc 2010 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj ahoj, vedro k padnuti, sice krasne letni pocasi, ale radeji bych o par stupnu chladneji. Jinak davidek ma dneska 65cm a 7,17kg.
12. črc 2010 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@fally Davídek krásně roste. Co Tvoje záda? Přeci jen už je to nějaká váha :sunglasses: . Koupačku si, koukám, užívá. Ale jinak jsou ty pařáky fakt moc, pár stupňů ochlazení by fakt bodlo...
12. črc 2010 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@markettka Boli me uz cele telo :slight_smile: A navic v tomhle vedru je jako kaminka, takze po chovani a kojeni jsem zrala na sprchu. Nechavam ho ted cele dny na prebalovaci podlozce naheho, at prdelka dycha a nezadelame si na nejakou opruzeninu.

Jinak pridam zkusenost s kakanim. Davidek proste z niceho nic nekakal. Driv tak obvykle jednou za dva dny (jako malinky skoro porad), ale ted uz pres tyden porad nic. Brisko mel normalne mekke, nepusobil, ze by ho trapila zacpa, cural a prdel z vesela. V chytrych knizkach psali, ze vse od 4x denne po jednou tydne je normalni, ale uz jsem byla na vazkach, ze zavolam doktorce, jestli neni nejaky problem. A problem se vyresil sam, protoze rano se Davidek grandiozne vykakal a bylo toho za cely tyden :slight_smile:

Holky, co uz mate miminka: davate v tehle vedrech caj nebo jen kojite? My zatim jenom kojime, ale obcas mam pocit, ze jsou ta prsa snad vysata na dno :astonished: Maly normalne prospiva, cura casto, takze ma vody asi dost (asi vic nez ja), doktorka rikala, ze kojeni staci, ale i tak nevim nevim.

@Barcaldine, ty mas taky malyho obrika, co prikrmy? Zacina se po ukoncenym sestym mesici, ale nevim, jestli to bude malemu stacit a nebudeme muset zacit driv. Zeptam se doktorky na pristi kontrole.
12. črc 2010 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@fally S tou sprchou je to výstižný, taky jsem z něj spocená jako blázen.
Doktorky jsem se ptala na čajíky. Řekla mi, že ho mám častěji přikládat a pokud budu mít pocit, že nemám mlíko a malý má žízen, tak mu mám dát převařenou vodu, dokud zase nebude mlíko. Čaje mi moc nedoporučovala kvůli tomu, že mu můžou způsobit zácpu nebo průjem (to nevím, či to platí i pro trošku starší miminka). Zkoušela jsem mu dávat fenykový čaj po lžičkách, moc úspěchu to nemělo. Nemám ale pocit, že by měl tekutin málo.
S tím kakáním, jsem slyšela, že i 10 dní je ok, ale já bych se taky bála a volala bych Dr. kdyby se mi to už nezdálo. Davídek to však vyřešil za Tebe :grinning: ...

Nevíte jak sladovat naředěný Baby Calm? Nikde jsem se to na krabičce nedočetla...
12. črc 2010 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak máme po kontrole. Vážíme 2,400 takže budeme drobečci. Dostala jsem za úkol koupit si horznový cukr, abych malou ještě vykrmila. Jinak stále máme dodržovat klidový režim, to se nemění, ale jakmile budeme 37+0 tak už je všechno v pohodě. Já mám plus 11kg, což je taky v pohodě. (Další míry v albu :grinning:) Na další kontrolu jdeme už do porodnice ve středu 21. 7. v 7 ráno a tam mají malou ještě pro jistotu prý jednou převážit.
Tak se mějte fajna neupečte se :D
12. črc 2010 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
fally davam mu v tychto horucavach napit cistej prevarenej vody, hlavne ked sme vonku, medzi kojeniami. Nie vela ale kolko mu chui si scucne. Vodicku mu davam prakticky od narodenia, davavli sme mu aj feniklovy cajik ale ten uz teraz moc nechce. Doktor nam odporucal ze kludne napit ze mu to neuskodi ale precisti ladvinky, takze ked si spomeniem napit mu dam. ZAtial len kojim, prikrmi hovorila tusim az od 6teho mesiaca, zatial mu mlieko evidentne staci :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale je fakt ze cez den papame kazde dve - tri hodiny a v noci tiez sa budi po 4 hodinkach. Je to hlados.
A kakame skoro po kazdom jedeni stale, od narodenia :grinning: takze s tym problemy nie su.
12. črc 2010 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj barcaldine, uz se mi ozvala pani z baby klub lachtanek a poslala mi prihlasku (a cislo uctu na 500kc zalohu). Tak to vyplnim a poslu a pak se domluvime, jaky termin nam pani nabidne, jestli to pujde na stejny. Na strankach pisou, ze je asi pet deti v kurzu. Ptala jsem se, co mimiminko naucit a pani psala, ze jen otuzovat a naucit na sprchu (nemame ho ucit potapet ani nic dalsiho). Tak pak dej vedet, jestli se ti take ozvali a doufam, ze se nam podari sladit ten termin. :dizzy_face:
13. črc 2010 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
13. črc 2010 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
teda to je vedro a strasi, ze vydrzi az do srpna. Idealni na koupani, ale kdo to ma vydrzet :astonished:

Barcaldine, Market, taky vam padaji po porodu tolik vlasy? Mam pocit, ze budu za chvili plesata - co nevypadne samo, vytrhne mi Davidek.
14. črc 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@fally vedro je solidní :unamused: , kdyby se aspoň víc ochladilo na noc, když nic jinýho....
Mně padají vlasy vlastně pořád hrozně moc, bojuju s tím už pár let. Teď je to pořád stejný, uvidím tak za měsíc, jestli budu mít vlasy :grinning:
14. črc 2010 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
faklly, jj hrozne mi padaju vlasy, asi uz mesiac a pol. Tiez sa divim ze mam este nieco stale na hlave lebo po kazdom umyti mi vypadne kooopec vlasov a aj v priebehu dna samozrejme ale po umyti je to najhorsie. Dala som sa teraz ostrihat a verim ze ked prestanem kojit ze sa to napravi :unamused:
My sme inak cele dni doma, iba co vybehneme na prechadzku neda sa v tych horucavach na ziadne vylety, nechcem trapit maleho v aute a v kociariku,,
14. črc 2010 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky všem . Včerejší den jsme trávili na Mělníku na koupališti, bylo to tam super ale já se bohužel nekoupala takže jsem tam přežívala s mokrým ručníkem na ramenou a nohama ve vodě. Nohy mi puchnou teda fakt brutálně, nemůžu pomalu ani chodit, ale dr říkal že je to dobrý, tak nevím co dělat. Navíc jsem si kvůli tomu koupila nové žabky že kterých mám vyrážku která nesnesitelně svědí, takže si léto fakt užívám. :grinning: :frowning2:
15. črc 2010 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@alzbeta.hod tak to ti vůbec nezávidím. Mě naštěstí nepuchne nic, tak snad to vydrží nepuchnout až do konce. Jinak já jsem stále naložená u maminky v bazénku, jen dnes asi půjdu Karolínce vybírat naušničky.
15. črc 2010 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@alzbeta.hod Otoky nezávidím :unamused: , ale fakt, že je má většina těhulek a obzvlášť v tomhle počasí. Dr. s tím nebude nic dělat dokud máš dobrý tlak a nemáš bílkovinu v moči :slight_smile: . Musíš hold vydržet.

@luckamb Závidím vybírání naušniček :slight_smile:, hoď pak jejich foto :slight_smile:. Myslíš, že je lepší nechat je píchnout nebo nastřelit?
15. črc 2010 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@alzbeta.hod ty otoky jsou nepříjemné, já na ně naštěstí moc netrpěla. Připadala jsem si v pohodě, ale na noc jsem si sundavala snubák, protože mi občas trochu natekly prsty a prstýnek tlačil. A je pravda, že jsem občas zimní kozačky hůře dopnula, ale rozhodně ne nic drastického. V tomhle vedru je to šílené.

Dneska se příjemně ochladilo, kéž by to pár dní vydrželo. V noci malý špatně spinkal a asi třikrát jsem ho musela kojit, asi mu bylo dusno. Venku je jak v prádelně.

@barcaldine Nepřišlo ti něco z toho plavání?
15. črc 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@markettka myslím že je necháme píchnout. Uvidíme jak se domluvíme s paní dr.
Jinak holky, dávám dnešní pupík :-d a neříkejte že neroste :-d
15. črc 2010 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@luckamb Krásnej pupík a tak akorát velkej na to se s ním tahat :grinning:

@fally Mně nechtěl malej večer vůbec usnout, dlouho jsem uspávala, zato v noci překvapil. Sice se třikrát vzbudil, ale vždycky jsem ho po nakojení vrátila do postýlky a hned usnul. To bylo fajn, jinak totiž většinou už od půlnoci skončí u mě v posteli :confused:. U nás je krásně chladno a vcelku příjemnej vzduch, mohlo by to chvíli vydržet :slight_smile:

Já mám nějaký výtok, strašně svědí a pálí :angry: . Doktorka má dovolenou, takže asi navečer porazím na pohotovost. To mám radost teda :angry:
15. črc 2010 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@markettka Ten výtok je protivný, mě tenkrát říkali, že kdybych měla problémy v šestinedělí, mám přijít do porodnice, že až po něm ke své gynek. Že to ještě spadá pod ně.
15. črc 2010 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@fally Tak to jsi mě uklidnila, mám trochu obavy, aby neměli řeči, že jsem si měla dojít k tomu, kdo Dr. zastupuje. Ale já nemám jinak možnost, než teď nevečer někam dojet. Ani čekat u zastupujícího Dr. třeba několik hodin s tak malým miminkem fakt nehodlám...
Snad v porodnici dobře pochodím :grinning:
Davídek je brouček, moc hezkej chlapeček!
15. črc 2010 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@markettka děkuju za pochvalu :wink:
15. črc 2010 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@luckamb teda bříško ti roste přímo před očima, jen ať roste, ať je Karolínka silná holka
15. črc 2010 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
No holky, už aby byla malá na světě. Včera jsem koupila naušničky a jsou parádní.
16. črc 2010 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky děkuji za podporu... já snubák nenosím od začátku protože jsem přibrala snad všude a ruce mi puchli hned, hlavně ve spánku. Už se strašně těším na naší prdelku. Zatím teda stále nevíme zda holčička nebo chlapeček... Včera jsem byla na kožním s tou vyrážkou z bot takže mě na podzim čekají testy na alergii. Jo a už mám i dětskou dr jsem moc spokojená. Kvůli těm otokům jsem volala na gyndu ale můj dr má dovolenou takže bych musela jedině k Trhoňový a nebo na pohotovost... no pokud to nebude horší, počkám. Tlak i moč mám vpořádku takže mi dr napsal žádné otoky.
16. črc 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@alzbeta.hod to už uteče, všechno bude za náma a prďolky u nás :wink:
16. črc 2010 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek