• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
@barcaldine ahoj, začnu od konce - chráním s antikoncepcí azalia (pro kojící) už od šestinedělí. Další dítko teď nechci a ani mít nemůžu (po přirostlé placentě si dle dr musím nechat tak tři roky pauzu).

A teď k příkrmu podrobně. Poslední dobou jsem měla pocit, že mě david "vycucne až do dna" a když se v noci začal budit, což dřív nedělal, bála jsem se, že má hlad. A definitivně mě nahlodala ta stolice, kterou na netu popisují (páchnoucí, hnědá, lepkavá, jednou za 7-10dní) jako hladovou. Sica malý pořád přibývá, ale výrazně pomaleji než dřív (to by měl v roce dvacet kilo :slight_smile: ). Dlouho jsem váhala, protože malý zatím neměl ani čaj, pouze přes ty vedra si asi třikrát loknul čisté kojenecké vody. Nakonec jsem včera koupila rýžovokukuřičnou kaši od nestlé na dobrou noc od 4.měsíce. Někde jsem četla, že ta rýžovokukuřičná je lepší pro malinké děti než ty obilné kvůli případné alergii, je pravda, že moje mamka mluvila o odvaru z rýže, že nám nějak dávala. Kaše se míchá s převařenou kojeneckou vodou, je to hned hotové. Je to nasládlé, trochu jako krupicová kaše. Dala jsem malému asi poloviční dávku (což je panák vody a asi 50gr kaše). Najedl se, nijak zvlášť neprotestoval, nenutila jsem ho, dala jsem mu pár lžiček a když už nechtěl, tak jsem ho napoprvé nechala a dala ještě cucnout mlíčka. Krmila jsem asi půl hodiny před spaním, ale raději ne rovnou před spaním (jako třeba dřív kojení), kdyby ho nějak bolelo bříško nebo blinkal, ať ho vidím. Před osmou usnul a spal do dvou, pak jsem ho v noci nakojila a spal do šesti. Jo a krmili jsme dětskou plastovou lžičkou, akorát mám doma jen porcelánovou mističku, tak musím pořídit plastovou, kdyby mi to vyrazil z ruky, aby se to nerozbilo. Sranda byla, že si Davídek pořád strkal ruce do pusinky, takže jsme tu kašičku měli opravdu všude.
Rozhodovala jsem se, jestli mu koupit mlíčko nebo kaši, ale nakonec jsem si řekla, že mlíčko má ode mě a nechci mu to dávat z lahve, že se lžičkou stejně brzy začne učit. Ono bez rad je to těžké, ale věřím, že mu to neublíží. Je to už kus chlapa a prostě jsem měla obavu, jestli má dost. Četla jsem někde rady doktorky, že od šestého měsíce by se mělo začít minimálně s čajíčkama (pitím), když ne rovnou s příkrmy. Taky psali, že nemá cenu to odkládat, že trávící systém už je vyvinutý a že je jedno, jestli se začně přikromovat v šestém nebo sedmém měsíci. Mlíčko mu chci ještě dávat, dokud ho bude chtít (a nebo dokud mě nebude kousat zoubky).

Jediné obrovské mínus bylo moje tělo, protože jsem měla prsa nalitá k prasknutí a v noci jsem měla košili mokrou až na zádech. Nechtěla jsem jít odstříkat, kdyby se vzbudil, abych mu mohla dát a nechtěla jsem z lahvičky.
Po jedné noci je brzy dělat závěry. Každopádně se vzbudil pouze jednou ve dvě, pak v šest (to už se budí normálně) a pak ještě po sedmé na hodinku zaspal.
6. srp 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky je to dlouhý, ale fakt stojí za to si to přečíst :grinning:
http://www.emimino.cz/denicky/rychle-a-zbesile-6989/
6. srp 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb vcera jsem to cetla a chechtala se zpusobu, jak je to napsany, dobry nadhled tyden po porodu
6. srp 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally jj, taky se mi moc líbilo jak to napsala
6. srp 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
moc krásně napsaný příběh....

Holky koupila jsem si kondicionér na vlasy z medem a řeknu vám od zvracení nemám daleko... stále ho cítím. Jinak když se oblíkám do kalhot a zvednu nohu (je to fakt dřina) tak mě bolí stydké kosti jak blázen. Měli jste to taky? Je to normální?
6. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod mě teda oblékání problémy nedělá, takže já ne.
6. srp 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb To ti závidím...mě dělají potíže nejvíc asi ponožky :grinning: . No když je hnusně a musím mít botasky (což mě dost bolí jak mám nohy oteklé) tak mě obouvá manžel... já se prostě neohnu.
6. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod tak to mám kliku, já jo. Ale vím že to říká hodně mamin, že se nemůžou ohnout a že je to pakárna. Jenž mě kdyby měl obouvat manžel, tak budu celej den dma :D
6. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Tak to ten můj je taky tak "rychlej". Ale jsem ráda že mi pomůže. Když se ohnu tak mi připadá že mám malou zaklíněnou pod žebry, nedokážu si představit že bude ještě o kus větší... A hlavně pak nemůžu pořádně dýchat. I v autě mi to dělá velké potíže. Pořád mě tlačí do žeber.
6. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod neboj se vlka nic, brzy už budeme mít ty princezničky u sebe :wink:
6. srp 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod uklidním tě, že mě také obouval manžel a sedět mi dělalo také potíže. Ke konci těhu mě bolelo "mezi nohama" po delším stání nebo když to drncalo v autě.
Problém jsem měla sundat si i ponožky. V zimě jsem totiž v teplých ponožkách spala a když jsem si je chtěla svléct nešlo to.
A sranda byla se oholit, to už ke konci také musel dělat manžel :grinning: a já se bála, aby mě nepořezal :sweat_smile: .
6. srp 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fally jo tak holení teda moc legrace není :grinning:
6. srp 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Který těhotenský neduh Ty nemáš? :grinning: ... Už jen chvíli! Poslední měsíc jsem měla malýho věčně pod žebry. Někdy už mi bylo z bolesti do breku. Ono už to ale rychle uteče!

@luckamb Holení trošku problém, přítel mě jednou říznul a pak už jsem si to raděj holila sama. Jen to překontroloval :grinning:

Článek si přečtu, až budu mít čas, když říkáte, že za to stojí...
6. srp 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Fally, dakujem za vycerpavajuce info. Predstav si ze ja som to nejako zakrikla s tym ze nedokrmujem. Vcera Jojko zapaval s krikom, nakoniec potom okolo pol deviatej na ciciku. Dnes sme sa vykupali, napapali (nieco okolo pol siedmej) a potom jasne este sa mu nechcelo spat tak sa hral v obyvacke do osmej, dala som ho do postielky kriiiik, myslela som ze vymysla a nechce spat. Ale po 5tich minutach ked sa to stupnovalo som nevydrzala a dala mu zas akoze cucnut, no chudak posnazil sa chvilu a nic tak zas kriiik. Tak som sa nastvala sla do kuchyne spravila nutrilon. Stiahol celu 120tku a porpitom sa ukludnil a skoro zaspal, potom uz len grg. Dala som ho do postielky, v tom momente spal. Asi ho budem musiet zacat vecer dokrmovat lebo na noc sa mi mliecko nejako prestava robit ci co. :confused: Cez den mu to staci, ale vecer ho uz budem dokrmovat. Ved uz 5 mesiacov mal tak co. Nenecham decko hladovat nie? :grinning: Bola som v DM kupila som mu aj kasu ryzovu od Hami nemliecnu. Ale s tou zacnem pomalicky a radsej cez den, neviem kolko by z toho zjedol, takze mu to ponuknem tak okolo siedmej po kupani a po par lyzickach ho dorazim mliekom. Vlastne - ako ty , ze?
6. srp 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Mam presne takovy pocit s mlickem jako ty. Pres den je ho docela dost, ale kdyz se chce maly napit na noc, tak jakobych mela prsa prazdna. My jsme dneska dali kasicku lzickou a Davidek vzorne snedl skoro celou davku. Nutrilon jsem zatim nedavala, rikala jsem si, ze mlicko ma zatim ode me. Ted jedeme na tyden na Moravu, beru kasicku sebou a v pondeli jdeme k dr na ockovani, tak se ji na vsechno vyptam. Davidek je opravdu sikulka a zatim je se lzickou docela kamarad. Musime mit bryndacek, ale je to nova zkusenost a docela sam otevira pusinku, kasicka mu asi chutna. Tak drzim palce, jak to bude s Jojkem, at mu take chutna.
6. srp 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne ako pises, "zdroje" na noc vyschnu M :stuck_out_tongue_closed_eyes: y lzicku skusame uz tiez, ale zatial som mu davala len kapicky nou a len tak pre srandu svoje mlicko. Ale zajtra uz skusim tu kasickua skusim si cez den odstriekat mliecko a rozrobit ju v tom. Nutrilon bol teraz zachrana, lebo vodu som mala akurat teplu a bola to istota ze sa napapa. Jj, vyptej se :grinning: potom mi zas prosim napis co ti povedala, my sme ku nej objednany az 2 zari dovtedy by sme umreli hladom :grinning: a telefonicky ju koli tomu obtazovat nechcem.
Bryndacek som si zrovna vcera poridila ten umyvatelny, to som netusila ze sa o den neskor budem musiet patlat s kasickami :grinning: Mohly by sme sa niekedy stretnut. Co myslis?
6. srp 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, aky bol vikend? My sme vcera boli doma cely den, az o piatej sme na chvilu vybehli s kociarikom vonku. Dnes uz sme boli vonku skoro cely den pre zmenu :slight_smile:
Fally, skusala som dat Jojkovi tu kasicku, tak tamu zatial nechuti, nechce to moc papat, davam mu okolo obeda skor na ochutnanie zatial. TAk ked sa mi podari mi to hodit rovno do krku tak to zhltne ale tvari sa hrozne pri tom :grinning: ale ked mu to dam len do pusy, pluje to naspät :grinning: :grinning: :grinning: takze s kasicky sa moc nenajeme. Ale skusam mu uz davat chutnaj aj mrkvickovu stavu, ta mu chuti. Vzdy nastruham na jemno a vymackam cerstvu stavu a dam mu par lyziciek, tak to spapa takych 5. To len koli tomu aby sa zacal zoznamovat s chutami.
Inak vecer som zacala riesit tak ze papame z flasticky, cicik uz vobec nechce, robi cirkus ked mu ho nukam. Tak som mala odstriekane mlieko dnes, tak som do neho nasukala 120ml v postielke a spal ani dojest nestihol. Je pravda ze bol od 3 30 hore tak bol uz aj dost unaveny. Takze vecer uz to budeme riesit flastickou. Aspon si nezvykne zaspat u prsu.
Lucko , este nerodis?
8. srp 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally Přesně mi čteš z duše... fakt se nemůžu ani ohnout. A přesně jak říkáš asi týden mě bolí mezi nohama. Prostě celý přirození, jak když jsem měla hoooodně silnou MS to taky tak bolelo. A o holení ani nemluvím, zatím jsem neměla odvahu o to požádat manžela, taky mám strach že mě řízne. Ale dlouho to sama zvládat asi nebudu..
@markettka Mám asi vše co se v těhu může objevit a tak jsem se na to těšila až přestanu zvracet a budu si užívat, ale furt přichází nové potíže.

Teď mi nejvíc komplikuje život žáha. Dnes jsem v noci spala jen 2 hodiny. Bolelo to jak sv... Nic nepomáhá a tak jsem čučela v sedě na TV a pomalu usínala. Ale jak si lehnu je to zpět. Ráno už to bylo ok a tak jsem konečně usnula a spala do 12:30
9. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
poslušně hlásím, že jsem stále dva v jednom.
Včera mi začlo to břicho tvrdnout víc, do toho křeče..čím dál tím silnější a trvalo tto asi hodinu. Říkala jem Honzovi, že to půjdeme zkusit rozchodit, že to bud přejde, nebo e to rozjede. Ten když to slyšel, tak z toho dostal sračku No ale tak bylo to nepravidelný a nakonec to asi opravud po hodince možna hodince a půl přešlo. V noci mě to ještě 2x vzbudilo, ale od rána je to zase OK.
TAkže si myslím,že poslíčci nemůžou trvat 14 dní a že to do konce týdne snad nějak zmákneme.

9. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Kamarádka měla nepravidečlný kontrakce, taky mi tenkrát psala že nemohla pořádně spát. Buď byl klid a nebo mírný bolesti. Opravdovou kontrakci zažila jen jednu a to když šla malá na svět... proto mám strach aby jsem to poznala...
Ale ty už taky můžeš každou chvilku ty se máš...
9. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb Se tady tlemím jako blázen po tý větě se sračkou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .... Ty chlapy jsou stejně dobrý :grinning: ...

9. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markettka njn, chlapi :grinning: Co bys čekala
@alzbeta.hod no doufám, že to opravdu každou chvilkou bude :-d
9. srp 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo s chlapama je někdy sranda. Nic drastickýho je nečeká, jdou tam jak na výlet a jsou vyklepaný víc než ta mamina
9. srp 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak co ta naše Lucka? Nevíte něco?
11. srp 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, noo je nejako moc ticho :grinning: mozno uz drzi drobca v naruci. Som zvedava kedy sa ozve. :wink:
12. srp 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak ako sa mate? Lucka sa neozyva tak je asi v porodnici. Alzbet snad uz je ti lepsie a ta zaha sa upravila. Fally, Market kluci davaji zabrat ??? :grinning:
My sme vcera boli cely den na vylete bolo fajn, kojenie v lese na machu, no strasna romatika :grinning: V sobotu odchadzame este na tyzden na Slovensko navstivit babky. Potom ma uz cakaju skusky, a ja noic stale neviem :stuck_out_tongue_closed_eyes: chcem verit tomu ze sa za ten tyzden nieco naucim ked sa budu venovat malemu stare mamy.
:rolling_eyes:
13. srp 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
poslušně hlásím, že stále nic. DNes jsem byla na kontrole, ale nevyšetřovali mě, byl jen monitor a pak rada od pí. doktorky, že mám do pondělí porodit, anebo v pondělí znovu přijít :grinning: Rada nad zlato, co???
Tak a důkaz, že je prcek stále u mě :grinning:
13. srp 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe Lucko, no vidis a ja uz myslela ze napises az ked sa vratis z porodnice. Ty jooo, hezkyy pupek :grinning: Este si ho dost dobre pamatuju osobne :grinning:
13. srp 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb nádherné bříško!!!! zase se mi zastesklo po těhu, bylo to krásný....
Taky mi vždycky říkali, že do příště porodím a nebo mám zase přijít :grinning: ...

Já mám pořád pocit, že nic nestíhám :grinning: . Nevím, kam dřív :sunglasses: . Ale dneska jsem dokonce uvařila a natírala palubky :wink: . To se mi s tím naším raubířem moc často nestává :grinning:

Ládínek už má 5 890g a 59,5cm... Musím se smát když mu oblíkám velikosti 3-6 měsíců :grinning: :grinning: ... Kamarádky holčička měla na roce 8,5kg - to mi budeme mít za už chvíli. Ale co vám budu povídat, však jste na tom Alčo i Fally stejně jako já :dizzy_face:
13. srp 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine jo holka to vypadá, že tu budu strašit do zimy :grinning:

@markettka no vidíš a já už se těším až bude po těhu, ráno jsem si dala snídani a celou jsem jí vyblinkala...ty jo já už chci ať je to za náma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek