• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
ahoj holky, vikend za nami. Pocasi primo vybizi k vyletovani, tak jsme vyrazili s davidkem v klokance. Vzali jsme ji na vylet poprve. Kdyz byl malicky, tak se mu v ni nelibilo, ale teď, když už "drží tvar", tak je spokojený. Když spinká, dáme ho čelem k nosícímu, když je čilý, kouká směrem dopředu a docela si to užívá. Za týden pojedeme na pár dní na Moravu, tak ji vezmeme sebou a snad nám to dovolí vylézt konečně i do trochu většího terénu.
1. srp 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, protože Křížová je nejlepší
Fally: nejlepší je, jak se mu íbí to pivko :-d Je to správnej chlap
Já byla o víkendu na výletě za Turnovem u Zrcadlové kozy :grinning: - vzali mě tam známí. Bylo to super. Ušli jsme 6 km. Dneska jsem vyluxovala, vytřela, teď peču kuřátko, za chvíli vyrazím s hafanama a čekám na tu bouřku co slibujou :grinning:
2. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
fally vy ste teda riadne akcni :grinning: kazdy vikend nieco. My sme boli na hrade Kost na Carodejnicich, sice sme ziadne nevideli ale bol tak program a plno ludi, bolo to fajn. Nedela zas opekacka na zahradke takze tiez prijemny vikend. Klokanku mame tiez, ale tiez sa mu v nej nechcelo dlho sediet kym bol mensi. A my zas tolko nechodime po horach kde neni pristup s kociarikom a cez den ho tolko ponosim po rukach , i ked krize uz dostavaju zabrat. A vladzem ho len chvilu. Ale nemam zatial dovod ho v tom nosit.
AK by ste vedeli o niekom kto chce novu klokanku Chicco, rada predam, je fakt nepouzita, Jojko v nej sedel asi 5x 5 minut :slight_smile: Mam aj skatulu a paragon koli zaruke.
Lucko, uz to mas za pár a pridas sa do spolku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine jj, brzy se přidám do partičky maminek. No už aby to bylo. V noci mě začlo bolet v kříži jako prase a stále to nepřišlo. Takže jsem celou noc vstávala po 45 minutách, chodila čůrat a chodila po bytě :-d Takže jeslti já neporodím co nejdřív tak mi šoupne.
3. srp 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Luci je mi to líto.... přála bych ti brzký a rychlý porod. Mě už druhý den dost bolí když se mám v noci otočit. Bolí mě přitom břicho jak prase. uvidím jak dlouho malá vydrží.
3. srp 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod alzbet děkuju, taky ti přeju aby bylo brzo za tebou, ale ještě chvíli musíte vydržet holky. Teď je fakt ještě brzy :wink:
3. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb je brzy ale už je to přecejen bezpečnější...
3. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod tak to rozhodně :wink: to už zmákneme :wink:
3. srp 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Jůůů už aby to bylo, nevím se dočkat
3. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, chtela bych se vas zeptat, jestli nemate zkusenost. Doktorka ma bohuzel dovolenou, tak se nemuzu zeptat ji. Davidek ma jiz delsi dobu hnedou zapachajici stolici a obcas mam pocit, ze mu asi prestava stacit mlicko (ale on byl otesanek od narozeni). Na netu jsem se docetla, ze ma tzv. hladovou stolici, ze mu nestaci mlicko. Nevite o tom nekdo neco? Nechci mu davat dokrm, pokud to neni nutne, na druhou stranu ho nechci trapit hlady (i kdyz nemam pocit, ze by hladovel). Ani vlastne nevim, co bych mu a kolik mela davat, preci jenom mlicko porad mam.
3. srp 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally myslím, že bude nejlepší, když cinkneš doktorce (zaskakuje jí Melmuková) Jinak já osobně nemám s čím radit :sweat_smile:
3. srp 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Fally, no neviem ci to pomoze, ale Jojko mal istu dobu takisto taku "divnu" stolicu, ale to mal po nachladeni po druhom mesiaci. Ale bola taka zeleno- hneda, nebola hladova tiez lebo papal dost a aj vela kakal ale bola akoby mal nieco s crievkami. Tak som mu dala probioticke kvapky Saab simplex, su na upravu crevnej flory pre miminko. Po dvoch dnoch mal stolicku uplne lepsiu, zasa peknu zltu. Tak najskor by som na tvojom mieste skusilo toto. A ked to po dvoch troch dnoch nezaberie, tak by som riesila doktorku. Podstatne je aby ho nebolelo brusko, aby dost papal a v konecnom dosledku priberal. Myslim len ze to bude prechodne. Tolko moj nazor. :wink:
Inak ak by si nevedela zohnat tie kvapky v lekarni, tak ja mam, mohla by som ti ich pozicat, lebo to sa berie tusim 2-3 kvapky 1xdenne . Takze ich mam doma a mam ich dost. :slight_smile:
3. srp 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine to asi nebudou Sab Simplex, ty tuším nejsou probiotické... nemyslela jsi Bio Gaia kapky?
4. srp 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak všechny moc zdravím,

nemám nějak čas psát, ale poctivě dočítám. Brzy se ozvu, o slovo se momentálně hlásí moje věčně nespokojené dítko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj Marketko, tak to chapeme ze nemas cas teraz, a ked ho mas tak ze nemas chut sediet pri pc :grinning: aj to sa zlepsi, Jojko sa uz teraz vie zahrat sam tak mam viac casu a nie som taka unavena. :wink:
Nemyslela so Bio Gaia, tie sme brali preventivne proti zarazenym prdikom asi od druheho mesiaca, neiviem ci pomohlo prave toto ale problemy sme nemali, akurat nad ranom ho tlacilo kym sa mu podarilo dostat zo seba naklad :grinning:
Ale Sab simplex su na kratkodobe pouzitie konkretne: na liečbu funkčnych črevnych poruch.
Pisu o tom na MK viac.

Sab Simplex je protipenivý prípravok zaisťujúci rozpad peny, ktorá bráni vstrebávaniu plynov v žalúdku a v črevách. Tým umožňuje odchod plynov prirodzenou cestou alebo ich vstrebaniu stenou čreva. V oddieloch tráviaceho ústrojenstva je prítomný v rôznom množstve aj vzduch, resp. plyny, ktoré sa sem dostanú prehĺtaním so stravou, ktoré však vznikajú aj pri rozklade baktérií, prítomných v tráviacom ústrojenstve. Prehltnutý vzduch čiastočne odchádza pri grganí, plyny sa potom čiastočne vstrebávajú stenou čriev alebo odchádzajú konečníkom von z tela. Pokiaľ je rovnováha zhromažďovania a výdaja plynov narušená, dochádza k tvorbe bubliniek, ktoré spenia hlienový povlak na stene tráviacej trubice a ten potom zamedzuje prirodzenému vstrebávaniu a odchodu plynov. Toto je potom príčinou pocitu plnosti, plynatosti a napätia v bruchu. K zvýšenej tvorbe plynov v tráviacom ústrojenstve prispievajú veľkou mierou chyby vo výžive (vysoký podiel tukov a bielkovín v strave, atď.). Sab Simplex rozloží bublinky v spenenom hliene črevnej steny, ale nevstrebáva sa a odchádza nezmenený črevom z tela.
4. srp 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju a pisu ze bez porady z lekarom sa beru maximalne tri dni :grinning:
4. srp 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dekuji za rady.
Kapicky BioGaya davame od malicka do ted kvuli traveni a prdiky jsme nikdy nemeli (mozna kvuli kapickam). Davidek vypada spokojene, od minuleho tydne pribral skoro 200gr na 7,47kg. Obcas je to mrzout, ale to prisuzuju zoubkum, protoze slinta, vsechno strka do pusinky a vzteka se. Brisko ho neboli, prdi normalne (casto a rad :grinning: ). Nebyt te stolice, tak me to ani nenapadne. No, jeste s dokrmem pockam, koupit ho muzu vzdycky.

Barcaldine, strka si Jojko nozicky do pusy? Davidek je sice chyta, ale do pusinky je ma asi kratke :slight_smile:
4. srp 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Mě to zarazilo, protože já dávám Sab Simplex už od narození na prdíky doteď. Vysadila jsem je jen asi na 2 týdny, kdy jsem zkoušela Baby Calm. Prdíky trpíme, ale teď je to docela ok. A dávkuju ho 15 kapek před každým jídlem (doktorka mě pověděla, že nelze předávkovat, tak ho tím chudáka pěkně nacpávám)
Nad BioGaya jsem hodně přemýšlela, jen mě odrazuje cena v ČR....

@fally Davídek je opravdu už velkej chlap se skoro 8 kg :wink: , myslím, že vás brzy dohoníme. Na kontrole v 6 týdnech měl 5 380g a zase se mi zdá větší a těžší :grinning: ...
Poslední 2 dny je zase nějak moc u prsu. Možná zase roste jako závod :slight_smile:.
Stolice se mu občas zabarví do tmavě hnědé a to jsem někde četla, že může být při nedostatku tekutin...

@luckamb Už se to blíží, co? Závidím Ti ten okamžik, až miminko poprvé uvidíš. Já si to moc nepamatuju, ale vím, že to bylo moc hezký :grinning:

Já se už 2 týdny nemůžu zbavit rýmy a jsem z toho vyřízená. Pořád mě bolí hlava. Malej má k ránu vždycky ucpanej nos, ale nějak se mi nedaří něco odsát. Odsávačka na vysavač je perfektní, ale Ládínkovi se to přestává "líbit" a uhybá mi hlavou a docela u toho brečí. Nerada odsávám :unamused:

Včera jsem si vzala 8. tabletku Azalie a dneska špiním. Je to ok? Vůbec se mi nechce volat na gyndu. Docela mě to štve, počítala jsem, že bude klid dokud to budu brát....
4. srp 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka jj, blíží se to blíží.....dnes máme 8 dní do termínu
4. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka S tim spinenim jsem to mela stejne, vydrz, me to pak prestalo a od te doby naprosty klid. Pisou to i v pribalovym letaku. Na gynde mi rekli, ze je to normalni.

Jinak ty kapicky Gaya doporucuju, jsou sice drahe, ale nedam na ne dopustit. Dava se pouze 5 kapek denne, takze nakonec mozna usetris, pri velke spotrebe SabSimplexu. Jsou pry dobre i na exemy .
4. srp 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market mas pravdu, s tymi kapickami Sab Simplex, ja som tie prve info pisala len tak z hlavy ako som si pamätala, ale potom som si to precitala a moze sa 15kvapiek, ale pisu ze viac ako tri dni len po dohode s lekarom.
My sme aj tu Bio Gayu davali len asi mesiac, Teraz uz ziadne probiotika nedavame.
Inak aj my sme Sab dostalli od detskej hned pri prvej navsteve, ale nedavali sme az ked boli problemy. :wink:
4. srp 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine pravda, že Sab předepisují doktoři hnedka a počítají s tím, že to většinu chlapečků potrápí... já je kupovala už před těhu a pak jsem se jen přeptala doktorky na to dávkování. A co mu je dávám před každým jídlem, tak máme klid. Myslím, že mu pomáhá i koupání v kyblíku a pak když ho nechávám stočeného do klubíčka vyprdět. Rektální rourku jsem už 1 použila když nic nepomáhalo, ale to jsme sabíky ještě nedávali pravidelně....

@fally pokud nás bříško začne zase hodně trápit, zainvestuju do nich, když si je tak chválíte....
V příbalovém letáku antikoncepce jsem se to pak taky dočetla. Snad už to bude dobrý. Nechce se mi hledat vhodnou antikoncepci, byla bych ráda, kdybych už nemusela měnit...

@luckamb jen by mě technicky zajímalo, jak máš domluvenou paní doktorku k porodu... kdy dorazí, jak s ní jsi domluvená? k dalšímu porodu (sice mě ta představa teď ještě děsí, ale jednou bych chtěla další miminko) bych ráda měla zaplaceného svého doktora...
4. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka zavolám jí až budu vyrážet do porodnice, ona si tam cinke aby zjistila jakej je nález a podle toho vyrazí.
5. srp 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky taky bych byla spokojená kdyby mě rodil můj dr. Nemůžu si na něj ani v nejmenším stěžovat a mám k němu tak nějak důvěru. Ale bohužel si to nemůžu dovolit finančně.
5. srp 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem do alba přidala dnešní břicho a doufám,ž e to je poslední fotka břicha a příští týden už bude fotka Karolíny :grinning:
5. srp 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci moc krásné bříško... a teď už jen miminko viď
5. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod přesně tak, však taky říkám, že doufám,ž e za týden už budu dávat fotky malé a ne břihco 40+0 :astonished:
5. srp 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb Krásný bříško, trošku se mi po něm stýská :grinning: , ale jsem ráda, že je miminko venku :grinning: ... Držím palce a těším se na fotečky mimíse :slight_smile: , už je to fakt za chvilinku...

Já bych na svojeho doktora peníze obětovala, ale nevěděla jsem, jak si o to říct. Pak jsem litovala :unamused: . Ale každý porod je jiný. Zvládnete to na jedničku obě, ikdyž u toho bude nakonec třeba jiný doktor, než by se vám líbilo....
5. srp 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja si na doktorku u porodu nemohu stezovat, porod jako takovy mi prisel naprosto profesionalni a dobry pristup. Bohuzel jsem pak nebyla uplne spokojena s pristupem a radami potom, ohledne kojeni, pece o dite a tak. Dnes bych uz byla chytrejsi. Ale co Lucko nebo Alzbet, nebojte, je to jeden den a pak uz je miminko na svete a jsou uplne jine starosti. Je pravda, ze ti porodem vsechno teprve zacina.

Jinak my meli dnes den D. Davidek ma zitra presne 5 mesicu a dnes dostal svou prvni kasicku na noc. Vyzkouseli jsme to a uvidime. Koupili jsme od 4.mesice. Krmeni docela slo, cekala, ze to bude vic plivat kolem. Uvidime, jestli se spinkani zase vrati do starych koleji a bude klidnejsi.
5. srp 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fally, tak to mi musis napisat ako ste spinkali, kedy si ho krmila a cim? Jojko totiz dnes zas vstal o stvrtej a nejako sa tam mrvil (no siel mi na nervy :grinning: ) potom zaspal este na chvilu s tatom ale sme od siestej uz hore :confounded: A vcera zaspaval s krikom, no nechcelo sa mu zaspat tak sme boli pri nom asi 3/4 hodinky kym nezaspal. Uvidim ci len vymysla a budeme ho musiet nechat vyplakat alebo mal len horsiu naladu. Ale preto tiez uz uvazujem nad prikrmom aby som mala istotu ze nie je hladny, Lebo ked sa napapa po kupani okolo pol siedmej a nespi hned az okolo osmej, neviem ci mu zas nevyhladlo, tak skusam mu dat papat ale nie vzdy chce a tak zapasime :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takze prosim o podrobne informacie :grinning:
Marketka, mne brusko chyba svojim sposobom doteraz :grinning: sice konecne mozem robit zas vsetko ako predtym, ale "zavidim" tehulkam aj tak. No uz sa tesim na druhe mimco-
Ozaj chranite sa baby nejako pred otehu teraz?
6. srp 2010 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek