• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
@fally Tak ze mne měli v nemocnici upřímnou radost. Nejprve mi vynadala sestra, že co s tím otravuju u nich, že mám snad svýho gynekologa. Pak že jsem měla jako jít zastupujícímu lékaři.... S ní jsem v ambulanci čekala 15minut na doktora, za celou dobu na mě nepromluvila, jen naštvaně bouchala propiskou o stůl.
Když jsem ve dveřích uviděla primáře, tak se mi udělalo mdlo :slight_smile:. Je nepříjemnej a nezdraví. Takže moc milé. Opět se opakovala scénka s ošetřujícím gynekologem a jeho zástupem a jiné chytré řeči. Evidentně jsem je hodně naštvala, že jsem si dovolila je obtěžovat :slight_smile:.
Po vyšetření po mě bez jediného slova hodil zprávu a recept. A já opět bez odpovědi na pozdrav odcházela domů.

Bohužel mě to opět utvrdilo v tom, že už mě tam nikdo neuvidí. Asi je čas kouknout i do jiné nemocnice (snad to nebude třeba)....

@luckamb
@alzbeta.hod za chvilku už máte svoje broučky u sebe... Běti, pohlaví pořád nevíte? To už bych si to snad ani nechávala říct, když jste to museli vydržet tak dlouho....
16. črc 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
dnes sme boli na vítaní občiankov. :grinning: Bolo to krásne, rýchle ale dojemné, normálne som mala slzičky na krajíčku. Jojko bol veeelmi poslušný celý čas pekne ležal v kolíske a pozeral sa čo sa to deje :slight_smile: Fotky budem mať neskôr. Dnes si prvý krát objavil nožičku rukou, chytil sa za palček a chcel si ho strčiť do pusy. Je staršne rád z toho množstva ľudí ktorí sa tu okolo neho točia, na každého sa smeje. A "rozpráva" strašne veľa, vždy niečo hučí a niekomu sa prihovára.
Fally, ozvali sa mi z toho lachtánku, mám prihlášku, musím ju už len vyplniť a poslať.
Market, ta nemocnica je hroznaaaa :confounded:
17. črc 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky co nového??? Já už jsem totálně hotová a to ještě tolik týdnů před sebou. Ty vedra mi dost komplikují život. Nohy mě bolí jak čert, Láďa říká že je mám jak bambulky.

Přikládám foto z koupaliště. Trpěla jsem jak pes, já milovník vody a musela jsem se jen koukat.
19. črc 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, alzbet, radeji zalez do stinu a nohy nahoru, na konci brisko roste zavratnym tempem.
Barcaldine, dnes jsem poslala prihlasku do lachtanku, tak jsem zvedava, kdy se pani ozve.

Jinak my jsme o vikendu vyrazili pod stan, s malym jsem nakonec spala v aute a v sobotu jsme to kvuli bourkam vzdali. Ale i tak jsme si to uzili.
19. črc 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally: super fotky
alzbet: krásně rostete, to je dobře :wink:
19. črc 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka Tak jak ti je? Uz je to lepsi? Tve zkusenosti jsou opravdu hrozne. To te vysetroval primo primar Pan? Radeji se vyhnout obloukem.

Pocasi nam uz vyhovuje vice, ale zase se ma oteplit.
19. črc 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, musi to byt tazke pre teba, ale vyzeras velmi dobre, moc ti to slusi :wink: Fally ja poslem prihlasku buduci tyzden, teraz sa neviem dostat na svoj mail kam mi ju poslala. Prosim ta, ako si spala s malym v aute? Neviem si to predstavit, predsa len, som starsia matka a som uz zvyknuta na svoje pohodlie :grinning: nedokazem si predstavit ze spim ja v aute nie to este s malym :grinning: :grinning: :grinning:
My sme boli na vylete na cely den a to stacilo, vecer uz chceme byt doma, vykupat sa, napapat a spinkat v posteli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. črc 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este sme sa naucili zas nieco nove :grinning:
20. črc 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally Ano, vyšetřoval mě sám pan primář :wink: , moc milý to muž. Ale musím ho pochválit aspoň za něco, na zrcadla napatlal gel, takže mě to tolik nebolelo... Ale jinak ted otřes. Co jsem slyšela, tak se tak chová na pohotovosti vždycky a nejen tam. Dělá skvělou vizitku oddělení, fakt že jo :unamused:
Kamarádce přišel "zachraňovat" porod, jak bývá v MB zvykem, že si s tím mladé Dr. neví rady. A ta si ho nemohla vynachválit, ale to šlo asi spíš o jeho odbornost než chování...

@barcaldine Jojko je krásný. Taky chciii na výlet už konečně. Ale s tím naším vzteklounem asi ještě musím chvíli počkat :slight_smile:. Moc mi nikde nevydrží, ale den ode dne je to lepší a lepší...
20. črc 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine My máme obrovskýho kombíka a když se mu skopí zadní sedačky, tak vznikne velikánské letiště. Na to jsem dala deku a spacák a měli jsme s Davídkem pohodlí. Však podívej na fotku.
Jojko dělá obrovské pokroky, za chvilku bude chodit, ne? :slight_smile: Davídek sice nožičky zvedá, ale zatím si je nechytá. Nejvíc se mu líbí, když může nožičkama do něčeho kopat. Doma kope do zvířátek nad postýlkou nebo hrazdičky, v tom autě si našel přesku od pásu a kopal a kopal. Asi to bude fotbalista :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zítra odjíždíme do konce týdne na svatbu, tak ještě na poslední chvíli sháním cestovní postýlku. Dříve spal malý po návštěvách v kočárku, ale teď už je mu těsný, potí se mu v něm záda a navíc se bojím, aby to nepřevrhl.

P.S. Nemáte někdo zkušenost s krosničkou na děti? Původně jsme chtěli od deutera (vyrábí kvalitní batohy na trek), ale zdá se nám hodně do hor a ne moc na procházky do města nebo po Českým ráji, tak jsem našla tuhle a moc se mi líbí. http://prodeti.spokojenazena.cz/phil-teds-krosna-na-dite-escape-kolekce-2010/
20. črc 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine ještě P.S. Kolik ti vlastně je, když říkáš "stará matka"? Já jsem mladá sedmadvacetiletá :grinning:
20. črc 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem. Včera večer mi odpadl kus zubu... takže mám opravdu radost... Naše zubařka má ode dneška dovču takže se mám hlásit až ke konci srpna. Bojím se aby nezačal bolet.
20. črc 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod to máš tedy smůlu, snad to vydrží. Chtěla bych být tvou zubařkou, jestli má víc jak měsíc dovču. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no má to tak každý měsíc... vždy měsíc dovolené.
20. črc 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jééé chtěla jsem říct každý ROK :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2010 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fally, mam 30 :slight_smile:
Inak Jojko tiez kope ako blazon, vzdy a do vsetkeho :grinning: az mam strach ze ked sa postavi a takto bude mydlit nohami stale nechytim ho. a nozicky si chyta len tri dni, ale uz ked to objavil robi to stale hlavne bez plienky :grinning:
Alzbet snad zuby boliket nezacnu , to by bolo neprijemne. :frowning2:
Market neboj ani sa nenazdas a budete behat po vyleto aj vy, v tychto horucavach je aj tak lepsie byt doma v chladku.
20. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem dnes byla na prvním monitoru v porodnici. Místo 20 minut jsem tam strávila hodinu, protože malá nechtěla spolupracovat. No a pak jsem byla na kontrolním ultrazvuku kvůli té váze. A představte si, že nám vyšlo, že malá váží 3 153g, což znamená, že jeden UTZ jim váží a měří blbě. Otázka je, kterej. Protože je blbost aby od minulého pondělka (2383g) tolik přibrala po hroznovém cukru. Takže když to vezmu tak nějak v průměru máme něco kolem 3 kil. Si myslím.
21. črc 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb Ahojík, mně se v porodnici sekli asi o 200g, takže bych jim to asi i věřila :wink: ... Ale těžko říct, kamarádce se tam zmílili asi o kilo :slight_smile:. Tak jako tak obě váhy jsou na rození miminka pěkné, ne?
21. črc 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak 10.8. konečně nastupuju na mateřskou, konečně můžu chodit kam chci a nebát se kontroly. Kvůli tomu že jsem na neschopence nemůžu jít 8 týdnů před porodem ale jen 6 týdnů. Ale to už přežiju.
22. črc 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

to vedro je strašný, co? Začínám mít dost.
Včera jsem měla 39 horečky, mám příšernou rýmu a skoro neslyším, bolí mě hlava. Asi viróza.
Mám kojit v roušce, vypadám fakt vtipně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .

@fally
@barcaldine byly jste při kojení nemocné? Nějaké zkušenosti? A co rýma u malých mimi? Snad to nechytí...
22. črc 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka No tak já jsem si říkala, že bude mít tak něco kolem 3 kil. Tak uvidíme no. ale tak počítám, že ti to měřili na tom samém utz jako mě, takže jim budeme věřit. A jak to jinak jde?
22. črc 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, ako sa mate?
My sme v piatok boli na ockovani, Jojko sa tak pekne na sestricku usmial a ona mu za odmenu vrazila ihlu do nozicky a hned aj do druhej, to bolo placu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale za chvilku bol ok.Vecer mal troska teplotu, ale len 37,3 po odcitani takze ziadna hroza. Meria 69 cm a vazi 8240g. A pani dr si poznamenala ze je sikovny hehe.
26. črc 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market, nebola som zatial nastastie nemocna pri kojeni. Ale malicky mal rymu ked mal dva mesiace, zapchaty nosik v noci, tak nam dr poradila Strerimar a odsavat. A hlavne teda nozicky v teple.
26. črc 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Ahojík Alčo :slight_smile:. Šikulka, ten váš Jojko. A váha taky pěkná :grinning: .
Malý už má rýmu, odsáváme a dáváme nějaké antibiotické kapičky + na rozpouštění hlenů. Ale je statečnej a zatím mu to nijak zvlášť nevadí. Už se na nás usmívá a povídá. Začíná s ním být zábava :grinning:

Měla jsem v plánu jet od čtvrtka do neděle k rodičům, tak snad to klapne a odjedeme, ikdyž třeba s rýmou.
26. črc 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, byli jsme na svatbě, tak píšu až nyní.

@markettka S nemocí zkušenosti nemám, já i Davídek jsme zatím, ťuky ťuk, zdraví. V chytrých knížkách jsem četla, že se miminko nenakazí, protože má protilátky z mléka, ale rýma je kapénková infekce, takže bych si myla ruce a zbytečně ho nepusinkovala a nenechala se okusovat. Rýma je protivná, miminko nemůže dobře sát. My máme balonkovou odsávačku, malý hlavně dřív ublinkával nosem a měl ho pak plný, tak jsem to tím čistila (ale raději čistím nosík vatovou tyčinkou). Přeju ti, ať se brzy uzdravíš. Hlavně pozor na tvoje léky, kvůli kojení. Paralen je v pohodě, asi hodně vitamínů, i když pozor na kopřivku.

@barcaldine Také jsme měli jít na očkování, ale protože jsme byli odjetí, jdeme až po doktorčině dovolené 16.8. Už jsi poslala přihlášku do lachtánku? Já ano, už někdy minulý týden, tak jestli chceš, napiš jim tam k tomu, že bychom rádi chodili spolu, moje normální jméno je Věra Tomíčková (David Tomíček), tvoje nevím, tak jsem jim to nepsala :slight_smile:
Jojko je pěkný macek. Davídek měl minulý týden 7,28kg a to mám pocit, že mi upadnou ruce, když ho chovám :confused: . Jinak Davídek už si také začal chytat nožičky. Taky mám pocit, že mu snad musí růst zoubky. Všechno strká do pusinky a slintá.

@luckamb Lucko, mě doktroka spočítala váhu miminka ve 36.týdnu na 2900-3200gr, v porodnici mi ve 38.týdnu řekli, že to bude asi 3.300gr a malý měl 2900gr :astonished: . Odhady jsou opravdu je odhady, myslím, že je zbytečné to nějak měřit, stačí se podívat na břicho, jo, vy ho máte malý/velký, vyjde ti to na stejno. Váha kolem tří kil je úplně normální, holčičky bývají menší.
26. črc 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mám na vás dotaz. Nemáte někdo zkušenost s nějakou paní na výpomoc v domácnosti? Uklidit, povyžehlit a když bude spolehlivá i pohlídat dítě?
26. črc 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak mě bolí v krku, mám rýmu, oči mám jak angorák...fakt super stav 17 dní před termínem :grinning:
26. črc 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jůůů Luci to ti to už tak uteklo? No tak hlavně ať je vše brzy v pořádku....
26. črc 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod jj, uteklo to strašně rychle, ale tak tobě to už taky uteče jako voda. Já si jdu teď lehnout, zavírají se mi očíčka. Tak papa. Večer nebo zítra sem zase mrknu.
26. črc 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
manžel zas začal chodit do práce a tak tu zas budu častěji. I já pořád upadám do spánku. Nejvíc mě trápí bolesti chodidel. Nemůžu skoro chodit.
26. črc 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek