• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
@luckamb ty ještě blindíš? Chudáku! To víš, že už jsem taky tenkrát chtěla, aby to bylo za mnou. Ale ráda vzpomínám :dizzy_face:
14. srp 2010 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Luci ty si ještě celá?
My malujem aby malá přišla do čistého.... Od nastěhování jsme neměli vymalované sociálky. Nohy mám jak nafouklý, nemůžu chodit a vůbec existovat.... Žáha mě trápí víc a víc, už aby byl termín porodu. Nevím se dočkat. Tohle těhotenství na to že bylo vymodlený mi dává zabrat. Holky Závidím vám vaše miminka.
15. srp 2010 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, zrovna jsme se vratili z dovolene. Lucko, tedy, miminko si dava na cas, ze? Tak snad uz jen par dni a budes ho mit u sebe.
Dovolenou jsme zvladali skvele. Prvni dva dny Davidek hur spinkal, ale asi se mu nelibilo provizorni ubytovani u pribuznych, pak jsme bydleli v hotelu a maly spinkal jako doma a budil se pouze jednou. Akorat cesta se mu moc nelibila, uz je mu autosedacka nejaka tesna a i kdyz cestu na Moravu prospal, cesty po okoli prorval :frowning2:
Krome klasickych vyletu s kocarkem a klokankou jsme zajeli do termalnich laznich, davidkovi se to hrozne libilo, pripravim nejake fotky. Voda mela 36°C a to se libilo vsem :slight_smile:
Kasicku davame kazdy vecer, obcas je to boj, ale uz sni celou davku (davame lzickou). Zitra jdeme k dr na ockovani, tak se na vsechno zeptam a dam vedet. Maly zase zacal vic kakat a stolice je i vic zluta, asi uz mu mlicko vazne nestacilo.
Barcaldine: Dej pak vedet, jak s tim plavanim, jestli budete chodit. Jinak dame samozrejme rec.
S kojenim na ruznych mistech je to sranda. Nejake kojeni na verejnych mistech me uz nerozhazi, romantika v lese take ne, na dovce jsem musela kojit dokonce pri vykladu na vystave Slovanska epopej (Mucha, Mor. Krumlov). :grinning:
Marketko: Davidek byl take poradny macek a pri kontrole na trech mesicich se dr smala, ze takovou vahu by mu stacilo v pul roce :slight_smile: Ted ma neco pres 7,5kg.
15. srp 2010 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@luckamb Luci docela tě chápu, i já mám stále potíže něco sníst... chuť by byla ale pak je mi zle. :frowning2:
15. srp 2010 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@barcaldine Ahoj, dnes jsme byli na ockovani u dr.Krizove a mam nejake informace ohledne prikrmu. Doktorka rikala, ze kasi jsme zvolili spravne (ale vedle byla holcicka asi 8mes a maminka rikala, ze kasi nechce). Jeste 14 dni (do ukonceneho 6.mesiice) mame kojit a tu kasi jen vecer, po sesti mesicich zaciname s mrkvickou a dalsimi zeleninovymi prikrmy. Pak ovocne, rikala, ze ne dohromady po sobe mrkev a banan, ze to stavi (kvuli kakani). Rikala, ze zpocatku bude chtit par lzicek a dokojit, postupne uplne nahradit jedno kojeni. Jogurty az po osmem mesici. Dala nam brozurku, kde pisou, jak zacit s prikrmy, vesmes je to to, co se doctes na netu treba na hami nebo nestle nebo jinych strankach detskeho jidla. Jo a abych nezapomela. Rikala, ze mame davat bud DOMACI ovoce a zeleninu nebo KUPOVANE detske sklenicky, ale NE kupovane mrkve a tak, ze je to plne chemie.
Jinak maleho chvalila, ze je hodne napred. Zkousela s nim "trakare", jako ze mu zvedla nozicky a on se udrzel na rucickach s natazenymi lokty. Rikala, ze cvicit nemusime, mame ho davat hodne na brisko a na zem, aby si sam lezl a on vi nejlip, co ma delat. Jinak rikala, ze lezt by mel asi v osmi mesicich a sedet v deseti, jestli to nepletu. Rozhodne neposazovat, ale je mozne ho davat do pololehu do tech detskych lehatek. My uz dame i sportovni nastavbu na kocarek, zatim mu to polozime, ale v korbicce se mu nelibi, protoze nema rozhled.
Na dalsi ockovani jdeme 20.9. Jinak vaha 7,8kg a 65cm.
Maly se uz bezne pretaci ze zad na brisko a zpet, chyta si palecek na noze, ale jeste si ho nedava do pusy. Na brisku natahuje rucicky a zveda hlavu vysoko, aby videl, a umi si i na brisku brat hracky. Taky uz si vezme do kazde rucicky jednu hracku, ale obe se mu do pusinky nevejdou :slight_smile: V noci se budi pouze jednou kolem treti, pak v sest rano si ho vezmeme do postele k nam a vetsinou po chvili jeste do osmi, pul devate usne.

A jak se holky mate? Alzbet jeste porad 2v1? Dneska bylo v ordinace malinkate miminko, to uz neni pravda, ze takovy byl pred par mesici i Davidek. Market, taky ti roste jako z vody. My meli na sesti tydnech pres pet kilo a vahove jsme porad lehce nad tabulkou :slight_smile: Ale aspon malemu chutna a nemusime resit, jestli ma dost, kdyz nepribira. On to pak vybeha. Velikost davame vetsinou 68, ale neco i 62 nebo 74, ono je to ruzne. Malemu je ted 5,5 mesice a pritom nektere oblecky 3-6 mesicu jsou mu velke.
Azbet, me zaha palila taky a bylo to hrozne neprijemne. Uz to mas take za chvilku, miminko za ty nesnaze stoji.
16. srp 2010 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally Ahojky jj stále 2v1, však máme ještě čas. Ale když půjde dřív nevadí. Ta žáha je fakt hnus. V noci spím jen hodně těžko. Když konečně usnu tak zas musím na wc... prostě síla. Neumím si představit v tomhle kole ještě chodit do práce. Jsem stále unavená a ospalá ale kvůli té žáze nemůžu ležet.
16. srp 2010 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem to popletla :sweat_smile: , myslela jsem Lucku 2v1, Alzbet by jeste par tydnu mela opravdu vydrzet. :astonished:
16. srp 2010 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally : :grinning: Mě to napadlo, ale kdybych měla po termínu já taky bych už chtěla být sólo... Zajímalo by mě jak na tom Lucka je.
16. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Juuuu Fally dik za vycerpavajuce info :wink:
To co pises ze Davidek dela, dela Jojko tiez, takze mozem byt spokojna, ze je nejako pozadu alebo ze by som s nim musela cvicit. A tiez uz mame sportak, ako pises vanicka bola len na nervy :grinning: Sediet sa pokusa tak ze ho puci a dviha hlavku a sa snazi a ma nervy ze mu to nejde. Ale nedavame ho sadat, tiey len take polo lehy-sedy, aby videl. Akurat mu nechuti tiez ta kasa, mam uz doma dve a neviem ci ich nezjem ja nakoniec. Ale zas som mu dala ochutnat uz mrkvovu stavicku a ta mu chutila ...tak neviem, stale kojim ale uz chcem cim skor ho krmit aspon v noci niecim inym, aj tak mam pocit ze to moje mliecko mu uz nestaci, sice nie je hladny , vzdy sa odtiahne sam, ale kaka menej a kazde tri hodiny chce papat a niekedy mam pocit ze ja nestiham. Kupila som mu pre istotu Nutrilon uz 2 po 6tich mesiacoch, keby nahodou mu bolo malo. Skusim mu to uz dat aspon na noc. Nevieeeem :grinning: :grinning: :grinning: co mam robit .
Uz chcem oficialne prikrmovat :grinning:
18. srp 2010 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, kam pak jste se vsechny ztratily? Lucka je uz v porodnici?
Davídek měl včera žravou. Snědl k večeři celou dávku kaše a ještě se sápal, tak jsem sáhla do železných zásob a poprvé ochutnal mrkvičkovou přesnídávku. Byla to sranda. Čekal, že to bude pořád kaše a to byl škleb! Ale neplival, jen se tvářil a snědl půl skleničky :astonished: . Spal pak bez přestávky od osmi do půl šesté v jednom kuse. Pak si dal snídani a ještě do půl deváté.
18. srp 2010 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally Ahojky já jsem tu ale taky nevím jak je na tom Lucka...
18. srp 2010 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@barcaldine My uz jsme take zacali regulerne prikrmovat. Vecer kasi, ale musi byt husta. Delala jsem i kasi z meho mlicka, ale to bylo ridke a David to nechtel. Koupila jsem prvni prikrmy "prvni lzicka" od hami, zaciname s mrkvickou, uz snedl po lzickach prvni sklenicku. Dnes jsem koupila dalsi zeleniny - brokolici, mrkev s brambory, se spenatem a taky na zkousku hrusku, jablicko a banan. Budeme to zkouset postupne. Ale maly je statecny a nijak to neplive, sni tak okolo pul te male sklenicky a pak mu dam jeste cucnout mlicka na zizen. Po sestem mesici, coz je za 14 dni, zkusime ty prikrmy i s masem. Chtela jsem varit vlastni, ale nemame zatim zdroj domaci zeleniny. Snad zacatkem zari uz bude u babicky neco na zahradce. Nevis, jestli BIO z obchodu je opravdu bez chemie a pujde to pro maleho na vareni pouzit? Radeji bych ty sklenicky davala spis na cesty a doma varila.
Nekde jsem cetla, ze je dobre v noci davat misto mlicka treba vodu nebo cajicek, ze mnoho deti se budi jenom kvuli kontaktu s maminkou a ne kvuli hladu. Pry se tak odnauci nocni kojeni. Nevim, zatim jsem to nezkousela.
Chtela bych ke konci srpna dat maleho spinkat uz do sveho pokojicku, samotne mi bude chybet, ale rikam si, ze radeji ted, nez si to zacne uvedomovat a bude se pak sam bat. Usina bez problemu a mam pocit, ze je mu jedno, kde je. A ja si dam chuvicku, abych ho slysela.
19. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Fally, tak babicka nam vcera navarila normalne polievocku, z tej sme popucili mrkvikcu a kedluben a s trosickou stavicky a skusili dat Jojkovi. Normalne mu to chutilo, tvaral pusu ako vtacik :grinning: tak som sa potesila ze ked aj kasicku nechcel spapa aspon to. Teraz co sme na dovolenke kasicku nedavame ale ked sa vratime domov skusim zas. Mam aj mliecnu aj nemliecnu, tak zas mu skusim dat tu nemliecnu a uvidim. Inak aj ja sio myslim ze sa v noci uz nebudi ani tak na papanie ako skor ze je zvyknuty a teda verim ze aj trosku hladny ked papa o siedmej len mliecko. ALe uz v noci nepije poriadne skor si len tak cucne. Tak snad ked sje nieco tuhsie bude spinkat celu noc. Zatial sa teda nestahujeme prec od neho (lebo sme sa nasackovali k nemu do detskej a je krasne velka :grinning: ) ale uz by som bola rada keby prespal celu noc sam v postielke.
Netusim ako je to s tym BIO ale snad by neoznacili nieco bio ked to bie nie je :unamused: Ja nastastie mam nasadenu mrkvu v zahrade vlastnu aj zemiak si opytam od suseda pre neho, mne uz je jedno co zjem :grinning: zatial tiez kupovat velmmi nechcem prikrmy. Skor len na cesty.
19. srp 2010 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
docela dobře jsou příkrmy popsané zde http://www.kojeni.net/prikrmy.php
20. srp 2010 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem doma z porodnice, co se týče Boleslavské porodnice, tak nemůžu říct jediné špatné slovo, byla jsem maximálně spokojená, tak a tady trochu popis porodu ..... v neděli ráno jsem malinko zašpinila, tak jsemsi říkala, že třeba to konečně přijde, no ale nic...jela jsem ke známejm a nakonec k mamce. Tam mě začalo bolet břicho, ale mamce jsem celou dobu nechtěl nic říct, tak jsem jí na její otázku co se tak kroutím řekla, že už jsem nebyla 3 dny na WC. Moc (spíš vůbec) mi to nevěřila, ale neryla do mě. No každopádně jsem to tam v 5 zabalila a jela jsem si k našim vyzvednout manžela. Byl u známejch (zapojoval jim kotel), to už jsem si říkala, že to asi jsou kontrakce, ale byli nepravidelné, tak jsem tam přijela a ptala se ho jestli už to má a jeslti se mnou pojede domů. Řekl, že ještě ne, tak jsem mu slíbila, že se pro něj vrátím. (O bolestech jsem mu nic neřekla, abych ho zbytečně nerozhodila ) Jela jsem domů a přijeli na návštěvu známí ukázat mi štěně. No moc jsem z něj už neměla. Nakonec jsem volala asi v 7 manželovi, že už pro něj nepřijedu a ať ho hodí kamarád domů. On se ptal, jeslti už jako jedeme. Jsem říkala, že asi jo, ale že v klídku.No přijel teda hodně rychle. Jeli jsme do porodnice (to už se kontrakce rozjeli asi tak po dvou minutách). Přijeli jsme tam, vyšetřili mě a zjistili, že nález už je 6-7cm Takže jsme přijeli fakt tip top. Volala jsem doktorce (měla jsem domluvenou tu svojí z Phy)....bála se že to nestihne, ale nakonec to stihla. No každopádně do té porodnice jsme dorazili po půl osmé. Ve 20, 20 praskla voda a ve 20,52 byla malá na světě. No a je nejkrásnější na světě. Takže to byl hroznej fofr. Kontrakce se daly přežít, pro mě nejhorší bylo tlačení, musela mi pomoct porodní asistnetka mi musela zatlačit na břicho aby mi pomohla a malou vytlačila. Každopádně určitě nemůžu říct, že druhé dítě už nikdy. Nebylo to nic příjemného ale dalo se to přežít. A ten prcek za to rozhodně stál. Každopádně epidurál jsem nestihla a přířprava se taky nestihla ... takže žádnej klystýr, žádný holení...prostě fofr
20. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@luckamb Hurááá hurááá gratuluji a závidím
20. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
fotky už mám v albíčku :wink:
20. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@luckamb MOOOOOOOOOOOOOOOC GRATULUJEME!!! Nadherna holcicka, at ti dela jenom samou radost.
20. srp 2010 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@luckamb Gratuluju k nádherné holčičce a tiše závidím rychlý porod!!! Ať vám dělá hodně radosti!
20. srp 2010 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucko moc a moc gratulujeme, mate krasnu holcicku :slight_smile: tak nech vam robi samu radost a hlavne nech ste zdravucky.
Porod super rychly, pohodovy, to je dobre :wink: Takze si uzivajte a daj nam vediet ako sa vam dari.
21. srp 2010 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky Luci moc moc gratuluji a tiše závidím...

Jinak mám dotázek, jste tu už všechny maminky. stávalo se vám že jste neudrželi při chůzi moč? Já mám stále plnou vložku. A nevím jak to rozeznám od plodovky.
23. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@alzbeta.hod ahoj, ja jsem s timto problemy nemela, az po porodu obcas pri kychnuti, nez se zase vratil cit a svaly zacaly fungovat. Urcite bych to nepodcenovala a zacala resit s dr. Ale je to obvykly problem, spis, aby ti to nezustalo do budoucna. Urcite nic nezkazis, kdyz budes posilovat panevni dno (nas ucili nejake cviky v porodnici).

@luckamb Jak valcite? Co malicka? Spinka? Jde vam kojeni?

@barcaldine Zatim se mi neozvali z lachtanku, pani rikala, ze daji vedet alespon tyden dopredu a v zari maji zacit kurzy.
23. srp 2010 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally No snad se mi nebude smát, ale určitě se zeptám.

Manžel se v sobotu chytsá na motosraz tak snad se ten náš cvrček nebude drát na svět. Máme ještě čas ale raději s tím počítám denně.
23. srp 2010 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@alzbeta.hod Nikolka ještě musí aspoň 14 dní vydržet! Už máš odhad hmotnosti?
Doktor se ti přeci nebude smát... Inkontinence není sranda, ale asi to teď máš, jak ti malá tlačí do pánve.
Porodopis jsi sepisovala v Boleslavi? Nebo budeš rodit jinde?
23. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fally Jj taky počítám že ještě tak 14 dní by mohla vydržet. Odhad v 32tt byl 2280g takže malá nebude. JInak porodopis jsem sepsala v MB. Nakonec je to jedno kde se narodí, v tu chvíli mi asi bude všechno jedno. A navíc to máme kousek.
23. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
alzbet tak s tym skusenost nemam, ale snazila som sa cvicit na panevni dno jak pise Fally a taky hned po porodu som sa snazila cikat (mocit :grinning: ) prerusovane, to pomaha tiez.
Fally , tak dva dny frcime na kasicke, vcera spal krasne asi do pol piatej (odhad) a dnes som mu dala trocha viac a trocha neskor tak uvidime ako dlho mu to vydrzi. :wink:
23. srp 2010 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky holky

zítra mě čeká zubařka, zatím se nebojím uklidňuju se že porod bude horší. Ale zítra budu stresovat už od rána... brrrrrrrrrrrrrr
23. srp 2010 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Alzbet klidek, :grinning: bude to len kontrola alebo ti bude nieco robit? To sned uz nie :confounded:
23. srp 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@barcaldine No chtěla jsem si kontrolu nechat po porodu ale jak jsem říkala rozpadl se mi v červenci zub takže bude vrtání
23. srp 2010 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo a jinak dnešní foto
23. srp 2010 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek