• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Mladoboleslavska, spojme se!

2. září 2012 
ju a este tiez mame kase od Hami, dnes dostal s jahodovou prichutou, moooc nam chutnala :grinning:
30. srp 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine ahoj, my také dáváme 150ml kašičky (a pořádně husté) a většinou to malý sní všechno. Natahuje se po každé lžičce a je vidět, že kašička mu jede.
V noci kojím, většinou jenom jednou tak kolem půl čtvrté. Pak se malý budí v šest, to si ho bereme k sobě do postele a kolem sedmé ještě usne a spí tak do osmi, půl deváté. Přes den bohužel skoro nespinká, občas vůbec nespinká a pak je protiva.

Dnes spal poprvé ve svém pokojíčku. Měla jsem zapnutou chůvičku a myslím, že víc jsem se budila já než Davídek :grinning: . Malý vypadal, že je spokojený. Ale mě ta postýlka v ložnici vyloženě chyběla.
Zkusím uvařit domácí zeleninku, tak jsem zvědavá, jak mu bude chutnat. :sweat_smile:
31. srp 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky všem. Včera ráno a vlastně po celý den mi bylo děsně. ráno bolesti po půl hodině, pak klid. Na vložce divně zapáchající hlen, tak nevím. Tak byl klid. Odpoledne jsem s mamkou vyrazila do města a to bylo teprve něco. Večer už jsem se v obchodě opírala o pás u kasy a přála si sednout. Tlak do spodku jako prase.
31. srp 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod přesně tohle jsem měla také, nemohla jsem stát dlouhou dobu, na konci už skoro ani chvíli, jak mě táhlo mezi nohama. Musela jsem si často sedat a vlastně půl nákupu jsem proseděla a nakupoval manžel. Máš to za pár!
31. srp 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally Je to fakt hrůza. Ale dr mi říkal že mám spíš polehávat, chodit minimálně. Ale hlavně nestát nebo nesedět. Ale copak to jde jen ležet? To bych byla rozlámaná. Ale je fakt že to těhotenství mi nic jinýho už nedovolí.
31. srp 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě dotaz pro všechny...

prosím jak probíhala první návštěva porodnice. Doktor mě tam bude teď předávat a mám z toho trošku nervy. Nevím jak to tam chodí. JAký jsou tam doktoři a tak. Hlavně asi jaký je tam přístup k těhulkám.
31. srp 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, odpocivej, dokud muzes, s miminkem se pak nabehas az az. Nejlepe naspat do zasoby :slight_smile: :slight_smile:
No, ja byla pak na prijmu v brandyske porodnici, zkusenosti s bolkou jsem uz popisovala. Tam to probihalo tak, ze se znovu vyptali na udaje z porodopisu, vysetrili me, zjistili nalez, natocili monitor a prijdte zas :slight_smile: Dostala jsem nejake papiry na vyplneni - jmeno ditete, pak jestli souhlasim s manzelem u porodu a souhlas s hospitalizaci, to jsem mela odevzdat na prijmu.
31. srp 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally Papír na jméno už jsem dostala při sepisování porodopisu. A jaký bylo to vyšetření. Jsou tam příjemný? A zavolají si mě nebo se tam chodí popořadě jak se příjde? Abych nedostala vynadáno... :frowning2:
31. srp 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme byly objednavaní na čas a pak chodila ven sestra, nikdy jsem nečekala déle než pár minut
31. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally Jo takže se objednám a oni mě pak zavolají? Jako při porodopisu?
31. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Objednají si Tě, přijdeš, sestra zavolá, kdo jde do poradny a vezme Tě na váhu, moč, tlak... Pak Tě pošle na monitor. Z něj ji pak doneseš záznam a čekáš dokud Tě nezavolá. Někdy jsem nečekala vůbec, jindy třeba 45minut... Na ty objednávací časy se tam až tak nehraje :wink:
Příjemní jsou jak kdo :grinning: :grinning: :grinning: , většinou tam slouží ty mladé doktorky z porodnice. Medonosová je vždycky moc příjemná, ostatní jak se vyspí...
31. srp 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Medonosová je od nás z vesnice... mladá že? Měla by být o rok starší než já, známe se ze základky. :grinning:
31. srp 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka I když má po svatbě takže se už asi jmenuje jinak.... bylo by prima na ní natrefit.
31. srp 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod Měla teď svatbu, jo? V červnu byla ještě Medonosová. Je moc fajn, často slouží na příjmu do porodnice, tak jsem na ni narazila podvakrát. Chudák i na oddělení jsem ji po porodu viděla hodně. Myslím, že je tam snad pořád :grinning: . Je moc milá a hodně lidí si ji chválí. Na mě udělala dobrý dojem narozdíl od zbytku ostatního osazenstva :grinning:
31. srp 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@markettka Jj to věřím že je milá. BYla taková vždycky. No myslím že se právě nějak v červnu vdávala. Takže netuším jak se jmenuje teď.
1. zář 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jinak hlásím že už třetí den mám poslíčky, jde ze mě jakýsi hlen či co a tvrdne mi pupek.... jo a o spodku nemluvím. Bolí jak čert. Jsem zvědavá na zítřejší kontrolu.
1. zář 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
alzbet, uz to opravdu vypada, ze budes mit miminko brzy u sebe. Doktorka mi rikala, ze kdyz jdes na prijem uz s "domacim" nalezem, tak to jde vsechno rychleji. Tak snad to bude platit u tebe. Davidek se mi narodil za necele ctyri hodiny.
1. zář 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fally Jejej mě už to drží 3.den tak jsem zvědavá kdy to příjde. Doufám že ne zítra na gyndě....

No v pondělí jsem objevila hlen na vložce a ráno bolesti po půl hodině. Pak to přešlo. Odpoledne jsem jela s mamkou do města a večer kolem 5.hodiny u kasy v Bille mě to chytlo zas. Šílený tlak do spodku, jakoby sem ji měla čím dál víc dole. Opírala jsem se tam o ten pás a funěla... fakt síla. Ale když jsem si pak sedla, bylo to ok. Ale bolest jak na MS zůstala.
1. zář 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem uvarila domaci zeleninku, dala jsem mrkev, bramboru, pulku kendlubny a kousek cukety, rozmixovala (pridala jsem kapku oleje) a cekam, co na to maly. Neco snedl, nevidela bych rozdil mezi kupovanou a tou varenou. Mam navarene tri sklenicky dopredu, tak zkusim dat dve do mrazaku, co to udela.
1. zář 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím všechny. Jak se vede?? Mě zlobí net, takže moc nemám nervy na to abych ho zapínala.
Malá je zatím zlatíčko. Už přibrala od porodní váhy 380g, takže nás paní dr. chválila jak hezky papáme a vyrostla o 4cm. Jestli nám takhle poroste dál, tak bude za chvíli obříček :grinning: No jo, asi se jí nelíbilo, jak jí všichni říkali, jakej je drobeček když váží 2,9O :grinning:
Už za sebou máme UTZ kyčlí a tne dopadl taky dobře. Máme dávat jednu papírovou plenu a jednu hadrovou.
Teď máme od všech kontrol klid až do 6 týdnů. Hurááá.
Jinak v noci se budíme tak jednou, někdy dvakrát - takže taky super.
Jen koupání ve vaničce se nám nelíbilo, takže koupeme ve velké vaně a z toho je Karolína nadšená.
Tak a dost chlubení pyšné matky :grinning:
Alžbět co ty?? jak si na tom??
1. zář 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Jsem na tom tak jak tu píšu kousek výš. Stojí to za prd... Nejhorší je že opět je mi zle. Nic mi neudělá dobře.
1. zář 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alzbet, tak uz mas za par. Ja teda som nemala ziadne priznaky, az v porodnici ale ked holky to vravia tak ja im verim :grinning: :wink: tak ked to pride tak sa drz a nech vsetko dobre dopadne, potom daj hned vediet :wink:
Fally, prosim ta ten Jojko vymysla, vobec mu to co navarim nechuti. Robi na mna strasne grimasy. Je sice pravda ze moc originalna nie som, ale vzhladom na to ze mu to nemozem nijako dochutit sa to ani neda. Myslela som ze nechce zeleninu lebo ochutnal ovocie a vymysla. ALe dnes som mu kupila zas od hami tu zahradni, ale predtym som mu skusila dat moju. Moju nechcel, hami par lyziciek schrumal. Tak chvilu mu budem davat hami a potom zas skusim uvarit nieco svoje, teraz nemam motivaciu :grinning:
A zas sa ta chcem spytat (viem ze sa vela vypytujem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) ale ked si bola u Krizovej, uz si mu davala tu mliecnu kasu ze? A to ze mu mozes zacat davat zeleninku ti povedala ona alebo si zacala sama od seba?
Mna totiz trocha vystrasila suseda vcera, ze nemam spominat ze mu skusam uz davat prikrmy, lebo ze to dr nemaju radi hlavne u kojenych deti do 6mesiaca, co mi budeme mat o tri dni. Tak neviem ci jej to mam spomenut alebo robit mrtveho chrobaka a tvarit sa ze zaciname teraz az. Aby som je nenahnevala :confused:
1. zář 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barcaldine Neboj, hned podám info.... zatím to jen straší
1. zář 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbeta.hod jo to jsem četla, tak snad to bude brzy za tebou. Už chodíš na kontroly do porodnice nebo ještě ne??
1. zář 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckamb Zítra jdu ještě k Sochůrkovi a pak už mě předá porodnici...
1. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine Ona ta zeleninka prisla sama. Na kontrole jsme byli 16.8., za kasi jsme dostali pochvalu a zaroven jsme dostali instrukce na prikrmy (nejake knizecky a rady) a ze mame zacit zkouset. Nerikala nam, ze mame jeste pockat. Ono to vyplynulo samo tak, ze jsem davidkovi dala kasi a on mel porad hlad, tak dostal prvnich par lzicek mrkve a moc mu to chutnalo, tak jsem mu dala mrkev i dalsi den a pak jsem nakoupila nejake hami sklenicky a uz to jelo. Ted uz stabilne davame k obedu zeleninku, obcas sem tam ke svacine ovoce, k veceri kasi a jinak kojim. Sestricka se porad pta, jestli se koji, a ja rekla ze ano, ale uz musime davat vecer kasi a ona jako ze to je v poradku a dobre. Ty prikrmy jsou od ctvrteho mesice, to dodrzujeme. Nemela bych z toho hlavu, myslim, ze to neni nic spatneho. Rekni, ze treba zkousite prvni zeleninku, nemyslim, ze by nejak vytykala.

P.S. Dnes mi psali z Lachtanku, ze cekaji na kolaudaci bazenu a ze by se tak do tydne ozvali s terminy plavani.
1. zář 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dakujem za odpoved, budeme skusat zeleninku dalej, ved raz sa ju papat nauci :grinning:
Mne zatial z lachtanku nic neposlala, ale je pravda ze ja som este neposlala tu zalohu. A neviem ci budeme vobec chodit, pretoze co musim s Jojkom na kontroly koli oblicke, tak som volala Krizovej a ona ze na nefrologi to nemaju radi ked deti chodia plavat, hrozi tam riziko ze nechladne a chyti zapal mocovych ciest a to by nemal. Tak stale zvazujem. Neviem sa dovolat nasej nefrologicke, mala dovolenku a neviem kedy uz pride do prace. Takze radsej pockam co mi povie.
1. zář 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barcaldine My jsme byli na ultrazvuku ledvin uz 2x - jednou v sestinedeli a ted pred mesicem, posledni kontrola je pak za 9 mesicu. Pry je vse v poradku, jen prevence. Jojko ma nejaky problem? O plavani nikdo nic nerikal, ale ja jsem se neptala.
1. zář 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nema problemy ziadne, ale mal po narodeni nejaku rozirenu panvicku na oblicke a tak chodime na kontroly castejsie, teda raz za 3 mesiace na utz aby videli ci sa mu to upravi. A takisto nosime castejsie moc na kontrolu, ale nastastie nemame ziadne problemy. Ale musime cakat ako sa to vyvija. A preto som si nie ista tym plavanim. Dnes ideme na ockovanie tak s nou este pohovorim.
2. zář 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky... dnes jsem spala jak na vodě. Bolesti břicha, nevolnost šílená. Je mi nějak celkově slabo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. zář 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek